Holtens Nieuwsblad Film Vliegeraar in De Boschkamp Open huis Atelier Henk Mulder Holtens Nieuwsblad 5 Verkoop kavels Vletgaarsmaten Meedeinen Gezelligheid ten top in tent Keunefeesten HOLTEN - De officiële opening van het ge meentehuis wordt woensdag 24 september opgeluisterd met een theateract van leerlingen van de basisscholen in Rijssen en Holten. Scholieren en koren zijn bezig met een act voor de opening van het gemeentehuis Zet evenement zelf op agenda Dinsdag 16 september 2008 Geheimzinnige theateract Liefst 150 kinderen spelen mee in de productie die vanaf 15.00 uur te zien zal zijn op het plein voor het gemeentehuis. De theateract is geschreven door Dolf Moed - ook de grote man achter Theater Spektakel David - maar wat er precies in de voor stelling gaat gebeuren, of onge veer, wil hij niet verklappen. "De bedoeling is dat het een beetje geheim blijft", zegt Moed. "Het moet een beetje een verrassing blijven." Wat de theaterman pur sang wél kwijt wil is dat er in het stuk muziek en dans voorkomt. "Het is een heel bijzondere openingsact, zoveel is zeker. Het is echt de moeite waard om te gaan kij ken", aldus Moed die de kinde ren voor de voorstelling zelf se lecteerde en inmiddels ook al de generale repetitie met ze heeft gehouden. Dat gebeurde in de oude fabriek Waterloo die ook veelvuldig werd gebruikt bij de productie van David. Dat er in totaal maar één keer gerepe teerd hoeft te worden vindt Moed niet zo bijzonder. "Op de scholen hebben de leerlingen ook al bepaalde dingen ingestu deerd. Ik heb de regie en ik heb ze op één avond alles nog een keer uitgelegd. Dat is nu een maal de vorm die we gekozen hebben. Het is niet zo heel inge wikkeld hoor, maar het leuke is wel dat het een verrassing is." Wat Moed nog wel prijs wil ge ven is dat de mannenkoren van Rijssen en Holten ook een bij drage leveren aan de voorstel ling. Aan de naam van het stuk valt weinig op te maken over de inhoud, simpelweg omdat het stuk geen naam heeft gekregen. Moed: "Het is gewoon een the atrale act, punt. Maar indruk wekkend wordt het zeker. Ie dereen moet komen kijken. Of het bij slecht weer ook door gaat? Natuurlijk gaat het dan door, maar het wordt mooi weer hoor..." Rond de opening van het nieuwe gemeentehuis worden tal van activiteiten ge organiseerd. Zo staat de don derdagavond in het teken van een cultureel podium. Een aan tal leerlingen van scholenge meenschap Pius X zal om 18.30 uur een sketch opvoeren. Ver der staan er optredens gepland van onder meer zangeres Anne- miek Lubbers, zangkoor Purs- ang uit Rijssen en het Holtens Gemengd Koor. HOLTEN - Straalbedrijf Linko, motorenrevisiebedrijf Zomer en aluminiumbedrijf Wewo gaan zich vestigen op industrie terrein Vletgaarsmaten. Hier voor kunnen ze kavels kopen bij de gemeente. Linko heeft behoefte aan een stuk grond met een grootte van 1.155 vierkante meter (128.677,50 euro, exclusief BTW), Zomer aan een stuk van 2.005 vierkante meter groot (212.467,50 euro, exclusief BTW) en Wewo wil een stuk grond van 1.189 vierkante me ter kopen (117.789,00 euro, ex clusief BTW). Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm .wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Met de vertoning van De Vliegeraar naar het be roemde boek van Khaled Hos- seini start het Filmhuis Holten donderdag 25 september om 20.15 uur het filmseizoen. De première van deze film moest uitgesteld worden omdat de drie jeugdige hoofdrolspe lers uit Afghanistan eerst in vei ligheid moesten worden ge bracht. De film laat Kabul zien vóórdat de Russen en de Tali ban er binnen vielen: een kleur rijke en kosmopolitische stad. De vriendschap tussen twee heel verschillende jongens en de ontwikkeling daarvan is de rode draad die door de film loopt. De toegangsprijs is slechts 3,50 euro, inclusief een kopje koffie of thee. De films worden vertoond in de ontmoe tingsruimte van De Bosch kamp. De volgende films zijn op 23 oktober en 20 november. Op 30 december volgt een docu mentairefestival, waarbij men uit drie films kan kiezen, voor maar 2 euro per film. HOLTEN - De VW houdt een evenementen- en activiteiten kalender bij op de internetsite. Deze service wordt al enkele ja ren verleend en is bestemd voor de toerist en voor de inwoners van Holten. Ook is het een bron van informatie voor iedereen, die iets organiseert om zo dub belingen of overlappingen te voorkomen. Vanaf nu is het mogelijk om een evenement of activiteit zelf aan te melden via de internetsite www.vwholten.nl De VW roept alle organisatoren op om hiervan gebruik te ma ken, zodat het overzicht com pleet is. Het is tevens van belang om dat zo spoedig mogelijk te doen, in elk geval onmiddellijk als men al over de nodige gege vens beschikt. Op die manier kan de VW de klanten goed in formeren en dat is ook in het belang van de organiserende partij. De werkwijze is eenvou dig. Helemaal onderaan de site staat in een blauwe balk een button 'evenement aanmel den'. Als men hierop klikt komt men in een aanmeldingsformulier terecht, waarvan men in elk ge val de gele velden in dient te vullen. Daarna klikt men de button 'gegevens opslaan' aan. De medewerkers van de VW zorgen vervolgens, dat het op de site komt te staan. Uit de ervaringen van de afgelo pen jaren is gebleken, dat de si te veelvuldig wordt geraad pleegd vanuit het hele land. Tevens gebruikt de VW de ge gevens voor een maandagenda, die wordt verzonden naar toe ristische bedrijven. HOLTEN - Even gezellig meedeinen, was het afgelopen zaterdagmiddag in de feesttent. De Hoolter Korhanen wisten het publiek goed los te krijgen. Net als Jan en Zwaan overigens, de vervangers van de zieke René Riva. foto: iohan bolink I HOLTEN - Atelier Henk Mulder aan de Oranjestraat 29 in Hol ten houdt zaterdag 20 en zon dag 21 september van 10.00 tot 17.00 uur open huis. Dan is on der meer een expositie te zien van de cursisten die bij hem les krijgen. Henk Mulder geeft schildercur sussen in acryl en olieverf, waarbij leerlingen zelf mogen aangeven wat voor soort onder werp ze willen schilderen. Bij voorbeeld portretten, stillevens of landschappen. "De cursisten komen echt over al vandaan", vertelt Henk. "Ik heb er zelfs een paar uit Duits land en België". Vaak komen die dan een hele dag schilderen, omdat ze anders zover moeten reizen. Zelfs leraren die zelf schildercursussen geven, zijn hij Henk in de leer. "Op de kunstacademie worden de ou de schildertechnieken niet neer bijgebracht", geeft hij aan waarom ze bij hem les komen nemen. "En juist daar is vraag naar." Henk maakt realistisch klassie ke schilderijen. Iets op afstand 'ken sommige werken dan ook net echt. -Aandearhiprtiint van het pand Cursisten van Henk Mulder zullen tijdens het open huis gaan exposeren, foto: iohan bounk aan de Oranjestraat heeft hij een grote ruimte beschikbaar waar de lessen worden gegeven. Groot genoeg om vele cursisten met schildersezels een plekje te geven. Om aan de voorkant toch dui delijker te maken aan voorbij gangers dat hier schildercursus sen worden gegeven, wil Henk de winkel in november gaan in- richten als atelier/ galerie. Van- uit de vitrines kan men zijn wer ken dan al zien en verder bin nen een kijkje nemen. Henk: "Mensen zien dan ook meer dat hier wat is. Nu is het allemaal een beetje achteraf en vanaf de voorkant onduidelijk dat hier cursussen worden gegeven." ledereen is welkom om tijdens het open huis langs te komen en de werken van de cursisten te bekijken. Daarnaast is het na tuurlijk mogelijk om informatie in te winnen over de cursussen zelf. Deze zijn voor beginners en gevorderden en worden ge geven op maandags en dins dags, zowel overdag als 's avonds, en op donderdags avonds. In overleg zijn eventu eel ook andere dagen mogelijk. Meer informatie: www.henk- mulder.com of telefoon 0548- 361889 of 06-53837281.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5