Werken aan uzelf, beter omgaan met anderen Carinova Carinova Informatiebon Frontoffice neemt voortaan op met Carinova Leiboom Groep Cursussen september oktober 2008 Themabijeenkomsten september - oktober 2008 Andere activiteiten Kosten en aanmelding Verlies van de partner Bewustwording en assertiviteit voor vrouwen Assertiviteitsgroep voor volwassenen Ontspanningsgroep Beter omgaan met pubers Groep voor kinderen van gescheiden ouders DAG VAN DE DIËTIST 8-13 september 2008: Week van de Alfabetisering 23 September: Oag van de Thuiszorg Carinova website kan ook voorlezen Voor mensen met leesproblemen heeft de Carinova-website nu ook BrowseAloud. Met behulp van een speciaal programma kunt u de tekst op de website hardop laten voorlezen. Wilt u gebruik maken van deze mogelijkheid dan moet u wel de gratis software downloaden. Daarvoor vindt u een speciale button op www.carinova.nl. Als u Carinova belt, (0900) 8662 (lokaal tarief), wordt de telefoon tegenwoordig opgenomen met: "Goedemorgen (of goede middag), met de Carinova Leiboom Groep". Dit is het gevolg van de fusie van Carinova met Zorggroep De Leiboom. U heeft dus wel het goede nummer gebeld, maar de telefoniste beantwoordt uw oproep iets anders dan u misschien gewend was. Borstvoeding, de beste start Bergentheim, startdatum: 24 september Deventer, startdatum: 2 oktober Dedemsvaart startdatum: 16 oktober Raalte, startdatum: 23 oktober Babymassage Ommen, startdatum: 6 oktober Muziek op schoot Deventer, startdatum: 25 september Meerlingen Raalte, startdatum: 9 oktober Praten over peuters Deventer, startdatum 27 oktober Masseren, niet verleren Deventer, startdatum: 6 oktober Voetreflexmassage Deventer, startdatum: 22 september Stoppen met roken Deventer, startdatum: 29 september Raalte, startdatum: 30 september Sportief afvallen Hardenberg, startdatum: 3 oktober Geheugentraining Deventer, startdatum2 oktober Ontmoetingsgroep mantelzorgers CVA-patiënten Raalte, startdatum: 24 september Omgaan met dementie Ommen, startdatum: 8 oktober Informatie- en ontmoetings bijeenkomst over diabetes mellitus Deventer, datum: 22 september Peuters lief, soms lastig Hardenberq (Heemse), datum: 25 september Taalontwikkeling Hardenberq (Baalaerveld), datum: 1 oktober Weerbaarheid Deventer, datum: 6 oktober Informatie- en ontmoetings bijeenkomst over diabetes mellitus Raalte, datum: 15 oktober Regels en Grenzen Bathmen, datum: 16 oktober Activiteitendag jonge mantelzorgers, Rheeze, Datum: 20 september Respijtdag Steunpunt Mantelzorg, iroenberg Carinova Groepen Maatschappelijk Werk heeft diverse groepsbijeenkomsten die u kunnen helpen om te werken aan uzelf en aan de dagelijkse omgang met andere mensen. Deze bijeenkomsten vinden regelmatig plaats in diverse plaatsen in het Carinova-werkgebied. Kosten voor alle groepen: 11,25 voor leden van Carinova Servicepakket en 22,50 voor niet-leden. Bel voor meer informatie en aanmelding (0900) 8662 lokaal tarief). Nadat uw partner was overleden, was er eerst veel medeleven. Maar anderen gaan ook gewoon door met hun drukke leven en nu staat u er toch alleen voor. Dan geeft het rust om in de gespreksgroep te praten met anderen die u begrijpen en die hetzelfde meemaken. 10 wekelijkse bijeenkomsten van 2 uur in Ommen en Deventer. Gesprekgroep voor vrouwen vanaf 25 jaar die een balans willen vinden tussen goed voor jezelf zorgen en goed voor de ander zijn. Waar staat u nu en wat is er nog te leren? 10 bijeenkomsten van 2 uur in Ommen. Veel plezier in het leven wordt bedorven door 'iets niet durven zeggen' en er dan over gaan piekeren. Of steeds maar ja zeggen terwijl je dat eigenlijk helemaal niet wilt. in de assertiviteitsgroep leert u beter voor uzelf op te komen. 8-10 bijeenkomsten van 2 uur in Ommen, Raalte, Deventer. Veel mensen hebben last van lichamelijke klachten die geen duidelijke medische oorzaak hebben, maar het gevolg zijn van spanningen. In deze groep leert u beter met deze spanningsklachten om te gaan. 5 bijeenkomsten van 2 uur in Deventer. Pubers. Ze hebben te maken met ingrijpende, lichamelijke veranderingen en ontwikkelen ook een eigen mening. Ook voor veel ouders is dit een moeilijke fase. Deze cursus is bedoeld om ouders van pubers een steuntje in de mg te bieden. 5 bijeenkomsten in Ommen. Ook kinderen merken de gevolgen van een echtscheiding. In deze groep praten kinderen over allerlei dingen die met de scheiding te maken hebben. 8 bijeenkomsten van 1,5 uur in Ommen. Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Hardenberg en Ommen, Datum: 2 oktober Respijtweekend Jonge mantelzorgers, Balkbrug, Datum: 3 t/m 5 oktober 19 SEPTEMBER 2008 Orfww Sandra tooef nodigt u van 1 h»te uit voor een gratis 1 l'lcstyle-check I §T vnjdag 19 september I «MHmw f4. ïs -15.15 uur I «"Bfrwoi oe Stokstraat 34. c«iif www.dagvandedietist.nl i Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAAITE. Ik wil meer weten over: O Personenalarmering 0 Particuliere zorg O Servicepakket O Ik wil lid worden O Mantelzorg O Overig Ik wil mij aanmelden als: O Alphahelpende O Vrijwilliger (regio Deventer, Raalte en Olst-Wijhe) Naam: Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Postcode: Plaats: Neem contact met mij op. Telefoon: v Maandag 8 september is het Wereldalfabeti- seringsdag. Van maandag 8 tot en met zaterdag 13 september 2008 vindt de Week van de Alfabetisering plaats. De UNESCO wil zo wereldwijd aandacht vestigen op het belang van taal, lezen en schrijven. Er zijn in ons land al met al 0,5 miljoen mensen die last hebben van woordblindheid. Er zijn nog eens 0,6 miljoen blinden en slechtzienden. En Nederland telt ook nog eens 680.000 anderstaligen. "Gewone" taal schrijven blijft dus belangrijk, evenals allerlei hulpmiddelen. Zoals bijvoor beeld de voorleeshulp op www.carinova.nl. Een dag met extra aandacht voor de thuiszorg, maar zeker ook voor medewerkers in de thuiszorg. Traditioneel verwent Carinova haar thuiszorgmedewerkers op die dag met een cadeautje. En misschien kunt u hen een complimentje geven. Dat hebben al die harde werkers in de thuiszorg wel verdiend, toch?

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 32