Verlies W Holten Blauw Wit start competitie Lctoren bij Oude tractoren bij molen De Hegeman Holtens Nieuwsblad 15 Tennisclinic TC Holten met Paul Haarhuis met verdiende overwinning Gewond na aanrijding Biljart René Schoenmaker wint Stadskeldermiljonairstoernooi Directeur bij Müller ANBO zoekt bezorgers HV Holten Vlogtman schenkt boek Sportagenda Dinsdag 9 september 2008 HOLTEN - Een 48-jarige voet ganger uit Holten en een 37-ja- rige fietser uit Goor raakten ge wond toen zij met elkaar in aan rijding kwamen op de Dorps straat in Holten. De vrouw uit Holten stak de rijbaan van de Dorpsstraat in haar woonplaats over en lette daarbij wel op pas serende auto's maar zag de 37- jarige man uit Goor op zijn fiets over het hoofd. Zij kwam daar door in botsing met de fiets waarbij beiden gewond raak ten. De vrouw is behandeld door haar huisarts, de man werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. HOLTEN - Net als voorgaande jaren is Holten ook deze jaar gang het seizoen begonnen met puntverlies. Helios uit Deventer was op Meermanskamp de te rechte winnaar na negentig mi nuten voetbal, de 4-0 was echter ietwat geflatteerd. Doordat er veel gelijke spelen waren in de vierde klasse H, verliest Holten nog niet de aansluiting met de middenmoot. Al na ruim twintig seconden stond de hatelijke 0-1 op het, weer werkende, scorebord. Me- ijerman wilde een hoge bal met zijn linker wegroeien, maar schampte de bal en die kwam toen zo voor de voeten van de alerte spits van Helios. Koetsier was kansloos bij de daaropvol gende een tegen een situatie. Na de rust verving Koopman Wissink op de linkshalf en moest hij de gevaarlijke uitval len aan de rechterkant van He lios pareren. De verdedigende as van de zonnegoden uit Deventer gaf geen krimp en op bouwend bleken ze ook nog eens over een uitstekende in- speelpass te beschikken. Een van de passes leidde ook de 0-2 in. De defensie van Holten stapte uit bij een halve bal op het middenveld, maar helaas voor Holten werd dat duel ver loren en werd zo de snelle rechtsbuiten van Helios gelan ceerd. Met een fraaie lob ver schanste hij Koetsier en gooide de wedstrijd in het slot. Bij Holten knakte er iets, ook al omdat het zelf nooit echt in de buurt van de gelijkmaker was geweest. Een fraaie aanval over de rechterkant zorgde ook nog voor de 0-3. Hierna probeerde Holten nog wel iets en verdien de het nog een paar hoekschop pen die niet gevaarlijk werden. Dat het nog 0-4 werd was een logisch gevolg van het alles of niets spel van Holten in de laat ste minuten. Ondanks de rui me, maar geflatteerde, neder laag vond trainer Harthoom dat er wel degelijk aanknopings punten waren. Zoals het goede veldspel in de eerste helft. HOLTEN - Blauw Wit is'de nieuwe competitie tegen het onbekende Haaksbergen en onder leiding van de nieuwe trainer Frans Zelle met een verdiende 3-0-overwinning begonnen. De inbreng van enkele jeugdige spelers heeft de ploeg goed gedaan. Blauw Wit zette Haaksbergen gelijk onder druk en dit resulteerde meteen in een schietkans die over het doel verdween. Uit een comer kwam de volgen de kans. De inzet van Amoud Beldman werd echter van de lijn gehaald maar kwam in de voeten van Marco van Dijk die beheerst de 1-0 binnen schoot. Op slag van rust wist Blauw Wit de voorsprong uit te breiden naar 2-0. Het was Remon Müller die Marco van Dijk vrij voor doel zette en de ruststand 2-0 stond op het scorebord. Een vrije trap van Stijn de Vrijer werd nipt ge mist door Gert-Jan Ulfman. Een schot van diezelfde Stijn werd knap gered door de keeper, jordy Kamphuis scoorde de eindstand 3-0 door drie man in het straf schopgebied op het verkeer de been te zetten en de keep er kansloos te laten. HOLTEN - Karaoke-kampioen René beter bekend als de zingende barman,heeft zich op biljarten gestort. Meteen was het raak: een eerste plaats in een zinderende finale. En meteen acht Staatsloten rijker. Bas Paalman, Bert Jan Leeftink en Nico Dekker kwamen gas tekort. René die inmiddels een biljart thuis heeft en les geeft, zei: "Dit is de mooiste dag van mijn leven. Dit toernooi - dat inmid dels landelijk bekend is - winnen, dat lukt me geen tweede keer. De concurrentie is moordend, de druk immens. Biljarten zit me in hett bloed, de aanbiedingen stromen binnen (Boer Biet/ Vlishoek). Het gaat me nog beter af dan tappen. Ik bedank Peter Smalbrug- ge dat ik op het laatst nog met een wildcard mee mocht doen. Ik zal als dank van z'n vrouw afblijven." Inmiddels loopt het 3-banden toernooi af. De finale hiervan wordt donderdag 11 september om 19.30 uur gespeeld, foto: johan bounk HOLTEN - Hans Voorbach (48) is per 1 september als operatio neel directeur toegetreden tot het directieteam van Müller Transport BV. Voorbach komt over van de Bakker Logistiek Groep uit Zeewolde, waar hij 24 jaar werkzaam was. De laatste negen jaar was Hans Voorbach bij Bakker Logistiek als opera tioneel directeur eindverant woordelijk voor de operationele logistieke activiteiten, een soortgelijke functie bekleedt hij nu bij Müller Transport. HOLTEN - Het bestuur van AN BO Holten is op zoek naar men sen die reserve willen zijn voor het bezorgen van het blad de Vi zier. Mocht het onverhoopt voorko men dat een van de huidige" be zorgers niet kan, dan wil het be stuur een beroep kunnen doen op reservebezorgers. Opgeven hiervoor is mogelijk bij Sieny Lodeweges, telefoon 0548-363419 of 06-23988769. DIJKERHOEK - De Overijsselse Molendag wordt zaterdag 13 september gehouden. Ook bij de Diekerhookse mölle De He geman. Natuurlijk staan de deuren van de molen de hele dag wagenwijd open voor de bezoekers. Daarnaast zullen er oude tractoren te bezichtigen zijn. Meer dan dertig van deze historische juweeltjes kunnen van dichtbij worden bekeken én beluisterd. Tussen 9.30 en 10.00 uur staan ze voor een ieder opgesteld rond de molen. Vervolgens wordt er een bezoek gebracht aan museum De Ölle Tied aan de Maneschijnsweg. Rond de middag wordt Korenmolen de Leeuw in Lettele bezocht, maar rond 15.00 uur komen de trac toren met hun berijders zich weer melden bij de Hegeman. Daar wordt dan ter afsluiting van de Molendag een barbecue gehouden waaraan de tractor bestuurders alsook de bezoe kers van de molen kunnen deel nemen. De molenaars en vrijwilligers staan de hele dag klaar om U van een hapje en een drankje te voorzien en deskundige uitleg te geven over het reilen en zei len van de windkorenmolen de Hegeman. In de molen zal de oude Deutz-dieselmotor uit 1930 ook weer worden gestart. HOLTEN - Tennisclub Holten houdt een tennisclinic met Paul Haarhuis op zaterdag 27 sep tember. De clinic start om 14.00 uur en is bedoeld voor sportieve Holtenaren die de tennisvaar- digheden verder wensen te ont wikkelen. Of voor degene die tennis als sport eens willen uit proberen. Indien men gewoon nieuwsgierig is, is men ook van harte welkom op het fraaie ten nispark aan Valkenweg 6. Paul Haarhuis, die vooral in het dubbelspel met Jacco Elthingh grote successen boekte en alle grandslamtoernooien won, wordt gedurende de tenniscli nic bijgestaan door de huidige trainer van TC Holten Mare IJ zerman (top 40 speler). Paul en Mare geven de deelnemers een flinke tennistraining en sluiten het evenement met een specta culaire demo. De tennisclinic wordt voorafgegaan door de fi nales van de clubkampioen schappen welke tussen 10.00 en 14.00 uur worden gehouden. Deelnemers voor de tenniscli nic met Paul Haarhuis kunnen zich aanmelden via wed- strijd@tcholten.nl. Deelnemers voor de clubkampioenschap pen (maandag 14 september tot en met zaterdag 27 september) kunnen zich registreren via toemooi.nl (alleen voor leden). HOLTEN - Ook in de tweede reeks oefenwedstrijden is het de dames van HV Holten niet ge lukt deze winnend af te sluiten. Het afgelopen weekend werd er tegen Broekland en Dalfsen 2 gespeeld. De eerste wedstrijd verliep het vooral verdedigend niet erg goed en werd verloren met 17-29. De tweede wedstrijd in dit weekend speelden de da mes tegen het tweede team van Dalfsen. Deze wedstrijd verliep zowel verdedigend als aanval lend een stuk beter. Helaas wa ren ze niet opgewassen tegen de snelle tegenaanval van de da mes van Dalfsen. Ze verloren deze wedstrijd met 15-28. BlauwWit Zaterdag 13 september SVDW1 - BlauwWit 1,14.30 Drienerlo 2 - Blauw Wit 2,12.00 Blauw Wit 3 - AZSV 7,14.30 Eefde 5 - Blauw Wit 4,14.30 SVZWDA1 - BlwWtDAl, 10.30 BlwWt Al -EnterV.A2,14.30 Blw Wt A2 - Enschede A2,12.45 BlwWt BID - Tukkers BI, 12.45 BlwWtCl - Excelsior C3,12.45 Blw Wt MB1D - Marienberg MB1D, 10.30 Hulzense Bovs D2 - Blw Wt Dl, 8.45 Blw Wt D2 - Hoonhorst Dl, 10.30 Blauw Wit E1D-VMC El, 10.30 Rohda Raalte E6 - Blauw Wit E2C, 8.30 Blauw Wit E3 - Holten E3,10.30 Blw Wt E4 - Lemelerveld E8, 9.30 Zweef F2 - Blauw Wit Fl, 9.00 Blauw Wit F3 - HeetenF4C, 9.30 BlauwWit F4 - TVC F8,9.30 W Holten Woensdag 10 september Holten BI - Diepenheim BI, 19.00 Zaterdag 13 september Holten Dl - Heino Dl, 11.00 Holten D2 - Rohda R. D3,9.45 Holten El - SallandiaEl, 10.00 Overwetering El - Holten E2, 10.00 Blauw Wit E3 - Holten E3,10.30 Holten E4 - Lemelerveld E9M, 10.00 SDOL E5 - Holten E5,10.15 Raalte Fl - Holten Fl, 10.15 Lemel.veld F2 - Holten F2,11.00 Lemel.veld F3 - Holten F3,10.00 Holten F4 - Wijhe F4,9.00 Holten F5 - Rohda R F7,11.00 Holten F6 - SWN F4,9.00 Holten F7 - H'doom F7C, 9.00 Holten DA2 - RKSVDA1,13.00 HOLTEN - Onlangs is in een kleine oplage van honderd stuks het historisch boek van 'Op de Vlogt 1717 tot Vlogtman 2007'verschenen. In dit boek beschrijft Dijkerhoeker Henk Vlogtman (81) het wonen en werken van zijn voorouders in de wagenmakerij annex boer derij aan de Tromopsweg in Dij- kerhoek. Behalve over zijn voor ouders beschrij ft Vlogtman over zijn dienstplichttijd in het toen malige Nederlands Indië en zijn latere werkzame leven dat hal verwege 1950 begon op het fa miliebedrijf. Vlogtman heeft be" gin september een exemplaar geschonken aan de Oudheidka mer Holten. Het boek is onder gebracht in het archief van de Oudheidkamer, waar het voor belangstellenden ter inzage ligt /.-■ --Tv: Naast dat de molen de hele dag is opengesteld, zullen er ook an tieke tractoren te bezichtigen zijn.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15