Holtens Nieuwsblad Kunstenaars delen gedichten uit in het bos Holtens Nieuwsblad Enno de Boer komt taxeren op open dag 5 Jubileum voor Johan Meerman Natuur Aandacht voor de Noordpool en ijsberen HOLTEN - Tijdens de open dag van de Oud heidkamer Hoolt'n op zaterdag 6 september, zal de oudheidkamer een bijzondere aanschaf pre senteren. Namelijk een Gelderse staartklok ge maakt door de Larense klokkenmaker Hendrik Anasias Rikkert. Met bijdrage Anjerfonds koopt Oudheidkamer een unieke Gelderse staartklok Bijeenkomst NBvP Holten Dinsdag 2 september 2008 Oudheidkamer koopt klok Een aanschaf die mogelijk werd gemaakt door een flinke bijdra ge van het Anjerfonds. In het voormalige gemeente huis aan de Dorpsstraat in Hol ten hing zo'n veertig jaar gele den een Friese staartklok. Deze klok is niet lang daarna ontvreemd. Het was de wens van de oud heidkamer dat er weer een Frie se staartklok kwam te hangen aan de Dorpsstraat. Bij de zoektocht naar een mooie Friese klok stuitten ze op een unieke Gelderse staartklok. Het bestuur van de oudheidka mer vond dat deze in onze regio thuis hoorde en derhalve werd bij het Anjerfonds een aanvraag ingediend voor een bijdrage in de aanschafkosten. Een aan vraag die tot grote vreugde werd gehonoreerd. De beroemdste klokkenmakers uit onze regio waren Gosling en Hendrik Ruempol uit Laren (Gld.), laatgenoemde werkte sa men met Richardus Rikkert en na de dood van Hendrik Ruem pol in 1796 nam Rikkert de zaak over. Begin 1800 vertrok Richardus Rikkert naar Rotterdam en de zaak overgenomen door zoon Hendrik Anasias Rikkert. Voor zover bekend maakte de familie Rikkert voornamelijk stoelklokken en die blonken uit door een hoge kwaliteit en uit stekend vakmanschap. Een staartklok gemaakt door de familie Rikkert is op zich al uniek. De klok thans in het bezit van de oudheidkamer oogt als een nor male staartklok, alleen staat op de wijzerplaat vermeld HA. Rik kert en Zonen. Bij een nadere beschouwing vertoont het uurwerk toch de karakteristieke kenmerken van de Rikkertklokken. Zo is op het uurwerk vermeld dat de klok in 1853 gemaakt werd door Hendrik Anasias Rik kert en heeft het uurwerk een zaagslag, wat voor een staart klok bijzonder is. Voor de oudheidkamer een waardevolle aanvulling, waar voor ze het Anjerfonds bijzon der wil danken. HOLTEN - Johan Meerman was dinsdag 19 augustus 40 jaar in dienst bij Nido Universal Ma chines B.V. in Holten. Hij is meewerkend voorman, werkzaam bij de afdeling Air- port welke machines produ ceert voor luchthavens. Om het jubileum te vieren, kreeg hij vrijdag 5 september een receptie aangeboden. In kleine kring (naaste familie, aantal collega's en oud-colle ga's) werd het jubileum worden gevierd. Daarna werden de overige col lega's in de gelegenheid gesteld Johan te feliciteren. HOLTEN - Gedichten uitdelen in een sparrenbos op de Holter berg. Voor de kunstenaars Alied van der Meer en Heieen Bosma is het ook bijzonder. Toch wa ren ze afgelopen vrijdag zo door hun stapel van vijftig gedichten heen. "Je zou verwachten datje niemand tegenkomt midden in het bos, maar dat is toch niet zo", zegt Heieen Bosma. De expeditie van Bosma en Van der Meer werd gemaakt in het kader van hun project 'Overal in Overijssel'. Bosma legt uit: "Het is een kunstproject waarbij we Overijssel opgedeeld hebben in 28 vakken. De computer prikt elke maand een van die 28 plek ken emit en daarna krijgen we de coördinaten at random. De eoördinaten stoppen we in de §Ps, onze digitale kompas, en dan weten we waar we moeten Zlin. Op die plek gaan we dan een dag zitten. We maken een gedicht, foto's, filmpjes en een verhaal yan de dag. Twee weken later komen we op dezelfde plek terug en dan delen we het ge dicht uit aan mensen die daar voorbijkomen." De beide kun stenaars begonnen in oktober 2006 met het project en zijn in middels toe aan locatie numero 22. Deze keer haalde de compu ter het Sparrenbos op de Hol- terberg naar boven. "Een dag van tevoren pikken we de loca tie. Deze keer zaten we midden in het bos aan de Vossenweg, Nijverdalseweg geloof ik. Mid den tussen de sparren en grote dennen. We proberen de plek te doorgronden. We zijn het bos beter gaan begrijpen", aldus Bosma. Bij elk bezoek maakt een van de twee een gedicht. Op de Holterberg deed Alied van der Meer dat. Dat gedicht werd vrijdag aan passanten uitge deeld. "We zijn wel iets verder- Alied van de Meer en Heieen Bosma delen gedichten uit aan voorbijgangers, foto sander scheperman op gaan staan, anders waren we niemand tegengekomen, maar we waren snel door de vijftig exemplaren heen. De meeste mensen zijn verrast, maar ze vinden het altijd leuk. We voe ren gesprekken met ze. Deze keer waren het vooral toeristen, maar soms zit je op plek waar mensen dichtbij wonen en die gaan dan op een andere manier naar hun eigen plek kijken. Je laat de mensen nadenken over een stukje van de dag." De avonturen van de Van de Meer en Bosma worden bijge houden op de website www.overalinoverijssel.nl. Het bezoek aan de Holterberg én het gedicht van Van der Meer wordt op 15 september gepubli ceerd. Al deze aspecten dragen er on getwijfeld toe bij, dat een televi sieprogramma als Tussen kunst en kitsch zich na al die jaren nog steeds in een grote belangstel ling mag verheugen. Voor de oudheidkamer een re den om op 6 september eens een deskundig taxateur uit te nodigen voor het beantwoor den van de eventueel ook in Holten levende vragen. Enno de Boer is bekend van het TV-Oost programma Geen kaf maar koren. Dus wie spulletjes heeft waar van men wel eens wat meer wil weten, zoals leeftijd, functie, waarde, komt helemaal tot zijn trekken op de open dag van de oudheidkamer Een pracht gele genheid om nu eindelijk eens aan de weet te komen, wat of die oude ketel van Oma waard is en of die kruik van Opa door hem gekocht is, of dat hij hem wellicht ook weer overgenomen heeft van zijn vader. HOLTEN - De maandelijkse bij eenkomst van de NBvP Vrou wen van Nu Holten wordt ge houden op woensdag 10 sep tember om 20.00 uur in gebouw Irene. De Muziekgroep van de Battumse Revue zal een optre den verzorgen. Andere activitei ten: Nodic Walking; maandag 1 sept. 13.30 uur vanaf "Irene", hierna elke 14 dagen. Hand- werkgroep; maandag 8 sept. 13.30 uur in de "Boschkamp", hierna elke 14 dagen. Volks dansgroep; maandag 8 sept. 19.00 uur in de "Haarschool", hierna elke 14 dagen. Dinsdag middag Wandelgroep; dinsdag 9 sept. 13.30 uur vanaf Woody's. Inlichtingen: 0548-367767. HOLTEN - Tijdens de open dag van Oudheidkamer Hoolt'n, welke wordt gehouden op za terdag 6 september, zal Enno de Boer aanwezig zijn voor het taxeren van historische voor werpen en kunst. Van 11.00 tot 16.00 uur kunnen begunstigers en andere geïnte resseerden terecht bij de op slagruimte 'n Spieker van de oudheidkamer aan de Kerk- hofsweg in Holten voor een taxatie. "Kunst of kitsch?" Een vraag welke bij voortduring in de belangstelling staat, immers je erft wat, of je vindt wat in een vergeten hoekje op de zolder en zo ontstaat vanzelf de branden de vraag "zou het oud en zeld zaam zijn en zou het wat waard zijn?" De vraagstelling roept spanning op, soms emoties, ie der heeft wel een mening, de één rekent zich rijk, terwijl een ander er van uit gaat dat het wel bij het grof vuil gezet kan wor den. HOLTEN - Het Wereld Natuur Fonds vroeg afgelopen zondag aandacht voor ijsberen. Er wandelde dan ook een 'ijsbeer' rond in het Natuurdiorama. De Noordpoolcampagne is erop gericht om de gevolgen van klimaatverandering zoveel mogelijk te beperken. Kin deren maakten een groot schilderij dat aan het eind werd aangeboden aan het Natuurdiorama. foto: johan bolink Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KolRngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@vvhm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5