Hartgelach zorgt voor smartlappen Jeroen van der Boom doet Keun Keunefeesten Holten Beethoven zorgt voor groot spektakel René Riva werd op 19 mei 1979 in Amster dam geboren. De eerste keer dat René besefte hoe mooi zingen kan zijn was toen hij in 1992 de films van de komieken Laurel Hardy ontdekte. Jeroen van der Boom komt zondagmiddag naar de Keunefeesten. Jeroen is bekend van de hits Jij Bent Zo, Eén Wereld en Betekenis. Begonnen als een geintje aan de tap. ergens op een sombere oktobernamiddag in 1997, is Hartgelach uit gegroeid tot een volwaardig koor met zo'n dertig leden. Het koor treedt zaterdag middag op tijdens het Mee deinfestijn. Hartgelach strooit haar smartlappen w levensliederen, vol van smart en Hemeend sentiment uit over wie haar maar wil aanhoren. Geen geringe laak voor het publiek, maar Hartge- lach zorgt voor opvang, in de vorm tissues en een sporadische vrolij ke noot. Maar niet teveel natuurlijk, want daarvoor liggen de tranentrek kers te dicht aan hun hart. Zo stond er te lezen op hun eerste strooifolder, met een foto op de voor kant. En nu nog steeds prijkt deze tekst op de nieuwe strooifolder, al leen de foto is veranderd. Geen der tig leden meer maar dik veertig en zeer veel optredens later. Ja het gaat goed met het koortje. Of het nu gaat om het legendarische optreden in Vredenburg (Utrecht), de eigen ge schreven en geproduceerde roem ruchte smartlappenopera 'Het Vuile Leven van Bet', of het organiseren van een Smartlappendag. Doelstelling van smartlappenkoor Hartgelach is het zingen van Neder landstalige smartlappen en levenslie deren op een kwalitatief hoog ni veau. Dinsdag 2 september 2008 De showband Beethoven treedt zowel zaterdagavond 13 september als zondag middag 14 september op in de Keunetent. De band staat inmiddels al jaren aan de top van het nationale en internationale entertainmentcir- cuit. In die tijd heeft Beethoven zich steeds geprofileerd als een uiterst professionele, trendset tende en vooruitstrevende band/ act, die elk optreden tot een spraakmakende sensatie maakt. Of het nu in Nederland, Duits land, Portugal, Curasao of Azië is, de spirit van de groep werkt magnetiserend op haar publiek. Inspiratie en vernieuwing staan bij Beethoven hoog in het vaan del. De bandleden vinden elkaar in hun plezier voor de muziek en houden elkaar scherp in hun vak. Deze instelling heeft de band elk jaar weer doen groeien en groeien, zodat ze op de rand van 2006 weer voor een nieuw Beethoven-tijdperk staat: Het Beethoven Multimedia Spekta- kel.Met het Beethoven Multime dia Spektakel is Beethoven uit gebreid van band/ act tot een totaalconcept als het gaat om entertainment. Ze brengt een grote nationaal en internationaal aansprekende multimedia show, waarin gebruik wordt gemaakt van verschillende plasmadis plays en projectieschermen en li ve cameraregistratie door meer dere, op afstand bedienbare, ro terende camera's. De live- en sfeerbeelden worden ter plekke gemixt door een VJ. Wat Beethoven echt uniek maakt binnen de entertainment- wereld zijn de vele mogelijkhe den die ze met haar show biedt. Buiten dat het een wervelende muzikale en visuele show is, kan het Multimedia Spektakel heel goed worden ingezet bij pro ductpresentaties, beurzen, jubi lea en modeshows. Beethoven is sfeerbepalend voor elk evenement en staat voor een gegarandeerd succes. Wie een optreden heeft meegemaakt, kan zich niet onttrekken aan de enorme energie en magie van dit zestal en zal zich verliezen in de heftige party waarmee Beet hoven je omgeeft. Zelf optreden bleef echter de grootste aantrekkingskracht op Jeroen uitoe fenen. Het aanbod om de hoofdrol te spelen in de theatershow Barcelona in het toenmalige ShowBizCity in Aalsmeer, is dan ook niet aan dove mansoren gericht. Hij geeft die voor stelling een vervolg door zijn klein- kunsten als hoofdrolspeler in Novo- mundo van Frank Wentink in Studio 21 Hilversum te vertonen. Een show waar hij zijn muzikale capaciteiten optimaal kan benutten. Inmiddels is zijn imitatietalent niet onopgemerkt gebleven. Zo geeft hij in de spraak makende animatieserie 'Café De We reld' van de VARA-stem aan diverse bekende persoonlijkheden. Ook maakte hij in 2007 zijn debuut bij het cabaret van Jack Spijkerman's 'Kop pensnellers'. Tijdens zijn optredens in het land boekt Jeroen steeds meer succes als zanger/entertainer. Willem van Koot- en met zijn platenmaatschappij 'Red Bullet' geven hem medio 2006 de kans om een plaat op te nemen in 'New Jazz Swing'-stiji. Naast jazzy- bewerkingen van popklassiekers als Queens 'Don't Stop Me Now', Eric Claptons 'Wonderful Tonight' en 'I Feel Good' van James Brown bevat het album 'Vanderboom' ook eigen repertoire. De single Jij bent zo zorgt voor de grote doorbraak van Jeroen in Neder land. Het origineel van David Bisbal is in Nederland niet tot de hitparades doorgedrongen, maar Jeroen's versie komt, met een nieuw geschreven tekst van Tony Neef, wel in de hitlijs ten terecht. Sterker nog, na enkele weken staat Jeroen op nummer 1 in de belangrijkste charts van Neder land. Hij is gedurende een periode van meer dan tien weken in Top 3 te rug te vinden. Het zal ook niemand verbazen dat de single van 2007 ook de gouden status heeft bereikt en te vens de langst genoteerde hit in de Top 40 van 2007. 'Eén wereld' was de opvolger en werd uitverkozen tot Alarmschijf en bereikte kort na release ook de num mer 1 positie. Han Kooreneef die eerder aan de basis stond van vele hits van ondermeer Marco Borsato schreef het lied in samenwerking met Daniel Gibson, die (internationaal furore maakt met Within Temptation. René Riva, van opera deren Hij staat al vanaf zijn twaalfde op de planken. Het is dan ook niet verwon derlijk dat hij na zijn middelbare school besluit zich volledig op enter tainment te storten. Als zanger en pianist verdient hij zijn brood op het Rembrandtplein te Amsterdam, tot hij in 1992 zijn TV-debuut maakt. Als presentator is hij aan diverse pro gramma's verbonden en bovendien richtte hij de productiemaatschappij Rebeltv events op. Jeroen van der Boom is bekend van de hits: Jij Bent Zo, Eén Wereld en Betekenis. FOTO: WWWFOTOTEAMHOLTEN.nl in mei 2003 in eigen beheer een single uit, met daarop twee Neder landse nummers en twee Italiaanse nummers. Deze single kwam bij pla tenmaatschappij Sony-BMG en pro ducenten Emile Hartkamp en Norus Padidar terecht en zij werden al di rect erg enthousiast. In september 2003 kwam voor René zijn eerste grote optreden: het Jordaanfestival. Organisator Jan de Bie hoorde René onder begeleiding van 't Rembrandt Duo zingen en vroeg hem of hij als speciale gast met 't Rembrandt Duo wilde optreden op de openingsavond van het Jordaanfestival. Het was de eerste keer dat het Jordaanfestival bij de Westertoren werd gehouden. Na aankondiging van presentator Her man Emmink zong René '0, Mooie Westertoren1, 'Liefde' en de 'Italiaan se medley'. Hij kreeg van het publiek een staande ovatie. Het eerste optre den voor groot publiek was een da verend succes. In 2004 trad René wederom op bij het Jordaanfestival, deze keer maakte hij deel uit van het Jordaan ensemble. Het werd weer een geslaagde avond. Voor 12.000 mensen trad René op bij het Mega Piraten Festijn in Zei- hem. Het dak ging er af toen hij op kwam en 'C'est la vie' inzette. Pre sentator Willie Oosterhuis vroeg hem vervolgens om een mooie Hollandse klassieker te zingen. René zong 'De glimlach van een kind' en duizenden mensen zongen mee en staken hun handen en lichtjes in de lucht. Dit soort prachtige momenten zal René altijd blijven koesteren. Oliver Hardy, een tenor, zong name lijk in een aantal van die films en dat wekte bij René aardig wat interesse. Hardy bleek, voordat zijn filmcarrière begon, als zanger werkzaam geweest te zijn en hij was een groot bewonde raar van operazangers waaronder de tenor Enrico Caruso. René werd in 1994 zo gegrepen door een concert van De Drie Tenoren (Domingo, Car- reras en Pavarotti) dat hieruit zijn voorliefde voor opera en Italiaanse muziek groeide. Menig lied werd dan ook door René meegezongen. Na een poos ontdekte René dat de Amster damse zanger Willy Alberti vele Itali aanse nummers en opera aria's op zijn naam had staan. Hij werd een bewonderaar van de Amsterdamse tenor en herkende overeenkomsten met zijn eigen tenorstem. Door de "mooie Nederlandse ballades van Wil ly werd René ook een liefhebber van Nederlandstalig repertoire. In 2000 werd René ontdekt door Corry Verbrugge, een zuster van Wil ly Alberti, en haar dochters Ria en Mary. Zij vonden dat René meer met zijn talent moest doen. René bracht René Riva is te gast bij het Meedeinfestijn.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25