Rocken met Crystal Dream Keunefeesten Holten 'In de tent wordt gewoon niet gerookt' Meer nieuws Keunefeesten Iedereen krijgt eigen kleur bandje Webcamera registreert Keunefeesten Dinsdag 2 september 2008 'Lekker knallen voor eige "Jaha, dat is toch wel bijzonder voor eigen pu bliek, dat wordt een span nend verhaal zondag", zegt Edwin van Hoevelaak over zijn optreden bij de Keunefeesten. Hij is van plan de zondagmiddag knallend af te sluiten. "Hoewel, dan zit je al aan het eind, kun je eigenlijk niet meer zoveel verzie ken", bedenkt hij lachend. ubliek' De Achterhoekse for matie Crystal Dream viert haar 15-jarig jubileum en is in die periode uitge groeid tot een veelge vraagde en doorgewinter de live-act. De band treedt donderdagavond 11 september op. Voorzitter van de Keunefeesten- commissie Coen van Hoevelaak is er heel duidelijk in: "In de tent wordt gewoon niet gerookt." Wie toch een peuk op wil steken kan naar buiten, daar staan een paar pagodetenten tegen even tueel hemelwater. Is het nicoti- nepeil weer aangevuld, dan kunnen de rokers weer naar binnen." "Er is nu -al zoveel over gespro ken, het is bij iedereen wel be kend dat er in de tent niet ger ookt mag worden", zegt Van Hoevelaak. Het excuus 'Ik wist het niet' wordt dus ook niet ge accepteerd. "Maar het is inmid dels algemeen geaccepteerd. We zien nu al dat niet-rokers ro kers erop aanspreken als ze er gens staan waar het niet mag, dus ik verwacht daar geen pro blemen mee". Meer nieuws over de Keunefeesten is te vinden op de website www.keune- feesten.nl Hierop is het via Keunekrabbels ook mogelijk om met andere Holtenaren te schrijven over de komende fees ten. Tijdens de Keunefeesten wordt dit jaar een nieuw sys teem gehanteerd om te voor komen dat alcohol wordt ge schonken aan jeugd onder de zestien jaar. Iedere bezoeker krijgt een band je. Jongeren onder de zestien krij gen een andere kleur dan vol wassenen. "En natuurlijk gebrui ken we elke avond een andere kleurencombinatie", aldus Coen van Hoevelaak, voorzitter van de Keunefeestcommissie. De bedoe ling is natuurlijk dat er geen alco hol wordt geschonken aan men sen die de verkeerde kleur band je dragen. "Je houdt altijd dat ou deren, vriendjes, broertjes of zus jes wat halen voor jongeren on der de zestien. Daar kunnen wij in principe niet zoveel aan doen. Maar er lopen 's avonds wel één of twee bewakers door de tent om dat te signaleren. Het is na tuurlijk niet de bedoeling dat er kinderen stomdronken naar huis gaan." Vanaf het moment dat de Kalfstermansweide afgeslo ten gaat worden om de Keu- netent op te zetten, zal Hol- tensNieuws.nl starten met het uitzenden van live beel den vanaf het terrein. De beelden zullen tot na de Keunefeesten voor iedereen te zien zijn op Holtens- Nieuws.nl. Daarnaast zal er elke vijf minuten een nieuwe foto te zien zijn op de websi te van de Keunefeesten. De gebruikte camera is voor zien van zowel een dag (kleur) als nacht (zwart-wit) lens en schakelt bij te weinig licht automatisch over. De camera zendt live beelden uit via internet, maar deze wor den niet opgeslagen zodat er geen sprake is van inbreuk op de regels rond persoons registratie en privacy. De beelden worden verder op geen enkele andere manier gebruikt, dan de bezoekers van de website mee te laten genieten van de Keunefees ten. HoltensNieuws.nl is in zijn korte bestaan uitgegroeid naar de lokale nieuwssite van Holten. Naast het laatste nieuws, honderden gebrui kers en duizenden foto's heeft HoltensNieuws.nl ook veel historisch materiaal te bieden waaronder zelfs film materiaal uit de jaren '60 en '70. De webcam is te zien op: www.holtensnieuws.nl Crystal Dream heeft door de jaren heen een sterke live-reputatie opge bouwd en weet met haar energieke shows veel mensen te overtuigen. De band kenmerkt zich door vier muzi kanten die spelen met passie en energie. Enthousiasme, gedreven heid en het streven naar vernieuwing zijn ingrediënten die deze eigenzinni ge band al meer dan vijftien jaar op de weg houdt. Eigenschappen die nog altijd bewezen worden door een gezonde agenda en een grote popu lariteit die de band geniet in alle de len van het land. Crystal Dream is energiek, strak, maar vooral een lek kere liveband die je pakt en je tot het slotakkoord niet meer los laat. Crystal Dream is een graag geziene act op festivals, evenementen, in feesttenten en de meest toonaange vende dancings van Nederland. Naast de talloze live-optredens is de band regelmatig te zien en te horen bij lokale, regionale en nationale tv- Crystal Dream speelt eigentijdse pop- en rocksongs. en radioprogramma's. Crystal Dream voorziet de covers van een eigen ka rakteristiek geluid waarmee zij iets extra's weet toe te voegen aan de originele nummers. Crystal Dream is een band met potentie, weet vrijwel elk publiek te verrassen en is een ab solute must voor elke muziekliefheb ber. Het songmateriaal bestaat uit mo derne pop- en rocksongs uit de he dendaagse hitlijsten, aangevuld met smaakvolle covers uit de jaren '80 en '90 en daarnaast uit een aantal eigen songs. Wars van trends en hypes is Crystal Dream een band die volledig haar eigen koers vaart en daarmee veel successen heeft geboekt. De Achterhoekse formatie is een goed geoliede machine met een authentie ke sound, die zowel muzikaal als met interactie hoog scoort. Met een strakke performance en een energieke uitstraling zet Crystal Dre am, tijdens haar live-shows, een goede sfeer neer. Crystal Dream is een band die kan rocken, maar wel met gevoel en warmte en zorgt voor een energieke live-ervaring met een hoog entertainmentgehalte. Een sfeervolle lichtshow en een strak de cor maken het plaatje van deze ka rakteristieke band compleet. Hij is er zelf elk jaar, gewoon om lek ker mee te feesten. Met de Regiotap stond hij al eens op het podium, maar solo mocht hij Holten nog nooit vermaken. "Ik ben het laatste jaar weer actief bezig met optreden. Ik wilde weer de planken op en dat is aardig gelukt", aldus Van Hoevelaak, die zich daarmee nog zachtjes uitdrukt. Zijn single 'Vandaag' is een groot succes en hij krijgt enorm veel aan vragen binnen voor optredens, pre sentaties en andere leukigheidjes. "Maar ik kan natuurlijk geen drie honderd optreden per jaar gaan doen, dan staat de studio leeg." In plaats daarvan zoekt hij de combina tie. "Het is een welkome afwisseling, je blijft onder de mensen, ziet zelf wat er gebeurt", zegt Van Hoevelaak. Of hij nog samen met Jeroen van der Boom op het podium staat in Holten, daarna nog een optreden heeft; die is hij is als soloartiest toch hier begon- op het podium, zo is 'ie wel", aldus weet hij niet. "Ik weet niet of Jeroen helemaal tjokkievol geboekt. Maar nen en als het kan, springt hij zo bij Van Hoevelaak. Edwin van Hoevelaak: "Ik wilde weer de planken op en dat is aardig gelukt".

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 23