Uitgaan moet veilig en gezellig worden Restanten uitverkoop Kunst aan muur HAPPY SATURDAY uitzoeken alles Rijssen-Holten wil Gebruik gemeentehuis Benoeming wethouder Wolterink ALLEEN IN NIJVERDAL Alle artikelen Bevestiging Van der Spekop Radio 350 Let op: zaterdag 30 augustus Alle accesoires 2 Ook un.ct«e ml\e cttojü Woensdag 27 augustus 2 stuks voor Donderdag 28 augustus 2 stuks voor Vrijdag 29 augustus 2 stuks voor ÊL II I I Grotestraat 95 1^1 w Alexanderstraat 62 JEANS - CASUAL - COLLECTION Nijverdal Dinsdag 26 augustus 2008 RIJSSEN/ HOLTEN - Om Rijssen-Holten als sport- gemeente op de kaart te zetten, wil Ket coEege van B en W de Holland Ladies Tour gaan sponsoren. Het gaat om drie jaar lang vijfduizend euro. De Holland Ladies Tom' is een jaarlijks terugkerend meerdaags evenement voor internationale da- mes-elite. In ruil voor het geld, wordt er dan in de gemeente een etappe ge reden. "In het rijtje de Ronde van Rijssen, de Ronde van Overijssel en de Triatlon, past de Holland Ladies Tour perfect tussen", vindt burgemeester Bort Koelewijn. "Het is goed voor het imago naar bui ten toe, wanneer we de Ladies Tour naar onze ge meente halen". Dit jaar wordt het wielere- venement onder meer in Hellendoorn verreden. Wethouder Willem ter Schure: "Het is niet de be doeling om deze subsidie jarenlang te geven. Het gaat om drie jaar. Want we blijven denken hoe het imago van de ge meente moet zijn." Koelewijn: "We moesten hierover snel beslissing nemen, want de organi satie wil meteen weten of het wel of niet doorgaat." Tourclub Rijssen kreeg dit verzoek van de organisa tie van de Holland Ladies Tour om een financiële bijdrage te leveren om als etappeplaats in aanmer king te komen. RUSSEN - In sommige ge vallen is het mogelijk voor derden om gebruik te ma ken van het nieuwe ge meentehuis in Rijssen. Het kan daarbij gaan om vergaderingen, concerten en exposities. "Het gemeentehuis is ook bedoeld om te dienen als ontmoeting voor burgers en bestuur", vindt burge meester Bort Koelewijn. Zo zouden er concerten kunnen worden gegeven op het stadhuisorgel. Dit gebeurde veelvuldig in het vorige gemeentehuis dat in RIJSSEN - De raad van de gemeente Rijssen-Holten houdt maandag 1 septem ber een extra vergadering. In deze bijeenkomst staat het voorstel om B. Wolte rink tot wethouder te be noemen centraal. De raadsvergadering be gint om 19.30 uur en wordt gehouden in de raadszaal in Rijssen. RIJSSEN/ HOLTEN - Actie groep Vroegopstap uit Sie- gerswoude heeft de ge meente Rijssen-Holten een voorstel gestuurd om de sluitingstijden van horeca te vervroegen. Hiermee zou moeten worden voor komen dat jongeren teveel gaan drinken. Overmatig drankgebruik blijkt landelijk een pro bleem te zijn. Ook de ge meente Rijssen-Holten baart zich zorgen en stelt zich onder meer achter de nota Happy Fris, met als ondertitel: Hep ie Fris? De gemeente is in gesprek met de horeca om het uit gaan beter en gezelliger te maken. Hierbij vraagt de horeca juist om de horeca- tijden te versoepelen. Daar wordt naar gekeken, waar bij wel de veiligheid en ge zelligheid van het uitgaan voorop staat. Horecaondernemers zijn bang dat klanten buiten een lint van vernielingen achterlaten wanneer het café bijvoorbeeld al om twaalf uur dicht zou gaan. Vooral omdat iedereen dan tegelijk op straat komt te staan en nog lang geen zin heeft om het bed op te gaan zoeken. Later op de avond zouden klanten juist meer gefaseerd naar huis gaan, zodat rond sluiting stijd geen grote groepen op straat blijven hangen. Burgemeester Bort Koele wijn vindt die stelling on zin en denkt dat de uitloop bij een vroegere sluiting net zo goed eerder op gang zal komen. Zodat ook dan rond sluitingstijd een klein groepje overblijft. Een project bij discotheek Lucky Co om het uitgaan te vervroegen is tot niets uitgelopen. De eigenaar heeft geprobeerd om stap pers al in de vroege avond te laten komen door de eerste uren een lagere en tree te vragen of een popu laire band neer te zetten. Dit heeft echter niet gehol pen. Verder bestaat er een ver schil in sluitingstijden in de omliggende gemeenten, wat ook niet meehelpt om het project te laten slagen. zomervoorraad *Pall Mall *Mexx *Dlesel *Sandwich Indian Rose *G-Sus *G-Star *Vero Moda *Only *E.D.C. *Esprit etc. Rijssen stond. Maar Koele wijn betwijfelt of dat nog wel zinvol is: "De akoestiek van de nieuwe ruimte is geheel anders dan voor heen. Door het gebruik van dem pende materialen in de nieuwbouw, zal dat niet ten goede komen aan de klank van het orgel." Toch is het stadsorgel weer te ruggeplaatst. "We willen het orgel niet kwijt en er kan op worden gespeeld", geeft de burgemeester aan. Ondanks dat de akoestiek minder geschikt is voor een orgelconcert, wil de gemeente toch de moge lijkheid open houden om concerten te organiseren. Koelewijn zit er eventueel aan te denken om er een piano naast te zetten. Toch is het beslist ook niet de bedoeling om veelvul dig muziekevenementen in het gemeentehuis te houden. "We hebben in Rijssen het Parkgebouw dat daar veel beter geschikt voor is. Daarnaast willen we zeker geen concurrent hiervan zijn". Verder is het niet de be doeling dat zelfstandige organisaties zoals vereni gingen en stichtingen ge bruik gaan maken van het gemeentehuis voor bij voorbeeld vergaderingen. Zij worden geacht zelf voor huisvesting te zorgen. Instanties die een adviesrol hebben richting gemeente, zoals de sportraad en de jeugdraad, mogen daaren tegen wel gebruik maken van vergaderruimte. Koe lewijn: "Maar wel zodanig dat deze worden inge pland wanneer er ook an dere gemeentelijke verga deringen worden gehou den. Zodat hiervoor geen extra bodediensten nodig zijn." Ook is het mogelijk om een expositie te houden. Deze is dan te bezichtigen tij dens openingstijden van het gemeentehuis. "Wij gaan ons daar zo min mo gelijk mee bemoeien", be nadrukt hij. "De organisa tie zal dit zelf moeten rege len en ook voor de beveili ging moeten zorgen." Het bedrijfsrestaurant in het gemeentehuis is uit sluitend bedoeld voor de ambtenaren en dus niet voor derden.""We zijn hier mee zeker geen concur rentie voor omliggende horecabedrijven", bena drukt Koelewijn. "Dit is an ders wat betreft de horeca die straks in het Kulturhus in Holten komt. Deze wordt dan ook gerund door iemand van buiten het gemeentehuis. De ge sprekken hiervoor zijn nog gaande. ENTER/ HOLTEN - ds. AA van der Spek zal zondag 31 augustus in de middag- dienst bevestigd worden door ds. F. van der Weij uit Rijssen. Als nieuwe predi kant van de Gereformeerde Kerk te Holten en doet hij intrede. De hervormde/ gerefor meerde werkgroep Kerkra dio 350 Holten zal deze dienst, die in de Kandelaar wordt gehouden, rechtst reeks uitzenden via Radio 350. De dienst zelf begint om 14.30 uur, maar de ex tra uitzending start al om 14.00 uur. Om deze uitzending moge lijk te maken, heeft Freddie Paalman voor één keer welwillend zendtijd afge staan, waarvoor dank. Ook de werkgroep Kerkra dio 350 Holten wenst ds. Van der Spek en zijn familie een goede start en hoopt dat ze zich gauw thuis zul len voelen in het Holtense. Want de overgang van Twente naar Salland is in kilometers weliswaar klein, maar toch niet helemaal te verwaarlozen. Niet voor niets moest hij tijdens zijn kennismaking in de Kande laar een hefboom passe ren. En de wandelbordjes op de berg met de route aanduiding Twente of Sal land maken immers een heftig verschil. In de ether is Radio 350 op 92.3 FM ook in Enter te ont vangen. Verder is de zender op de kabel te vinden op 104.1 FM. RIJSSEN - De muren van het nieuwe gemeentehuis zijn nu nog kaal, maar daar moet nog vóór de offi ciële opening verandering in komen. In plaats van zelf kunstwer ken aan te kopen, gaat de gemeente in zee met Kun stuitleen Deventer. De be doeling is om dit eerst voor een jaar uit te gaan probe ren. Burgemeester Bort Koele wijn: "We hoeven daardoor zelf niet in kunst te gaan in vesteren. Daarnaast krijg je steeds wat anders aan de muur." Het lenen van kunst gaat de gemeente 22 duizend euro per jaar kosten. Hiervoor komt iemand van de orga nisatie alle vertrekken be kijken om inzicht te krijgen wat er het beste past. "De kunst, die wordt geplaatst moet wel van niveau zijn", vindt Koelewijn. Daarom wordt er eerst een jaar be keken hoe het bevalt. De gemeente heeft wel en kele stukken zelf in bezit, maar deze zijn over het al gemeen van te weinig kwa liteit. Verder is er nog de Nagelhoutcollectie, maar deze mag alleen in Holten worden tentoongesteld. UN QUE

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 6