Expositie Ophof met schilderen Holtens Nieuwsblad Afvalbrengpunt Holten vanaf oktober op Vletgaarsmaten Holtens Nieuwsblad 5 in Espelo Woningen 'Sloophamer' maakt korte metten met huizenblok Yogacursus kinderen Expositie Kulturhusdag HOLTEN - De gemeen te Rijssen-Holten gaat proberen de problemen rond de nieuwe paaltjes van het Wandelnetwerk Twente rondom Holten en op de Holterberg op te lossen. 'Als het niet op korte termijn lukt, dan maar op lange termijn' Open huis dorpshuis Boschkamp Dinsdag 26 augustus 2008 Gemeente zoekt oplossing Een groot aantal Holtenaren voelt zich gekwetst door de tekst op de paaltjes die Holten bij Twente en niet bij Salland laat horen. "Dat er een discussie is ontstaan is jammer, maar we zeggen niet van 'het is gebeurd'. We gaan proberen tot een op lossing te komen en als dat niet op de korte termijn lukt, dan maar op de lange termijn", zegt Ronald van der Veen, beleids medewerker van de gemeente. "Er zijn mogelijkheden, maar het gaat verder dan er alleen maar een stickertje op te plak ken. Het gaat om het Wandel netwerk Twente en dat is in de ze vorm uniek in Nederland. Het product heet gewoon zo, het logo kan er niet af. Het logo eraf halen zou veel problemen oproepen, ook financiële. Op dit moment is er niets aan te doen. Ik zie zelf niet een oplos sing, maar in de toekomst mo gelijk wel. Bijvoorbeeld bij uit- breiding van het netwerk", al dus Van der Veen die de kwestie wil aankaarten bij de Regio Twente, ook met het oog op toekomstige projecten. "Het ligt allemaal gevoelig, maar het komt niet als een verrassing. De discussie tussen Twente en Sal land komt vaker om de hoek kij ken." Dat het niet altijd 'fout' gaat wat de bewoordingen be treft, wordt volgens Van der Veen bewezen door het Fiets- knooppuntensysteem. "De fietsroute is vanuit Twente ont staan, maar toen het in de uit voeringsfase kwam, wilden an dere regio's ook meedoen en werd het een provinciaal iets en ontstond het Fietsnetwerk Overijssel. Op de paaltjes die in Salland staan staat 'Salland' en op die in Twente staat 'Twen te'." Een ander project is het Ruitemetwerk. "We zijn nu met een paardrijroute bezig en dat initiatief is ontstaan vanuit Sal land. Het is een ruiterroute die van manege tot manege gaat, maar alleen over Sallands ge bied. We proberen het nu ook in Twente op poten te zetten, maar het gaat dan dus om twee aparte projecten." De proble matiek rond Twente en Salland is volgens Van der Veen terug te voeren op de gemeentelijke herindeling. Het Sallandse Hol ten is daardoor bestuurlijk bij Twente terecht gekomen. Van der Veen: "We hebben formeel geen band meer met de Regio Salland. De recreatiegemeen schap Salland krijgt ook geen bijdrage meer. Wel heeft de po litiek gezegd geld beschikbaar te stellen voor projecten in Sal land." ESPELO - De fokveedag en kal- verkeuring wordt "zaterdag 30 augustus in Espelo gehouden. Een kleine honderd dieren zul len worden aangevoerd. Het gaat hier om tachtig roodbonte dieren en twintig zwartbont. De keuring wordt gehouden op het terrein van de familie Steegink- Boode aan de Okkenbroekse- weg 1 in Espelo. Om 9.30 uur zal worden gestart met de individu ele keuring. Na de middag volgt de groepenkeuring en de kam pioenschapskeuring. De keu ring wordt om 14.30 uur afge sloten met de aanwijzing van de algemeen kampioen. HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel werk houdt in het nieuwe seizoen exposities in het dorpshuis in Holten. Mo menteel exposeert lan Ophof met olieverf schilderijen in de ontmoetingsruimte. Als kind was Jan Ophof al veel in de na tuur te vinden, dit kan men ook terugvinden in zijn schilderijen, de natuur is zijn grote passie. Zijn thema's zijn veelal land schappen met water. Water en de natuur horen bij zijn schilde rijen. Ook wandelt hij in de bos sen en maakt foto's en schetsen. Deze worden dan als voorbeeld voor zijn schilderijen gebruikt. Met zijn autodidactische stijl, geïnspireerd door het impres sionisme, probeert hij stemmi ge landschappen te schilderen in sfeer en kleur. Zo hangen er werken met als titel Stilte voor de storm, Wilde eenden of Haarle op de top. De expositie is te bekijken tot 18 september. Belangstellenden kunnen op werkdagen terecht om de expo sitie gratis te bezichtigen. HOLTEN - Dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten houdt vrijdag 29 au gustus van 19.00 tot 21.00 uur open huis. De vaste gebruikers presente ren die avond de activiteiten die in het nieuwe seizoen worden gehouden. Voor velen is het jaarlijkse open huis een leuke kans om te kijken wat de ko mende winter op het program ma staat. Dat er gretig gebruik wordt ge maakt van de mogelijkheid om zich voor een bepaalde activiteit in te laten schrijven, is in de af gelopen jaren wel gebleken. Tij dens het open huis schrijven jaarlijks gemiddeld zo'n zes honderd cursisten in. Nieuwe cursussen binnen het programma zijn de speciale workshops professionele bege leiding, voor kinderen en tie ners. Dit zijn onder meer de workshops Percussie, Rhythm Rap, Nature Experience, Bre akdance, Kunst en Dieren, Ge woon doen alsof en Kleine han den, Grote Kunst. Voor de volwassenen zijn onder meer nieuw opgenomen in ons programma: workshop papier scheppen, de cursus tekenen met pastelkrijt, boekbesprekin gen, bewust communiceren en een documentairefestival in de kerstvakantie van het Filmhuis. In het programmaboekje staan de activiteiten uitgebreid ver meld. Het programmaboekje van dorpshuis de Boschkamp is huis aan huis verspreid. Het is samengesteld en uitgebracht door' de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten. Holtens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Hus-aan-buiskran ten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de sbchtmg Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koflingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - De sloop van het huizenblok aan de Lageweg is begonnen. Na jarenlang leeg te hebben gestaan, is dan toch eindelijk de sloophamer langsgekomen. De bedoeling is dat hier nieuwe levensloopwoningen worden gebouwd door Spectrum Wonen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Voor het eerst start et dinsdag 2 september een kin- deryogacursus in het Integraal Therapeutisch Centrum in Hol ten aan de Keizersweg. Er wordt een blok van elf lessen gegeven tot eind november. Er wordt ge start om 15.30 uur met een glaasje drinken. Om 16.30 uur is de les afgelopen. Opgeven is nodig, via Rita Beid- man telefoon 0548-364181. HOLTEN - Tijdens de jaarlijkse Kulturhusdag op 11 oktober is er ook een expositie. Er is tradi tiegetrouw weer een aantal acti viteiten voor jong en oud. Hu wordt een oproep gedaan aan alle kunstenaars uit Holten en omliggende buurtschappen. Want net als vorige jaren maakt °ok dit jaar een expositie deel mt van het programma. Meer ®fo: gemeente 0548-854854. HOLTEN - Het afvalbrengpunt Holten gaat verhuizen. Met in gang van 1 oktober wordt in Holten een nieuw afvalbreng punt in gebruik genomen aan de Montageweg 14 op het be drijfsterrein Vletgaarsmaten. Met de vernieuwing van het af valbrengpunt Holten zijn in zo wel Holten als Rijssen de afval- brengpunten weer aan de eisen van de tijd aangepast. Willem ter Schure, wethouder van on der meer milieuzaken, is blij met het resultaat. "Na Rijssen is er nu ook voor de inwoners van Holten een splinternieuw afval brengpunt ingericht. Makkelijk in gebruik en publieksvriende lijk. Inwoners kunnen daar met een geldige gemeentelijke afval pas elke dag hun afval brengen. Ik ben bijzonder tevreden met dit afvalbrengpunt en ik heb er vertrouwen in dat de Holtena ren het ook waarderen.' Het af valbrengpunt Holten is met in gang van 1 oktober open op Het nieuwe afvalbrengpunt van Holten zit aan de Montageweg 14. FOTO: SANDER SCHEPERMAN maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 15.30 uur: zaterdag 9.00 tot 12.00 uur. Klein che misch afval alleen op de laatste zaterdag van de maand. (Onder meer batterijen en verf). Het af valbrengpunt Holten aan de Waagweg is nog open tot 29 september 2008. Op maandag 29 en dinsdag 30 september is er dus in Holten geen mogelijk heid afval weg te brengen. Dan kunnen inwoners terecht bij het afvalbrengpunt in Rijssen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5