Kijkje bij Oudheidkamer Holtens Nieuwsblad 3 Laat kunstwerken taxeren tijdens open dag Geen uitbreiding Müller Transport Sport mee met de trimclub Ijsberen Op de Holterberg Column Kerk medisch Agenda HOLTEN-Oudheidka mer Hoolt'n houdt zater dag 6 september een open dag voor begunsti gers en andere belang stellenden. Dinsdag 26 augustus 2008 HOLTEN - Wie een avondje in de week sportief bezig wil, is vanaf woensdag 1 oktober van 20.30 tot 22.00 uur welkom in het gymlokaal aan de Lageweg. De Wintertrimclub verzorgt dan een gevarieerde conditietrai ning onder deskundige leiding met daarna een spelletje volley bal. Van oktober tot en met maart wordt de training elke woens dagavond in het gymlokaal aan de Lageweg gehouden. (Behal ve in de schoolvakanties). Geschikt voor zowel dames als heren (50+ geen bezwaar). Interesse? Bel dan even naar: 0548-363508. HOLTEN - Het Wereld Natuur Fonds houdt zondag 31 augus tus samen met Natuurdiorama Holterberg een dag vol ijs, ijsbe ren en 'ijspret'. De Noordpool- campagne van het Wereld Na tuur Fonds is er op gericht om de gevolgen van klimaatveran dering zoveel mogelijk te beper ken. Een met ijs en sneeuw be dekte Noordpool is van door slaggevend belang voor het kli maat op aarde: het witte opper vlak functioneert - door de zon terug te kaatsen - als 'koelele ment' voor de planeet. Inschrij ven kan tussen 13.00 en 13.45 uur bij de informatiekraam van het Wereld Natuur Fonds die in het Natuurmuseum staan. Het kabinet dat de Oudheidkamer heeft gekregen, foto: johan bounk Deze open dag begint om 10.00 uur, voor genodigden en vrijwil ligers, op de raadszaal van het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat met de officiële Troan'n in de, vèèrkaante, öög'n van't kiek'n Het zit ter op, de Olympische Speel'n bint vuurbie. Ma wat was het mööi. Vuural die me dailles, diet onverwach, wal of neet, wörd'n e haalt. Twei tvekke laank könj der noar kiek'n van mill'n in'n nach tut s'oamds laate. Op't less'n hai de öög'n der vèèrkaant van. Ne ech'n troan'ntrekker was toch wa den böóm van ne kèèrl, den't de tien kilometer zwemm'n hef e wunn'n, Maarten van der Weijden. In tweiduuz'ndeene had e bien- oao het leudje leg, toen de kaanker um te pakk'n krèèg. Saam'n met ziene doktoor'n, wunne in alle eenzaamheid, det onmèènselijke gevech. Noe, in 2008, vuur het óöge van de hèèle wereld, goold op de Olympische tien kilometer zwemm'n. Zien lèèm'n wordt nóóit meer hetzelfde. Zólle wal in de gaat'n hemm'n wat vuur een onmeunig gróót vuurbeeld hij is vuur al die mèèns'n, diet met dezelfde naare zeekte zit. Leu, die'l duur um wier krach kriegt um vèèrder te vech'n. Mar ók vuur al die vriewillegers, diet alle jo- ar'n wier röónd goat vuur de kankerbestrijding, is hij een een extra steun in de rugge, um met de kollektebusse róónd te goan. Disse wekke komt ze wier. Doot de duure en de knippe löss. Zie komt neet vuur zichzelf, ma vuur het eeuwige gevech tèèg'n de kaanker. Het was geniet'n van diss'n geweldigen goolddel- ver, den't ziene gevech'n met het allerheugste bekroond hef. Doar völl nog meer te ge niet'n. Wat dach ie van de dèèms van de waterpolo. Nóh ja geniet'n. Ie zöllt doar mar in det water ligg'n. Wat een ge- houw en en geschup. Ai wat van die vroole zagg'n, bónt en blaauw. Compleete slagskèè- pe lèèd'n der in't water. Vanof noe wèè'k alles van "Casano va". Ik kan mie vuurstell'n dai der oe vuur bangt. In Hoolt'n völl der ók te ge niet'n. Het Lösse Huus geet wier löss. Det mött ók wa, met iesbeer'n op'n Hoolterbarg. De róódzwatte voetballers leut'n zeen det Marie drei mo at'n te klein was. Nèèng nulle! Stammie prikk'n ze der in, as offe nóóit aans e doane hef, ma de meuste goal was van Knol-Töns. Disse wedstried belöff alles vuur het kömm'n- de seizoen. Ne hóóp Hoolter jongs trugge op het roodzwar te nöss. Wie blieft ze volg'n. 'N Meermanskaamp is nog lange neet uutverkoch. De passe partouts vuur de Keunefeest'n wa. Vuur zoaterdagmiddag hei die neet neurig. 'N meuist'n middag van de Keu nefeest'n, a wier vuur de vief- de kèèr, "Het gróóte Kor- haan'n Zangfees", is nog ai ded vuur niks. Wis en waar achtig. De Vèèrkaante Viefkop overdracht van het eikenhouten kabinet, destijds een huwelijks cadeau voor oud-burgemeester Baron van de Borch van Ver- wolde. Ook zal op deze dag de bruik leenovereenkomst met de ge meente Rijssen-Holten worden getekend voor de Friese klok. Een speciale activiteit op deze dag zal zijn de mogelijkheid om historische voorwerpen en kunst te laten taxeren door een deskundige, namelijk de heer Enno de Boer, bekend van het programma Geen kaf maar ko ren. Oud-burgemeester van Holten de heer Baron van de Borch van Verwolde huwde 27 oktober 1909 met mevrouw De Roo van Capelle en Westmaas. Als hu welijkscadeau kreeg het echt paar onder meer een eikenhou ten kabinet aangeboden. Dit ka binet kreeg een plaats in de ambtswoning van de burge meester Huize 'De Berg' in Hol ten. De huidige bezitter van het kabinet de heer Coenen uit Brummen, een kleinzoon van de heer Van de Borch van Ver wolde heeft de wens te kennen gegeven dat het kabinet weer naar Holten gaat en wel naar de oudheidkamer. Voor de oud heidkamer een geweldige aan winst. Bij de oudheidkamer krijgt het kabinet voorlopig een plaats in de raadszaal van het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat in Holten. Zo'n veertig jaar geleden hing er in het voormalige gemeente huis aan de Dorpsstraat in Hol ten een Friese staartklok. Deze klok is niet lang daarna ont vreemd. Het was de wens van de oud heidkamer dat er weer een Frie se staartklok kwam te hangen aan de Dorpsstraat. Zo'n jaar geleden werd de oudheidkamer een prachtig exemplaar te koop aangeboden. De gemeente Rijs sen-Holten bood aan deze klok aan te schaffen en aan de oud heidkamer in bruikleen te ge ven. Tijdens de open dag zal de bruikleenovereenkomst gete kend worden. De Friese klok heeft inmiddels een goede plaats gekregen in de voormali ge burgemeesterskamer. Naast dat begunstigers en an dere belangstellenden op deze dag weer kennis kunnen nemen van de ontwikkelingen bij de werkgroepen van de oudheid kamer, is er nog een speciale ac tiviteit, namelijk de mogelijk heid historische voorwerpen en kunst te laten taxeren door de heer Enno de Boer. De heer de Boer is vanaf 11.00 uur tot 16.00 in 'n Spieker aan de Kerkhofs- weg in Holten aanwezig. Wie historische voorwerpen of kunst heeft waar men graag de waarde van wil weten, kan daar mee naar de oudheidkamer ko- HOLTEN - Transportbedrijf Muller is niet bezig met een uit breiding aan de Aaltinksweg. De schuur die op de locatie mo menteel wordt opgeknapt is be stemd voor privédoeleinden. Eigenaar Anton Muller van het transportbedrijf laat er een paardenstal van maken. De overige gebouwen op het per ceel worden gesloopt, waarna Muller er een nieuwe boerderij voor privé-gebruik neerzet. De plannen van de gemeente voor het nieuwe sportpark komen er niet door in gevaar, zo meldt Muller. "Dat ons bedrijf daar gaat uitbreiden zijn indianen verhalen", zegt Muller. "Ik ga er zelf wonen. De sloopvergun ningen en de bouwvergunnin gen heb ik al binnen. De schuur wordt nu heel mooi opgeknapt en de oude boerderij gaat eraf. Daar komt een 'zelfde soort boerderij voor terug met een rieten kap. Het komt allemaal aan de rand van het sportpark te liggen. Het vormt geen enkel probleem", aldus Muller. Tijdens de open dag kan men vanaf 10.30 tot 16.00 uur terecht in het voormalige gemeente huis aan de Dorpsstraat en in de opslagruimte 'n Spieker aan de Kerkhofsweg. In het voormalige gemeente huis aan de Dorpsstraat is de ex positieruimte met de zo succes volle thema-expositie over de Klearwinkel geopend, een ex positie die binnenkort beëin digd wordt, en men kan de prachtige authentieke burge meesterskamer bewonderen. Leden van de werkgroep gene alogie zijn aanwezig voor het geven van inlichtingen over stambomen en werkgroep bi bliotheek zal weer historische nota's en andere documenten laten zien. In de opslagruimte 'n Spieker zijn alle opgeslagen artikelen en materialen te bezichtigen. Iedereen is van harte welkom op deze dag. HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Keizersw. 32, tel. 363553. Spreekuur volgens af spraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Cen trale Huisartsenpost Salland, 0570-501777. TANDARTS J. van Ofwegen in Rijssen. Tel. 0548 514140. Bellen voor afspraak. KERKDIENSTEN Hervormde Kerk, Smidsbelt - Zon. 9.30 u- ds. S.M. Roozenboom (neven- dienst - afscheid en bevestiging ambtsdragers) - s avonds geen dienst. Dijkerhoek/Espelo - geen dienst. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 9.30 u. ds.W. den Brader uit Vriezenveen en 14.30 u. Intrede en bevestiging ds. AA van der Spek. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Kees Boudewijn Haeck. Prot. Gem. Okkenbroek - Zon. 9.30 u. ds. A. Zaal uit Wesepe. Katholieke Kerk Gebouw Irene te Holten - 9.30 u. Euch. Past. B. Wolters. AUGUSTUS Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorg vliet, Larenseweg 106 Holten, woensdag 27 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 Goossens Mountainbike Tro phy, Zuurberg, zondag 31 au gustus 2008 Noordpoolcampagne Wereld Natuur Fonds, Natuurdiorama Holterberg, zondag 31 augustus 2008, 1 3:00 SEPTEMBER Open dag Oudheidkamer Hoolt'n, Holten, zaterdag 6 sep tember 2008 Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 NBvP Holten: Sketches Battum- se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september 2008 Hellendoorn Rally, Beuseberg Holten, zaterdag 20 september 2008 Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 1 3:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 OKTOBER NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 Kulturhusdag, Holten, zaterdag 11 oktober 2008 Motorcross MAC de Holter berg, Zuurberg, zaterdag 11 ok tober 2008 - zondag 12 oktober 2008 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 23 oktober 2008, 14:00 Diepe Hel Holterbergloop, Nijverdal-Holten, zaterdag 25 ok tober 2008 Nachtwandeling, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 25 okto ber 2008, 21:30 NOVEMBER Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 1 november 2008, 10:00 - 12:00 Najaarsconcert HMV, Kande laar, zaterdag 1 november 2008, 20:00 NBvP Holten: Lezing bittere thee door Corine Naranji, Irene, donderdag 13 november 2008, 20:00 NBvP Espelo: Brinkman, mid winterhoorn en haar geschiede nis, Espelo, maandag 17 novem ber 2008 DECEMBER NBvP Holten: Kerstviering, Ire ne, donderdag 18 december 2008, 20:00 NBvP Espelo: kerstviering, Espe lo, maandag 22 december 2008 Plaatsen kaarsen, Canadese Begraafplaats, woensdag 24 de cember 2008, 16:30 JULI EK Triatlon, Holten, vrijdag 3 ju li 2009 - 7ondao 5 iuli 2009

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3