Locatie minikulturhus onduidelijk Erik Huzen sponsort Dann en Mike Holtens Nieuwsblad 25 Consultatiebureau voor ouderen Toertocht DIOC maakt rit door Nederland Aanmelden cursus EHBO en AED DIJKERHOEK-Dat Dijkerhoek binnen af zienbare tijd een Kultur- hus gaat krijgen, lijkt zeer waarschijnlijk, maar waar het komt is nog een grote vraag. Draagvlak voor minikulturhus in Dijkerhoek maar nog geen locatie Dinsdag 26 augustus 2008 "Het belangrijkste is dat er draagvlak onder de bevolking is én dat er draagvlak is vanuit de politiek", zegt Leendert Derks, bestuurder van Bethanië. "We willen heel graag een Kulturhus, maar nu is de kunst hoe we dat gaan inkleden. We moeten met een duidelijk plan komen. Ik weet niet waar het op uit draait,", aldus Derks. Erik Wechstapel van de Buurtver eniging Dijkerhoek wijst op drie mogelijke locaties. Eén er van is het huidige wijkgebouw Betha nië, de tweede locatie is de school en stek numero drie is op het nieuwbouwplan Essen- steeg. "Daar staan al nieuwe woningen en daar kan nog meer worden gebouwd", zegt Wechstapel over de Essensteeg. Voor een ombouw van Betha nië tot Kulturhus loopt Wech stapel niet bepaald warm. "Het opkalefateren van Bethanië is voor mijn gevoel de duurste op tie. De school lijkt me een bete re plek. Er komt budget vrij voor groot onderhoud aan de school. Dat geld zit er aan te komen", aldus Wechstapel die graag een nieuwe school ziet verrijzen plus een Kulturhus. De oude school zou dan gesloopt moe ten worden, terwijl de kinderen tijdelijk in noodlokalen les zou den kunnen krijgen. "Maar het moet allemaal nog onderzocht worden door de werkgroep van Dorpsplan Plus", aldus Wech stapel. In het Dorpsplan Plus staat de visie van het Dijkerhoek anno 2020 aangewezen. De komst van het Kulturhus is het voornaamste speerpunt. Veel verenigingen zouden onderdak kunnen vinden in het Kultur hus. Volgens Wechstapel zitten niet alle verenigingen te wach ten op het Kulturhus. "De Buurtvereniging blijft bij het Bonte Paard en de dartclub ook." Leendert Derks wijst er op dat de huidige situatie in Bethanië niet ideaal is. De Christelijke Jongeren Vereni ging zit er krap en bovendien maakt de schietvereniging ook gebmik van Bethanië, terwijl er ook een peuterspeelzaal zit. Met het oog op de toekomst denkt Derks dat het Kulturhus het best op een nieuwe locatie kan ko men. Dat kan wat Derks betreft op de plek van de school, maar ook op de Essensteeg. "Alhebje daar ook te maken met wettelij ke regels vanuit de landbouw." Derks pleit voor een samenwer king met de school die wat hem aangaat nieuw wordt gebouwd. "Maar er is nog van alles moge lijk. De plannen worden altijd teruggekoppeld naar de bevol king. Het moet ook allemaal op te hoesten zijn. Wanneer het Kulturhus er echt staat? 2010 zou heel mooi zijn." HOLTEN - Carinova opent maandag 1 september in Holten het eerste Consultatiebureau voor Ouderen (CbO). Het con sultatiebureau is bestemd voor ouderen vanaf 60 jaar en bevindt zich in het Carinovagebouw, Gaardenstraat 31, 7451 CV Hol ten. U dient echter wel eerst een afspraak te maken. Voor meer informatie en voor het maken van een afspraak kan men bellen met Carinova, telefoon 0900- 8662 (lokaal tarief). Deze nieuwe service voor ouderen vanaf zestig jaar is er vooral op gericht om tij dig problemen te signaleren, in formatie en voorlichting te geven over leefstijl en ouderen wegwijs te maken binnen de diverse ge zondheids- en welzijnsinstanties en hen eventueel te verwijzen. Het consultatiebureau richt zich op gezonde ouderen en heeft een preventief karakter. Het bu reau is dan ook geen vervanging van de huisarts of een andere medicus. Voor meer infonnatie over Carinova kan men kijken op www.carinova.nl. HOLTEN - Voor de zesde keer in haar historie is DIOC (De Ideale Oldtimer Club) in staat geble ken om een toertocht te organi seren voor klassieke Ziindapps en hun berijders. Dit jaar moest alles groter, verder en gekker. De groep bestond uit veertien Zundapp-rijders, een Batavus- bezitter en de onvermijdelijke bezemwagen. Een deelnemers record. Zaterdag 16 augustus werd om acht uur verzameld in Café 24, vanuit hier werd ieder een naar een nog onbekende bestemming gereden. De brommers werden door een vrachtauto naar deze locatie ge bracht. Onderweg werd duide lijk dat deze editie van start zou gaan in Enkhuizen. Aangeko men in Enkhuizen werden de stalen rossen uitgeladen en (emotioneel) afscheid genomen van meegereisd thuisfront. Vanuit Enkhuizen werd vaart gemaakt richting het zoveelste wereldwonder van Nederland, de Afsluitdijk. Onder een prettig zonnetje en met de wind flink in de rug werd Noord-Holland snel kleiner en kwam de skyline van Friesland dichterbij. De rij ders kregen van de zeelucht honger, dus het verzoek van Dikkehoere kon aanvaard wor den; pilsch en vis gleden naar binnen in pittoresk Makkum. Vanuit Makkum werd een bin nendoorroute genomen naar de plaats van overnachting. Het in Holten niet onbekende Heeg was de eindbestemming van deze mooie dag. Het lokale Stay-Okay Hostel, al jarenlange trouwe sponsor van DIOC, had nog drie kamertjes en een zwaar beveiligde fietsenstalling be schikbaar. De enige Batavus-rij- der van het gezelschap werd met zijn neus op de feiten ge drukt toen bleek dat zijn brom- mobiel niet tegen een stootje kon, er brak spontaan een niet onbelangrijke koppeling af. Ru- di Drenth ging overstag, vanaf dat moment wilde hij niets an ders meer dan een Zündapp. De combinatie van slaolie en brommerbrandstof zorgden er voor dat niet alleen het dode bbq-vlees maar ook de lokale groep eenden op veel aandacht van de heren kon rekenen. De Holtenaren bleken allen goed opgevoed te zijn door hun ou ders, ook het gezonde voedsel wat op de kaart stond voor de overige hostelgasten (een Chi nees buffet) trok de aandacht. Het vakantieseizoen is nog in volle gang, dit was vooral te merken aan het tempo van de barman; op de vraag of ze een biertje konden krijgen, kregen ze te horen dat de barman snak te naar een sigaret. Met de veel belovende zin: "Kom je lekker soepe in de dikxko" werden de coureurs al snel het nachtleven van Heeg ingesleurd. De vol gende ochtend werd na een voortreffelijk ontbijt koers gezet richting Vollenhove. Aangezien hier veel mensen waarde hech ten aan hun zondagsrust, was er genoeg ruimte voor de coureurs op het plaatselijke dorpsplein- terras. De lokale ober werd be lachelijk gemaakt om zijn niet al te fitte uitstraling, het enige wat de ober kon was lachen, aange zien de Holtense brommerhel den zelf ook niet al te fris uit hun ogen keken. Enig verschil is dat ze al zeker 145 kilometer achter de kiezen hadden. Onderweg bleek de Goudhaan van Soerco problemen te veroorzaken, zo doende moest hij wederom af scheid nemen van zijn geliefde brommer, hopelijk is hij hem nu niet zo lang kwijt als de vorige keer. De meegereisde bezem wagen had nog een oldtimer beschikbaar. In Holten aange komen stond de cameraploeg van het You Tube-journaal al klaar en na diverse rondes door Bierlokal am Bahnhof werd de zesde editie afgesloten met een verdiend pilsje. HOLTEN - EHBO Holten heeft genoeg aanmeldingen voor de EHBO-cursus. Daarom wordt dinsdag 30 september gestart met een opleiding. Er kunnen maximaal twaalf mensen tegelijk examen doen en het aantal aanmeldingen stijgt snel. Wie belangstelling heeft voor deze opleiding, kan zich nog aanmelden. De lesavond is op dinsdag van 19.45 tot 21.45 uur. Deze wordt gehouden in scholengemeen schap de Waerdenborch aan de Haarstraat 14 in Holten. Kosten bedragen: 125 euro per persoon. Dit is inclusief lesboek, examen en een AED-opleiding. Voor infonnatie over de vereni ging, de opleiding en de AED, zie de website: www.ehbo-hol- ten.nl. Opgeven voor de cursus kan bij: Johan Schuppert, Reilinksweg 49, 7451 CP Holten, telefoon 0548-367722. Of e-mail: voorzit- ter@ehbo-holten.nl. HOLTEN - Op de Zündapp door het land. Van Enkhuizen via de afsluitdijk naar Makkum, richting Heeg en Vollenhove. Het groepje Holtenaren maakte de avontuurlijke tocht zonder brokken. Uiteindelijk werd de rit afgesloten in Bierlokal am Bahnhof. HOLTEN - AD Autobedrijf Erik Huzen sponsort al enige jaren de motorcrossers Dann en Mike Bolink. Dann Bolink (13) neemt deel aan het IMBA-jeugd EK 85cc grote wielen, terwijl jongere broer Mike (10) in het bijpro gramma in de klasse 65cc grote wielen zal deelnemen. De wed strijdserie doet Denemarken, Nederland en België aan. De fi nalewedstrijd was in het Tsje chische Kosmice. Autobedrijf frik Huzen zorgt met zijn on dersteuning ervoor dat deze trip I mogelijk is voor beide heren. Autobedrijf Erik Huzen is te vin den aan de Handelsweg 2 in Holten (industrieterrein Vlet- gaarsmaten) en is gespeciali seerd in Volvo's. Daarnaast is het een AD-bedrijf. Dat staat voor snelle en vakkundige servi ce. Deskundig en onafhankelijk advies. Kennis van alle merken. Twaalf maanden gegarandeer de kwaliteit op reparaties. De AD Autobedrijven behoren tot Autodistribution International: Een Europees netwerk met zo'n drieduizend vestigingen in elf landen. Info: www.erikhuzen.nl of telefoon 0548-366101. Motorcrossers Dann en Mike Bolink krijgen steun van AD Autobedrijf Erik Huzen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25