Plek bij eerste zes moet zeker haalbaar zijn voor W Holten SV Enter lonkt naar G-voetbal HOLTEN - Nadat Holten de afgelopen drie seizoe nen drie keer als negende eindigde in de vierde klas se H, wil het elftal van trainer Peter Harthoorn dit jaar mee gaan doen om een plek in het linkerrijtje. RIJSSEN - Het team is op twee plaatsen gewijzigd ten opzichte van vorig seizoen. Arjan Nieuwenhuis (27) komt de ploeg verdedigend op het middenveld versterken. Dinsdag 26 augustus 2008 21 Een plaats bij de eerste zes hoort zeker bij de moge lijkheden als je naar het spelejsmateriaal kijkt, maar doordat er veel nieuwe ploegen in de klasse van Holten zijn ge komen is het moeilijk in te schatten hoe de verhoudingen zijn. "Ik hoop dat we de weg die we vorig jaar zijn ingeslagen met de hele club dit jaar kunnen voortzetten", aldus Harthoorn. Holten begon vorig jaar niet goed aan het seizoen en de oe- fenmeester had tijd nodig om te zoeken naar het juiste elftal en de juiste speelwijze. Maar toen het eenmaal ging lopen, hoefde de ploeg voor niemand in de competitie bang te zijn. "Daar om was het ook heel jammer dat we ons zelf geen cadeautje hebben gegeven, in de vorm van de nacompetitie, door het in de laatste wedstrijd van het seizoen af te laten weten." De selectie van Holten kent drie nieuwe 'oude' gezichten in de kleedkamer. Thijs Huisman kwamjover van Sportclub Mar- kelo en T om Hofrnan en Merijn Bekkemens kwamen over van Colmschate. "Zulke jongens zijn een abslolute versterking in de breedte van het elftal en doordat ze nog jong zijn heb ik ook mogelijkheden om te den ken aan de opvolging van enke le oudere spelers in mijn elftal", legt Harthoorn uit. De Lochemer is tevreden met de voorbereiding tot nu toe, waarin de eerste wedstrijd lullig werd verloren en daarna twee keer met goed voetbal en met ruime zeges werd gewonnen. "Dat waren dan wel vijfde klas- sers, maar een ploeg als Wit kampers maakt het Holten tra ditiegetrouw altijd moeilijk. Maar dit keer speelden we ze bij vlagen voetballend van de mat en creeerden we kans na kans." Hij prijst daarnaast ook de trai- ningsinzet van zijn groep en het groepsgevoel dat er heerst bij zijn spelers. "Dat is minstens zo belangrijk als een goede fysiek." De ploeg staat er niet alleen fy siek goed voor, maar ziet er ook nog eens pico bello uit. Niet al leen tijdens de wedstrijden, maar ook tijdens trainingen. Boks Beijer en Co en BMW Ool- bekkink uit Zwolle en Hooge- veen zijn vanaf dit seizoen sa men hoofdsponsor van het eer ste elftal en staken de heren in prachtige Kappa-tenue's. Ook de trainingsoutfits worden ge sponsord waardoor de ploeg qua uitstraling niet onderdoet voor een club uit de erdivisie. "Het zijn schitterende tenue's die ook weer voortborduren op de nieuwe weg die de club is in geslagen", vertelt de gedreven Harthoorn. "Ik hoop dat we aan het eind van het seizoen de sponsoren op gepaste wijze kunnen terugbetalen." Een plek op de eindrangschik king wil de trainer niet noemen. "Maar ik denk als we een goed begin hebben, dat er met deze ploeg van alles mogelijk is in deze competitie." 'We willen dit seizoen beter gaan beginnen' „We willen dus in ieder geval hoger eindigen dan vorig sei zoen, toen waren we negende van de veertien. Bij een goed begin van het seizoen kunnen we gaan voor een periode, mis schien zelfs de titel. Beginnen we slecht, dan moet de mid denmoot nog altijd haalbaar zijn, maar dat is eigenlijk niet goed genoeg." ENTER - SV Enter is bezig met het opstarten van een G- voetbalteam. Momenteel staat alles nog in de kinderschoe nen: twee spelers en hun bege leider - een lid van SV Enter dat van het werken met men sen met een beperking ook zijn beroep wil maken - hebben vorige week de eerste training afgewerkt. "We zijn nu vooral nog aan het kijken hoe het gaat. Die mensen zijn hartstik ke enthousiast, dus het kan goed gaan lopen, maar het kan ook helemaal wegebben", ver telt Lucien Brinks, die zich bij SV Enter vooral met het meis jesvoetbal bezighoudt. Het plan zit dus nog helemaal in de beginfase, maar de kansen lig gen er. Vbnaf de winterstop traint hij al mee bij Sportclub, omdat hij bij grote broer Excelsior'31 niet meer op zijn plek zat. Dat komt volgens trai ner Gerald Willems wel vaker voor de laatste tijd. „Excelsior groeit en wordt bijna alleen nog betaald. Daardoor is er voor sommige jongens geen plek meer. Sportclub is dan - mits we ze een uitdaging kunnen bieden - een goed alternatief', legt hij uit. Zo komt het ook dat de nog maar 17-jarige Niels Voortman vanuit de A-jeugd van Excelsior overstapt naar het eerste van Sportclub. De nieuwelingen vervangen Berto Peters en Marcel Ooijen. Peters (37) wil gaan afbouwen. Hij traint nog wel een keer per week mee en is dus nog wel in zetbaar, mocht dat nodig zijn, maar richt zich dit seizoen vooral op leiderstaken. Ooijen (38) was vanwege een enkel blessure begin vorig jaar al uit geschakeld. Die blessure bleek dermate ernstig dat Ooijen niet meer temgkeert op de velden. Ooijen was niet de enige nestor die vorig jaar aan het begin van het seizoen uitviel. „We hadden al een jong team, maar toen werden we nog jonger. We zijn het seizoen heel slecht begon nen: uit tegen MW'69 speelden we gelijk, tegen DKB gingen we onderuit en dat zijn toch door gaans de hekkensluiters. Maar daarna volgde winst op Dene kamp - die zijn gepromoveerd - en Voorwaarts, de kampioen, waar we ook uit maar net tegen verloren. We zijn het hele sei zoen nooit echt weggespeeld, konden altijd meekomen. De kwaliteiten zijn er wel, maar doordat het zo'n jonge groep is, kwamen we ervaring tekort. Vo rig seizoen was echt een leerfa se en dat hoop ik komend sei zoen verder uit te bouwen", al dus Willems. In haar beste jaren speelde Sportclub tweede klasse. Daar na volgde een periode waarin de club bovenin meedraaide in de vierde klasse. „Er is al vijf of zes jaar geen A-jeugd, dan heb je geen aanwas. De bedoeling is die dalende lijn af te breken; dit jaar is er voor het eerst weer een A-jeugd. De structuur binnen de vereniging moet worden verbeterd", vindt de trainer. Met zijn team wil hij vooral het seizoen goed beginnen. „Als je Trainer Gerald Willems: "Als je goed begint, ontstaat er wat in zo'n team, is het gevoel meteen goed." Foto: Harry Broeze in de eerste vijf wedstrijden twaalf of dertien punten pakt, kun je met de bovenste mee blijven doen. Als je goed begint, ontstaat er wat in zo'n team, is het gevoel meteen goed. Dat zelfde geldt voor de periode net na de winterstop. Als dat lukt zijn we wellicht een outsider voor de titel. Als dat niet lukt, gaan we voor een periode. Dat moet kunnen met deze groep. Ze zijn jong en vinden het dus moeilijk het spel te maken, maar dat moet ook groeien. Daar kunnen we met de trai ning aan werken, dat is mijn taak." Volgens Willems wordt er bij Sportclub ook veel aan gewerkt, is iedereen daar enthousiast. De selectie van W Holten in hun nieuwe outfit, i oro: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21