sniP HOLTEN - Het eerste elftal van Blauw Wit'66 is jong; liefst vijf A-jeugdspelers maken deel uit van de selectie. ENTER - Trainer Joop Jongman wil het hoogst haalbare eruit halen komend seizoen, maar zonder zijn mannen van te voren zware druk op te leggen door bepaalde prestaties te eisen. "We hopen bij voorbeeld wel op een periode, maar het moet niet, ik hou niet van dat gehijg in de nek", legt Jongman uit. M ENTER - Het meisjes- en damesvoetbal maakt niet alleen landelijk (KNVB honderdduizendste lid), maar ook bij SV Enter momenteel een zeer po sitieve ontwikkeling door. Dinsdag 26 augustus 2008 19 'We moeten meer scoren' Bouwbedrijf Roosdom Tijhuis &»sSs jftSSS - .'.'r i Trainer Frans Zelle: "De club wil proberen mee te doen om de prijzen en op termijn de promo tieplaatsen, dat is de doelstelling." foto; johan bolink Toch wil trainer Frans Zelle komend seizoen bij de eerste vier eindigen én een periode pakken. "Het is een goede ploeg. Met een beetje hulp moet dat kunnen. En met hulp bedoel ik dan als bepaalde spelers fit blijven. Dan kunnen we meedoen bovenin." Zelos, Sportlust Glanerbrug, SVDW75 en Twello SV worden de belang rijkste tegenstanders volgens Zelle. "Vorig jaar werden we zesde, toen was dat ook zo. Be halve Twello dan, maar die zijn gedegradeerd uit de derde klas se. Tegen die teams moet je dus punten halen en dat is vorig jaar te weinig gebeurd. Toen was de achterstand op de top vier na de winterstop al twaalf of dertien punten. Dit jaar willen we de aansluiting houden. Als dat lukt, kun je ook in de top meedoen", aldus Zelle. Goed beginnen dus, die competitie. "De eerste pe riode is acht wedstrijden, dan krijgen we Zelos, SVDW, Sport lust Glanerbrug en Twello, dus dan weten we meteen waar we staan", vertelt Zelle, die hoopt die wedstrijden in elk geval niet te verliezen. Of dat allemaal gaat lukken hangt ook af van hoe spelers en het team zich ontwikkelen, zowel op tech nisch als mentaal gebied. "We waren zesde, maar het gat met de nummers twee, drie, vier en vijf was niet groot. Het gat met de nummers één en twee wel. Ik hoop dat we de stap naar de top vijf kunnen maken." Kampioen worden is dus geen doelstelling. "Dat vind ik gewoon hoog van de toren blazen en wat heb je nu helemaal te blazen? Maar de club wil wel proberen mee te doen om de prijzen en op ter mijn de promotieplaatsen, dat is de doelstelling." En om dat te bereiken moet er volgens Zelle een betere verhouding in het team komen. "De verdediging is vrij goed, we krijgen weinig te- gengoals, maar aanvallend is het veel te middelmatig. We scoren te weinig, dat is ook het verschil met de kampioen en de nummer twee. Maar daaraan wordt gewerkt. We moeten meer scoren, zonder meer te- gengoals te krijgen." Daartoe traint Zelle intensief, twee keer per week met de hele groep. "Die trainingen zijn wel gericht op het verhogen van de hande lingssnelheid en daarmee het niveau. Ik hoop dat we zo een ontwikkeling kunnen doorma ken. Groeien is de inzet." 'We willen hoogst haalbare Dat heeft ook te maken met hoe jong het elftal is. "Ze hebben een jaar ervaring erbij, maar het blijft een jonge groep. We willen graag de top vier halen. Daar hebben we een tikkeltje geluk bij nodig, maar kwalitatief is dit best een aardige ploeg. En de instelling is, zoals bij alle Enter naren, daar hoef je niet achter aan. Belangrijk is ook dat de groep het met elkaar eens is, het is echt een eenheid; dat kan ook dit jaar weer onze kracht wor den", analyseert de trainer. Lekker voetballen, dat is het be langrijkste doel dit jaar. Vorig seizoen lukte dat heel aardig, totdat een hele trits blessures roet in het eten gooide. „In de eerste seizoenshelft hebben we een periode gepakt en toen kwamen de blessures, waarvan er veel langdurig waren. Dat kun je met zo'n kleine club en smalle selectie met Enter 2 niet opvangen", legt Jongman uit. Waar wel hulp van te verwach ten valt is het zeer talentvolle Al. De jeugd traint tegelijk met de grote jongens, zodat er alvast wat kennis kan worden ge maakt. Gewoon in de vierde klasse blij ven is dan ook niet genoeg. "Dat zou kunnen hoor, maar dat willen de spelers niet - en de trainer ook niet trouwens", r_i r j i_-j u SiFP*. uppv, vindt longman. Hij heeft een nodig", i-oto: harry broeze Trainer Joop Jongman: "We willen graag de top vier halen. Daar hebben we een tikkeltje geluk bij gedreven groep onder zich, die gaat voor het hoogst haalbare. "Maar als dat een vierde plaats blijkt te zijn, is dat ook goed", aldus de trainer, die weigert zijn mannen voor de start van de competitie al druk op te leggen. Daarbij telt natuurlijk ook mee dat SV Enter geen plannen heeft hogerop te gaan voetbal len. Jongman: "Dan moeten er spelers van buitenaf gehaald worden, die betaald gaan wor den.. We stoppen wel geld in kleding en wedstrijdmateriaal, maar betalen doen we niet. Dat is soms best verleidelijk, maar we doen het niet". In ruil daarvoor steekt SV Enter veel energie in de jeugd. Daar lopen goede trainers en een aantal jongens uit het eerste steekt energie in een D of E elf tal; de saamhorigheid is groot bij SV Enter. "Maar dat moet ook hoor, wil je over tien of twintig jaar nog bestaan", denkt Jongman. Damesvoetbal in de lift Momenteel zijn er twee elftallen, dames 1 en meisjes BI en met in gang van het komende seizoen 2008-2009 zal er een derde team aan worden toegevoegd, meisjes D3. Enkele van deze meisjes speelden ook al vorig seizoen in competitieverband Wj de SV Enter, waar ze mee- voetbalden bij. de jongens. Door de groei in het ledental ban er echter nu een eigen meisjesteam worden samenge steld. De SV Enter is blij met de ze positieve ontwikkeling en mede door deze aanwas heeft het bestuur van de SV Enter ie mand voor deze groep verant woordelijk gemaakt in de per soon van Luciën Brinks. Hij is naast trainer van de meisjes BI tevens coördinator geworden voor de gehele dames- en meis- jesgroep. De groei brengt de nodige orga nisatie en vragen met zich mee. Wanneer kan er worden ge traind, wie worden de trainers en leiders, zijn er genoeg velden beschikbaar, welke kleedka mers gaan ze gebruiken. Geluk kig zet Luciën Brinks zich hier voor de volle 100 procent voor in. Op deze wijze krijgt ook de damestak van de SV Enter vol doende aandacht en weet men bij wie ze terecht moeten voor vragen. De wedstrijdsecretaris heeft de velden al ingedeeld en SV Enter beschikt over kleedka mers, die alleen te gebruiken zijn door de dames. Ook voor de kleding is reeds gezorgd. Momenteel wordt er nog druk gezocht naar de nodige trainer en begeleiders voor het nieuwe meisjes D3-team. Het blijkt in de praktijk dat het toch steeds moeilijker wordt op elke plek vrijwilligers te vinden, maar we gaan er van uit dat het allemaal gaat lukken. Het meisjes- en damesvoetbal doet het goed bij SV Enter, foto: harry broeze

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19