'We moeten het spel willen en durven maken' Trainer Beverdam: 'Lekker meedraaien in middenmoot' 'We hopen dat jubileumjaar als extra motivatie werkt' - - Dennis Demmers: "Iedere trainer heeft zijn eigen spelopvatting dus er verandert altijd wat." foto: harry broeze RIJSSEN - 'Ze zijn hier natuurlijk gewend te spe len met Sepp en Looms en dat waagt een bepaalde manier van voetballen. Die zijn allebei weg, dus verandert ook de speelwijze. Het eerste doel is na tuurlijk zo hoog mogelijk eindigen, maar we willen ook het publiek weer vermaken door aanvallend en attractief voetbal te spelen. We moeten het spel willen en durven maken", zegt Dennis Demmers, de nieuwe trainer bij Excelsior'31. ENTER - Drie ervaren spelers zijn vertrokken bij Enter Vooruit. Trainer Dick Beverdam kreeg er vier getalenteerde A-jeugd spelers voor terug. "Daardoor heb ik nu een jonge, hele fanatieke groep. Er zitten zeker jonge talenten tussen, maar we moeten wel reëel blijven. Vorige jaar hebben we een periode ge haald, maar dat ging wel op een gelukkige manier. In de competitie werden we uiteindelijk zevende. Ik hoop dat we dit jaar een stabiel seizoen kunnen draaien", aldus Beverdam. I RIJSSEN - Vorig seizoen is voor Rijssen Vooruit dramatisch verlopen, daar draait trainer Harry Lammertink niet omheen. Dinsdag 26 augustus 2008 15 Een ander Excelsior dus, dan dat Rijssen gewoon is. Demmers: "Iedere trai ner heeft zijn eigen spelopvat ting dus er verandert altijd wat. Maar er zijn ook zeven spelers vertrokken en andere spelers bij gekomen. Die moeten alle maal worden ingepast, dus het zal anders worden dan het pu bliek gewend is". Demmers heeft nog geen flauw idee wat zijn nieuwe groep str aks kan. "Dat moet nog groeien en je moet nieuwe spelers ook de tijd geven. Maar het is wel belangrijk dat je in strijd nooit achterop raakt We hebben de spelers om verzorgd voetbal te spelen. Als dat samen gaat, dan is de bovenste vier haalbaar. Of we nu al dat niveau hebben is nog de vraag." Een voordeel daarbij ten opzichte van vorig seizoen, dat eigenlijk wel mis lukt genoemd kan worden, is dat het elftal sterk is in de breedte. Dat wil dus zeggen dat er voor de spelers veel concur rentie is. "Dat houdt de spelers scherp, maar ons ook. Ik vind dat spelers het recht hebben te weten waarom ze niet spelen, maar dan moet je wel met een goede uitleg komen", vindt Demmers. In ruil daarvoor ver wacht de trainer inzet van de spelers. "Ik heb er echt van het publiek staan te kijken hier. Bij de eerste oefenwedstrijd stond zeshonderd man publiek langs de kant op een doordeweekse dag. Uit bij Sparta Nijkerk was ook 150 mee. Die rijden daar echt ver voor. Ik vind dat je het aan je niveau en jezelf, maar ook zeker aan dat publiek ver plicht bent, je voor 200 procent te geven", aldus Demmers. Het helpt daarbij natuurlijk ook dat de sfeer in het team goed is. "Boven verwachting eigenlijk. De jongens die van buitenaf komen, worden prima opgeno men in het team, terwijl men wel eens zegt dat dat in Rijssen allemaal zo moeilijk is." Ook het zwakke punt van Excelsior kan Demmers al wel voorspel len: "Als je aanvallend voetbalt, wil je nog wel eens een steekje laten vallen, dat moet er nóg wel uit." Vbrig jaar haalde EV de eerste periodetitel, maar scoorde er in de tweede periode geen enkel punt bij. Dat wil Beverdam dit jaar voor komen. Ondertussen zal hij ook de nieuwe jeugdspelers moeten inpassen in het elftal. "Als dat lukt, hoop ik lekker mee te kunnen draaien in de middenmoot. Maar ik ben met alles tevreden." Een goede voorbereiding moet daaraan bijdragen. "We spelen drie be kerwedstrijden, allemaal tegen eerste klassers, dus dan blijven "We willen zo hoog mogelijk spelen met eigen spelers en kun nen dus ook best naar de eerste klasse kijken", zegt trainer Dick Beverdam. foto: harry broeze alleen de sterken uit het team over. Zowel fysiek als mentaal. Ik ben dus ook van plan te se lecteren op de spelers die in die wedstrijden overeind blijven, ook als het wat minder gaat. Er van uitgaand natuurlijk dat de tegenstanders - Rigtersbleek, Achilles'12 en DETO - sterker zijn." AZSV en WVF komen EV vergezellen in de nveede klasse en volgens Beverdam horen beide teams daar niet thuis. "Een titel of periode zijn daar om voor ons geen reële doelen. DOS'37 is gepromoveerd uit onze klasse. Daar kom ik zelf vandaan, dus ik had liever te gen die jongens gespeefd", al dus de trainer. Toch is het niet de bedoeling dat EV altijd in de tweede klasse blijft. "We willen zo hoog mogelijk spelen met ei gen spelers en kunnen dus ook best naar de eerste klasse kij ken. Maar je moet wel reëel blijven en in de eerste klasse wordt al les betaald. Hier wordt geen cent betaald, dus spelers van buiten zuilen niet snel hier naartoe komen. Sterker nog: een van onze beste spelers is naar DOS vertrokken, waar hij betaald krijgt. Maar het is een hele duidelijke keuze van de vereniging niet te betalen. In ruil daarvoor wordt geïnves teerd in de jeugdopleiding, trai ners en de accommodatie. En die voorwaarden zijn er wel." Door de vele spelerswis sels mislukte het begin van het seizoen volledig. En hoewel na de winterstop veel punten werden gepakt, kwam het eerste elftal niet ver der dan de derde plaats van on deren. Dit jaar wordt dat - als het aan Lammertink en consor ten ligt - heel anders. Een pe riode, dat moet er minimaal in zitten. "Als de selectie compleet is, als mensen gezond blijven en als de komende A-spelers zich goed ontwikkelen is dat mogelijk", vindt Lammertink, die zich wel degelijk realiseert met een jonge selectie te wer ken. "De jongens zijn allemaal een jaartje ouder, maar de ge middelde leeftijd is nog steeds geen 22. Toch hoop ik dat de re sultaten dit jaar wat stabieler zijn. De tweede helft van de competitie was goed of in elk geval een stuk beter en dat moeten we dit seizoen een ver volg geven." Het leuke aan het huidige eerste elftal is volgens Lammertink vooral de combi natie van een creatief midden veld met een sterke keeper. "Dat is echt een leuke mix. Ik denk dat een vijfde of zesde plek, in ieder geval eindigen bo ven de middenmoot kan. Kijk Barbaras is voor straf van de vierde naar de zesde klasse te ruggezet, dus ik ga er eigenlijk vanuit dat die kampioen wor den. Het is weer een hele nieu we competitie, dus je weet het nooit, maar normaal gesproken is het kampioenschap vergeven en gaat het dus nog om de plaatsen twee en drie. Maar ui teraard begint iedereen aan de competitie om kampioen te worden." Op de lange termijn is het echter wel de bedoeling dat RV mee gaat doen om het kam pioenschap in de zesde klasse. "Alles wordt hier opgeslokt door Excelsior. Het eerste en het tweede spelen beide op het hoogste niveau, het derde mag niet eens promoveren naar de hoofdklasse. Maar ik vind dat Rijssen een goede vierde klas- ser op de zondag verdient", al dus Lammertink. Rijssen Voor uit wil dat echter doen met ei gen spelers. Lammertink: "Met eigen spelers zo hoog mogelijk voetballen, dat is het doel. Het is lang geleden dat het eerste van RV kampioen werd. Twee jaar geleden waren we er dicht bij, dit jaar gaan we het weer proberen. We hopen dat het ju bileum daarin een extra moti vatie is, want een jubileum én kampioen, dat zou natuurlijk Trainer Harry Lammertink: "Ik denk dat een vijfde of zesde plek, in ieder geval eindigen boven de het mooist zijn." middenmoot kan." foto: harry broeze

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15