Groepen algemeen maatschappelijk werk Carinova najaar 2008 Carinova borstvoedingscafé Nieuw! en Volkshuis Carinova starten Vitaal ouder worden? Doe de gratis 60+ check Nieuwe cursus voor kinderen met overgewicht Informatiebijeenkomst Groepswerk Algemeen Maatschappelijk Werk Consultatiebureau voor Ouderen: Andere activiteiten Themabijeenkomsten september - oktober 2008 Tips, adviezen en motivatie Cursusprogramma augustus - september - oktober 2008 Verlies van de partner Nadat uw partner was overleden, kreeg u veel medeleven uit de directe omgeving en stonden tamilie en vrienden voor u klaar. Maar terwijl zij gewoon doorgaan met hun leven, redt u het niet om verder tc gaan. Dan geeft het rust om In de gespreksgroep te praten met anderen die u begrijpen en die hetzelfde meemaken. Door op eikaars ervaringen en problemen te reageren geelt U elkaar steurt en vindt u (h)erkenning O.- groep bestaat uit 10 Wekelijkse bijeenkomsten van 2 üur. Bij het Consultatiebureau voor Ouderen kunt u gratis en op eigen initiatiel terecht. In het uur dat u ter beschikking staat, bespreekt u samen met de wijkverpleegkundige van Carinova de vragen die u over uw leven heeft. Bovendien testen we uw gezondheid met een uitgebreide, verpleegkundige controle. LI krijgt aan het eind van het gesprek een concreet en bruikbaar advies over gezond en prettig ouder worden. Bel de klantenservice van Carinova (0900) 8662 (lokaal tarief) en maak een afspraak voor een gratis 60+ check! Onder de naam 'Raalter Kids on the Move' starten Carinova en Kinderfysiotherapie Raalte op maandag 15 september a s. een cursus voor kinderen met overgewicht en hun ouders. Raalter Kids on the Move is een beweeg- en voedingsprogramma voor kinderen met overgewicht van 8 tot 12 jaar. Er is een verwijzing van een arts nodig om mee te kunnen doen; de eigen bijdrage is C 75, Opgave vóór 5 september a s. bij Carinova, tel. (0900) 8662 (lokaal tarief) of per mail bi| info carinova.ril. Ook kunt u hier terecht voor meer informatie. De cursus wordt gegeven op maandag en vrijdag van 16.45 17.45 uur. Raalter Kids on the Move gaat van start met een informatiebijeenkomst op maandagavond 8 september. Deze bijeenkomst Vindt plaats in het Carinova gebouw, Oe Blekstraat 34. U kunt zich voor de informatiebijeenkomst opgeven bij Carinova, tel, (0900) 8662 (lokaal tarief). Verlies van de partner, Ommen en Deventer Groep voor kinderen van gescheiden ouders, Ommen v nu ook in Raalte, Olst/Wijhe, Holten en Oeventer. Het eerste Consultatiebureau voor Ouderen van Carinova in Hardenberg is een groot succes. Daarom opent Carinova nu nog meer van deze bureaus in bovengenoemde gemeentes en plaatsen. 'Turks koken' voor Jonge manteliorgers, Deventer Datum-, 28 augustus Opening Borstvoedingscafé, Deventer Datum-, 4 september Activiteitendag Jonge mantelzorgers, Rheeze Datum: 20 september Respijtdag Steunpunt Mantelzorg, Hardenberg en Ommen Datum: 2 oktober Respijtweekend Jonge mantelzorgers. Balkbrug Datum: 3 t/m 5 oktober Diabetes: verslaafd aan hypo's, kan dat? Deventer, datum: 8 september Weerbaarheid Raalte, datum-, 9 september Eten, slapen, zindelijkheid Deventer, datum: 15 september Regels en grenzen Lemelerveld, datum: 17 september Peuters lief, soms lastig Hardenberg (Heemse), datum: 25 september Taalontwikkeling Hardenberg (Baalderveld), datum: 1 oktober Weerbaarheid Deventer, doturri: 6 oktober Zwangere vrouwen en vrouwen die momenteel borstvoeding geven zijn vanaf 4 september a.s. elke donderdag van 9.30 - 11.00 uur welkom in het Volkshuis. Dan zijn ook een wijkverpleegkundige van Carinova en een vrijwilliger van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk aanwezig. De (a.s.) moeders kunnen bij hen terecht voor vragen over borst voeding en alles wat daarmee samenhangt. Ook krijgt u tips en adviezen en kunt u elkaar steunen en motiveren. Ondertussen kan de baby natuurlijk borstvoeding krijgen! Voor meer informatie kunt u bellen met Carinova Jeugdgezondheidszorg, tel. (0900) 8662 (lokaal tarief). Borstvoeding, de beste start Deventer, startdatum: 4 september en 2 oktober Bergentheim, startdatum-, 24 september Babymassage Deventer, startdatum: 10 september Hardenberg (Baalderveld), startdatum: 12 september Ommen, startdatum: 6 oktober Aanstaande ouders Dalfsen, startdatum: 17 september Muziek op schoot Ommen, startdatum: 10 september Dalfsen, startdatum: 17 september Deventer, startdatum-, 25 september Kind en veiligheid Wijhe, startdatum: 26 augustus Deventer, startdatum: 2 september Hardenberg (Heemse), startdatum: 1 oktober Praten over peuters Staphorst, startdatum: 16 september Meerlingen Raalte, startdatum: 9 oktober Raalter Kids on the Move Raalte, startdatum: 15 september Leren masseren Deventer, startdatum: 15 september Ommen, startdatum: 18 september Masseren, niet verleren Ommen, startdatum: 9 september Deventer, startdatum: 6 oktober Voetreflexmassage Deventer, startdatum: 22 september Stoppen met roken Deventer, startdatum: 29 september Raalte, startdatum: 30 september Sportief afvallen Heino, startdatum: 17 september l Hardenberg, startdatum: 3 oktober Geheugentraining Deventer, startdatum: 2 oktober Op donderdag 4 september start in het Volkshuis in Deventer (Kleine Overstraat 97a) een Borstvoedingscafé. Dit café is bedoeld voor vrouwen die borstvoeding geven en voor vrouwen die binnenkort een baby verwachten. Het café is geopend van 9.30 - 11.00 uur. U bent van harte welkom. De eerste kop koffie of thee is gratis.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 8