Optreden Nick en Simon al vroeg in de avond Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad i Activiteitenweekenc jonge mantelzorgen Paardensport Concours Hippique De Marsruiters Maak kennis met koor Fietstocht kinderen Uitslagen ponyclub Bergruitertje! HOLTEN - JoriekeMe- ijerink van de Marsrui ters heeft afgelopen weekeinde bij de Overijs selse kampioenschappen in Haaksbergen de twee de plaats behaald met haar pony William. Concours Hippique van De Marsruiters op terrein familie Krikkink aan de Raalterweg HOLTEN - Wie Nick en Simon wil zien op de vrijdagavond van de Keunefeesten -12 sep tember - moet er 'vroeg' bij zijn. Het populaire duo begint namelijk al om 21.00 uur te spelen. Op zoek naar nachtvlinders Dinsdag 19 augustus 2008 Veel succes bij Marsruiters Meijerink kwam uit in de LI dressuur categorie C. De ama zone van de Marsruiters is in vorm, want anderhalve week geleden reed ze bij het Con cours Hippique van de Marsrui ters in het L springen naar een mooie zesde plaats. Meijerink bleef Thijs Veneklaas van de Marsruiters net voor. Daphne Postma uit Diepenveen won de rubriek met Donja. Het Con cours Hippique van de Marsrui ters werd voor het eerst gehou den op het terrein van de fami lie Krikkink aan de Raalterweg. Normaliter rijden de leden van de Marsruiters op het thuis- honk, de manege Nijenkamp aan de Pasmansweg. Volgens voorzitter Jan Bronninkreef was de wedstrijd op het Krikkink- terrein een daverend succes. "Het was bijzonder geslaagd, we hadden echt twee hele volle dagen. We hadden meer dan duizend combinaties aan de start, dus het was voor ons flink aanpoten." De eerste pony's kwamen zater dag al om 8.15 uur in de ring. Omdat de belangstelling voor de paarden erg groot was, be sloot de organisatie al op zater dagmiddag met een aantal paardenrubrieken te beginnen. "Er was veel publiek en het was ook nog eens mooi weer. Dat was een dikke meevaller", aldus Bronninkreef die zelf meereed in de begirmersklasse. "En dat ging heel goed. Ik was foutloos én binnen de tijd." De dochter van de preses, Aniek Bronnink reef, reed bij het eigen concours op haar nieuwe pony King. De 14-jarige amazone eindigde in de B-dressuur als vijfde en in het springen B als negende. Kir- by Nijenkamp (14) van de Mars ruiters viel op met een aantal HOLTEN - Ponyclub De Marsruiters hield vorige week een concours hippique aan de Raalterweg. Onder andere Jorieke Meyerink deed hieraan mee met William. Zij behaalde de tweede plaats in het L-springen categorie C. foto: johan bounk HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor start dinsdag 19 augus tus met de repetities. Aan het begin van het seizoen is het een mooie gelegenheid om kennis te maken met het koor. Er wordt elke dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur de Regenboog aan de Schoolstraat 9 in Holten gere peteerd. De eerste vier avonden zijn kosteloos. Inlichtingen: J. Bosschers, 0548-362386. HOLTEN - De Holterenkschool houdt zaterdag 23 augustus een kinderfietstocht. Inschrijven is mogelijk van 13.15 tot 13.45 uur op het schoolplein van de school. De tocht gaat langs de midgetgolfbaan, de kinderboer derij en er wordt een bezoekje gebracht aan een melkveebe drijf. De organisatie hoopt dat er veel kinderen, ouders, opa's en oma's mee zullen fietsen. De twee Volendamse artiesten zijn ooit als de Vrienden van Jan Smit begonnen, maar treden nu zelfstandig op met liedjes waar harmonische samenzang de boventoon voert. Bekende hits zijn: Rosanne, Kijk Omhoog en Pak Maar M'n Hand. De voorverkoop van kaarten voor de Keunefeesten loopt nog tot en met donderdag 11 sep tember. Een passe-partout voor het hele weekend kost 15 euro. Losse kaarten kosten 8 euro per stuk en zijn alleen geldig voor één Wie Nick en Simon op de vrijdagavond van de Keunefeesten wil zien, moet er 'vroeg' bij zijn. dag. Aan de kassa kosten ze 10 euro, zolang de voorraad strekt. Donderdag is de entree gratis. Net als zaterdagmiddag tijdens het Meedeinfestijn. Basisscholieren mogen daar naast zondagmiddag gratis naar eerste plaatsen. Het Z springen leverde een zege op voor Else- miek Leyenaar uit Bathmen met haar paard Vagebond. Bij het L springen was de eerste plaats voor Annemarie Steutel van de Molenuiters. Zij reed op Sjako van de Lashof. De Mars ruiters is een vereniging uit Nieuw Heeten, maar de meeste leden komen uit Holten. "We hebben maar twee leden uit Nieuw-Heeten", aldus de voor zitter, "Bob Fokkink en Wanda Spoolder. De meeste leden ko men uit Holten, al zijn ze er ook die uit Deventer en Bathmen komen." HOLTEN - Aniek Wolfkar nam zaterdag 26 juli deel a een concours in Markelo. Zij behaalde daar met haar f ny Simbad een tweede prijs de dressuur klasse B catego C. Zaterdag 9 augustus behaal zij, in Nieuw-Heeten, een dei prijs in de dressuur klasse B tegorie C met Simbad. Ze kreeg van de jury 194 pr ten. Zaterdag 16 augustus behaal Beau Barvelink met Xarola, Haarle, een tweede prijs in 1 klassieke springparcours kla1 M categorie D en E. HOLTEN - Carinova Mantel zorgondersteuning houdt van 3 tot en met 5 oktober een activi teitenweekend met als thema 'En nu even niet!' Dit weekend is voor jonge mantelzorgers uit het gehele werkgebied van Cari nova in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar. Het weekend vindt plaats in kampeerboerderij 'Klein Oever', Oud Avereest 80 iri Balkbrug. Opgave vóór 1 sep tember! Dit kan telefonisch via (0900) 8662. Vraag naar Carino va Mantelzorgondersteuning. Er zijn geen kosten aan verbc den. Carinova organiseert n grote regelmaat dergeli weekenden voor jonge mant zorgers. Het laatste weeke was van 13 tot en met 15 ju Dit survivalweekend was groot succes. Op deze man wordt jonge mantelzorgers mogelijkheid geboden er evl tussen uit te zijn. Even niet' hoeven zorgen voor een and] Zelf een paar dagen alle at] dacht te krijgen en lotgenoten ontmoeten. HOLTEN - Een nachtvlinde rexcursie is een spannende gebeurtenis, want wie gaat er nu laat op de avond het bos in, gewapend met een pot stroop? Wie spant er een laken en zet er een felle lamp bij? Geen idee? Nachtvlinderonder zoekers vinden dit soort za ken heel gewoon. Ze doen het om beestjes met namen als agaatvlinder, huismoe der, rood weeskind en wind- epijlstaart te lokken. Nieuwsgierig geworden? Na- tuurdiorama Holterberg biedt vrijdagavond 29 augus tus tijdens de Nationale Nachtvlindernacht de moge lijkheid om op een spannen de manier kennis te maken met nachtvlinders. De avond begint om 21.30' uur in het natuurmuseum met een korte uitleg over het bijzondere leven van nacht vlinders. Nachtvlinders krijgt men niet zomaar te zien, maar door ze te lokken kan men een beeld krijgen van wat zich in het donker af speelt. Beleef het mee tijdens de Na tionale Nachtviindernacht; op de Holterberg. Vooraf reserveren is ge wenst 0548-361979 of muse- um@holterberg.nl, Natuur- diorama Holterberg, Holter- bergweg 12, Holten. De kosten zijn 3 euro voor kinderen en 5 euro voor vol wassen. Dit is inclusief een consumptie. binnen. De voorverkoopadres sen zijn: Blokker van de Maat, Foto ten Velde, VW Holten, Eetcafé 't Klavier, Grandcafé 't Keuntje, Café lansen (Boer Biet), Café Bierlokal am Bahn- hof. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of ve5preidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haa5traat 100, 7462 AT Rijssen. Pe5berichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5