Holtens Nieuwsblad 3 Afdeling Holten zet z'n beste beentje voor potheek ïekenhuis altijd open Doorstart Losse Hoes Collecte kankerfonds NS-station volgend jaar restaurant Agenda HOLTEN - Afdeling Holten van de KWF kan kerbestrijding is dit jaar Column van start gegaan met een totaal nieuwe werkgroep. )insdag 19 augustus 2008 1EVENTER - In de centrale hal fan het nieuwe Deventer Zie- :enhuis komt per 1 september ■en apotheek waar patiënten 24 lur per dag medicijnen kunnen lalen. Patiënten kunnen straks iverdag, na een ziekenhuisop- lame of bezoek aan de specia- een eerste hoeveelheid rae- licatie meekrijgen. Ook kan de uurs apotheek contact ieg- ;en met een apotheek in de wijk )f regio zodat medicijnen op ijd klaar liggen of thuis worden lezorgd. Buiten kantoortijden rstrekt de 24-uurs apotheek nedicijnen op voorschrift van Ie huisartsenpost, iet assortiment en de voorraad ran de 24-uurs apotheek zijn leperkt. De 24-uurs apotheek 'ervangt niet de volledige medi- atieverstrekking via de eigen ipotheek, maar maakt het mo- ijk dat patiënten na een art- enbezoek of opname alvast net de medicatie starten. So- rieso geldt in Nederland de af- ipraak dat patiënten de eerste ;eer geen grote hoeveelheden nedicijnen meekrijgen. Handig ook dat de 24-uurs apotheek net alle apotheken in de regio )p een computersysteem zit zo- lat gegevens snel kunnen wor- len uitgewisseld. )e 24-uurs apotheek wordt ge- 'ormd uit de dienstapotheek lie nu naast de huisartsenpost tan de Fesevurstraat zit. In deze ipotheek werken de apotheken Deventer, Twello, Olst, Bath- nen, Holten, Markelo en Raalte In de apotheekhoudende huis- irtsen uit Epse, Gorssel, Wilp, leeten, Haarle en Wesepe sa- nen om patiënten buiten kan- oortijd van medicatie te voor den. HOLTEN - Als alles volgens de planning verloopt gaat hotel/restaurant Het Losse Hoes op de Holterberg komend weekeinde weer open. Eigenaar Sjoerd de Witte uit Deventer heeft een nieuwe exploitant gevonden voor Het Losse Hoes zodat een doorstart moge lijk is. Het Losse Hoes ging vorige maand failliet De Witte hoopt in het begin van deze week definitief rond te komen met de nieuwe uitbater. Om wie het gaat wil De Witte nog niet loslaten, maar wel vertelde hij dat het iemand uit de regio is die bekend is in de hore- cawereld. "We maken het pas bekend als het echt rond is", aldus de eigenaar van het pand. "Eind volgende week hopen we weer open te gaan." Volgens De Witte ligt het in de bedoeling de naam Het Losse Hoes te handhaven. "Ook zal het bedrijf dezelfde sfeer houden. Het houdt zijn eigen identiteit", aldus De Witte. Wat er met het oude personeel van Het Losse Hoes gebeurt kon De Witte nog niet aangeven, foto: sander scheperman Nieuw bestuur KWF Het is wier uutkiek'n geblo- az'n De zommervakaansie is vuur- bie. Van alle kaant'n koppelt de wichter wier noar skoole. Het lèèm'n nèeimp, zien'n ge- woon'n gaank. Op'n Smids- beelt is nöuwelijks te mark'n detde "pepier'n leu" weg bint. N'eenigsten denj wat minder zeet is ter Schuure. Hij zal zien vriedagspreuitje noe wa hööl'n op'n Scheeld in Riess'n. Begin september wordt det wier bet ter. Ben Wolterink wördt dan as extra wethoolder beneumt. Hij nèèmp viem'ntwintig precèènt van zien wark oaver en dan krig Wim ter Schuure tied zat um'n 'n hèèl'n middag wier te kuier'n, op'n Smids- beelt. De tour de Fraans was dit joar wier neet zöönder do- Ping. Desondaanks hef Eg ten lange lest'n, 'n Hooiter Tour e wunn'n. De Keunefees'n stoat vuur de duure. De kaart'n deegt vöt. Op Jan Smit hooi neet te rekk'n, ma ziene meui- ge, die komt van't joar. Ök de voetballers trèèit wier tèèg'n de balie an. Wat zal het kóm- ra nde seizoen óöns breng'n? Wördt Blauw Wit kampioen of Hoolt'n, of allebeire? Wie zöllt bet amoal de kömm'nde tied wier zee. De gemeente begint nog dit joar met de nieje sport- veeld'n. Zie hebt nog neet alle gröönd e koch, ma det goat ze, as t mött, gewoon onteigen'n. Hoedeuinig of het amoal be taald mött word'n, is nog neet hèèmoal duudelijk. Het schient dai op Meer- manskaamp, ma zóó nog neet meugt bouw'n. Och, zie zöllt nog wal anns ne kruuwaag'n met geeld hemm'n stoa. Het nieje peuiltjespad, viem'nvief- tig kilometer laank, wördt in oktober e-oop'nd. Zie wèèt noe a wat ter op het peuiltje van tweiduuz'ndachte kump. "Hoolt'n annexèèrt duur Twèènte". Of zöll der nog ge rechtigheid wèèr. Het zal toch neet zö wèèr det ze in Twèènte goat zing'n, "Er ligt tussen Din- kel en Schipbeek een land". Wie wacht of wat öónze poli tiek, vuural de echte Riessner, oaver de Twèèntse peuiltjes zegg'n wilt. Duur de Twèèntse peuiltjes in Salland zöllt de Hooiter e neumt word'n in de nieje Riessner Revue. Det is hèèl bezunder! Hooiter, doar möi hen kiek'n! Aansumme is't zöö, det Riess'n a sinds joar en dag op de korrel wördt e nöm- m'n in de Beusebargse, de Die- kerhookse en de Splööse re vue. ök bie de carnaval wördt ze ieder joar zwoar op de hak- ke e nömm'n. Des vuur de Hooiter niks niejs. Riess'n is in e bakk'n in öónze kuituur, net as de Beig'n en de Hollaan- ders. Trouwn's de carnaval heff witt'n róók. Noa de Keu- nefeest'n steet det fees a wier vuur de duure. Alaaf! De wich ter goat wier noar skoole. Het is uutkiek'n e bloaz'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkiiante Viefkop Deze bestuurssamenstelling bestaande uit voorzitter Gerrit Welink (Vianenweg), penning meester Hans de Groot (Erve Teeselink), Ria Mollink (Schut- tersweg) en Truus Hulsman (Er ve Teeselink) ais secretariaat verzorgsters vervangt de vorige samenstelling van de dames Van Rappard en Vincent. Mede door een intensieve sa menwerking van Ria en Truus met de afdelinf Rijssen van de KWF, beschikt de afdelinf Hol ten nu over een digitale admini stratie waarin zowel de wijken waarin wordt gecollecteerd zijn verwerkt als ook de namen van de collectanten welke elk jaar opnieuw een uiterst belangrijke schakel vormen in de fondsen werving van de KWF kankerbe strijding. De collectebussen worden dinsdag 26 augustus tussen 11.00 en 13.00 uur afge haald in de ontmoetingsruimte van dorpshuis de Boskamp. Hier kunnen de bussen maan dag 8 september tussen 13.00 en 15.30 uur ook weer worden ingeleverd. Dat het nieuwe bestuur vol goe de moed van start is gegaan, blijkt uit het aantreffen van spandoeken aan de invalswe gen van het dorp en de raam- posters die men bij verschillen de winkels en op andere loca ties als sportclubhuizen aan treft. Na de jaarlijkse collecte zal het bestuur zich buigen over meer dere vormen van inzamelings acties zoals het beschikbaar stellen van collectebussen bij evenementen. Degenen die nog beschikt over geld uit het tijdperk van de Ne derlandse gulden, Duitse mar ken en Belgische Franken en hiermee het KWF wel wil verrij- ken, is van harte welkom in de collectebus. Het KWF beschikt over contac ten met verzamelaars die de gulden en andere valuta graag omzetten in euro's. KWF Kankerbestrijding strijd al ruim 59 jaar voor minder kans op kanker, meer kans op gene zing en een betere kwaliteit van leven voor kankerpatiënten en hun naasten. Het nieuw gevormde bestuur dat na jaren van geweldige inzet van de dames Van Rappard en Vincent het stokje in de strijd te gen kanker heeft overgenomen, is vastbesloten om met hulp van de collectanten en u als gul le gever er een geslaagde actie van te maken. Ook via www.kwfkankerbestrij- ding.nl kan men zich laten voorlichten over het werk van zowel de overkoepelende orga nisatie als de afdelingen. Voor Holten is voorzitter Gerrit Welink, telefoon 0548-363437, contactpersoon namens de KWF kankerbestrijding. HOLTEN - De grootste collecte van Nederland gaat maandag 1 september van start. Met maar liefst 120 duizend vrijwilligers heeft KWF Kankerbestrijding het grootste aantal vrijwilligers op de been wat resulteert in de hoogste collecte opbrengst. Met de totale opbrengst kun nen zeventien wetenschappelij ke onderzoeken gedurende vier jaar gefinancierd worden. Nog steeds groeit het aantal kanker patiënten per jaar. Daarom is ook uw steun hard nodig. Meer wetenschappelijk onderzoek maakt het mogelijk om patiën ten beter te diagnosticeren, be handelingen op maat te bieden en een betere nazorg voor deze groter wordende groep patiën ten te bieden. KWF Kankerbestrijding is te herkennen aan het roodwit- blauwe logo met de krab en aan het Keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. HOLTEN - De contracten zijn nog niet getekend, maar de op zet is om van het NS-Station Holten een restaurant te ma ken. Chantal de Boer, de vriend in van Jos Kamphuis van café 't Klavier, is momenteel druk in de weer om de papieren rond te breien. De Boer wil het pand, dat in eigendom is van de NS, gaan huren. Ze verwacht op 1 januari de sleutel te krijgen, zo dat het nieuwe restaurant in het voorjaar kan gaan draaien. Het pand wordt nu nog bewoond door aantal jongeren die er ver blijven via het antikraakbedrijf Camelot Beheer. Volgens De Boer gaat het om 'hele nette jongeren', "maar ze moeten er straks er wel uit", aldus De Boer die nu nog werkzaam is bij de Beiaardier. Volgens een woordvoerster van Camelot hebben de jongeren het stationsgebouw tijdelijk in gebruik gekregen. Ze betalen geen huur, maar dragen wel de energielasten. Als de eigenaar van het pand, de NS dus, de huurovereenkomst met de jon geren op wil zeggen, geldt daar bij een opzegtermijn van een maand, zo stelt Camelot. AUGUSTUS Zwem4daagse, Zwembad Twenhaarsveld, maandag 18 au gustus 2008 - vrijdag 22 augustus 2008 Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 20 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 27 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 Coossens Mountainbike Tro phy, Zuurberg, zondag 31 au gustus 2008 Noordpoolcampagne Wereld Natuur Fonds, Natuurdiorama Holterberg, zondag 31 augustus 2008, 1 3:00 SEPTEMBER Open dag Oudheidkamer Hoolt'n, Holten, zaterdag 6 sep tember 2008 Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 NBvP Holten: Sketches Battum- se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september 2008 Hellendoorn Rally, Beuseberg Holten, zaterdag 20 september 2008 Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 1 3:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 OKTOBER NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 Kulturhusdag, Holten, zaterdag 11 oktober 2008 Motorcross MAC de Holterberg, Zuurberg, zaterdag 11 oktober 2008 - zondag 12 oktober 2008 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 23 oktober 2008, 14:00 Diepe Hel Holterbergloop, Nijverdal-Holten, zaterdag 25 ok tober 2008 Nachtwandeling, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 25 okto ber 2008, 21:30 NOVEMBER Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 1 november 2008, 10:00 - 12:00 Najaarsconcert HMV, Kande laar, zaterdag 1 november, 20:00 NBvP Holten: Lezing bittere thee door Corine Naranji, Irene, donderdag 13 november, 20:00 NBvP Espelo: Brinkman, mid winterhoorn en haar geschiede nis, Espelo, 17 november 2008 DECEMBER NBvP Holten: Kerstviering, Ire ne, donderdag 18 december 2008, 20:00 NBvP Espelo: kerstviering, Espe lo, maandag 22 december 2008 Plaatsen kaarsen, Canadese Begraafplaats, woensdag 24 de cember 2008, 16:30 JULI EK Triatlon, Holten, vrijdag 3 ju li 2009 - zondan 5 iuli 2009

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3