Durf nodig voor nieuw parcours Nieuwe cursussen in Boschkamp Wereld Natuur fonds in actie voor Noordpool Holtens Nieuwsblad 13 Motorrijder rijdt te hard over de Holterbergweg Spannende springbult in parcours Mountainbike Trophy Sport Spannende strijd tijdens Mountainbike Trophy Dronken Oorlogsherinneringen HOLTEN - Het par cours van de motor crossers op de Zuurberg is ietwat gewijzigd, dus dat geldt ook voor de mountainbikers. Zondag 31 augustus kunnen de deelnemers de nieuwe route uitproberen, dan wordt de tiende Goos sens Merida Mountainbi ke Trophy verreden. Dinsdag 19 augustus 2008 HOLTEN - De Zuurberg is zondag 31 augustus het domein van mountainbikers. Hier wordt dan de Goossens Mountainbike Trophy verreden. In verschillende klassen en vaak net zo spannend als de motorcross. Publiek is van harte welkom om de mountainbikers aan te moedigen en te zien strijden, foto: johan bounk Deel 12 De laatste bocht naar de finish is verlegd en vlak voor de finish is een - voor fietsers heel ge vaarlijke - springbult aange legd. „Je komt daar naar bene den en als je dan in volle vaart die bult van drie meter neemt, belandt je zo bij de EHBO. Nou overdrijf ik, maar toch", legt Henk Vasters uit. De Stichting Mountainbikesport Holten, die samen met de Wielervereniging Holten de organisatie in han den heeft, heeft het probleem pje opgelost door voor de bult een chicane in het parcours aan te leggen en zo de snelheid er HOLTEN - Dorpshuis De Boschkamp houdt vrijdag 29 augustus van 19.00 tot 21.00 uur open huis aan de Tuinstraat. Tijdens deze open dag worden de nieuwe cursussen gepresen teerd. Iedereen is welkom om een kijkje te nemen en informa tie te vragen over de activiteiten die vanaf september in het dorpshuis worden gehouden. Naast oude vertrouwde cursus sen, zijn er ook dit jaar weer en kele nieuwe activiteiten. In het programmaboekje, dat huis aan huis is verspreid, staan deze allemaal vernoemd. HOLTEN - Het Wereld Natuur Fonds houdt zondag 31 augus tus samen met Natuurdiorama Holterberg een dag vol ijs, ijsbe ren en 'ijspret'. Rangers en niet- Rangers kunnen in actie komen voor een witte Noordpool en te helpen om het leefgebied van de ijsbeer te beschermen. Er is een wandeling met allerlei 'coole' spelletjes uitgezet waar bij de noordpoolrangers van al les leren over de Noordpool. een beetje uit te halen. Omdat het evenement in Holten een wedstrijd in de nationale serie is, is er toegang tot alle catego rieën. Om 9.15 uur begint de wedstrijd met de fun-klasse. Daaraan kan in principe ieder een met een daglicentie mee doen. Dan is het de beurt aan de wedstrijdklasses, waarbij 's middags nog wat tijd wordt in geruimd voor een kleine serie jeugd op een verkort parcours. Ook hiervoor geldt dat iedereen met een daglicentie mee kan doen. De organisatie verwacht veel Holtenaren aan de start voor deze Crosscountry wed strijd, vooral bij de jeugd, omdat de vereniging zelf een veertigtal jeugdleden heeft. HOLTEN - Op de Markeloseweg in Holten werd zondag 17 au gustus omstreeks 04.00 uur een 28-jarige man uit Zeewolde aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol in zijn auto. Aan het politiebureau blies hij 1.0 promille. Hij kreeg een rijverbod voor de duur van vier uur. Tijdens het open huis van de Boschkamp, worden de cur sussen gepresenteerd. FOTO: JOHAN BOLINK Kindersoos Kwiebus is ver nieuwd. Nu zijn alle kinderen tussen vier en acht jaar welkom op de woensdagmiddagen. He lemaal nieuw zijn de workshops speciaal voor kinderen. Bijvoor- De Noordpoolcampagne van het Wereld Natuur Fonds is er op gericht om de gevolgen van klimaatverandering zoveel mo gelijk te beperken. Een met ijs en sneeuw bedekte Noordpool is van doorslaggevend belang voor het klimaat op aarde: het witte oppervlak functioneert - door de zon terug te kaatsen - als 'koelelement' voor de pla neet. Met vereende krachten.yan $lle. HOLTEN - Op de Holterberg weg en de Oude Deventerweg vond vrijdag 15 augustus een verkeerscontrole plaats. Van ongeveer 75 bestuurders werd de snelheid gemeten. Er werd vijftienmaal bekeurd voor het overschrijden van de maxi- beeld percussie, rappen, teke nen en dansen. De cursus Windows XP is uitge breid met Windows Vista, de nieuwste loot van de Microsoft- familie. Daarnaast zijn er nog andere computercursussen, zoals wer ken met Word, Excel en Inter net. We workshop papierscheppen is voor de creatievellingen. Met behulp van verschillende soor ten schepramen en papierpulp, wordt papier gemaakt met toe voegsels zoals kleurige draadjes, plaatjes en scheursels. deelnemers zal uiteindelijk een enorm noordpoolkunstwerk worden gemaakt. Dit kunstwerk wordt aan het eind van de mid dag aangeboden aan het na tuurmuseum waar het nog een tijdje te zien zal zijn. Inschrijven kan tussen 13.00 en 13.45 uur bij de informatie- kraam van het Wereld Natuur Fonds die in het Natuurmuse um staan of door een e-mail te sturqn naar museum<®holter- mumsnelheid. Een daarvan was een 38-jarige motorrijder uit Deventer die op de Holterberg 130 kilometer per uur reed, ter wijl daar een maximumsnel heid geldt van 50 kilometer per uur. Van hem werd zijn rijbe wijs ingevorderd. Ook kan men kiezen voor teke nen met pastelkrijt. Het werken met soft pastels kent een grote populariteit vanwege haar schitterende kleuren en het kunnen aanbrengen van ver schillende kleurlagen. Bewust communiceren is niet bedoeld als therapie. De cursus geeft inzicht op welke manier wij met onszelf en ook met anderen in contact komen. Wanneer men bewust is van het eigen gedrag en inzicht heeft in de manier waarop communica tiepatronen werken, kan men de communicatie en persoon lijke effectiviteit optimaliseren. berg.nl Trek een wit T-shirt aan om te laten zien dat je voor een witte Noordpool bent. De kos ten zijn 2,50 euro voor rangers en 3,00 euro voor niet-rangers. Naast de 'coole' belevingstocht krijgen de Noordpoolrangers nog iets lekkers en een tour door het museum. Ouders en begeleiders worden van harte uitgenodigd om mee te helpen. Meer info: www.wnf.nl twen te VAN RIJN Wat hun volgende bestemming was, is mij onbekend gebleven want ik verstond die schreeu- werd niet. Ik liep gauw weg. Ik zag, toen ik aan de achterkant van het huis liep, dat de soldaten en hun meerdere in een gereed staande open auto stapten en dat was het laatste wat ik van on ze Duitse soldaat heb gezien. Het was een paar dagen stil, tot dat het kanongebulder weer hoorbaar was, maar deze keer, zo leek het wel, veel krachtiger. Al gauw hoorden we van men sen in het dorp dat de Canade zen snel oprukten en dat er vre selijk gevochten werd, niet zo ver van Holten vandaan. Het scheen ernstig te worden, want overal zochten de mensen een schuil plaats in hun kelder. Hendrik en Grote Egbert vertelden ons dat wij de kelder in moesten onder de bakkerij, waar we dan de be vrijding moesten afwachten. Kleine Egbert, met vrouw en kind en vele dorpelingen von den een schuilplaats in de graansilo. We hoorden nu con stant kanongebulder in de verte en na verloop van tijd, of het uren waren of een hele dag kan ik mij niet herinneren, gierden er af en toe granaten over het dorp. Opeens hoorden we ^asgerinkel vlak boven ons. Zo te horen, moest het in huis zijn. De kelder deur werd opengetrokken en bovenaan de keldertrap stonden twee Duitsers, die kortaf zeiden dat ze brood wilden hebben. Ze waren zwaar bewapend. Ik zag zelfs een pantservuist onder hun riem zitten. Het was een angsti ge aanblik. Ik besefte dat die twee konden doen wat ze wil den. Egbert haastte zich om ze van brood te voorzien en ze ver dwenen meteen. Even later ging Egbert poolshoogte nemen. Wat hij vermoedde bleek waar te zijn. De Duitsers hadden de glazen ruit van de winkeldeur ingetrapt om binnen te komen. Je zou zeg gen dat ze op de vlucht waren, maar zeker weten deden we het nietzodat niemand zich buiten op straat durfde wagen. We moeten twee dagen en nachten in het donker in de kel der hebben gezeten, gelegen en geslapen. Wij hadden alle gevoel voor tijd verloren. Als we naar het toilet moesten, gingen we natuurlijk toch even naar boven. De granaten leken nu steeds dichterbij te komen. Wannéér nu wasweet ik niet. Er sloeg een granaat in, heel dichtbij. Later bleek dat het gemeentehuis, honderd meter van ons van daan, was getroffen. De klok was er uitgeschoten, alsof het een ge richt schot was geweest. Mitrail leurs gingen tekeer en we hoor den geweerschoten. Of ze van Duitsers of Amerikanen afkom stig waren, wisten we natuurlijk niet. Op een gegeven ogenblik zwaaide de kelderdeur weer open. Ik zat onder aan de trap. Het daglicht viel naar binnen en op hetzelfde moment keek ik in het gezicht van een zwaarbewa pende Duitse soldaat van een jaar of zeventien. Hij vroeg bijna beleefd om brood, wat hij ter stond kreeg van Egbert. Wij ke ken elkaar aan. Hij glimlachte naar me. Hij had bij wijze van spreken mijn vriend kunnen zijn. Hij aarzelde met weggaan. Ik zal het moment nooit verge ten. Ik zag hem denken: Kon ik maar bij jullie blijven in plaats van terug in de jungle. Hij had geen keus. Het scheen gebruike- 1 lijk te zijn dat één soldaat naar binnen ging en dat de anderen buiten de wacht hielden, zodat ze altijd konden ingrijpen, als het daar binnen de verkeerde kant op zou gaan. Hoeveel tijd later weet ik niet, maar plotse ling hoorden we een vreselijke klap. Dat was héél dichtbij. "Dat is hier!", hoorde ik één van ons zeggen. Egbert ging meteen kij ken en kwam terug met het nieuws dat het huis tegenover ons was getroffen en dat het in f brand stond. Er woonde daar een gepensioneerde onderwij zer, die er samen met zijn vrouw in geslaagd was, hoorden wij la ter, bijtijds aan de vuurzee te ontsnappen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 13