Holtens Nieuwsblad 5 Maand juli warm Inschrijven voor muzieklessen HMV Holtens Nieuwsblad Nachtrumoer Motorcross Goede plaatsen voor Dann en Mike Bolink Maak kennis met koor Winkeldief aangehouden Speurtocht naar wild per huifkar Kaartverkoop zwemvierdaagse Dinsdag 12 augustus 2008 Jeugdtoernooi succesvol n HOLTEN - Over het weer had organiserend herengenoot schap Suffendo weinig te kla gen. En ook de deelname aan het beachsoccer toernooi was heel behoorlijk. Maar het grote succes zat hem toch in het jeugdtoernooi, dat zaterdag morgen werd afgewerkt. "Dit jaar zaten we ook beter in de tijd. Het is het laatste weekend van de vakantie, dus de meeste mensen zijn weer terug. Het was voor de clubs dus niet zo moeilijk teams op de been te brengen. Dat was vorig jaar wel zo". aldus Wilco Pinkert, namens de organisatie. Veel belang rijker dan de deelname was voor het echter dat de kinde ren duidelijk lol in het spel hadden. "En natuurlijk alle maal ouders, opa's en oma's langs de kant." Tijdens het seniorentoemooi houdt het weer zich goed. Er drijven wat zeer dreigende wolken voorbij, maar de zon die er achter vandaan komt is bij vlagen erg fel. De finale is wat eerder afgelopen: door de fusie van de Togaclub en de Vrije Jongens tot De Baarmoeder Aller Vrije Jon gens, zijn er negen in plaats van tien teams die de strijd om de wisselbeker aangaan. Uitslag jeugdtoernooi: D-poule: 1. Holten Dl 2. Blauw-Wit D2 3. Holten D3 C-poule: 1. Holten Cl 2. Blauw-wit Cl 3. Holten C2 Uitslag seniorentoemooi: 1. De Baarmoeder Aller Vrije Jongens (door straf schoppen) 2. De Toekomst 3/4. Club Corruptus en Club Logo HOLTEN - De politie kreeg zondag 10 augustus om 04.00 uur de melding om te gaan naar de Kozakkenstraat in Holten. Aldaar zouden be woners kennelijk trammelant met elkaar hebben. In een woning trof de politie een 68-jarige Holtenaar aan. De ze lag languit in de hal van de woning en was duidelijk zwaar onder invloed van al cohol. De politie heeft de 68- HOLTEN - Dann Bolink heeft de EK cyclus op een hele mooie zevende plaats afgesloten bij de 85cc grote wielen. Hij haalde de pun ten bijeen door achtereenvolgens in Emmen achttiende en zeventiende te worden en een week later in het Belgische Wachtebeke veertiende en twaalfde. Hierna werd er koers gezet naar Tjechië waar in Kozmice de afsluitende wedstrijd plaats vond. Hier waren een negende en achtste plaats in de manches zijn resultaten. Broertje Mike Bolink wist in Kozmice een keurige derde plaats te vero veren in de klasse 85cc kleine wielen (met zijn 65cc grote wielen). HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor start 9 september met de repetities. Aan het begin van het seizoen is het een mooie ge legenheid om kennis te maken met het koor. Er wordt elke dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur de Regenboog aan de School straat 9 in Holten gerepeteerd. De eerste vier avonden zijn kos teloos. Inlichtingen: J. Bos- schers, telefoon 0548-362386. HOLTEN - In een supermarkt aan de Dorpsstraat vond don derdag 7 augustus om 19.25 uur een winkeldiefstal plaats. De 14- jarige dader uit Zwolle nam daarbij de benen maar werd achterhaald door het personeel. Hij bleek een pakje sigaretten gestolen te hebben. In overleg met justitie zal hij vermoedelijk naar bureau Halt gaan voor een alternatieve straf. Met een gemiddelde tempera tuur van 18.8 graden in Holten, Espelo 18.4 graden en De Bilt met 18.1 graden tegen een lang jarig gemiddelde van 17.4 gra den was juli warm. Dat was vooral te danken aan de eerste twee dagen van de maand en de laatste week die zomers waren. De rest van de maand verliep uitermate wisselvallig met een temperatuur die meestal enkele graden beneden normaal lag. Op 2 juli werd het in een groot deel van ons land, waaronder in Holten en Espelo tropisch warm met 33.7 graden en 33.4 graden. Dit was tevens de hoog ste maximumtemperatuur van de maand. Op de meeste plaat sen was dit de eerste tropische dag van het jaar. In Eelde werd een temperatuur van 34.3 gere gistreerd. Sinds het begin van de metingen in 1906 was het Eelde in juli slechts op twee da gen nog warmer geweest. Uiter mate koel was het soms ook. Op 21 juli werd het in het zuiden bij bewolkt en regenachtig weer niet warmer dan 14.0 graden. In Holten werd het op eind van de dag bij opklaringen en zon toch nog 17.4 graden, Espelo kwam aan 17.0 graden. Ondanks het zomerse weer aan het eind van de maand hadden we in Holten drie tropische dagen (maxi mum van 30.0 graden of hoger) tegen normaal voor juli twee tropische dagen. Het aantal zo merse dagen in Holten (maxi mum van 25.0 graden of hoger) bedroeg er elf, tegen zeven da gen normaal. Het aantal war mer dagen (maximum 20.0 gra den of hoger) van tweeëntwin tig dagen in Holten tegen re spectievelijk twintig normaal. Op 29 juli kwam de minimum temperatuur in Holten niet on der 20.0 graden; een tropische nacht dus. Hiermee kwam deze op een gedeelde derde plaats van warme nachten. Het record werd van 20.3 graden werd be reikt op 9 augustus 2004 in Hol ten. Dan de neerslag; met ge middeld over het land 111.0 mm neerslag tegen normaal 70.0 mm was juli nat. Op twintig dagen kwam er in Nederland onweer voor. In Holten gebeur de dat maar 5 keer. Zware buii ge neerslag liet op 8 juli in het westen en midden van het land plaatselijk 40.0 tot 60.0 mm ach ter. Ook hier waren de verschil len groot, in de Beuseberg bij Hennie van Coeverden viel 23.0 mm, Holten bij mij zelf maar 7.0 mm, Dijkerhoek 8.0 mm en Es pelo 5.0 mm. Tijdens het warme weer aan het eind van de maand kwam het regelmatig tot zware onweersbuien. Hierbij viel in korte tijd soms veel neer slag met lokale wateroverlast tot gevolg. Op de 26 werd in Gorre- dijk bij collega Hans de Jong 72.0 mm afgetapt. Terwijl in Holten 12.0 mm en Beuseberg 13.0 mm viel, kregen Dijker- hoek 12.5 mm en Espelo 11.0 mm. Elke keer trokken de zware buien langs Holten en viel het weer mee. De meeste neerslag viel in de Beuseberg namelijk 154.5 mm, gevolgd door Dijker- hoek met 125.0 mm. jarige in de benen geholpen, naar de woonkamer gebracht en op de bank gezet. Hierop werd hij agressief, pakte de politie vast en gooide een lamp kapot. Dit ging alles gepaard met veel lawaai en geschreeuw. Hij was niet meer rustig te krijgen. Hierop werd hij door de poli tie aangehouden voor nach trumoer en ingesloten in het politiebureau te Hengelo. In de loop van de dag werd hij afgehoord en kreeg een be keuring voor de nachtru moer. HOLTEN - Per huifkar wordi woensdag 13 augustus een wildspeurtocht op de Holter berg gehouden. Het is een ware belevenis om met paard en wagen de Holter- berg in te trekken. Vooral in augustus wanneer dc heide in bloei staat en men van uit de huifkar kan genieten van de ondergaande zon. De tocht begint om 19.00 uur enl men kan zich hiervoor opgeven bij de VW van Holten telefoon: 0548-361533. Kosten: 5,50 euro per volwassene, kinderen tot en met 9 jaar 2,50 euro inclusief koffie met krentenwegge. HOLTEN - De scholen zijn be gonnen, dus de muzieklessen bij HMV starten weer. Er zijn nog plaatsen vrij bij de verschillende muziekinstru menten. Er wordt les gegeven in: blok fluit, bugel, hoom, trombone, saxofoon, slagwerk, tuba en ba riton. Wie het leuk lijkt om een mu ziekinstrument te bespelen, kan deze komen proberen. Het ins trument wordt in bruikleen ge geven door de vereniging. We willen dit jaar de blokfluit- groep flink uitbreiden. Vanaf 6 jaar kun men al blokfluitles krij gen in groepsverband. Kom en neem een vriendje of vriendin netje mee. De overige instru menten kan men leren vanaf 8 jaar en dit zijn privé-lessen. Ook volwassenen zijn van harte welkom. Leeftijd speelt geen rol bij muziek. Voor informatie en opgave kan men terecht bij Eline Paalman, opleidingscoördinator, telefoon 0548-361540. HOLTEN - De zwemvierdaagse wordt van maandag 18 tot en met vrijdag 22 augustus gehou den door Zwem- en Poloclub Twenhaarsveld in zwembad Twenhaarsveld. Er kan gestart worden op maan dag of dinsdag tussen 18.00 en 19.30 uur. Deze tijden gelden ook voor de rest van de week. Het meedoen aan de zwemvier daagse houdt in dat men op vier van de vijf avonden een afstand moet zwemmen van 500 meter (twintig baantjes). Deelnemers tot en met 10 jaar en van 60 jaar en ouder mogen volstaan met 250 meter (tien baantjes) per avond. Op de donderdag- en vrijdagavond zijn er ook van al lerlei activiteiten rondom het zwemmen gepland zoals buik- glijden, blikken stapelen, broodbakken en pony rijden. Vrijdagavond is er voor alle deelnemers die de zwemvier daagse hebben voltooid, een medaille. Tot slot is er vrijdag 'snel naar de bel' waar iedereen zich tot en met donderdag avond voor op kan geven. De voorverkoop start maandag 11 augustus aan de kassa van het zwembad. Dan kost een kaart 4 euro en vanaf maandag 18 au gustus 16.00 uur wordt dit 5 eu ro. (Wie geen medaille hoeft, krijgt 1 euro korting). Tijdens de zwemvierdaagse is het zwem bad voor recreatief zwemmen gesloten. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kotfingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: C.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5