Holtens Nieuwsblad 3 Voorbereidingen op nieuw voetbalseizoen Aanrij ding Weg met de huifkar Hulp aan Tsjernobyl op Vrijmarkt Politie zoekt schennispleger in Opel Astra Agenda Column PROGRAMMA BLAUW WIT HOLTEN - Een 80-jarige man uit Leersum is woensdagmid dag 6 augustus gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Plaggenweg - Holterbergweg in Holten. Hij reed op zijn elektrische fiets en verleende geen voorrang aan een 21-jarige man uit Rijssen die ook op een fiets reed. De 80-jarige was samen met zijn vrouw aan komen rijden om de Plaggenweg in te rijden waarbij hij de Holterbergweg overstak. Hij reed op zijn elek trische fiets achter zijn vrouw aan en zag daarbij een van rechtskomende fietser over het hoofd, die over de Holterberg weg reed. Een aanrijding was het gevolg en de 80-jarige werd met onbekend letsel door een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede. HOLTEN - In het najaar van 2009 wil de Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten voor de vierde keer kinderen uit het Tsjernobyl-stralingsgebied naar Rijssen en Holten halen, ter verbetering van hun gezond heid. Op de vrijmarkt van zaterdag trapt de Stichting af voor het nieuwe project. Hier kan men dan ook terecht voor meer in formatie, en voor een kop koffie met Wit-Russische versnape ring. Verder kunnen de kinde ren meedoen aan een kleurpla- tenwedstrijd. Per leeftijdscate gorie zullen de kinderen met de mooiste kleurplaat worden be loond met een leuke prijs. 2 Wie een keer met de huifkar weg wil, kan woensdag 13 augustus terecht bij de VW in Holten. Dan start daar om 14.00 uur een huif kartocht door de bosrijke omgeving van Holten. Bij grote belangstelling is er om 15.30 uur nog een tocht Reserveren is wel ver plicht 0548-361533. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Blauw Wit '66 HOLTEN - De selectie van Blauw Wit '66 zit volop in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Een seizoen on der leiding van de nieuwe trai ner Frans Zelle. Deze trainer brengt voor de re latief jonge selectie een schat aan ervaring mee. Ervaring die de groep goed kan gebruiken. De gemeente zwig as't graf Oavera köi het lèèz'n, heur'n en zeen. Sallaands Hoolt'n pikt het neet langer. Zie veult zich weg e drukt. Het geet do- arbie neet um geeld, mar um het geveul van, woer is mien stèè. Wie bint bestuurlijk saam'n e goane met Riess'n, ma det wil nog neet zegg'n det Hoolt'n neet Sallaands meer is. Wie bint oaver e goane van de VW Sallaand noar Twèèn- te. Det gif gen mèènse het rech um van Hoolt'n ma Twèènte te maak'n. De gemeente öön- derschat det. Doar wördt la cherig oaver e doane. Kinder achtig wördt ter e zeg. As det zö is maak ie van de hèèle ge meente toch Sallaand. Het gröttste gedeelte was en is det a honderden joar'n. De ge meente wördt a joar'n e waar- schouwt, ma zie bint zeende blind en heur'nde dööf. Doar zöllt ongetwiefeld Hoolter wèèr, diet het amoal niks kan schell'n. Doar bint ter ök ne hööp die't doar aans oaver dèènkt. Ik veule mie Sallaan- der en Hoolter. Mien eeg'n ik ke loa'k mie neet ofnemm'n. Ai't op'n riegje zett, kömm ie an meerdere kleine dinge, die't met mekaa hard stekt. Vuur de duudelijkheid. Noar de gemeenteroadsverkie- ring'n zatt'n der vèèr Hoolter minder in de road. Het politie ke niejs kwam neet meer in de Hoolterkraante. Hèèle volk- stamm'n roadsleed'n lèèst agèèt gen Hoolterkraante. De poasveur'n wörd'n het veur an de schenn'n e leg. Doar is gelukkig wat anne doane. Trouw'n kön in Hoolt'n neet meer op't gemeentehuus. Noe kan't in één kèèr wa en det mött zö bliem'n. Zie wilt koste wat kost van Hoolt'n en Ries s'n ne eenheidswors maak'n. Det warkt neet. De voetbal dut neet meer met an de gemeen telijke wedstried'n. Ne hööp ge-emmer um radio 350. Lo awe hopp'n, det zö gauw as ter een kultuurhuus is, dewwe uut könt zend'n vanuut Hoolt'n. Neuis mekaa könnt de beire plaats'n de gemeente völle starker maak'n. Ne wethöölder diet zeg, ik gèève niks vuur Salland. Het Lööker Brook. Van de leste tied kump doar de tweetaligheid bie, Hollaands en Twèènts. In het plat verwis de gemeente de leu neet noar'n Hoolterbarg, ma noar alle móóie Riessner pleitskes en de Sallandse Heu- velrugge, den't vuur't gröttste gedeelte buut'n de gemeente lig. Op het gemeenthuus was ter op de televisie niks te zeen oaver Hoolt'n, eene foto. Een klein kind kan't zee en öönze gemeente zut het neet. Doar vlug ne storm oaver'n Hool terbarg. Het gemeentebestuur lött het uutroaz'n. Alles en ie- dereene reagèèrt, ma de ge meente zwig as het graf en het zwèèr ettert vèèrder. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Met name op tactisch gebied. Vooral het eerste elftal liet in het afgelopen seizoen op belangrij ke momenten het te vaak afwe ten. De doelstelling om met een nieuw elftal, binnen drie jaar, terug te keren naar de derde klasse werd niet gehaald. Na de degradatie in het seizoen 2004- '05 werd hoopvol begonnen aan de bouw van het nieuwe team. Er werden goede vorde ringen gemaakt en ploeg deed volop mee voor de periodes. In het tweede jaar werd er niet echt doorgegroeid zodat ook toen geen prijs gehaald werd. In het afgelopen seizoen waren drie ploegen echt te sterk. Voor al in de uitwedstrijd tegen Drie- nerlo werd de ploeg overklast. Tegen de koplopers kwam Blauw Wit nooit echt goed uit de verf. Goede wedstrijden wer den met slechte afgewisseld en het benodigde constante ni veau was er niet. Uit de gespeel de goede wedstrijden bleek dat er wel kwaliteit in de groep zit. Ook de saamhorigheid is groot. De revanche wedstrijd thuis te gen Drienerlo liet zien dat de in stelling goed was. Dit gekoppeld aan de kwaliteiten leverden voor Drienerlo een onoverwin nelijke tegenstander op. De stu denten verloren in deze wed strijd het kampioenschap. Blauw Wit bleef in de race voor de laatste periode, maar wist uiteindelijk geen periode te ha len. Voor de nieuwe trainer is het dus zaal om de inzet en kwaliteit evenwichtig in het team te brengen. Ook zal er een stuk stabiliteit moeten komen, zodat ook de resultaten even wichtiger worden. De doelstel ling blijft om een stapje hoger te komen. De wil en instelling om dat doel te behalen is aanwezig. De op komst bij de trainingen is goed. Verder is de accommodatie op 't Vletgoor verder op niveau ge bracht. De bouwcommissie heeft met veel inzet twee kleed kamers, een scheidsrechterska- mer en een voorraadruimte ge bouwd. De vereniging heeft nu de beschikking over negen kleedkamers. Met de bloei van het dames- en meisjesvoetbal geen overbodige luxe. Blauw Wit groeit langzaam door, maar daarbij blijft de seniorengroep wat achter. Het tweede elftal heeft niet een jong derde elftal achter zich. Gelet op het aantal jeugdelftallen zal dit de komen de jaren wellicht anders wor den? Hierdoor kan ook aan die Eerste elftal Zaterdag 9 augustus thuis te gen Sp. Rijssen aanvang 14.30 uur; Zaterdag 16 augustus uit te gen SWN Nijverdal aanvang 14.30 uur; Dinsdag 19 augustus uit tegen Gorssel, bekerwedstrijd; aan vang 19.00 uur; Zaterdag 23 augustus thuis te gen De Esch uit Oldenzaal, aanvang 14.30 uur; Dinsdag 26 augustus thuis te gen DEO uit Borculo, beker wedstrijd; aanvang 18.45 uur; Zaterdag 30 augustus uit te gen Vorden, bekerwedstrijd, aanvang 17.00 uur; Dinsdag 2 september thuis te gen Almen, aanvang 19.30 uur; Zaterdag 6 september thuis te gen Haaksbergen aanvang competitie, aanvang 14.30 uur. Tweede elftal Zaterdag 16 augustus thuis te gen SWN 3 aanvang 12.30 uur. Zaterdag 23 augustus thuis te gen Schalkhaar 3, aanvang 17.00 uur. Donderdag 28 augustus uit te gen ABS 2, aanvang 18.45 uur. Zaterdag 30 augustus uit te gen Sp. Eefde 2, aanvang 12.30 uur stabiliteit worden gewerkt. Het tweede elftal heeft een prima seizoen achter de rug in de re serve derde klasse. De verwach tingen lagen voor dit team juist lager, omdat het seizoen hier voor duidelijk moeizaam ver liep. In de winterstop stond de ploeg op een gedeelde eerste plek. Na de winterstop kwam de ploeg veel meer in de proble men. Door de trainerswisselingen is de staf bij de twee teams het ko mende seizoen flink veranderd, namelijk: Technische staf le: Frans Zelle (trainer/coach), Jan Klein Na gelvoort (leider), Herman Wit haar (leider) en Henk Aanstoot (vlaggenist), Hans Bekkemens (keeperstrainer) en Inge Wes- sels (verzorgster). Technische staf 2e: Bennie van Amersvoort (trainer/coach), Jo- han Stam (leider/vlaggenist) en Leon Scheurwater (leider). HOLTEN - Op de Holterberg aan de Reebokkenweg in Hol ten vond donderdag 7 augustus om 15.40 uur een schennisple- ging plaats. Een 22-jarig vrouw was haar hond aan het uitlaten toen zij een auto zag staan. Dit was een witte Opel Astra met roze en rode letters aan de zijkant van het voertuig. In de auto zat een man met zijn broek op de enkels. Het raam stond op een kier en de vrouw hoorde dat de man vroeg of zij hem wilde masturberen. Vervolgens is de man hard weggereden, daarbij kreeg de vrouw zand in haar ogen. Het kenteken van de Opel Astra begon vermoedelijk met 02-N. De politie is op zoek naai' moge lijke getuigen of mensen die aanslaan op deze Opel Astra. AUGUSTUS Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorg vliet, Larenseweg 106 Holten, woensdag 13 augustus 2008, 11.00 - 17:00 Wildspeurtocht per huifkar, VW Holten, woensdag 13 augus tus 2008, 19:00 Zwem4daagse, Zwembad Twenhaarsveld, maandag 18 au gustus 2008 - vrijdag 22 augustus 2008 Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 20 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Brood bakken en rondleiding i kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens- dag 27 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 Coossens Mountainbike Tro phy, Zuurberg, zondag 31 au gustus 2008 Noordpoolcampagne Wereld Natuur Fonds, Natuurdiorama Holterberg, zondag 31 augustus 2008, 1 3:00 SEPTEMBER Open dag Oudheidkamer Hoolt'n, Holten, zaterdag 6 sep tember 2008 Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 NBvP Holten: Sketches Battum- se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september 2008 Hellendoorn Rally, Beuseberg Holten, zaterdag 20 september 2008 Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 1 3:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 Uitwisselingscross, Zuurberg Holten, zondag 28 september 2008, 9:30 OKTOBER NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 Kulturhusdag, Holten, zaterdag 11 oktober 2008 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 23 oktober 2008, 14:00 Diepe Hel Holterbergloop, Nijverdal-Holten, zaterdag 25 ok tober 2008 Nachtwandeling, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 25 okto ber 2008, 21:30 NOVEMBER Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 1 november 2008, 10:00 - 12:00 Najaarsconcert HMV, Kande laar, zaterdag 1 november 2008, 20:00 NBvP Holten: Lezing bittere thee door Corine Naranji, Irene, donderdag 1 3 november, 20:00 NBvP Espelo: Brinkman, mid winterhoorn en haar geschiede nis, Espelo, maandag 1 7 novem ber 2008 DECEMBER NBvP Holten: Kerstviering, Ire ne, donderdag 18 december 2008, 20:00

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3