Drukke tijden voor Marti Jansen Erik Davids in tussenstand op plek zes Holtens Nieuwsblad 15 Sportagenda Blauw Wit oefenwedstrijden Stichting Yentl zoekt voorlichter Party Afscheid Marcella Prado Ignacio Inbraak geparkeerde auto Oorlogsherinneringen Deel 11 Dinsdag 12 augustus 2008 HOLTEN - De Braziliaanse Marcella Prado Ignacio keerde afgelopen zaterdag na een jaar terug naar Brazilië. Ze wilde wat van de wereld zien. Via Travel-Aktiv meldde ze zich aan voor Europa. Ze kwam in Nederland terecht. In Goor kreeg ze tijdelijk onderdak met nog een stel anderen. Gerard Kolkman hoorde dat ze nieuw onderdak zocht. Zo kwam Marcella in Holten terecht Maar aan al les komt een eind. Vrienden en kennissen namen daarom afgelopen vrijdag afscheid tijdens een speciaal voor haar opgezette party aan de Keizersweg. Natuurlijk werd ze niet met lege handen naar huisgestuurd, maar kreeg ze leuke cadeaus mee. 1 om iohan bounk HOLTEN - Marti Jansen kan zijn borst nat maken bij het ko mende WK in het Zweedse Ste- nungsund. De krachtpatser van OKIA maakt zijn opwachting in liefst vier teams. Uiteraard komt jansen uit in 640-ploeg van 0K1A die een gooi doet naar de wereldtitel voor clubs. In de ca tegorie van 680 kilo trekt Jansen mee in de ploeg van Eibergen die geldt als het nationale team. Ook in de 720 kilo maakt lansen deel uit van de Oranjeploeg. Dat team bestaat uit de ploeg van k'oapmanboys uit Tilligte, mét de versterkingen Marti Jansen en Johan Tuitert van OKIA erbij. De vierde ploeg die van de dien sten van Jansen gebruik maakt is de 680-ploeg van Jagersrust uit Noord Brabant dat in de open klasse voor clubs ten strij de trekt. Bang dat hij in Zweden teveel hooi op zijn vork neemt is Jan sen niet. "Vorige keer heb ik ook in vier klassen meegedaan en toen ging het ook goed. Ik ben dmk in training en bereid me goed voor. Ik train nu ook sa men met Eibergen en met de Koapmanboys'zegt Jansen die al twintig jaar actief is als inter nationaal touwtrekker en vier keer een titel wist te pakken. Vo rig jaar behaalde hij met OKIA op het EK twee keer een vierde plek. Zowel de 640 als de 680- LETLAND - Erik Davids is na de derde wedstrijd om het Euro pees Kampioenschap Enduro, in Letland, in de tussenstand ipgeklommen van plaats negen 'aar plek zes. iadat hij door een nasleep van ten blessure zes weken niet op le motor had gereden, stond ieze wedstrijd voor het EK op iet spel. Erik had de vooraf- ;aande weken wel veel conditie jetraind, en voelde zich fit. Ech- er het ritmegevoel miste hij log. De eerste dag ging heel goed, op wee valpartijen in de eerste itoef na. Hierdoor verloor hij iirect wat tijd ten opzichte van rijn concurrenten. In de tweede 'onde maakte hij veel tijd goed, tn voor de laatste ronde stond rij op de zevende plaats. :chter in de laatste ronde moest rij wat terrein inleveren, door- riOLTEN - In een auto, die ge parkeerd stond bij de begraaf- 'raats aan de Jeurlinksweg in ttten, werd woensdag 6 au- Wus tussen 11.15 en 11.45 uur igebroken. Wee rugtassen met daarin per- s°onlijke spullen, die in de auto °nden, werden weggenomen. ploeg viel net buiten de medail les. Ook nu verwacht lansen niet dat OKJA zich bij de beste drie kan melden.'Het zal moei lijk worden om ons te verbete ren. We missen André Wansink. Die kan niet mee, omdat zijn vrouw moet bevallen." Een te genvaller is ook dat Herman Brinks niet fit genoeg is en Mar co Oosterveld wegens bedrijf somstandigheden de trip heeft gecanceld. "Marco is te druk met de varkens", aldus Jansen die de beste kansen op ereme taal toedicht aan de nationale 680-ploeg. De 640-ploeg van OKIA bestaat naast Marti Jansen en Johan Tuitert uit Gerben Wansink, Bert Kolkman, Arnold Wessels en Frank Achterkamp. Van Ei bergen is Rudie Lammere aan het team toegevoegd en van Ko- apmanboys Guus Leferink. Het WK wordt van 5 tot en 7 sep tember gehouden en begint met de clubkampioenschap pen. Komende zondag staat voor de touwtrekkers van OKIA de voorlaatste competitieronde op het programma en een week later de laatste ronde. In Henge lo Gelderland verdedigt de 640- ploeg zondag de tweede plaats en de 680-ploeg de derde plaats. De 91,5 kilo wegende Jansen trekt - uiteraard - in beide teams mee. dat hij iets last van z'n armen kreeg. Hierdoor kwam hij na de laatste proef 22 seconden te kort op de zevende man, Jones. HOLTEN - De Almelose stich ting Yenü is op zoek naar een voorlichter. Hij/ zij zal door middel van lezingen en presen taties informatie verstrekken aan scholen, serviceclubs en andere organisaties aangaande de logeeropvang van de stich ting. Sinds ruim anderhalf jaar biedt de Almelose stichting lo geeropvang aan kinderen tot en met zeventien jaar op een va kantiebungalowpark in Holten. Zaterdag 16 augustus: SWN - Blauw Wit, 14.30 Uur; Blauw Wit 2 - SWN 3,12.30 üur; Blauw Wit Al - Broekland Al, 14.30 uur. Dinsdag 19 augustus: Gorssel 1 - Blauw Wit 1, 19.00 uur; BlauwWit Cl - SC Markelo Op de Endurotest van 7.20 mi nuten, kon Erik niet de hele tijd voluit gaan, want het was een snelle proef in het bos met veel Veelal worden kinderen op ba sis van hun handicap of beper king 'verdeeld' in hokjes. Door gaans richt een logeerhuis zich dan ook op één specifieke aan doeningsdoelgroep, soms in combinatie met. Stichting Yentl hanteert echter een unicum: kinderen met én zonder beper king logeren hier tegelijkertijd. Zo bevordert de stichting de in tegratie tussen deze kinderen. Stichting Yentl is een ideële or- Cl, 19.00 uur. Woensdag 20 augustus: BlauwWit BI - SC Markelo BI, 19.00 uur. Donderdag 21 augustus: Blauw Wit DAI - Heeten DA2, 19.00 uur. boomwortels en stenen erin. Hierdoor je de motor echt 100 procent in je macht hebben. Verder waren er nog twee Let ten voor Erik geëindigd in het dagklassement. De tweede dag begon Erik weer fris, en nadat het door de nacht heen had geregend, was het iets gladder geworden op de proe ven. Direct de eerste proef zette Erik een goede zesde tijd neer, en dat gaf zelfvertrouwen. De hele dag verliep goed. Zelfs tot de laatste proef kon hij het fysiek goed volhouden. Uiteindelijk eindigde hij ook de zondag op een achtste plaats. In de tussenstand is Erik daar door opgeklommen van plaats negen naar zes. Met nog de EK in Nederland te gaan, hoopt Erik nog een plaats je goed te kunnen maken. ganisatie dat logeeropvang biedt op niet commerciële ba sis. Zij werkt volledig met vrij willigers (inclusief bestuur). De stichting is dan ook op zoek naar een voorlichter die op vrij willigers basis zijnhaar tijd wil besteden aan de stichting. Aan melden kan via e-mail: stichtin- gyentl@home.nl; Telefoon: 06- 40314377. Voor meer infonna- tie over de stichting zie: www.stichtingyentl.tk DOOR: KAREI VAN RIJN Ik zat op de bagagedrager en met mijn armen langs Gerrit hield ik het stuur vast. Mijn voe ten uiteraard op de trappers. En zo reden we door het dorp, sloe gen rechtsaf het straatje in dat naar de kerk leidde, waar de straatstenen overgingen in klei ne hobbelkeien en waar de straat ook nog naar beneden af liep en we denderden onder luid geraas langs die hoge Duit se officier, die daar de paarden stond te controleren die één voor één werden voorgeleid door Russische krijgsgevange nen. Ik bestierf het van angst, want een paar paarden begon nen te steigeren en konden met moeite in bedwang worden ge houden door hun Russische be geleiders. De officier draaide zich meteen om en toen hij zag wat de oorzaak was, gleed er een glimlach over zijn gezicht. Later drong het tot mij door dat hij ook begrepen moet hebben waar die fiets vandaan was ge komen. Hoe ik erin slaagde om, door schrik bevangen, niet met mijn levende have op die paar den in te rijden, is mij nog steeds een raadsel. Een paar Russen kenden we. Als ze hun eten gingen halen, lie pen we vaak pratend met hen mee. Ze vertelden ons in gebro ken Duits, dat, toen ze krijgsge vangenen waren gemaakt, ze voor de keus werden gesteld - de kogel - of de paarden van de Duitsers verzorgen. De keus was natuurlijk gemakkelijk. Ze wilden niets liever dan zo gauw mogelijk naar Rusland terugke ren. Hoe het met hen is'afgelo- pen weet ik niet, maar op zeke re dag waren ze allemaal verd wenen. Dat in brand steken van de school had inderdaad te maken met het naderen van het Cana dese leger. We hoorden, niet zo lang na ons fietsavontuur, ge dreun van geschut en ont ploffingen, vanuit richting La ren. Blijdschap alom, maar na een dag was het weer stil. We hoorden dat de Canade zen, na hevige gevechten bij de Schipbeek, waren teruggesla gen. Dat de Duitsers ook klap pen hadden opgelopen, bleek al gauw, toen gewonde Duitse sol daten, te voet ons dorp binnen kwamen, sommigen strompe lend, anderen, die werden on dersteund en zelfs een paar die gedragen werden. Er werden hier en daar soldaten ingekwar tierd, onder anderen bij Dina Malo, weduwe en moeder van mijn vriendjes Gerrit, Jan en Diederik. Ze woonden in een klein huis van een paar kamers en de deel. Toen Gerrit mij ver telde dat ze een "logé" hadden gekregen, ging ik meteen met hem mee naar huis. Het was een aardige man - soldaat - die stil voor zich uit zat te kijken. Toen hij die twee jongens plot seling voor zich zag staan, glim lachte hij en wees op twee stoe len. We gingen naast hem aan tafel zitten. Hij vertelde ons hoe hij heette en waar hij vandaan kwam. Ik vertelde hem met het beetje Duits dat ik al op school had geleerd dat ik uit Den Haag kwam en dat mijn oudere daar nog woonden - en dat er honger heerste. Dat laatste wist hij en hij sprak met afschuw over de oorlog. Even later haalde hij een foto uit zijn binnenzak, van zijn vrouw en zijn zoontje, die liij ons liet zien. Hij zat er lang naar te kijken en weemoedig zei hij dat hij hoopte ze weer terug te zien. Ik nam afscheid van hem alsof het een vriend van mij was. De volgende morgen ging ik weer even kijken. Toen ik binnenkwam op de deel werd ik meteen geconfronteerd met de werkelijkheid. - Oorlog! - Onze vriend stond met enkele andere soldaten stram in de houding, en ze kregen orders toegeschreeuwd van een meer dere. Heel even kreeg ik de nei ging om hem te groeten, maar hij bleef strak voor zich uit kij ken. Erik Davids tijdens de EK Enduro wedstrijd in Letland, waar hij zich omhoog kon werken.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 15