Fietsend de boer op Holtens Nieuwsblad 9 Natuurpannenkoekenrit Hutten bouwen met recreatiewerk Holtens Nieuwsblad Maand juni warm met buien asbest Maanmannetjes? Ontmanteling sloopwoningen Lageweg Interkerkelijk recreatiewerk Gm TOEGANG I HOLTEN - De agrari sche PR-club, afdeling Rijssen-Holten, heeft een aantal interessante agrarische bedrijven be reid gevonden om de staldeuren open te zet ten. Zo kan men eens een kijkje achter de schermen nemen. Dit gaat gebeuren op woens dag 30 juli. LAREN - Toeristenbelang Laren houdt dit jaar voor de 41e maal haar traditionele natuurpannen- koekenritten. Bij deze tweede tocht van dit jaar is er ook weer een wandelroute voor u uitgezet door de rustieke omgeving van Laren. Dat wordt weer genieten van het karakteristieke coulisse landschap met veranderende vergezichten. Afwisseling van landbouwgewassen met groene weiden, bloemrijke tuinen en bos waartussen dwarshuisboer- derijen en kastelen staan. Men kan op verschillende ma nieren deelnemen: op de fiets (35 kilometer), met de auto (60 kilo meter) of te voet (15 kilometer). Alle routes starten bij HCR 't Lan- genbaer^t, Deventerweg 1 in La ren. De vertrektijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 13.30 uur. Halverwege de tocht is er een ge legenheid om te pauzeren, even de benen te strekken, iets te drin ken en aan een leuke prijsvraag mee te doen. Aan het eind van de rit is er gelegenheid om vers ge bakken pannenkoeken te eten nabij een Saksische boerderij on der het genot van vrolijke mu ziek. Voor de wandelaars loopt het iets anders deze dag: zij pau zeren op ongeveer tweederde van de route bij de pannenkoe kenboerderij. De route gaat door een gebied waar wild vrij rond kan lopen. U mag uw hond mee nemen maar deze moet de hele wandeling aan de lijn. Deelname is 5 euro per auto en 2 euro per fiets en per wandelaar; kinderen tot en met 12 jaar gratis. Voor meer informatie: Henk Meuleman, 0573-421297 of www.toeristenbelanglaren.nl HOLTEN - Het is alweer bijna tijd voor de zevende week recre atiewerk bij Bungalowpark De Lindenberg. Het team van deze week bestaat uit Wout van Zoe- len, Casper Kolkman, Marte Ve neklaas Slots en Ellen Stam. Het thema is kleuren en in verband met dit thema worden er allerlei activiteiten gehouden. Zoals op dinsdag hutten bouwen waarbij er een kleurenschat gewonnen kan worden. Een kleurenontbijt en een barbecue op woensdag. En op donderdag natuurlijk de nacht om de Borkeld wat de Holtenaren ook niet mogen missen. Van maandag tot en met vrijdag wordt er een kinder ochtend gehouden van 10.00 tot 12.00 uur, voorkinderen van 4 tot en met 12 jaar. Van maan dag tot en met donderdag is er elke avond een kleuterkwartier tje van 18.45 tot 19.00 uur. Het hele programma hangt in de kiosk en is bij de-VW verkrijg baar; daarop kan men ook zien voor welke activiteiten men zich op tijd moet opgeven. luni was warm met in Holten een gemiddelde temperatuur van 17.3 graden, Espelo no teerde 16.9 graden en De Bilt kwam aan 16.5 graden tegen een langjarig gemiddelde van 15.2 graden; een te warme maand dus. De eerste tien da- van de maand verliepen warm met soms zware on weersbuien. Daarna volgde een licht wisselvallig en vrij koel tijdvak. De laatste tien da gen van de maand lieten een sterk wisselend weerbeeld hen, waarbij de temperatuur meestal boven het langjarig gemiddeld lag. In totaal telde juni in Holten 24 warme dagen, normaal zijn er dat 12. Zomers dagen kwamen °P zeven dagen voor, tegen her dagen normaal. Op 2 juni werd het in Holten 29.7 gra den, net geen tropische dag, °°k in Espelo lukte dat niet met 29.5 graden. Tropische da gen kwamen in juni niet voor. .Tijdens de nachten rond het midden van de maand kon het soms behoorlijk afkoelen. De laagste temperatuur, 5.6 gra den werd gemeten op 16 juni. In Espelo daalde het kwik tot 4.6 graden. Op de vliegbasis Twenthe werd het nog kouder; namelijk 1.4 graden, aan de grond kwam het daar tot lichte vorst. Met gemiddeld over het land 49.0 mm neerslag tegen 71.0 mm normaal was juni vrij droog. Vaak ging het om lokale buien waardoor de neerslag hoeveelheden van plaats tot plaats sterk uiteenliepen. Het droogst was de noordwestelij ke helft van ons land, daar viel niet meer dan 19.0 mm. In Limburg het zuiden van ons land was het natste, daar viel lokaal meer dan 100.0 mm neerslag. Bij ons in Holten en omgeving was dat wel anders, hier kregen we te weinig. Dat blijkt uit de maandsommen: het meeste was dit keer voor Espelo met 59.0 mm, gevolgd door buurtschap Beuseberg met 43.0 mm, Dijkerhoek 41.0 mm, Holten 30.2 mm en in De Bilt werd 40.0 mm afgetapt te gen 72.0 mm normaal. Juni was de derde maand op rij die gemiddeld over het land droog verliep. Bovendien waren april, mei en juni in het noorden veel droger dan in het zuiden. Het noor den had een neerslag tekort terwijl in het zuiden tegelijker tijd lokaal sprake was van een neerslagoverschot. Zo groot kunnen de verschillen dus zijn in ons Nederland. Op 2 juni hadden vooral het zuiden en midden van het land te maken met een actieve onweerssto ring. Het gecombineerde Bel gisch-Nederlandse bliksem- meetnet registreerde die dag ruim 49.000 ontladingen. Hier viel het allemaal gelukkig mee met de neerslag. Vrijwel stil hangende buien lieten op 4 ju ni in Drente plaatselijk ruim 70.0 mm achter. In Holten viel toen maar 1.6 mm. Op 4 juni was het raak in Espelo toen viel daar 20.2 mm, Holten en Beuseberg 4.0 mm, Dijker- hoek kreeg niks. Op de 22e trokken zware buien vergezeld van onweer, zware windstoten en hagel over het oosten van ons land. Een flink aantal bo men waaide om en de hagel, die lokaal een diameter be reikte van ca.5 cm, veroor zaakte veel overlast en schade aan gewassen. Opnieuw ge beurde hier niks, het bleef zelfs droog. De buien gingen langs Holten, wat de laatste tijd al vaker gebeurde. Gemid deld over het land scheen de zon 242 uren tegen 192 nor maal. Daarmee was juni zon nig. Het noorden van het land was het zonnigst. Dat was ook al zo in maart, april en mei. In De Bilt werden 233 zonuren geregistreerd tegen 187 nor maal. Zo was juni een maand waarin veel gebeurde op weer gebied. Nu maar zien was juli voor ons in petto heeft. Weerman, Freddie Paalman. HOLTEN - Het nieuwe recre atieteam van de tent op de Bor keld bij bungalowpark De Lin denberg gaan er een gezellige week van maken. De hele week staat in het teken van het tema Magie. Een thema vol verassin gen. Er is voor iedereen wel wat leuks te doen. Bij de kindermorgens worden er meestal spelletjes gedaan, ge knutseld, gezongen en een bal spel. Uitzondering is de maan dag waarop het team gaat expe rimenteren, helemaal in het te ken van magie. En vrijdag gaat het team tijdens de kindermor gen naar het bos. Voor de allerkleinsten is er elke doordeweekse avond om kwart voor 7 het kleuterkwartiertje. Een kwartiertje vol grappige ge beurtenissen. Er zijn ook nog heel veel andere activiteiten, wat dacht je van ge zellig een (water)spel middag, een spetterende playbackshow of samen naar het springkussen en je laten schminken. Ook voor de volwassenen zijn er activiteiten. Zoals een sportief avondje volleyballen of voetbal len of een spannende spook- tocht. Dan zijn er nog de activiteiten voor de gehele familie, bijvoor beeld de barbecue of voor de vroege vogels de ochtendwan deling. Zondag wordt de week afgeslo ten met een kerkdienst in de re- Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Beyers, secretaris, Koffingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl FOTO: SANDER SCHEPERMAN Het gaat om verschillende be drijven zoals: een melkveebe drijf, koffiemolenmuseum, kip- penhouderij, manege en een fuchsiatuin. Onderweg kunt u genieten van heerlijke koffie, frisdrank, boerderij-ijs en pan nenkoeken. Men fietst of rijdt met de auto door het prachtige buitenge bied van het mooie dorp Holten met de Holterberg. Ook kan men na het rijden van de route een bezoek brengen aan het Natuurmuseum op de Holter berg of de Canadese begraaf plaats op de Holterberg. De Holterberg is een prachtig natuurgebied en men kan hier genieten van het prachtige na tuurschoon en mooie verge zichten. In augustus begint de hei op de Holterberg te bloeien en is het pure natuurbeleving al wande lend of fietsend. Ook kan men met de auto de Toeristenweg (Holterbergweg) rijden, zodat mensen die slecht ter been zijn ook hiervan kunnen gaan ge nieten. Al met al een heerlijk dagje uit in uw vakantie. Voor mooie foto's en informatie kan men kijken op de website: www.holtenmetdeholterberg.nl De route de Boer Op van onge veer 25 kilometer kan zowel met ■r de fiets als met de auto worden afgelegd en leidt langs alle opengestelde bedrijven. De start is bij het VW kantoor, Dorpsstraat 27 Holten. Daar kan men vanaf 10.00 uur terecht en is voor 3 euro een boekje te koop met routebeschrijving. HOLTEN - De sloop van het woningenblok aan de Lageweg is dan toch eindelijk begonnen. Het heeft enkele jaren en enkele plan nen geduurd, voordat het zover was. Maar vorige week waren er zelfs 'maanmannetjes' te ontdekken. Verpakt in beschermende pakken haalden zij het asbest weg. Nu is tijd voor verdere ontmanteling en uiteindelijk de sloophamer. De bedoeling is dat er enkele I levensloopwoningen worden gebouwd.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9