Fotowedstrijd voor iedereen Holtens Nieuwsblad Rondje Kulturhus en opening Wereldtijdpad Holtens Nieuwsblad 5 Inbraak zwembad Bergruitertjes Opgeven voor cursus EHBO Recreatiewerk Cowboys en cowgirls in de tent op de Borkeld Zone zestig kilometer Braderie HOLTEN - Het inter kerkelijk recreatiewerk staat deze week helemaal in het teken van cowboys en indianen. Dinsdag 22 juli 2008 Welkom in Wilde Westen Tom Overkempe, Annelot Nij- kamp, Gijs Veneklaas, Bart Schuchard en Renée Ossewaar- de (team 3) maken er tot en met zaterdag een dolle boel van in en om de recreatietent op cam ping De Lindenberg. Het thema is deze week Het Wilde Westen en dat geeft aan leiding tot een heleboel leuke activiteiten. Zaterdag heeft ie dereen zich aan elkaar voorge steld, maar kinderen kunnen al tijd gewoon komen aanwaaien. 'Gezellig', vinden Gijs en Renée. Elke ochtend, behalve op woensdag is er kindermorgen tussen 10.00 en 12.00 uur. Dan wordt er van alles geknutseld wat bij het thema past: sherif fsterren bijvoorbeeld en sporen, zelfs een dromenvanger. Voor de allerkleinsten is er maandag tot en met vrijdag om 18.45 uur een kleuterkwartier tje. Deze week met een speciale gast: cowboy Billy Bob. Nou ja, cowboy, dat is 'ie nog niet echt, maar dat wil hij wel heel graag worden; een beroemde als het even kan en daarbij roept hij de hulp van de kinderen in. Vanavond kan iedereen de pol sen losgooien bij het klootschie ten. En dan kan meteen het ter rein verkend worden, want de deelnemers blijven op de Bor- keld. Morgen begint de dag al heel vroeg: om 6.00 uur is het vertrek voor de ochtendwandeling, in clusief ontbijt. Daarna nog even een dutje doen en dan 's mid dags vroeg beginnen aan het goudzoeken. Hongerig na zo veel inspanning? Geen pro bleem, woensdagavond wordt er gebarbecued. Zowel voor de ochtendwandeling als voor de barbecue kunnen deelnemers zich tot uiterlijk vanavond 19.00 uur opgeven bij de recreatie- tent. Na al het gecowboy, is het don derdag tijd voor de indianen: die wonen tenslotte ook in het Wilde Westen. En wel in een wigwam. Die wordt dus ook ge bouwd. 's Avonds mogen de cowboys en indianen laten zien hoe dapper ze zijn tijdens de spooktocht. Vrijdag is er, behalve de kinder morgen en het kleuterkwartier geen programma, maar dat wil niet zeggen dat de kinderen niet welkom zijn. 'We zijn de hele dag bij de tent aanwezig voor de kinderen. We slapen zelfs in een huisje verderop op de camping. En als het heel mooi weer is, kunnen we altijd nog waterspel letjes gaan doen of zoiets', zeg gen Gijs en Renée. Verder is team 3 dan vooral druk met opruimen, want op zaterdag komt het volgende team alweer. De recreatietent staat nog tot en met week 34 op camping De Lindenberg. Alle jeugd is welkom, ook uit Holten zelf. HOLTEN - Dedy Pekkeriet heeft zondag 29 juni met haar pony Olympia een eerste prijs be haald in de dressuurklasse B ca tegorie D. Voor de gereden proef kreeg zij 195 punten. Zondag 6 juli behaalde Aniek Wolfkamp, in Luttenberg, met haar pony Simbad een eerste prijs in de dressuur klasse B ca tegorie C. Tijdens de kringkampioen schappen in Bentelo behaalde zij een tweede prijs in de dres suurklasse B categorie C. Zij kreeg 195 punten van de ju ry. Britt Barvelink behaalde za terdag 19 juli in Geesteren, met haar pony Desperado een ze vende prijs in het klassieke springparcours van de klasse B categorie D en E. HOLTEN - In het kader van het open huis van dorpshuis De Boschkamp, aan het begin van het nieuwe seizoen, orga niseert fotoclub Profoto een fotowedstrijd voor iedereen uit Rijssen-Holten en omge ving. Het onderwerp is vrij. Het mogen kleuren- of zwart- witfoto's en digitale of analo ge foto's. De enige voorwaar den zijn: maximaal drie foto's per deelnemer. Foto's uitslui tend op formaat 20 x 20 cm tot 20 x 30 cm. Leden van Profoto zijn van deelname uitgeslo ten. De foto's worden beoor deeld door een deskundige ju ry, bestaande uit leden van Profoto. De drie winnende fo to's worden voorzien van een passe-partout en een alumini- umwissellijst, zodat de win naars hun eigen foto zo thuis kunnen ophangen. Foto's kunnen worden ingeleverd bij de stand van Profoto op het open huis, vrijdag 29 augus tus, in dorpshuis De Bosch kamp of vóór 1 september worden ingeleverd bij of ge stuurd naar: Hans Wissink, Nagelhoutstraat 35, 7451 ED Holten. HOLTEN - EHBO Holten geeft bij voldoende deelname, dins dag 30 september met de oplei ding EHBO. De lesavond is op dinsdags van 19.45 tot21.45 uur in scholengemeenschap de Wa- erdenborch, Haarstraat 14 in Holten. Kosten bedragen: 125 euro per persoon. Dit is inclu sief lesboek, examen en een AED-opleiding. Voor informatie over de vereni ging, de opleiding en de AED: www.ehbo-holten.nl Opgeven voor de cursus kan bij: Johan Schuppert, Reilinksweg 49, 7451 CP Holten, 0548- 367722. Of mail: voorzitter@eh- bo-holten.nl. HOLTEN - Bij zwembad Twen- haarsveld aan de Landuwerweg in Holten bleek zaterdag 19 juli te zijn ingebroken in de kiosk. Men is binnengekomen door een van de twee luiken aan de voorzijde open te breken. Vooral drank en snoepgoed werd weggenomen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@vvhm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@wh mWegener, nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: ).V, Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Het Wilde Westen in Holten. De recreatietent op de Borkeld, bij bungalowpark De Lindenberg, staat deze week in het te ken van cowboys en cowgirls. Het team met Tom Overkempe, Annelot Nijkamp, Gijs Veneklaas, Bart Schuchard en Renée Osse- waarde, verzorgen verschillende activiteiten die hier iets mee te maken hebben. Iedereen is welkom om hieraan mee te doen. Ook Holtenaren. foto: johan bounk HOLTEN - Burgemeester en wethouders zijn van plan om in drie gebieden buiten de be bouwde kom 60 kilometer per uur-zones in te stellen. Namelijk: Holterberg en Koe weide; Dijkermaten en Water hoek; Lokerenk, Fliermaten en Zuurberg. Het ontwerpverkeersbesluit ligt vanaf dinsdag 8 juli 2008 zes we ken voor iedereen ter inzage bij het loket Wonen en Onderne men in de gemeentehal in het gemeentehuis te Rijssen. Belanghebbenden kunnen tij dens deze periode van terinza- gelegging hun zienswijzen ken baar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. HOLTEN - De zomerbraderie wordt dinsdag 29 juli en dins dag 5 augustus gehouden in het centrum van Holten. De brade rie begint om 14.00 uur. HOLTEN - De Kulturhusdag wordt zaterdag 11 oktober van 14.00 tot 17.00 uur gehouden. Zo is er een expositie, een festi- valmarkt, een draaimolen en straattheater. Als het een beetje meezitkomt er zelfs een zingen de Chinese tweeling langs. Net als voorgaande jaren, komt er op Smidsbelt een grote tent te staan. Hier komt kindertheater groep Vroink optreden met een interactief muziekconcert. Ver der zijn er in de tent optredens van leerlingen van groep 8 van de Holtense basisscholen, sa men met Dolf Moed. De leerlin gen maken naar aanleiding van een zelfgekozen gedicht een schilderij, striptekening, lied, dans, rap, filmpje, gedicht, werkstuk van rijmwoorden, re clameboodschap of een.rijm of rijm T-shirt. Zij presenteren dit in de tent. In de tent en in het gemeente huis wordt een poëziewedstrijd gehouden. Daar blijft het niet bij, want op deze dag wordt ook het eerste deel van het wereld tijdpad geopend. Langs het pad staan palen met wereldwijde en lokale historische informatie van de afgelopen 2000 jaar. De openingslocatie is het rode pleintje tegenover het Smids belt, en zal om 15.00 uur wor den verricht door de Commis saris van de Koningin. Voor de opening komen historische fi guren voorbij en zullen er ver halenvertellers komen. Het Rondje Kulturhus wordt zaterdag 11 oktober gehouden op Smidsbelt. foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5