iïZiïü Zorgadviseuse Herma Holtens Nieuwsblad 3 'Welke hulp is er nu daadwerkelijk nodig?' Inbraak bij Losse Hoes: Met fiets of auto de Boer Op ENTREERAART VOOR DIESSENPLAS Column ne jonge joar'n is vervieuig'n. kaSSaSVSteeill gCStOlCn Van het móóie röstige doar, 0 Herma Meisen adviseert mensen over zorg. Iedereen met vragen kan met haar een afspraak maken foto: sander scheperman HOLTEN - Tijdens de kermis komende week zal er een Keunebar in het centrum van Holten zijn. Al meer dan 25 jaar zijn de Fienpreuvers met de ze bar aanwezig tijdens de kermisdagen. In de beginjaren was op Smidsbelt het toneel van lm Weissen Rössl het de cor voor de Keunebar. Daarna werd er verhuisd naar de Kerkstraat waar de kleine feesttent een voorproefje werd van wat later de Keunefeesten zouden worden. Via de Schoolstraat en de Kalf- stermansweide kwam de gezelligste bar van Hol ten een paar jaar geleden terug op Smidsbelt. Wel iswaar op een wat min der prominente plaats dan de Fienpreuvers lief is, maar daarom zeker niet minder gezellig. De Keunebar is de ideale plek voor zomers Holten om onder het genot van een drankje bij te praten over afgelopen en ko mende vakanties, de Tour de France, bespie gelingen over het nieuwe voetbalseizoen en het wel en wee van wat er al lemaal leeft in ons dorp. Kortom, tout Holten ont moet elkaar op de kermis bij de Keunebar naast het gemeentehuis op Smids belt. De bar is elke mid dag en avond tijdens de kermisdagen geopend. De Liez'nstèège Zó of en touw kömm ik nog wal is duur de Liez'nstèège. Zie bint der noe drök gangs met het bouvVn van huuze. De hèèle weire van Liez'n steet op'n kop. In één kèèr kwam het bie mie op. Het wórdt nóóit wier, zó as't was. Halverwèège de stèège zat ik mien'n auto stille en kekke nog is oaver de weire hen. Ik veul'n in één kèèr die harde baanke wier, diet bie opoe, net neuis het kebofje, tèèg'n 't huus an stunn. Hoe vaake ha'k der wa neet e zett'n, óónder den óóld'n Li- nnebóóm. Vanuut de schaa kekk ie volop in de zunne, oaver't brook weg, vèèr vuur- bie de botterbekke tut an Meijermans drèèi. Ann'n Vlèèrdiek, doar stunn óóns poasvuur. Doar greuid'n, volgens opoe, de meuiste bloom'n. Alles kwam wier hoarscharp in miene ge- dach'n. De liez'nstèège. Vanof de grèèntweg drèèi'n ie der in. An beire kaant'n in de vèèrste vèèrt'n gen huuze te bekenn'n. Ne deep'n slóót oaver, met an de eene kaan- te, Liez'n Jehan en an de aan- dere kaante Böólink Jan. De liez'nstèège, ne zaandweg met grööte gèèiter der in en ne fietspad der neuis. Op het èèrste stuk, gróöte eek'n met bleui'nde broam'nstruuk'n en brömmels. Doameuis, in het kleine weireke van Böó link, leup'n de beire beeste HOLTEN - Herma Meisen is naast maatschappelijk werk ster, ook zorgadviseur bij de Leiboom. Hieronder valt onder meer woon- en zorgcentrum De Diessenplas in Holten. "Als zorgadviseur promoot ik producten binnen de Leiboom naar buiten toe," legt Herma uit. Zij doet al langer wachtlijst begeleiding bij Diessenplas en brengt hierdoor veel bezoeken bij de mensen thuis die graag naar het zorgcentrum willen verhuizen. "Ik vind het heel erg leuk om met mensen om te gaan", zegt ze. "Ik kom graag bij de mensen thuis en probeer er dan achter te komen waar om ze naar Diessenplas willen en of het niet mogelijk is om ze toch nog langer zelfstandig te kunnen laten blijven wonen." Volgens haar wachten veel mensen te lang om zich op te geven voor een plek in Dies senplas. Pas op het moment dat het nodig is, melden ze zich aan. Te laat, vindt Herma. Juist omdat er nu al een wachtlijst is en het dan een kwestie van lang wachten wordt totdat er ruimte vrijkomt. "Aan mij de taak om dan uit te zoeken wel ke hulp er nu daadwerkelijk nodig is. Sommige mensen hebben bijvoorbeeld moeite met koken en boodschappen halen. Zij kunnen dan gebruik maken van onze maaltijdvoor zieningen." Wel is tijdelijke op name mogelijk, bijvoorbeeld bij ziekte. "Probeer het mensen zo makkelijk mogelijk te ma ken, zodat ze zo lang mogelijk op zichzelf kunnen blijven wo nen." Dat mensen vaak tot het laatst wachten voordat ze zich in schrijven bij Diessenplas, vindt Herma wel begrijpelijk maar beslist niet verstandig. "Niet ie dereen wil zijn of haar 'vuile was' buiten hangen of de om- HOLTEN - De politie kreeg woensdag 16 juli om 10.00 uur de melding om te gaan naar de Holterbergweg in Holten. Aldaar was er ingebroken bij het hotel/ restaurant 'Het Los se Hoes' dat failliet is. Aan de achterzijde van het restaurant gedeelte was een raampje in- De voorzieningen in Diessen plas zijn niet alleen bedoeld voor de bewoners. Het woon- en zorgcentrum houdt in het restaurant al veelvuldig activi teiten voor zelfstandige senio ren in Holten. Deze mogelijk heid zal zich in de toekomst steeds vaker voor gaan doen. Daarnaast is het mogelijk een soort entreekaart bij de recep^ tie te kopen. Deze is een maand geldig en geeft toe gang tot activiteiten van Dies senplas en de verschillende fa ciliteiten, zoals de kapper, pe- geving met hun problemen op zadelen. Op het laatst kunnen ze het zelf niet meer bolwerken en komen dan in de moeilijk heden. Ook raken sommigen in een isolement." Voor Herma de schone taak om uit te zoe ken wat er nu precies aan de hand is en welke hulp nodig is. Als zorgadviseur is ze donder dags aanwezig in Diessenplas en op andere werkdagen, be halve woensdag, telefonisch bereikbaar. "Mensen kunnen bij mij terecht met vragen over wonen in Diessenplas, maar ook met vragen over zorg en welzijn." En volgens haar hoe ven die vragen zeker niet alleen gericht te zijn op Diessenplas. Door de fusie met thuiszorgor ganisaties kan men bij haar te recht met allerhande vragen over de genoemde gebieden. geslagen. Vervolgens heeft men het ge hele kassasysteem, met de daarbij behorende mobiele bestelapparatuur weggehaald. In dit kassasysteem bevindt zich alle informatie met be trekking tot inkomsten/ uitga ven. De politie stelt een nader onderzoek in. dicure en diëtist. Ook kan men dan gebruik maken van het winkeltje. Verder kan men langskomen om bijvoorbeeld een biljartje te leggen of voor de bingo, de kledingbeurs, de filmmiddag of de gym. Ook is het mogelijk om het weekbulletin op te laten sturen naar huis, met daarin het acti viteitenprogramma van Dies senplas. Meer informatie hierover, is te verkrijgen bij Diessenplas: tele foon 0548-362505. Ook is het de bedoeling om in Diessenplas een informatie punt te creëren met informatie van zorgaanbieders. Voor wie een afspraak wil ma ken met Herma Meisen, kan contact opnemen met Dies senplas. Telefoon 0548-362505. HOLTEN - De agrarische PR- club afdeling Rijssen-Holten, heeft een aantal agrarische be drijven bereid gevonden om op woensdag 30 juli de staldeuren open te zetten. Het gaat om verschillende be drijven zoals: een melkveebe drijf, koffiemolenmuseum, kip- penhouderij, manege en een fuchsiatuin. Onderweg kan men genieten van heerlijke pannenkoeken. De route van 25 kilometer kan zowel met de fiets als met de auto worden afge legd. Deze mooie route leidt langs alle opengestelde bedrij ven. De start is bij het VW-kan- toor aan de Dorpsstraat 27 in Holten. Daar kan men vanaf 10.00 uur terecht. Bij de VW is een boekje met routebeschrij ving verkrijgbaar. De kosten biervan bedragen 3 euro. Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 23 juli 2008,11:00 - 17:00 Dorpsfeest, Centrum Holten, donderdag 24 juli 2008 - zondag 27 juli 2008 Roggemaaiersdag, Beuken laantje, zaterdag 26 juli 2008, 13:30 Braderie, Centrum Holten, dins dag 29 juli 2008, 14:00 Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 30 juji 2008, 11:00 - 1 7:00 AUGUSTUS ONK Supermoto, Vletgaarsma- ten Holten, zondag 3 augustus 2008, 1 3:00 Braderie, Centrum Holten, dins dag 5 augustus 2008, 14:00 Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 6 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Beachsoccertoernooi, Heeren genootschap Suffendo, Kalfster- mansweide, zaterdag 9 augustus 2008 Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 13 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 20 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Brood bakken en rondleiding kruidentuin, Boerderij Zorgvliet, Larenseweg 106 Holten, woens dag 27 augustus 2008, 11:00 - 17:00 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 Goossens Mountainbike Tro phy, Zuurberg, zondag 31 au gustus 2008 SEPTEMBER Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 NBvF Holten: Sketches Battum- se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 13:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 Uitwisselingscross, Zuurberg Holten, zondag 28 september 2008, 9:30 OKTOBER NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19 - donderdag 23 oktober 2008, 14:00 Diepe Hel Holterbergloop, Nijverdal-Holten, zaterdag 25 ok tober 2008 Nachtwandeling, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 25 okto ber 2008, 21:30 NOVEMBER Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 1 november 2008, 10:00 - 12:00 Najaarsconcert HMV, Kande laar, zaterdag 1 november, 20:00 van opoe. Ie kónn'n oe toch neet vuuretell'n det det óóit amoal weg zöll wèèr. Doar, op die baanke, óónder den óóld'n bóóm, luster'n ik noar de verhaal'n van de öóle leu. Preuitjes oaver'n haandel, diet slech was e wes. Ver haal'n oaver een Riess'ns of een Markels boertje, det zun bes kèèrltje was. Ie kónn'n der gif op in nemm'n, at ze zóó preut'n, hadd'n ze der good an e wunn'n. Het was ók wal is aansumme. Öón- der't kuiem 'n heul'n ze de leu, diet oaver de grèèntweg gung'n, ók nog scharp in de gaat'n. Het was hèèl röstig. Gen geroas van auto's. Van de Al hadd'n ze nog nóóit e heurt. Kieft'nbeelts Jan en Tullers Jan fïets'n met eur beid'n een rondje oaver't brook. Zie wuss'n nog neet det het de leste kèèr zöll word'n. Zóó veraandem al les, betje bie betje. Die leu van vrógger zit as plakplaat jes in mien heufd. Het getoet daage. Het Hoolt'n uut mie- 1 l is niks oaver e blèèm'n. De leu bint vót en oaver een paar joar lig de Liez'nstèège mill'n in Hoolt'n. Het jech en jach ten ma vedan. Wis en waar achtig. De Vèèrkaante Vie/kop

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3