Met plezier door de gier voor 100 bier Geldautomaat kan ook praten Holteus Nieuwsblad 7 Weer trouwen in gemeentehuis Optocht Familie Snel wint optocht Sploder Feest 'We hebben groots uitgepakt. Het was een heel spektakel' Splo zamelt geld in voor Kika Verkoopdag ESPELO-Het Sploder feest was afgelopen weekeinde een groot suc ces. Oorlogsherinneringen Deel 9 Dinsdag 15 juli 2008 ESPELO - Het Sploderfeest stond niet alleen in het teken van vermaak en entertainment, ook aan het goede doel werd ge dacht. Voor de stichting KiKa werd liefst 2337 euro ingeza meld. Bij de optocht ging de eerste prijs bij de grote wagens naar de Familie Snel. Espelodijk Zuid werd tweede, Vonder schotten derde, Viefhuze vierde en Boer zoek K. vijfde. Bij de loopgroepen was de eerste prijs voor Valeweg e.o. voor de num mer twee Sterren rollen door de straat en nummer drie Familie Jansen. De Vriendenprijs werd gewonnen door Keet Splo, ter wijl de aanmoedigingsprijs voor Keet gedreagt oe was. Vooral het onderdeel 'Met ple zier door de gier voor honderd bier' mocht op waardering van het publiek én van de deelne mers rekenen. Het spel was geënt op het tv-succes 'Ter land, ter zee en in de lucht' van de TROS en trok 116 deelnemers. Aan de weerszijden van een zwembassin van vijf bij twaalf meter waren twee lanceerto- rens gebouwd van drie meter hoog, waar de deelnemers in tweetallen met een tractorbin nenband op wieltjes vanaf gle den het water in. Eenmaal in het water gekomen was het de bedoeling zo snel mogelijk de bel te luiden. De wedstrijd ver liep volgens het knock-outsys- teem waarbij er in twee catego rieën gestreden werd, die van twaalf tot zestien jaar en die van zestien plus. Voor de oudste klasse was de eerste plek hon derd consumptiemunten waard, terwijl de winnaar van de jongste klasse één vierkante meter taart kreeg toebedeeld. "We hebben groots uitgepakt en het was een enorm spekta kel", vond Michel Nijenhuis van de organisatie. De prestaties werden bijgehouden op een scorebord, terwijl Gerrit Jan ten Dam als speaker optrad. Uitein delijk werden de hoofdprijzen gewonnen door Werner Lub- bersen en Remco Rensen. Ook de gebruikelijke optocht was een doorslaand succes. Deze keer deden er 28 wagens mee, gemaakt door vriendengroepen of door bewoners van een be paalde straat. Volgens Herman Nijenhuis, de secretaris van de feestcommissie, was het al de 35e keer dat de optocht werd gehouden. "Voor ons is het elke keer weer een verrassing met welke wagens de mensen ko men. Censuur kennen we niet en dat willen we ook zo houden. Er zijn wel eens wagens bij waarvan sommigen denken 'moet dat nou', maar echt in de problemen zijn we eigenlijk nog nooit geweest. Maar we kunnen op het laatste moment als orga nisatie altijd nog ingrijpen. Na tuurlijk zijn er wel grenzen", al dus Herman Nijenhuis. HOLTEN - De Rabobank in Holten heeft onlangs een pratend geldauto maat in gebruik genomen. Vrijdag 4 juli zijn in de kantoren in Nijverdal en Holten twee pratende geldautomaten in gebruik genomen. De Rabobank is met de lancering van de pratende geldautomaat de eerste bank in Ne derland die uitvoering geeft aan de ge maakte afspraken met belangenorga nisaties voor blinden en slechtzien den. De pratende geldautomaat maakt het voor blinden en slechtzien den mogelijk zelfstandig geld op te ne men, doordat de automaat beschikt over een spraakfunctie en een hoom. Via de telefoonhoorn krijgt de klant in structies om stap voor stap de proce dure te doorlopen. De wijze van pin nen is hetzelfde als bij bestaande geld automaten. Bovendien is door de aan passingen de geldautomaat ook beter toegankelijk voor rolstoelgebruikers. Voorlopig wordt dit systeem alleen De heer Van den Berg uit Nijverdal heeft op vrijdag 4 juli de eerste officiële pintransactie ge- geïnstalleerd op binnenautomaten. daan. EIGEN F0T0 HOLTEN - De supportersver eniging van de Holtense Mu ziekvereniging HMV houdt zaterdag 19 juli haar jaarlijkse totaal leegverkoopdag. De verkoop heeft plaats aan het Zwartepad 8 en in de op slagloods aan de Jeurlinks- weg. Alle opbrengsten zijn voor de HMV. Belangstellen den kunnen tegen billijke prijzen voor alles terecht op de leegverkoopdag. HOLTEN - Het voormalige ge meentehuis in Holten wordt de komende weken weer ingericht als trouwlocatie. Dat is besloten na het faillissement van het Los se Hoes dat daardoor als trouw locatie met grotere gezelschap pen is afgevallen. Hoelang deze regeling blijft bestaan, is op dit moment niet bekend. Tot en met oktober 2008 heb ben vijftien aanstaande echtpa ren hun officiële trouwplechtig heid geregeld in het Lösse Hoes. Door problemen bij de bedrijfs voering is deze horecagelegen heid echter gesloten. Het is nog niet duidelijk of een doorstart van deze horecagelegenheid mogelijk is. Met het vertrek van het Lösse Hoes is er in Holten geen grote trouwlocatie meer. De Swarte Ruyter kan met een zaal voor dertig personen alleen kleinere gezelschappen ontvangen. Om aanstaande echtparen die een bijzondere voorkeur voor Holten als trouwlocatie hebben tegemoet te komen, wordt de trouwzaal annex raadszaal van het gemeentehuis in Holten weer ingericht. Daarbij kan ge bruik worden gemaakt van de bestaande en nog aanwezige apparatuur en het aanwezige meubilair. Hoe lang het ge meentehuis in Holten trouwlo catie blijft is nog niet bekend. ESPELO - Espelo stond dit weekend in het teken van het Sploder Feest In en rondom de feesttent aan de Espelodijk werden ver schillende activiteiten gehouden. Hierbij de uitslagen van enkele onderdelen: Optocht: Grote Wagens: 1Familie Snel; 2. Espelodijk Zuid; 3. Vonderschotten; 4. Viefhuze; 5. Boer zoek K. Loopgroepen; 1. Valeweg e.o.; 2. Sterren rollen over straat; 3. Fam, Jansen. Vriendenprijs: Keet Splo. Aanmoedigingsprijs: Keet gedreagt oe. Met plezier door de gier voor 100 bier (een te land ter zee en in de lucht-achtig spel): Junioren: 1. Werner Lubbersen (lm2 taart); 2. Wouter Jansen. Senioren: 1Remco Rensen (100 bier); 2. Mark Bal- tes; 3. Wietse Rensen. Het bedrag dat dit weekend is ingezameld ten behoeve van Kika is: 2237 euro. foto: johan bolink DOOR; KAREL VAN RIJN Toen ik terugkwam in het dorp zag ik veel mensen op straat en er waren heel veel ruiten van woningen gesneu veld. Dat verbaasde mij. Toen ik vertelde wat mij was over komen, keek men mij ongelo vig aan, omdat dat minstens op twee kilometer afstand van het dorp was geweest. Ik heb er maar niet meer over ge sproken en nog altijd vraag ik mij af of de spoorlijn toen op twee verschillende plaatsen was gebombardeerd. Ik hielp wel eens in de bakke rij en het gebeurde meerma len dat er iemand binnen kwam met het verhaal dat hij helemaal uit Amsterdam kwam. Meestal onderbrak Hendrik hem dan en zei: "Zeg maar wat je wilt hebben". Hun mond zakte dan open: "Nou, als het kan een stukje roggebrood." "Een vijfponder of een tienponder?" De men sen wisten niet wat ze hoor den. Ze wilden altijd veel te veel betalen, maar dat wilde Hendrik absoluut niet. De normale prijs! Mijn hulp in de bakkerij be stond uit het in-oliën van de bakvormen; het kneden van de broden had ik reeds vaak afgekeken, maar dat vonden de twee bakkersknechten toch niet goed dat ik dat werk ook zou doen. Omdat ik mij toch op de een of andere wijze dienstbaar wilde maken, vroeg ik Hendrik of hij iets an ders voor mij wist. "Je zou de hof kunnen omspitten", was zijn antwoord. Ik zou hem hebben kunnen vertellen dat ik in de vijfde klas van de La gere School een schooltuintje had gehad en dat ik dat heel leuk had gevonden, met uit zondering van het spitten, dat onvermijdelijk aan het leuke werk was vooraf gegaan, maar dat durfde ik hem niet te zeg gen. Het zal wel meevallen, dacht ik in stilte. Maar al gauw bleek dat ik mezelf had over schat. Het was nog net zo als voorheen. Het leek wel of er geen eind kwam aan zo'n voor. Ik was kennelijk niet voor dit werk geschapen. Nadat ik één voor had gedaan, zakte de moed mij in de schoenen, toen ik zag wat mij nog restte. Ik nam het risico vernederd te worden en borg de schop weer op. Pas jaren later vertelde ik het zijn vrouw, die toen in de lach schoot, omdat, zo wist zij, Hendrik in zijn jeugd daar eveneens een afkeer van had gehad-en hoewel het inmid dels jaren geleden is dat Hend rik mij deze suggestie aan de hand deed, kan ik mij toch her inneren dat er een grijns over zijn gezicht gleed toen hij er mee voor de dag kwam. Hij moet geweten hebben dat het ook niks en niemendal voor mij was. Ik heb nog een andere poging ondernomen om mij verdien stelijk te maken, ik geloof eveneens op suggestie van Hendrik, door deel te nemen aan het hooien op een boerde rij in de Beuseberg. Ik moest aan de lopende band schoven omhoog gooien naar twee oer sterke meiden, die boven op een volgeladen kar stonden. Wat die er mee deden, weet ik niet meer. Zij moesten ze geloof ik door een machine voeren. Die twee hadden, zag ik aan hun blik ken, al heel gauw door, dat ze weinig aan mij hadden. Ik kwam achter te liggen op het tempo daarboven. Ze snauw den mij toe, dat het vlugger moest. Na de koffie ben ik met stille trom vertrokken.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7