Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Cowboys en indianen in recreatieweek 'Het zal zeker niet meer geld opleveren' Ondanks verbod Rokers welkom in café 't Keuntje Ondanks de successen als ruiter moet er gewoon worden gewerkt I HOLTEN - Het per 1 juli ingestelde rookver bod in de horeca leidt in Holten tot tegengestelde reacties. Zowel bij café Am Bahnhof als bij De Biester hebben ze er geen problemen mee en wordt er niet gerookt, maar bij 't Keuntje wordt tegen de regels in volop doorgepaft. Peter Janssen van 't Keuntje: 'pas als ik failliet ben van de bekeuringen stop ik er mee' Resultaten De Marsruiters Dinsdag 15 juli 2008 Klanten roken gewoon "Er wordt hier gewoon gezellig gerookt. Er zijn wel meer dingen verboden", zegt Peter Janssen van 't Keuntje. "De klanten ro ken hier gewoon en ik heb nog geen klachten gehoord. De rookpolitie zal nog wel komen", aldus Janssen die zich heeft aangesloten bij de club van klei ne cafés die het rookverbod aanvechten. "Het kort geding is verloren ge gaan, maar de bodemprocedu re moet nog worden gevoerd. Intussen roken we door. Pas als ik failliet ben van de bekeurin gen stop ik er mee. We gaan het ook op Europees niveau aan vechten. In Spanje doen ze er niks op uit. Daar hangen ze ge woon een bordje op met 'hier wordt gerookt'. In Duitsland wordt het teruggedraaid en in Turkije werkt het ook niet. Ze hebben het wel eens over on eerlijke concurrentie, maar ik heb geen gelegenheid om een rookvrije ruimte creëren. Hoe meer collega's met ons mee doen, hoe beter het is." Bij Am Bahnhof hebben ze geen problemen met het rookver bod. "We hebben ons vergader zaaltje opgeknapt en ingericht als rookhok. Voor de rest gaan ze buiten roken", zegt Gerda Brands die het zelf wel jammer vind dat er niet meer mag wor den gerookt. "In een café hoort gerookt te worden vind ik, maar het is niet anders. Het is het ge sprek van de dag, maar het is nu niet ongezelliger. De mensen moeten er nog een beetje aan wennen. Voor sommigen is het bijna een automatisme om met een brandende sigaret het café in te lopen." Bij café De Biester gaan de ro kers 'gewoon' naar buiten, ook als het regent. Extra maatrege len zijn er niet getroffen. "Onder de overkapping kunnen ze bui ten prima zitten", zegt Martijn Wessels. "Ik vind het persoon lijk wel prettig dat er niet meer gerookt wordt. Ik denk ook niet dat het qua omzet wat uit gaat maken. Misschien dat er wat ro kers wegblijven, maar je krijgt er andere mensen voor terug." Wilco van den Noort van 't Kla vertje verwacht dat de omzet zal dalen vanwege het ingestelde rookverbod. "Op zich gaat het wel goed met rookverbod. Het mag niet meer binnen en een aparte ruimte heb ik niet, dus gaan de klanten op het terras roken. Ze hebben er geen probleem mee. Het is niet anders, we roken gewoon minder. Hier wordt het geac cepteerd. Wel denk ik dat het omzet gaat kosten. Het zal zeker niet meer geld opleveren, maar dat gaan we pas na de zomer ondervinden", aldus Van den Noort. HOLTEN - De derde week van de interkerkelijke recreatiewe- ken begint zaterdag 19 juli op bungalowpark De Lindenberg. Het thema is 'het wilde westen'. Het team bestaat uit Annelot Nijkamp, Renée Ossewaarde, Gijs Veneklaas, Tom Overkem- pe en Bart Schuchard. Op zaterdag is er een kennisma king met het team. Elke ochtend van 10.00 tot 12.00 uur is er een kindermorgen. Zondag 20 juli is er een kerk dienst met voorganger Esther Theunissen. Maandag 21 juli is er 's middags een voetbaltoer nooi en 's avonds een volleybal toernooi. Dinsdagavond 22 juli gaat iedereen klootschieten. Woensdag 23 juli wordt een ochtendwandeling met ontbijt gehouden en is er dus geen kin dermorgen. 's Middags wordt naar goud gezocht en 's avonds is er een barbecue. Ten slotte is er donderdag 24 juli in de mid dag wigwam bouwen en in de avond een spannende spook- tocht. HOLTEN - Ondanks dat landelijk het rookverbod in de horeca sinds 1 juli van kracht is, wordt er in grand cale t Keunqe gewoon doorgerookt. Uitbater Peter Janssen heeft zich aangesloten bij de dub van kleine cafés die strijden tegen het verbod. Het kortgeding is onlangs verloren gegaan, maar er wordt doorgestreden tot Europees niveau. foto: johan bounk HOLTEN - Of hij bij het CSI Twente in Geesteren in de fina le staat van Toppers te Paard of niet, Julius ter Haar struinde vo rige week gewoon door de bure len van het OAD-kantoor. On danks de sportieve successen moet er ook nog gewoon ge werkt worden, vindt de direc teur van O AD. Al wil dat niet zeggen dat Ter Haar zich deze week niet grondig had voorbe reidt op de finale van zaterdag. 'Want daar wist hij zich middels een goede zesde wedstrijd wel degelijk voor te plaatsen. Ter Haar bleef met Maaike Heet- haar, Jan Riesewijk en Gert-Jan Oplaat foutloos in de zesde wedstrijd. Ter Haar zette de snelste tijd neer van de vier en mocht in de winning-round als laatste van het kwartet starten. Maaike Heethaar startte als eer ste en vloog over het parcours. Miss Overijssel bleef foutloos en zette met 37.40 een tijd neer waar niemand aan kon tippen. Politicus Oplaat kwam er nog dichtst bij in de buurt met 38.30, maar Riesewijk (Mans uit Jonge Leu) en Ter Haar scoorden een tijd boven de veertig seconden, ESPELO - De leden van paar- desportvereniging de Marsrui ters hebben vorig weekend tij dens de kringkampioenschap pen in Luttenberg goede resul taten behaald. Op zaterdag reden de paarden. Hier werd Kirby Nijenkamp met haar paard Kenzo reserve kampioen L-springen. De vol gende dag bij de pony's viel Kirby alweer in de prijzen. Ze werd met haar pony Emiel kampioen M-springen klasse D en mocht ook hier het kam pioenslint in ontvangst ne men. Ook voor Jorieke Meierink wa ren er deze dag maar liefst twee kampioenslinten. Ze werd met haar pony William kampioen L-springen en of dat al bleven ze wel foutloos. In het individuele klassement neemt Ter Haar nu de vierde plaats met 72,3 punten. Oplaat leidt voorlopig de dans met de hete adem van Riesewijk in zijn nek en Heethaar op een mooie derde .plek. Ook William Bos song (bassist Mooi Wark) en zanger Bouke plaatsten zich voor de finale. Twarres-zangers Mirjam Timmer, zanger Dennie Christian en kunstenaar Ruurd Hallema misten de boot naar het CSI, al komen ze er wel voor het ploegenklassement in actie. In dat klassement leidt het team van Plus onder leiding van Chummy Horsey. Oplaat, Bos song en Hallema rijden voor nog niet mooi genoeg was werd ze ook met William kam pioen LI-dressuur klasse C. Thijs Veneklaas werd met zijn pony Chess in dezelfde catego rie tweede wat hem de titel re serve-kampioen opleverde. De kampioenen, allen afkomstig uit Espelo, mogen hun kring vertegenwoordigen op de Overijsselse kampioenschap pen op 16 augustus in Haaks bergen. Hiervoor werd ook door de volgende leden een startplek verdiend: Björn Wa genvoort met Luna in de B- dressuur klasse D, Thijs Vene klaas met Chess in de LI-dres suur klasse C., Wanda Spool- der met haar paard Winnie in het B-springen en met Uno in de L2-dressuur. Holtens Nieuwsblad s een uitgave van Wegener Huisman-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Söchtmgsbestuun W H Beyers, secretaris, Koffingserf 4,7451 XC Holten. Naast directeur van de OAD heeft Julius ter Haar ook een sportieve kant, getuige zijn deelname aan Toppers te paard. foto: rtv oost Plus. Met het team van Julius ter Haar, Riwald, gaat het wat min der, want zij staan (voorlopig) derde. Naast Ter Haar maken Dennie Christian en Maaike Heethaar deel uit van de ploeg die onder leiding staat van ad vocaat Robert Speijdel. Het der de team, Nijwa, wordt gecoacht door Moniek Kleinsman. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulth uis@wh m .wegener. nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.).M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5