Holtens Nieuwsblad Marjan de Rooij 'nieuw' gezicht bij de VW Echtpaar Van den Berg viert 55-jarig huwelijk Hennep ontdekt in bedrijfspand Collecte voor kinderen met een handicap Braand Tevredenheid cliënten Wmo Expositie schilderijen in zorgcentrum Diessenplas Agenda - - HOLTEN-De VW in Holten heeft sinds 1 juni een nieuw gezicht gekre gen. Met Marjan de Rooij is er een medewerkster bijgekomen. De Rooij is de vervangster van Dinie Hekman die voor de ge meente Rijssen-Holten is gaan werken. Column VERLEDEN ALS VERPLEEGKUNDIGE Dinsdag 15 juli 2008 HOLTEN - In een bedrijfspand aan de Ondememersweg in Hol ten heeft de politie woensdag een hennepkwekerij aangetrof fen. De kwekerij is ontmanteld en de planten zijn vernietigd. Het pand werd de dag ervoor be zocht door ambtenaren van de gemeente Rijssen-Holten in het kader van een milieucontrole. Zij troffen daar een loods aan die met plasticfolie hermetisch was afgesloten. Zij waarschuwden hierop de politie. Uit onderzoek bleek dat het pand door de eige naar was verhuurd aan een 51- jarige man uit Voorst. In op dracht van de officier van justitie werd een het pand doorzocht. Daar trof de politie een hennep kwekerij aan met 1.200 planten. De 51-jarige man uit Voorst is aangehouden evenals zijn 22-ja- rige zoon die zich in de woning naast de loods bevond. Vanuit deze woning werd illegaal elek triciteit naar de loods gevoerd. TWENTERAND - De Neder landse Stichting voor het Ge handicapte Kind (NSGK) houdt van 10 tot en met 15 november haar landelijke collecte. De stichting zoekt nog helpende handen. Wie ook wil collecteren voor de NSGK kan voor meer informatie contact opnemen met Margot Dopheide, NSGK- collectepromotor Oost Neder land, telefoon 06- 33 31 99 45 of e-mail: mdopheide@nsgk.nl. Terug op oude nest WOENSDAG 16 |ULI Marjan de Rooij. "Holten heeft genoeg te bieden. Het is niet alleen een mooi dorp, maar het heeft ook een prachtige omgeving." FOTO: JOHAN BOLINK Het Losse Huus is failliet. Het ankommende paar, Pas-Roosink, stun vuur ne dichte duure. Der kan in Hoolt'n neet meer e trouwt word'n, ai meer dan dartig man bie oe hebt. In één kèèr kriegt ze bie de gemeente braand in de bokse. Hals oaver kop wordt de trouwr- uumte in het nieje öölle ge- meentehuus in Hoolt'n wier trechte maakt. Zolange as det nog neet vuur mekaa is, hebt ze ne noodoplossing. Het gemeentehuus in Ries- s'n. Wat blikk, det hebt ze ök nog neet hèèmoal trechte. Een paar bleuimkes mött ter nog in en dan kan der e trouwt word'n. Det kump dit stel, det uut Canada kump en van vrogger uut, uut Riess'n, good in'n kra am te passé. Vuur disse jon ge leü is het nieje gemeente huus van Riess'n, op't Park gebouw noa, de meuiste plaatse van de weereld. Ie mött ter toch neet an dèènk'n det oe det as Hool- ter zöll oaverkömm'n. Ik zöll der op Stoa det de trouwzaal in het ööle of in het ööle nieje gemeente huus van Hoolt'n op stöb en stèè wier in gebruuk wörd'n e nömm'n. Het hèèle ööle gemeentehuus as trouwr- uumte. Det zöll toch mach tig mööi wèèr. Jöönk geluk in het ööle gemeentehuus. Um op't het Lösse Huus tmgge te kömm'n. Het is neet de èèrste kèèr det doar braand is. De èèrste kèèr, det de vlamm'n der hööge boam'nuut vleuig'n, kan'k mie nog good herinnern. Het kan a wa vieftig joar e lèène weer. As in die tied de gölie gung, dan vleuigie met de fietse achter de brand weer an. Het Lösse Huus in de braand. Hèèl Hoolt'n stun te kiek'n noar n' óöld'n Huusman en n' ööld'n He- ijink. Zie bluss'n uut alle mach. Doar was gen hööl'n an met al det reet. Het Lösse Huus braand'n tut de gröönd touw of. Uut diezelf de tied bint mie nog een paar braand'n altied bie e blèèm'n. De Olde Hove, neuis Hoog Holt'n en de braand in de schuure van Jan Blaauw. Van vèèrt'n köi het zeen fikk'n. Gen één van beire is wier op e bouwt. Het Lösse Huus gelukkig wa. In de latere joar'n is doar nog wa wier is braand e wes. Het is ök neet de èèrste kèèr det ter stront an de knikker is. Loawe höpp'n det het dit veurke ök wier duursteet. Wiet noe de witte of de zwarte scheuipe bint, is neet zó belangriek, ma diss'n mööi'n herriebarg mag neet veleume goa. Wis en waar achtig neet. De Vèèrkaante Viejkop De Rooij is voor tien uur per week aangenomen en runt de VW nu samen met Sabine Bak ker en Marina Dalhuizen. Bak ker werkt twintig uur op de VW en Dalhuizen veertien. De typering 'nieuw gezicht' is in het geval van Marjan de Rooij overigens niet geheel terecht, want de Holtense werkte al eer der voor de VW. "Ik ben drie jaar weggeweest, maar daarvoor heb ik al vijf jaar bij de WV ge werkt. Dat was ook mijn pré, want het is niet handig als ze zo kort voor het hoogseizoen nog iemand hadden moeten inwer ken", zegt De Rooij die ook werkzaam is geweest bij de OAD op de afdeling Disney. "Ik ben heel blij met mijn nieuwe baan. Je komt in contact met allerlei verschuilende mensen en het is heel leuk om Holten te promo ten. Het is beslist geen saaie baan. Holten heeft genoeg te bieden. Het is niet alleen een mooi dorp, maar het heeft ook een prachtige omgeving." De omschakeling van een regio- Voor haar carrière in het toeris me was Marjan de Rooij werk zaam als verpleegkundige. Het komt in huize De Rooij mo menteel goed van pas nu haar man Theo de Rooij zijn rechter heup en rechter sleutelbeen heeft gebroken. De voormali ge manager van de Rabobank wielerploeg kwam onlangs tij dens een trainingsritje onge lukkig ten val en ziet de Tour nale WV voor plaatsen als Nij- verdal, Rijssen, Holten, Wier den, Enter en Vriezenveen naar een plaatselijke ziet De Rooij niet als een nadeel. "Ik heb er nog niet veel van gemerkt. De samenwerking met de VW in Rijssen verloopt prima. De be stellingen doen we ook samen." Eén van de succesnummers van de VW Holten is volgens de Rooij de nieuwe Knooppunt Fietsroutekaart. "Dat is een groot succes", aldus De Rooij. HOLTEN - Voor de heer en me vrouw Van den Berg is het woensdag 23 juli 55 jaar geleden dat ze in het huwelijk zijn getre den. Wethouder WAJ. ter Schure zal het jubilerende paar die dag bezoeken om hen te fe liciteren bij hen thuis aan de Boschkampstraat 23 in Holten. Het echtpaar kreeg twee zoons. de France voornamelijk vanaf de bank. "Ik ban pas weer mo biel als de Tour al afgelopen is", aldus Theo de Rooij. Mar jan heeft inmiddels de verzor ging op zich genomen. "Van oorsprong ben ik ook ver pleegkundige. Ik heb op Schiphol als verpleegkundige gewerkt. Indirect was ik toen dus eigenblijk ook al in het toerisme werkzaam." "Het is een nieuwe kaart met knooppunten in de hele regio. De mensen fietsen van nummer naar nummer. Mooi is ook dat Treintje Bello weer rijdt tussen Rijssen en Holten. Verder komt de zomerbraderie er weer aan en kunnen de mensen bijvoor beeld meedoen aan wildspeur- tochten en huifkartochten." De VW Holten is van maandag tot en met vrijdag open van 9.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Ook kwamen er drie kleinkinde ren. Meneer was directeur van het GEB. In zijn diensttijd werd hij uitgezonden door de lucht macht naar Indië. Rond die tijd was mevrouw telefoniste op pa leis Het Loo in Apeldoorn. Dat was in de tijd van koningin Wil- helmina. Ook was zij secretares se op een notariskantoor. HOLTEN - Jo Woestenenk-Ten Thije exposeert in zorgcentrum Diessenplas: Haar schilderijen zijn nog tot eind augustus te be wonderen. De in Markelo wo nende Jo Woestenenk expo seert schilderijen in diverse technieken, zoals acryl op lin nen, maar ook op papier. "Te vens maak ik pasteltekeningen. De onderwerpen zijn heel ver schillend", zegt de kunstenares. Het thema van de expositie is zomer. Jo Woestenenk heeft al verschillende prijzen gewon nen, zoals bij het Natuurdiora- ma op de Holterberg waar ze als tweede werd beoordeeld. - Horen-Zien-Voelen-wandeling voor kinderen, o.l.v. natuurgids in het bos van Daantje Das. Tijd: 10.00 -17.00 uur. Prijs entree museum: Volw 4,75 euro kind tot 3 jaar gratis. Kind t/m 11 jaar 2.75 euro. Reserveren en info kin derwandeling: Natuurdiorama Holterberg, Tel.: 0548-361979. - Demonstratie tingieten en Bor stels maken. Museumboerderij Erve Brooks Niehof, (ca. 15 km. van Holten) Broekhuisdijk 5, Gelselaar. Tijd: 10.00 -16.00 uur. Gratis toegang. ZATERDAG 19 JULI -Demonstratie touwdraaien. Mu seumboerderij Erve Brooks Niehof (ca. 15 km. van Holten), Broek huisdijk 5, Gelselaar. Tijd: 10.00 - 16.00 uur. Gratis toegang. ZONDAG 20 JULI - Vakantie in het bos- vakantiedag voor kinderen en dieren. Bijzon dere activiteiten in het bos van Daantje Das. Museum Natuurdio rama Holterberg, Holterbergweg 12. 7451JL Holten. Tijd: 11.00 - 17.00 uur. Prijs: volw 4,75 euro kind tot 3 jaar gratis. Kind t/m 11 jaar 2.75 euro. - MAC - Vakantiefietstocht. Start clubhuis 't Stuurhuus, Beuseber- gerweg 37. Tijd: 10.00 uur. WOENSDAG 23 JULI - Horen-Zien-Voelen-wandeling. Zie woensdag 16 juli. DONDERDAG 24 JULI - Kermis in Holten. In het cen trum van Holten, op de Smidsbelt en de Dorpsstraat Tijd: 14.00 uur. VRIJDAG 25 JULI - Kermis in Holten. In het cen trum van Holten, op de Smidsbelt en de Dorpsstraat Tijd: 14.00 uur. ZATERDAG 26 JULI - Kermis in Holten. In het cen trum van Holten, op de Smidsbelt en de Dorpsstraat Tijd: 14.00 uur. - Oogstfeest, Graanmaaiersdag. Mensen in klederdracht laten het publiek het oude vakmanschap beleven. Het maaien wordt op drie manieren gedemonstreerd. Na het maaien wordt het graan gedorst in een dorsmachine. Er worden aardappels gerooid. Er is een gezellige markt met streekge bonden produkten. Het is tevens mogelijk, om zich gratis met paard en wagen vanuit het dorp Holten naar het evenemententer rein te laten brengen in het Beu kenlaantje, op de Enk. Aanvang: 1 3:30 uur. Gratis toegang. RIJSSEN /HOLTEN - De cliën ten van de Wmo (Wet maat schappelijke ondersteuning) in Rijssen/Holten zijn zeer tevre den over de hulp in de huishou ding. Gemiddeld geven zij het rapportcijfers 8V2. Dat is één van de uitkomsten van het tevre- denheidonderzoek onder de cliënten van de Wmo dat de ge meente vorig jaar heeft laten uitvoeren. In Rijssen-Holten zijn 875 vragenlijsten verzon den waarvan er 432 zijn gere tourneerd. Ten aanzien van de meting in 2006 komen hogere scores bij alleen het onderdeel hulp bij het huishouden naar voren. Aan cliënten is ook ge vraagd om een rapportcijfer te geven voor de aanvraagproce dure. Gemiddeld geeft men een 7,3 hiervoor. Dit is bijna gelijk aan de het gemiddelde van an dere gemeenten: 7,4. ZONDAG 27 JULI - Kermis in Holten. In het cen trum van Holten, op de Smidsbelt en de Dorpsstraat Tijd: 14.00 uur. Op zondag gaat de kermis 's avonds door tot 22.00 uur. - Fietspicknicktocht vanaf zuivel- boerderij Effink, (ca. 12 km. van Holten). Ontvangst: koffie met een verrassing. Een zomerse pick nick op de boerderij op landgoed Verwolde (ca. 9 km. van Holten) en bij 'thuiskomst' de dag afslui ten met een consumptie naar keuze en een boerenkaasplankje. Vooraf reserveren. Zuivelboerde- rij Effink (voorbij Markelo, ca. 12 km. van Holten af), Stokkumer- vlierweg 6, Markelo. Reserveren en info: Effink, Tel.: 0547- 260319. - Harmonicadag.In en rondom de museumboerderij De Pothaar in Loo-Bathmen, Pothaarsweg 8, Loo. Tijd: 11.00 -17.00 uur. Prijs: 2,00 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3