€5.9 Harmonicadag op De Pothaar JMZ-KAMP: er lekker tussenuit Sploder Feest: voor elk wat wils Pony- en paardenmarkt n/iMte® 7 R9ï Speuren naar reeën vanaf de Heuvelrug Sagenverteller schaapskooi Twilhaar L Supermooie zonnebloemen C 95 10 stuks %M^h j Kliniroos in vele kleuren j Geen 11.95 maar %#H Lavendel in grote pot Deze week €2.9! 11.95 maar Hoveniersbedrijf Dinsdag 15 juli 2008 Alle aanbiedingen zijn geldig van 17 juli t/m 23 juli Zolang de voorraad strekt Potkamp 2, 7475 TR Markelo www.hoveniersbedrijf-bloemendal.nl Aanleg/Onderhoud - Snijbloemenstal Tuincentrum - Tuinarchitectuur - Modeltuinen Open. ma. t/m vr. 8.00 - 18.00 do.koopavond tot 20.00 za. 8.00 - 17.00 i Tel.0547-361 412 Fax 0547-364 310 A LÖO - Wie zélf van plan is zijn of haar harmoni ca te bespelen, heeft gratis toegang. Alleen lui steren kan natuurlijk ook. Voor 2 euro per per soon mogen bezoekers van de zomerse harmo nicadag op 27 juli dan óók een kijkje nemen in het boerderijmuseum van De Pothaar, aan de Pothaarsweg 8 in Loo-Bathmen. Van 11.00 tot 17.00 uur klinkt er op het Sallandse boerenerf volop muziek. De harmonicadagen op De Pothaar worden zo langzamerhand traditie. Vorig jaar trok de har- monicadag honderden bezoekers. Ook deze zo mer is er op het erf van De Pothaar een tent te vinden en een podium waarop harmonicaspe lers hun muziek kunnen laten horen. Wie hier voor belangstelling heeft, moet zich wel even opgeven bij de organisatoren de heren Krijgs man, telefoon 0547-36 30 30 of Elmerink 0573- 22 12 88. Wie alleen wil genieten van de muzikale klan ken is uiteraard ook van harte welkom! Van 11.00 tot 17.00 uur is het erf van De Pothaar open voor bezoekers. Drankjes en hapjes zijn verkrijgbaar en ook het boerderijmuseum is open. Even kijken hoe het Sallandse boerenle ven zich van vroeger tot nu ontwikkelde, kan dus ook. Na de harmonicadag blijven overnachten? Kijk dan even op www.depothaar.nl voor de boerde rijkamers of boerderijappartementen en de ovemachtingprijzen. TWENTE - De consulenten van de Stichting Informele Zorg Twente verzorgen maande lijks activiteiten voor jonge mantelzorgers van 12 tot 18 jaar, met als doel de jongeren een ontspannen moment te laten beleven, ze in contact te brengen met andere jonge man telzorgers en ze de mogelijkheid te bieden er varingen met elkaar uit te wisselen. De SIZT is sinds vorig jaar begonnen met re- spijtweekenden voor mantelzorgers. Dit is een geweldig succes gebleken en voldoet in een grote behoefte. Ook jonge mantelzorgers kun nen in een aantal gevallen niet of nauwelijks op vakantie vanwege de beperking of ziekte van hun familielid. Zij hebben aangegeven dat zij graag eens met andere jonge mantelzorgers een weekend willen doorbrengen, zodat zij er echt even uit zijn en wat langer de tijd krijgen om andere jongeren te leren kennen en met hen ervaringen uit te wisselen. Ouders hebben hierdoor ook even de handen vrij en kunnen aandacht besteden aan zichzelf, de eventuele andere (zieke) kinderen of aan de (zieke) part ner. De SIZT houdt daarom van 12 tot en met 15 september in Markelo een respijtweekend voor jonge mantelzorgers tussen de 12 en 15 jaar. Het weekend is bedoeld voor jongeren uit Twente die zich regelmatig zorgen maken om of vaak extra belast zijn met dagelijkse zorgta ken voor één van de (groot)ouders, broer of zus met een psychische, verstandelijke, licha melijke beperking, verslaving of chronische ziekte. Opgeven kan tot 5 augustus via e-mail: w.elfers@siztwente.nl. De kosten komen voor rekening van de SIZT. Voor meer informatie telefoon 053-431 39 40 of de websites www.siztwente.nl of www.jon- gerenzorgen.nl. REGIO - Het bezoekerscentrum Sallandse Heu velrug verzorgt op de dinsdagavonden 15 juli en 5 augustus reespeurtochten. De excursies staan onder leiding van een natuurgids. De ree, de kleinste hertachtige soort die ons land rijk is, leeft graag in gevarieerde gebieden waarin naast een zekere rust voldoende dekking en voedsel aanwe zig is. Tijdens de excursie kunnen maximaal twintig personen mee. Er zijn geen garanties dat er reeën kunnen worden waargenomen, maar sporen en andere stille getuigen van deze unieke diersoort zijn ook te ontdekken. De natuurgids kan van les over deze zoogdieren vertellen waarbij ook ai dere wetenswaardigheden over de Sallandst Heuvelrug de revue zullen passeren. Het zal eei stevige wandeling zijn en het dragen van goedi wandelschoenen wordt dan ook aangeraden. De kosten zijn 3,00 euro, de excursie duurt onge Vc veer 2Vz uur en de minimum leeftijd is 10 jaar Honden mogen aangelijnd mee. Het vertrek is om 19.00 uur bij het bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug, Grotestraat 235 in Nijverdal, telefoon 0548-61 27 11. Reserveren kan uitsluitend via hei bezoekerscentrum. REGIO - Bij de schaapskooi Twilhaar worden zondag 27 juli tussen 13.30 en 15.30 uur demon straties schapen drijven gegeven. Daarnaast komt er een heuse sagenverteller zijn bijzondere bele venissen en ervaringen uitleggen. De schaapsherder geeft uitleg en een demonstra tie hoe zijn hond de schapen bijeen kan drijven. Mensen die slecht ter been zijn kunnen vanaf het bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer met de paardentram mee. De tram vertrekt om 12.45, 13.30 en 14.15 uur. De kosten zijn 3,00 euro vooi volwassenen en 2,00 euro voor kinderen. De de monstraties en het bezoek aan de verhalenvertel ler zijn gratis. De schaapskooi is te vinden via de rode wandelroute vanaf de parkeerplaats bij het bezoekerscentrum. ESPELO- Het Sploder Feest werd dit weekend gehouden aan de Espelodijk. Een feest voor jong en oud. Vrijdags met de Sploder Revue en zaterdags met onder meer de optocht, spelle tjes voor de schoolkinderen van de Bosschool en het waterspel Met plezier door de gier voor 100 bier. In de tent hield Dolf Moed een optre den voor de kinderen. Zondags is de familiedag bij uitstek. Jong en oud komt dan naar de tent om het laatste stuk je Sploder Feest mee te maken. Met de brunch en de Hoolter Korhanen. Plork en de Aannemers en De Zware Jongens namen het daarna over voor nog meer muziek en gezelligheid. FOTO: JOHAN BOLINK ENTER - De spandoeken zijn opgehangen, de datum 24 juli is op menig kalender in Neder land aangekruist. De tweede donderdag in de noordelijke bouwvakvakantie houdt de Enterse Ondernemers Vereni ging de jaarlijkse pony- en paardenmarkt. De markt, aan gevuld met een grote waren markt en een vleesveeshow staat wijd en zijd bekend. De paardenmarktcommissie, bestaande uit André Tijhof, Gerrit ter Harmsel, Hans Bus- ger op Vollenbroek, Wim de Jonge, Edwin Langevoort en Martin Rietberg, heeft het draaiboek voor de 43ste keer uit de kast gehaald en zich ter dege voorbereid. "We ver wachten dat de aanvoer van pony's en paarden ongeveer gelijk zal zijn als in voorgaan de jaren. Rond de 425 stuks", aldus voorzitter André Tijhof. 's Morgens vroeg worden de pony's en paarden in grote trailers en veewagens aange voerd. De dieren krijgen een plaats op het Dorpsplein en in de Oude Pastoriestraat. Han delaren hebben alle ruimte de paarden goed te kunnen be kijken. Voor toeschouwers is het altijd weer leuk om het spel van vragen en bieden tus sen de handelaren te bekij ken. Inmiddels worden dan ook de paarden gekeurd door een deskundige jury. Na de offi ciële opening omstreeks 10.00 uur door burgemeester Kobes worden de winnaars bekend gemaakt. Er staan bekers klaar voor de eigenaren van het beste veulen, de beste Shet lander, de beste pony, het beste tuigpaard, het beste rij paard en het kleinste paardje van de markt. Tenslotte is er nog een prijs voor het aller mooiste paard van de markt. Wie uitgekeken is op de edele dieren kan de grote waren markt bezoeken. De meest uiteenlopende goederen wor den aangeboden. Deze markt is enorm populair. Ook al van wege de aantrekkelijke koop jes. Jong en oud komt er aas z'n trekken. De vele open ter rassen maken het nog eent extra gezellig. Hapjes drankjes worden op de marlt niet vergeten. De rommelmarkt op het plein van de Mariaschool en in dl Athanasiastraat begint on 8.00 uur. Alleen kinderen zijr welkom hier hun spulletjes ui te stallen om zodoende eei zakcentje bij te verdienen. "We zijn blij dat er dit jaa weer een vleesveekeuring is' zegt voorzitter Tijhof. "Petjea voor de commissie die he voor elkaar heeft gekregen da er twee stamboeken op he plein naast de rk-kerk presen zullen zijn." De aanwezigheid van koeien kon vorig jaar niet doorgaan vanwege de virus ziekte blauwtong. Het plein werd toen opgevuld met eet koetsen- en rijtuigenshow. "Dit jaar komt er een shotf van oude trekkers. De oldti mers worden op de parkeet plaats voor Sanders super markt geïnstalleerd"weet Tij hof. "Activiteiten zijn er nt vanaf de Athanasiastraat tot aan het klompen- en zompen museum, waar demonstraties klompenmaken en oude am bachten zijn. Bezoekers aan de pony- e" paardenmarkt kunnen hun voertuig parkeren op openge stelde weilanden aan de Rijs' sensestraat of Bomerbroekse- weg, dichtbij het centrum, m verband met werkzaamheden aan de Wierdenseweg word een duidelijke omleidingroutt aangegeven. D bi dt

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 12