met list gepakt Boeven Experience day op Holterberg Cadeau bereikt eindbestemming Holtens Nieuwsblad 11 Bello gaat weer rijden Kinderen leven zich vier dagen uit met mysterie Verdekt Mysterie ontrafelt na afluisteren geheime meeting Oorlogsherinneringen HOLTEN-De jaarlijk se Kindervakantieweek in Holten, dit jaar met het thema 'The Secret of the Sourmountain', werd donderdag spectaculair afgesloten. Deel 8 Dinsdag 8 juli 2008 B1USE8 i5 üfflH FRACTI HOLTEN - In de maanden juli en augustus gaat treintje Beilo weer rijden. Bello rijdt tussen Holten, bungalowpark Twen- haarsveld, Rijssen vice versa op maandag 14, 21 en 28 juli en 4, 11, 18 en 25 augustus. Een ritje met Bello is een mooie kans eens op een ont spannen manier van de lande lijke omgeving te genieten. Voor de kinderen is een ritje met Bello genieten geblazen. Wie mee wil rijden moet voor af reserveren. Dat kan bij de VW Holten, te lefoon 0548-36 15 33, de VW Rijssen, telefoon 0548-52 00 11 of Twenhaarsveld, telefoon 0548-36 14 58. Om 14.30 uur landde op een weiland in de Zuurberg een he likopter die ene Mr. Scheele uit Amerika afzette. Deze had daar een ontmoeting met een viertal zogenaamde diamantzoekers. Zij hadden boer Boll'n Gait ge vangen genomen en Mr. Scheele wilde hem onder druk zetten om zijn land aan hem te verkopen, in de veronderstel ling dat er op zijn grondgebied kostbare diamanten te vinden zouden zijn. Het geheel bleek echter op een gigantisch groot misverstand te berusten. Het geboefte moest niet in Holten zijn, maar in Holden in Ameri ka. De ruim 90 kinderen die aan de kindervakantieweek meede den wisten met goed speurwerk dit raadsel in vier dagen tijd te ontrafelen. Zij verzonnen geza menlijk een slimme list om de diamantzoekers inclusief Mr. Scheele gevangen te nemen en over te leveren aan de snel de politie van Holten-Rijssen die snel ter plaatse was. Boer Boll'n Gait kon door de kinderen wor den bevrijd dus alle redenen voor een groot feest op het ein de. De Kindervakantieweek wordt georganiseerd door de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten. De uitvoering er van wordt mede mogelijk ge maakt door de medewerking van 35 enthousiaste vrijwilli gers, financiële steun van het Orbys Jeugdfonds, het fonds Jantje Beton en de Rabobank Holten Markelo. Mede hierdoor kan de deelnemersbijdrage zo laag mogelijk worden gehou den. Ook dit jaar kon de organi satie weer rekenen op spontane medewerking van veel Holtense particulieren en bedrijven. Een aantal bewoners van de Zuur berg stelden hun terreinen be schikbaar en veel Holtense mid denstanders sponsorden de week met levensmiddelen, ijsjes etc.. Dit alles maakte het moge lijk dat de deelnemende kinde ren een geweldige start van hun zomervakantie hebben beleefd. HOLTEN - De deelnemers aan de kindervakantieweek waren dit jaar op zoek naar 'het geheim van de Zuurberg', oftewel 'The Secret of Sour Mountain'. Via veel speurwerk kwamen ze erachter dat Boll'n Gait was ontvoerd door diamantzoekers. Die ontvoerders hadden een geheime meeting en uiteraard hadden de kinderen dat ook tijdig ontdekt En als je zo'n geheime ontmoeting wilt aflui steren moet je je verdekt opstellen zoals deze jeugdige deelnemer. foto: sander scheperman Door het ontstaan van de buurtvereniging is de saam horigheid en betrokkenheid in de buurtschap enorm ver sterkt. Tijdens het aanbieden van het cadeau benadrukte bestuurslid van het eerste uur Anton Klein Twennaar (Jule- ke) de waarde die moet wor den gehecht aan de jeugd binnen de Beuseberg en de initiatieven die uit deze hoek komen. De jeugd heeft de toe komst, zo ook in de Beuse berg. Na de onthulling door voorzitter Jan Coster werd Wet een borrel getoost op de toekomst. HOLTEN - Natuurdiorama Hol terberg houdt womorgen (woensdag 9 juli) en zondag 20 juli een vakantie nature expe rience dag op de Holterberg. De tocht door het bos van Daantje Das en het bos van Dieuwertje Das begint om 14.00 uur. In beide bossen gaan de va- kantievierders een bijzondere tocht maken onder leiding van een ranger van Natuurdiorama Holterberg. Tijdens het 'bugviewing' ont dekken kinderen hoeveel een pissebed weegt en hoe druk het is op de mierensnelweg. Ook gaan ze insecten zoeken en be kijken met een vergrootglas. De dieren die in en rondom de bos sen op de Holterberg leven, zijn onder andere reeën, vossen, dassen en konijnen. In het bos van Daantje en Dieuwertje Das laat de ranger de kinderen ree sporen zoeken, eventuele sche dels zien en botjes zoeken van dieren die roofvogels hebben achtergelaten. Na afsluiting van de Nature ex perience tocht krijgen de kinde ren een diploma én een ijsje. De tocht kost 3,00 euro. Aanmel den is handig en kan teleurstel ling voorkomen. Dit kan door een email te sturen naar muse- um@holterberg.nl. DOOR: KAREL VAN RIJN Ik kreeg al gauw vriendjes en ik moest uitleggen hoe een tram liep. Voor een stadsjon- gen onbegrijpelijk dat zij nog nooit een tram hadden gezien. Ze kenden de grote stad alleen van de aardrijkskundeles. Na een dag of twee namen mijn nieuwe vriendjes me mee naar het voetbalveld. Ze liepen te smoezen. Ik was op mijn hoede. Aangekomen bij het voetbalveld, riep één van hen: "We gaan Karei burgemeester maken!" Toevallig wist ik wat dat betekende. De broek van je kont trekken. Ik werd woe dend en schreeuwde: "De eer ste de beste die me aanraakt, ram ik achter elkaar het zie kenhuis in." Ze keken me ver bijsterd aan. Dit taalgebruik waren ze duidelijk niet ge wend. Het maakte dan ook diepe indruk en daar was het mij alleen om te doen. Ik heb er daarna altijd bijgehoord. Ik had natuurlijk geen contact meer met mijn ouders. De PTT werkte allang niet meer. Mijn zuster was een dag na aan komst in Holten met de bus naar Almelo gegaan, waar mijn vader een baantje voor haar had gevonden in een ho tel, waar ze tevens onderdak kreeg. Ze heeft daar na de oor log een aardige jongen leren kennen, waarmee ze ook ge trouwd is. Mijn vader had mij voor ons vertrek uit Den Haag laten beloven dat ik een boer in Laren, die hem onderdak had verleend, een pak koffie zou brengen. Toen ik een beetje gewend was in Holten, besloot ik dat te doen. Alles ging natuurlijk 'lopes'. Ik was al een eind op weg naar Laren. Een boer, die met zijn hondje een stuk voor me uit liep, en ik, waren de enige menselijke wezens in de wijde omtrek. Plotseling hoorde ik een scheurend geluid in de lucht en kwamen er drie of vier vliegtuigen naar beneden gie ren, in de richting van de spoorlijn, op ongeveer hon derd meter afstand en wier pen bommen op de spoorlijn, die richting Duitsland liep. Ik stond als aan de grond gena geld en zag plotseling op di verse plaatsen het gras heftig bewegen. Het drong tot mij door dat het misschien wel scherven waren en ik sprong meteen in een sloot, gelukkig een droge, die parallel aan de weg liep. Ik drukte mij tegen de zijkant van de sloot en daar kwam het hondje aanrennen- dat jan kend onder mijn borst kroop. De vliegtuigen draaiden een cirkel en kwamen opnieuw naar beneden en gooiden weer bommen af. Terwijl ze optrokken, werd er vanuit de staart met mitrailleurs gescho ten. Omdat de vliegtuigen steeds van positie verander den, sprong ik in doodsangst heen en weer tegen de zijkan ten van de sloot om buiten het gezichtsveld van die mannen daarboven te blijven en het hondje sprong jankend met mij mee en kroop telkens weer tegen mijn borst, zodra ik plat tegen de grond lag gedrukt. Zo snel als het begonnen was, zo snel was het voorbij. De vlieg tuigen verdwenen, ik hoorde het geluid wegsterven en het was weer doodstil, alsof er niets gebeurd was. Het hondje rende weer naar zijn baasje en die twee vervolgden hun weg. Het blijft nog steeds een raad sel voor mij waarom het hond je aan mij de voorkeur gaf. Ik had de puf niet meer om ver der te lopen en ben terugge keerd naar Holten. BEUSEBERG - Vorig jaar tij dens de viering van het 12'/2 jarig bestaan van de buurtver eniging Beuseberg gaven de BAF leden, de oprichters van de buurtvereniging, als ca deau een kunstwerk waarmee de saamhorigheid van de buurt werd uitgebeeld. Nu een jaar na dato is in samen werking met de gemeente, mede door de inzet van wet houder Ter Schure, een plek aangewezen in de Beuseberg waar dit cadeau haar defini tieve bestemming heeft ge vonden. Aan de Beuseberger- weg ter hoogte van de Menumsweg is een bank ge plaatst met daarnaast een grote zwerfkei waarop een in scriptie is aangebracht met een tekst die de saamhorig heid van de Beusebergers ver woord. Na de onthulling van de zwerfkei door voorzitter Jan Coster werd met een borrel getoost op de toekomst. foto: johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 11