Zege voor Holterhoek West »v™"e" Winnaars Joop Wittermansprijs naar Italië, Afrika en Costa Rica Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Rol burgemeester in Openluchtspel O wint bii jeugd Fantasie Vreemde, mooie en gekke thema's tijdens optocht DIJKERHOEK- De wa gen van Holterbroek West heeft afgelopen za terdagochtend bij de op tocht tijdens het jaarlijk se Dijkerhoeks Feest de eerste prijs gewonnen. In totaal namen er 26 wa gens aan de optocht deel. Elk jaar doen er zoveel mensen mee dat er te weinig langs de kant staan 4 Dinsdag 1 juli 2008 Geert Stevens, één van de orga nisatoren is blij met de grote animo voor de optocht, maar weet ook dat het succes een keerzijde heeft. "Elk jaar doen er zoveel mensen mee dat er te weinig langs de kant staan." De wagens gaven zoals gebrui kelijk uiting aan actuele dingen, zoals bijvoorbeeld de proble men met het glasvezelnetwerk. De winnende wagen van Holter broek West had als thema de wederopstanding van oude tele visieprogramma's als de Smur fen, de Fabeltjeskrant en Pippi Langkous. De aftrap van het Dij kerhoeks Feest werd vrijdag avond gegeven met de jaarlijkse revue. Onder het motto 'DAT möt kön'n' werden de ongeveer 750 bezoekers in de feesttent bij Het Bonte Paard getrakteerd op talrijke sketches van het Dijker- hoeks Amateur Toneel PAT). De avond vol humor, muziek, dans en zang werd afgesloten door het Agrarisch Duo. "Het was gezellig tot in de kleine uur tjes", aldus Stevens. De zater dagmiddag stond in het teken van spelletjes als 'Jeu de pneus' en 'Kuipsteken'. Aan het eerste onderdeel, een spel met rubbe ren banden, deden twaalf teams mee. Uiteindelijk won de vrien dengroep IBMEKJ dat staat voor '1e Bint Maar Eén Keer Jong'. Tim Wiersma, Etjan Hollegien en Gerwin Holmer waren de gangmakers van het winnende team. Na het Kuipsteken werd duidelijk dat Rob Beumer zich een jaar lang de.beste kuipsteker van Dijkerhoek mag noemen. Het spel trok zo'n zestig deelne mers die met een karretje van een helling afgingen en daarbij het oog van een ring om een stick moesten zien te krijgen. Lukte dat niet, dan kieperde een bak met water om. "Er waren er weinig die het droog hielden", aldus Stevens. Op zaterdag avond waren er optredens van de Perfect Showband en Lady en de Vageband. Na de brunch voor ongeveer 400 deelnemers op zondag traden de bands 30 Euro Live en Boh Foi Toch op, terwijl op het buiterrein demon straties vliegeren en dogfrisbee werden gegeven. De vliegers hadden een spanwijdte van wel tweeënhalve meter. Bij dogfris bee werd niet met de hond ge gooid, maar ving de hond de frisbee. DIJKERHOEK - Bij de optocht van het Dijkerhoeks feest wer den ook de kinderen beoor deeld. De eerste prijs in de jeugdcategorie ging naar 'Ster ren rollen over straat'. De twee de prijs was voor McDonalds. Het brons was voor de groep die het thema kinderarbeid uitbeel den. Bij de volwassenen ging de eer ste prijs naar Holterbroek. De tweede plaats was voor Olde Diek met het thema kikkeijaar en de derde prijs ging naar de Hakkertsweg met hun thema toekomstvisie Dijkerhoek. DIJKERHOEK- De fantasie bij de Dijkerhoekers is groot. Dat blijkt ieder jaar weer tijdens de optocht, waarin de meest vreemde mooie en gekke thema's worden uitgebeeld. De kinderen die als sterren over straat rolden werden dit jaar door de jury als beste be oordeeld. FOTO: IOHAN BOUNK HOLTEN - De jaarlijkse uitver kiezing van de Joop Wittermans Stichting van Scholengemeen schap de Waerdenborch heeft deze keer drie prijswinnaars op geleverd. De onderscheiding is bestemd voor leerlingen die een goed plan overleggen ter bevor dering van hun verdere studie of ontwikkeling. Melanie Heuten en Floor Zwee- rink uit 5 Vwo wonnen de prijs, omdat ze in Afrika vrijwilligers werk willen doen. "Ze hebben ach goed verdiept in de moge lijkheden en hun keuze is geval len op een weeshuis in Ghana. Bijzonder aan het plan is de in breng van kunst en dans. Ze schrijven daarover uitgebreid in hun mooie inzending. Ze willen de kinderen daar meer meege ven dan 'alleen maai'' hulp. Het Plan is goed doordacht en alle facetten zijn uitvoerig beschre ven", aldus de jury. De tweede prijswinnaar is Myrt- he Assink (5 Vwo) die naar Italië tril om de taal te leren. "De mo gelijkheid bestaat om een zo merschool te bezoeken waar je heel intensief met de taal bezig bent. Daarnaast is het mogelijk om verschillende cursussen te volgen: Italiaanse cultuur, de Italiaanse keuken, een wijncur sus enzovoort. Myrthe kiest voor de Italiaanse keuken, mis schien wel vanwege het feit dat ze in een pizzeria in Markelo werkt. De jury vindt de plannen van Myrthe goed, omdat ze haar talenten combineert met haar interesses, haar werk en mogelijk haar vervolgstudie", aldus de jury. De derde winnaar is Robin Kampman (5 Havo) die naar Costa Rica wil. "Ze weet al heel lang dat ze graag een opleiding wil gaan volgen die te maken heeft met reizen, organiseren, veel afwisseling, actief bezig zijn, andere culturen leren ken nen en verschillende talen leren spreken. Ze wil naar de oplei ding Hoger Toeristisch en Re creatief onderwijs. Via de orga nisatie Projects Abroad kwam zij op het spoor van vrijwilli- Melanie Heuten, Floor Zweerink, Myrthe Assink en Robin Kampman mogen hun studie in het buitenland verder ontwik kelen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN gerswerk in Costa Rica: helpen in de National Parks met onder andere het schoonhouden van stranden, het onderhoud van bospaden en de zorg voor zee schildpadden", aldus de jury. De Joop Wittermans Stichting werd in 1994 opgericht en werd vernoemd naar Joop Witter mans, een oud-leraar uit Hol ten. Van de kandidaten voor de prijs wordt verwacht dat zij een gedetailleerd plan opstellen waarin een begroting van de kosten, gegevens over een even tuele reis, de verblijfplaats, de duur van de reis, de relatie tus sen de activiteit en de studie of hobby en andere relevante ge gevens zijn vermeld. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 2.500 euro. DIJKERHOEK - "Het Open luchtspel Dijkerhoek wordt een spektakel." Dat zegt Jo- han Wiersma, de voorzitter van het Openluchtspel. "De bevolking staat er helemaal achter en we zitten op het plein bij de korenmolen op een geweldige locatie. Bo vendien hadden we al een goede start met de 5.000 euro van de Rabobank project prijs." Wiersma is blij dat het Openluchtspel nu eindelijk van de grond komt. "Er wordt al jaren over gesproken, maar nu gaat het eindelijk gebeu ren. In september beginnen we met het oefenen en met het bouwen van de decors. We krijgen medewerking van de gemeente die een ruimte beschikbaar stelt waarin we kunnen repeteren en bou wen." Tijdens het Dijker hoeks Feest werden afgelo pen zaterdag de eerste hoofd rolspelers bekendgemaakt. Henk Hartgerink, Anja Brön- ninkreef en Annemiek Nij- land spelen in het blijspel van schrijfster Anne-Mieke Sch- rijen uit Lochem in ieder ge val een hoofdrol. In totaal ko men er bij de voorstelling zo'n veertig spelers in actie. De productie wordt verzorgd door leden van DAT, het Dij- kerhoekse Amateur Toneel. Het stuk wordt geregisseerd door Bert Aaftink en Bertus Bronsvoort. De première avond is op 28 augustus 2009. De andere vooretellingen zijn op 29 en 30 augustus en op 3 en 5 september. Aardige bij zonderheid is dat burge meester Bort Koelewijn bij de première een kleine gastrol invult. "Het stuk gaat over twee stelletjes die goed bij el kaar passen, maar hun relatie wordt niet helemaal geaccep teerd door de gemeenschap", zegt Wiersma die rept van een stadsjongen en een boe renmeisje. "Het stuk speelt in 1884 en in 2009. uiteindelijk komen de jaren bij elkaar, ontmoeten de vier personen elkaar en komt het tot een op lossing." Het Dijkerhoeks Amateur To neel werd opgericht in 1961 en voert elk voorjaar in sa menwerking met de Buurt vereniging Dijkerhoek een to neelstuk op. Een absoluut hoogtepunt van het jaar is de revue tijdens het Dijkerhoeks Feest.. Het Openluchtspel Dijkerhoek is voor DAT een nieuwe uitdaging waar de vereniging erg naar uitkijkt. De geschiedenis van koren molen De Hegeman gaat te rug tot 4 februari 1890 als de weduwe van Hendrik Jan Klein Baltink een vergunning krijgt om in Dijkerhoek een windkorenmolen met bakke rij te bouwen. Hollens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens. nieuwsblad@whm .wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5