Holtens Nieuwsblad 3 Dorlas neemt afscheid als preses HV Holten Totale leegverkoopdag supportersclub HMV Echtpaar Heusinkveld viert 55-jarig jubileum Concours bij jubilerende Bergruiters Dian Hofman trainster bij sv Bato Zie bint vöt Bello gaat weer rijden Agenda TWEE TEAM VRAAGTEKEN Column HOLTEN - Handbalver eniging Holten heeft in de persoon van Erwin Kok een nieuwe voorzitter. Jan Victor Dorlas droeg afgelo pen donderdag tijdens de reguliere ledenvergade ring de voorzittershamer over aan Kok. Dinsdag 1 juli 2008 Stokje doorgeven DONDERDAG 3 JULI - Roofvogelshow. Aanvang: 14.00 u. Gratis toegang. Dit vindt plaats bij: Erve Deijk, Churchillstraat 19, Holten, int HOLTEN - Rijvereniging de Bergruiters uit Holten bestaat dit jaar precies 75 jaar. Ter gele genheid daarvan houdt de rij vereniging zaterdag 5 en zon dag 6 juli de jubileumeditie van haar jaarlijkse concours hippi- que. Het concours wordt ge houden op het terrein op de Borkeld tussen de Postweg, Winkelbergweg en Borkelds- weg. Op zaterdag 5 juli wordt vanaf 15.00 uur gestreden in de klasse BB en B springen en in de klassen B en L dressuur. Op zondag is het L-, M-, Z-, ZZ- springen en de B-, L-, M-, Z- dressuur. Tussen de middag is er de kür op muziek en in de middag het jachtspringen. HOLTEN - Dian Hofman uit Holten is door het bestuur van de sv Bato aangenomen als I nieuwe trainster voor de afde ling Streetdance. Dian komt uit de eigen Bato-school en heeft reeds zeven jaar bij Hesther Paalman gedanst. Zij heeft ver der onder andere het optreden Streetdance verzorgd voor het David spektakel in mei. De les sen Streetdance zullen begin september starten. Iedereen heeft gedurende twee lessen de gelegenheid om gratis met Dian te dansen om zo kennis met haar te maken. Nadere infor matie over de tijden en locatie wordt gegeven in de Bato-klap- per die in augustus uitkomt. De gemeenteraad hef de duure achter zich dichte trök- k'n. Hoolt'n bint ze noe a glad I vergett'n. Alles wa'k disse t wekke zagge en anheur'n maak'n mie neet blie. Ver- lööp'n wekke wa'k op't ge- meentehuus in Riess'n. Zie woll'n mie het nieje gebouw loat'n zee. Det hadd'n ze bet ter neet könn'n doo. Het is ne hèèle ondernemming vuur dai't amoal bekekk'n hebt. Het zut ter neet onaarig uut. Zie hebt alles móói achter't slot e zet. Van mie meugt ze ze vuurgood opsluut'n. Noa dit èèrste bezeuk, hèkket hèèmo- al e had. Ik mösse wach'n en zatte zóó te kiek'n op die tele- visiescherm'n in det halletje. Amoal plaatjes van Riess'n. Hoolt'n besteet doar agèèt neet. Één Hoolter plaatje hè'k e zeene, mar ie mött wa wethöölder wèèr, ai jem der tuss'nuut könt haal'n. Schan dalig! Het veult as of ze oe rech in't harte stekkt. Kiek ik den zelm'n dag in de kraante, steet der in, det ze in Riess'n tweetalig bint, Nederlaands en Twèènts. Zie begriept der hèèmaol niks van of zie doot't ter umme. Ie zöln der oe op verhelg'n. Lloolt'n en Sal- laands wordt gewoon óönder de zooi'n e schoffelt. Achteraf wordt dan hèèl liezem e zeg, Dorlas zat liefst 31 jaar in het be stuur, waarvan de laatste zeven jaar als voorzitter. Hij kreeg voor det Sallaands ök mag, ma ööndertuss'n is het zoolt a wier lekker deepe in de wöön- ne wrèèm'n. As't zöö vedan geet, dan köit schudd'n. Het is neet wat, ma zöö wordt het ók nööit wat. Het is gen wöön- der, det ter zöö gangswieze ne hööp Hoolter bint, die't het meer dan zat bint en zegt, lo- at ze't doar in Riess'n amoal mooi bekiek'n. Het schient dai op'n Hoolterbarg ök al mangs hèèmaol het geveul krèèg'n, dai in Twèènte rööndlööpt, zöö verteln'n mie ne heigen Hoolter. Van alle kaant'n bekrup de leu het ge veul, det ter iets neet good zit. Hoolt'n lig in Sallaand an'n voot van Hoolterbarg. Det mött in het Twèèntse Riess'n op't gemeentehuus ök duudelijk noar vuurt'n köm- m'n. Zie mött dreitalig wèèr, Hoolt'ns, Riessens en Nee- derlaands. Liek en rech en do ar met op en hen! En dan nog iets. Ai bie de SGP op't kiek- deuske kiekt, köi in Hoolt'n allèène nog ma trouvVn op'n Hoolterbarg, bie't Witte Hoes. Het zal wal an mie ligg'n. ma doar hè'k nog nööit van e heurt. Ik zeg oe, zie doot't ter umme. Één dinge steet vuur mie as ne poai boam'n water. In Hoolt'n mött ter e trouwt könn'n word'n op één van de ööle gemeentehuuze, doar goa we neet vuur noar Ries s'n. Wis en waarachtig neet! Wat meint'n 'n dokter! De Vèèrkaante Viefkop zijn verdiensten een twee per- soons sauna-arrangement aan geboden. Naast Dorlas traden ook de wedstrijdsecretarissen Thea Lemke en Mary Kok af. Dorlas was er al vanaf de op richting van de club in 1977 bij. "Ik liep destijds met Henk Hos pes, één van de oprichters, ter informatie mee naar de sport hal en gelijk was ik wedstrijdse cretaris. Ik wist niet eens wat het inhield", vertelt Dorlas. "Het eerste jaar hebben we nog wat 'aangeklungeld', maar het sei zoen erop speelden we compe titie." Met de club gaat het ondertus sen goed. Het ledenaantal is de laatste jaren gegroeid naar 170 leden, waarvan ongeveer tach tig procent vrouw is. Dames 1 kwam het afgelopen seizoen uit in de hoofdklasse, voor HV Hol ten een ongekend hoog niveau. "Helaas heeft het maar één sei zoen geduurd en zijn ze op de laatste dag gedegradeerd. Ze HOLTEN - Het echtpaar Heus- inkveld aan de Churchillstraat 17 in Holten was woensdag 55 jaar getrouwd. Wethouder WA.J. ter Schure bezocht het paar maandag om hen te feliciteren bij hen thuis. Het echtpaar kreeg drie zonen en een dochter. Ook kwamen er Of HV Holten het komende sei zoen over een tweede heren team beschikt is nog onduide lijk. Van het jongens A-team gaan zes spelers over naar de senioren, maar ook gaat een aantal studeren. Volgens Jan Victor Dorlas is de optie van een tweede herenteam nog open. "We zitten een beetje hebben in ieder geval hun huid duur verkocht. Nu komen ze uit in de regioklasse." Dat de zoektocht naar een nieu we preses even heeft geduurd, beaamt Dorlas. "Het was moei lijk om een vervanger te vinden. Ik heb het al die jaren met veel plezier gedaan, maar dat er nu vers bloed in het bestuur zit is alleen maar goed. We hebben behoefte aan mensen die de club meer zakelijk kunnen lei den. Met sponsoring en zo komt er steeds meer bij kijken. zes kleinkinderen. De gezond heid van het echtpaar is redelijk. In Holten zullen velen het echt paar kennen van de boekhan del/drukkerij. Momenteel wordt de drukkerij voortgezet door een van de zoons, terwijl een andere zoon de boekhandel runt. Meneer fietst nog graag en houdt de tuin bij. op de rand of we met twee he renteams gaan spelen. We hebben nu achttien spelers en dat is net te weinig voor twee teams. Het moet niet te krap zijn. We zijn nog bezig om er spelers bij te krijgen." Naast de heren heeft HV Holten acht jeugdteams, drie damesteams en twee recreantenteams. Onze eerste begroting was iets van 6.000 gulden, terwijl het nu om een bedrag van 30.000 euro gaat. Vroeger was het iets voor liefhebbers, maar nu zijn de ver antwoordelijkheden veel groter. Je hebt mensen nodig die ver der kijken dan alleen maar naar het spelletje." Dat Dorlas stopt als voorzitter betekent overi gens niet dat hij niks meer doet voor de club.'Ik fluit al jaren en dat blijf ik doen. Ook blijf ik trai ning geven, als onderdeel van de technische commissie." HOLTEN - In de maanden juli en augustus gaat treintje Bello weer rijden. Bello rijdt tussen Holten, bungalowpark Twen- haarsveld, Rijssen vice versa op de maandag 7, 14, 21 en 28 juli en 4,11,18 en 25 augustus. Een ritje met Bello is een mooie kans eens op een ontspannen ma nier van de landelijke omgeving te genieten. Voor de kinderen is een ritje met Bello genieten ge blazen. Wie mee wil rijden moet vooraf reserveren. Dat kan bij de VW Holten, telefoon 0548- 36 15 33, de VW Rijssen, tele foon 0548-52 00 11 of Twen- haarsveld, telefoon 0548-36 14 58. De kosten zijn 5,00 euro voor volwassenen, 2,75 euro voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en 1,50 euro voor kinde ren van 1 tot en met 3 jaar. Kin deren tot 1 jaar mogen gratis mee. VRIJDAG 4 JULI - Zomerconcert door H.M.V. Verder treedt ook de harmonie Juliana uit Almen op, o.l.v. Alie- ke Jonkman. Dit concert wordt in de open lucht gegeven, op de Kalfstermansweide in het centrum. Bij slecht weer wijkt men uit naar: de Kandelaar, Sta tionsstraat, Holten. Tijd: 20.00 uur. Gratis toegang. ZATERDAG 5 JULI - Concours hippique. De wedstrijd begint om 15.00 u. Dan is het BB- en B- springen en de B- en L- dressuur. Gratis toe gang. Het wordt gehouden op het paardensportterrein op de Borkeld, tussen de Postweg, de Winkelbergweg en de Borkelds- weg. ZONDAG 6 JULI - Erwin- autocross. Op het crossterrein aan de Schupperts- weg, Holten. Tijd: 13.00 uur. Gratis toegang. Concours hippique. De wedstrijd begint om 08.30 u. Het L-, M-, Z- en ZZ-springen wordt verreden, alsmede de B-, L-, M-, en Z-dressuur. Tussen de middag zal de Kür op muziek een hoogtepunt van de dag zijn en in de middag het Jachtsprin gen. Gratis toegang. Het wordt gehouden op het paardensport- centrum op de Borkeld, tussen de Postweg, de Winkelbergweg en de Borkeldsweg. WOENSDAG 9 JULI - Vakantie in het bos. vakan tiedag voor kinderen en dieren. Bijzondere activiteiten in het bos van Daantje Das. Museum Natuurdiorama Holterberg, Hol- terbergweg 12, 7451JL Holten. Tijd: 10.00-17.00 uur. Prijs: Volw 4,75 Kind tot 3 jaar gra tis. Kind t/m 11 jaar 2.75. VRIJDAG 11 JULI - Sploder feest. Met de revue "Splo löt zich wier hörn". Na afloop: "Kleintje Sploder Feest". Info: www.espelo.nl In en rond de feesttent, aan de Espelodijk in Espelo. De revue begint om 20.00 uur. Entree: 5 euro. ZATERDAG 12 JULI - Sploder feest. Eerst de op tocht naar de feesttent. Opstel len om 08.30 uur, vertrek om 09.30 uur. Daarna om 11.00 uur een randgebeuren voor de kinderen bij de tent, met o.a. kinderspelen en verder is er een rommelmarkt, etc. 's Avonds optredens van diverse artiesten. Entree: 8 euro. Info: www.espe- lo.nl In en rond de feesttent aan de Espelodijk. ZONDAG 13 JULI - Sploder feest. Om 11.00 uur een brunch en optredens van diverse artiesten. Info: www.es- pelo.nl Gratis entree deze hele dag. Men moet wel zelf een brunchkaart kopen. In en rond de feesttent, aan de Espelodijk in Espelo. WOENSDAG 16 JULI Horen-Zien-Voelen-wan- deling voor kinderen, o.l.v. na- tuurgids in het bos van Daantje Das. Tijd: 10.00 -17.00 uur. Prijs entree museum: Volw 4,75 Kind tot 3 jaar gratis. Kind t/m 11 jaar 2.75. Reserveren en info kinderwandeling: Na tuurdiorama Holterberg, Tel.: 0548-361979. HOLTEN - De supportersver eniging van de Holtense Mu ziekvereniging HMV houdt za terdag 19 juli haar jaarlijkse to taal leegverkoopdag. De verkoop heeft plaats aan het Zwartepad 8 en in de opslag loods aan de Jeurlinksweg. Alle opbrengsten zijn voor de HMV. Belangstellenden kunnen voor alles terecht op de leegverkoop dag. Tegen zeer billijke prijzen zijn onder andere huishoudelijke artikelen, bedden, tafels, stoe len, kastjes, kopjes en schotel tjes verkrijgbaar. Jan Victor Dorlas kreeg voor zijn verdiensten een twee persoons sauna-arrangement aangeboden, foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3