Holtens Nieuwsblad 19 Coun 18 Dinsdag 1 juli 2008 rlnthlonholi»j, Feesten en hossen bij Triathlon holten - Het is zo'n evene ment waar bijna iedereen in het dorp naar toe leeft: als deelne mer, als vrijwilliger, als lid van de organisatie of als vriend, ken- ois of familielid van een deelne mer. En als het dan zover is en "et weer laat zich ook nog van z'in goede kant zijn, dan is het Soed toeven in het centrum van Holten. botoren die rondrijden op het Parcours en de deelnemers op keken onderbreken af en toe muziek op Smidsbelt om het Publiek bij te praten over de wedstrijd. Susan Boode, die met tachtig kilometer per uur van de Diepe Hel naar beneden suist en zesde overall ligt. Martijn Paalman die als eerste bij het wisselpunt is en een behoorlijke voorsprong heeft op de num mer twee. En uiteraard worden de kampioenen onder luid ap plaus en met stampende mu ziek over de finish gejaagd. Al is dat op de achtste wat lastiger te voorspellen, omdat de deelne mers over twee startgroepen zijn verdeeld. Toch worden ook Jeanet Markvoort en André Aanstoot van harte aangemoe digd. Ondertussen lopen ook de deel nemers aan de bedrijvencom- petitie hun rondjes. En ook dat gaat niet ongemerkt voorbij. Bloemen zijn er aan de finish, soms zelfs koprollen en uiter aard loopt er ook weer iemand met een vreemde uitdossing over het parcours. Annette Bonthuis uit Vrooms- hoop is voor het eerst bij de Triathlon Holten. Zij is hier om haar collega's van Raab-Kar- cher aan te moedigen in de be- drijvencompetitie. "We weten niet waar we moeten zijn, maar het lijkt erg gezellig", zegt ze. Haar collega's, die gaan voor de winst in de bedrijvencompeti- tie, doen het goed. Zelf heeft Bonthuis geen behoefte ook eens een rondje parcours te doen. "Die toppers moeten ook worden aangemoedigd, dat is ook belahgrijk." Maar er zijn meer bezoekers die minder geïnteresseerd zijn in de wedstrijd. Die van de Kinder- straat bijvoorbeeld. Een spring kussen, draaimolen, fris en een suikerspin, het kan niet op. Hoewel, een enkele moeder kijkt wel benauwd als de kroost met zoveel zoetigheid in de maag, talloze rondjes in de draaimolen en minuten in het springkussen, met een wit smoeltje achterin de auto wordt gepakt. Als dat maar goed gaat. Die vraag hoeft de organisatie zich niet meer te stellen. Uiterst tevreden kan de Stichting Triathlon Holten terugkijken op deze generale repetitie voor het Europees Kampioenschap dat volgend jaar in Holten wordt gehouden. "Super", noemt voorzitter Martin Pieters de test voor 2009. Smidsbelt wordt ondertussen omgebouwd tot feestplein en al gauw staat het publiek in de rij om verzoekjes aan te vragen bij de Corona's. Feestend en hos send op de liedjes van Monique Smit, het zusje van, wacht een vol Smidsbelt de officiële ope ning van het EK-jaar af. Net iets na twaalven schalt dan het EK- lied over het plein en dan is het feest voorbij. Voor wie niet de kroeg ingaat tenminste.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19