Dontertman gaat voor meer kwaliteit Holtens Nieuwsblad 11 Mike Bolink g^y 1 1 A 1 f Organisatie is helemaal laar voor tweede wedstrijd Erwin Autocross 'Koninklijk' eerste thema recreatiewerk Concert HMV Inschrijven In het Stuurhuus van MAC Holterberg met Juliana Roofvogelshow 'O Dinsdag 1 juli 2008 Crossen op biljartlaken HOLTEN - Hel West-Brabandse Biest Houtakker was vorig weekeinde het strijdtoneel voor de elfde en twaalfde editie van het NK jeugdmotorcross. De Holtense GasGas rijder Mike Bolink wist op zaterdag middels een tweede en een eerste plaats het dagklassement te winnen. Op zondag leek zich het spel te herhalen want wederom finish- te Mike in de eerste manche als tweede. Maar in de tweede manche kwam hij niet verder dan een derde plaats hetgeen totaal een tweede plaats bete kende op zondag. In de tussen stand is Mike Bolink derde. HOLTEN - Autoliefhebbers zijn komende zondag op het juiste adres op het circuit van MAC de Holterberg aan de Schupperts- weg. Op 6 juli staat de tweede Erwin Autocross op het pro gramma. Over een gebrek aan belangstelling heeft de organi satie niets te klagen, dat bleek al bij de vorige cross die in mei werd gehouden. "De vorige keer hebben we fan tastisch mooie wedstrijden ge had", zegt Harry van Coever- den, de secretaris van de auto crosscommissie "Bij de vorige cross hadden we vijftig heren, twaalf vrouwen en twaalf vete ranen aan de start. Voor deze af levering verwachten we er zeker niet minder. De schoolvakan ties zijn al begonnen en we zit ten nog voor de bouwvak, dat is gunstig. Alleen zit de motor cross in Markelo een beetje in de weg, maar ik geloof niet dat dat elkaar bijt: óf je bent een motorliefhebber óf je bent gek van auto's." De Erwin Autocross begint zon dag om 12.30 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. De keurin gen van de auto's beginnen om 11.00 uur. Inschrijven is van avond (dinsdag) mogelijk in 't Stuurhuus, het clubgebouw van MAC de Holterberg. De motorsportvereniging houdt op 21 september de der de Erwin Autocross. Dan wordt ook de beslissende finale gere den en worden de clubkam pioenen bekend. De eerste cross in mei leverde een zege op voor Henri Kevelham. De Hol- tenaar bleef de nummer twee Dennis Vorkink voor. Bert Jan Pieffers legde beslag op de der de plaats. Bij de veteranen won Harry Menkhorst uit Holten de eerste cross voor Evert Jan Lub bers en Arjan Stokkink. Bij de dames ging de eerste plaats naar Maike Dommerholt die Willy van Coeverden en Joane Vrielink achter zich wist te hou den. De eerste manches beginnen zondagmiddag om half een. Per manche komen er acht of ne gen auto's in de baan die op volgorde van finishen een be paald aantal punten krijgen. De finale wordt rond vijf uur verre den. De veteranen vormen een aparte klasse, net als de vrou wen. De auto's van de crossers zijn allemaal ontdaan van be kleding, glas en koelvloeistof en voorzien van een rolkooi. De vernieuwde baan heeft een lengte van ongeveer 400 meter en een vaste wal. "Het is bijna net een biljartlaken", aldus Van Coeverden. MEDISCHE DIENSTEN HUISARTS Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreek uur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisart senpost Salland, 0570-501777. TANDARTS F. Koop in Goor. Tel. 0547 271350. Bellen voor afspraak. KERKDIENSTEN Tent op de Borkeld - Zon. 10.00 u. Oecumenische dienst - da. M. Bogaard. Hervormde Kerk, Smidsbelt - Zon. 9.30 u - ds. M. Peschar uit Hollandscheveld, nevendienst en 19.00 uur - gezamenlijke dienst in De Kandelaar. Dijkerhoek/Espelo - geen dienst. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 9.30 u. ds. JAJ. Estie uit Zwartsluis en 19.00 u. ds. G. de Fockert uit Zutphen (gezamen lijke dienst). Evangeliegemeente De Loof hut (Dorpsstraat, HMV-ge- bouw), Zon. 10.00 u. Ieder heeft iets dienst. Prot. Gem. Okkenbroek - Zon. 9.30 u. ds. H. van Essen-Abarba- nel. Tentdienst m.m.v. Rejoice uit Heeten. Katholieke Kerk Gebouw Irene te Holten - 9.30 u. Euch. past. J. Verwey. HOLTEN - Op maandag 7 juli beginnen de interkerkelijke re- creatieweken op camping De Lindenberg. Het eerste thema is 'koninklijk'. Het team bestaat die week uit Eline Koopman, Leonie Wansink, Annelot Breedveld en Jeanet Mark voort. Gedurende de week worden al lerlei activiteiten gehouden. El ke ochtend van 10.00 tot 12.00 uur is er een kindermorgen en 's middags worden leuke activitei ten gehouden zoals sport- en spelactiviteiten. Woensdag 9 ju li is er vanaf 20.00 uur een moordspel. En donderdag 10 juli is er een barbecue. Als afsluiting is er 13 juli een dienst in de tent. De voorganger van deze dienst is ds. Roozenboom. HOLTEN - HMV geeft vrijdag avond 4 juli geeft in samenwer king met muziekvereniging Ju liana uit Aimen haar jaarlijkse zomeravondconcert. De muzikale combinatie van een fanfare (HMV) met een har monieorkest is te bewonderen vanaf 20.00 uur op het Kalfster- mansweide. Alike Jonkman, is de dirigent van het orkest uit Almen; HMV zal geleid worden door Ray mond Waanders. Dit is het eer ste muzikale weerzien met de oud-dirigente van HMV. Geza menlijk zal er een aantal stuk ken gespeeld worden, daar naast zal elk orkest een aantal eigen stukken spelen. Het publiek wordt verzocht zelf (tuin)stoelen mee te nemen. Bij Slecht weer zal er uitgeweken worden naar De Kandelaar. HOL TEN - Bij Erve Deijk verzor gen Gerrit en Jannie Zandvoort donderdag 3 juli een roofvogel show. De show is gratis te be zoeken. Voor meer informatie Erve Deijk, Churchillstraat 19 in Holten, telefoon 0548-36 61 69. De Erwin Autocross begint zondag om 12.30 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. De keuringen van de auto's beginnen om 11.00 Zie ook www.valkerijrijssen.nl uur. Inschrijven is vanavond (dinsdag) mogelijk in 't Stuurhuus, het clubgebouw van MAC de Holterberg. archieffoto 7.500 Dondert^' Rabobank HOLTEN - Kinderboerderij Dondertman wil de komende jaren een flinke kwaliteitsslag doorvoeren. De recreatieve dagvoorziening aan de Meester Bosweg van 2,5 hectare groot is toe aan een grondige opknap beurt. En de kop is er af, want afgelopen vrijdag kon het nieu we toiletgebouw in gebruik worden genomen. "We hebben jaarlijks 87.000 be zoekers, we zaten echt te sprin gen om een nieuwe toiletvoor ziening", zegt Wil Fronenbroek van Dondertman. Het nieuwe gebouw is ruim en efficiënt in gericht: en staat naast de kanti ne. De oude toiletvoorziening bevond zich achter de kantine en had maar drie toiletten, één voor dames, één voor heren en eén voor invaliden. In de nieu we voorziening zijn twee inva lidentoiletten opgenomen, drie urinoirs, een dames- en een he rentoilet én twee kinderwc's. We zijn er heel blij", zegt Fro nenbroek. "Dat we nu kin- derwc's hebben is niet meer fel logisch, want we zijn ten slotte een kinderboerderij. De uitbreiding van het aantal inva lidentoiletten was ook en nood zakelijke investering want Don dertman wordt in toenemende mate bezocht wordt door rol stoelgebruikers. De invaliden toiletten mogen overigens ook bezocht worden door valide mensen." Voor de inrichting van specifiek het invalidendeel deed de stich ting met succes een beroep op het Rabo Projectenfonds. Rabo- ambassadeur Barend Schaap overhandigde vrijdag de che que aan Dondertman-voorzit- ter Wim Bouwhuis. Naast ver nieuwing van de toiletten voor zien de plannen op termijn ook in vervanging van het zoge naamde Knuffelhok, de educa tieve ruimte annex Speelhonk en de kantine. Als eersle zal het Knuffelhok worden aangepakt. Als alles volgens plan verloopt wordt het huidige gebouwtje nog dit jaar gesloopt en ver schijnt er een nieuw Knuffel hok, zoveel mogelijk gebouwd in de stijl van een traditioneel Rabo-ambasadeur Barend Schaap overhandigt de cheque aan Dondertman-voorzitter Wim Bouwhuis. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Saksisch boerderijtje. Bij een bezoek aan Dondertman valt vooral de grote verscheidenheid aan dieren op. Zo zijn er niet ai- leen schapen, geiten, kalfjes, ko nijnen, cavia's, raskippen, fa zanten en pauwen te bewonde ren, maar ook is de kinderboer derij de thuishaven voor tropi sche vogels, ezels, pony's, her ten, alpaca's, navelzwijntjes, chinchilla's en moeflons. Daar naast zijn er attracties als een speeltuin, een skelterbaan en een springkussen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 11