Wie schiet vogel van z'n stok? Open dag zorgboerderij 't Nös Triadon 2008 komt eraan Holtens Nieuwsblad 9 EK Triathlon-vlaggen verkopen al goed Vogelschieten als officieuze opening Dijkerhoeks Feest Festival Dansen met Umutsama in gebouw Irene Pendelbus Holterberg Oorlogsherinneringen DIJKERHOEK - Het jaarlijkse vogelschieten wordt zaterdag 21 juni op het weiland naast café-partycentrum Het Bonte Paard aan de Deventerweg 87 in Dij- kerhoek gehouden. Ook dit jaar als officieuze opening van het Dijker- hoeks Feest en wordt ge houden. Dinsdag 17 juni 2008 HOLTEN - Het was afgelopen zaterdag een gezellige boel bij gebouw Irene. Hier werd door Project Rambura het cultureel festival Intashyo I'y Rwanda gehouden. Onder andere dansgroep Umutsama gaf een optreden. Project Rambura is bezig met een ICT-pro- ject in Rambura in Rwanda. De bedoeüng is om bewoners daar op bitemet te krijgen, waardoor het isolement met de wereld is ver- broken, foto.- johan bounk Deel 6 Achter de houten vogel is een kogelvanger bevestigd. Daarnaast valt het vogelschie ten sinds vorig jaar onder de vlag van de KNSA en dus moet iedereen zich verplicht legiti meren om te kunnen deelne men. Na het administratieve deel gaan de deelnemers proberen de houten vogel en de aangewe zen onderdelen naar beneden te schieten. Voor elk onderdeel zijn mooie bekers te winnen, maar vergeet vooral niet de eeuwige roem voor diegene die uiteindelijk de romp van de vogel naar bene- HOLTEN - Zorgboerderij 't Nös aan de Tolweg 8 in Holten houdt zaterdag 21 juni een open dag. Vanaf 10.00 uur is er van alles te beleven op de boer derij die wordt gerund door Jan Willem Haverslag. Haverslag heeft de zorgboerderij nu twee jaar en het bevalt hem uitste kend. "Het is heel leuk om te doen. Eigenlijk zijn we zelfstan dig, maar we hebben wei con tact met zorginstelling Zozijn." Momenteel vinden bij 't Nös ze ventien cliënten een dagbeste ding of een deel ervan. Sommi gen komen op meerdere dagen en ook op zaterdag is de boede- rij open. "De meeste bezoekers van ons zijn kinderen'zegt Ha verslag, "Maar we hebben ook een paar volwassenen." Dat de cliënten van 't Nös niet allemaal verstandelijk beperkt zijn, wil Haverslag graag benadrukken. HOLTEN - Wie de triatleten tij dens de triatlon van Holten eens op de Holterberg wil gaan bekijken, kan dit jaar voor het eerst gebruik maken van een pendelbus. Deze bus rijdt vanaf 12.30 tot 19.30 uur tussen het NS-station in Holten en de Hol terberg. Een makkelijke manier om de triatlon eens vanaf een andere plek mee te maken dan alleen in het centrum. den schiet en zich een jaar lang Schutterskoning(in) mag noe men. Ook dit jaar heeft de organisatie een stille hoop dat er voor het eerst in de geschiedenis een Schutterskoningin gekroond mag worden. De jeugd tot 18 jaar heeft een ei gen categorie. Met luchtgeweer schietend op een aangepaste vogel gaat de jeugd uitmaken wie de titel van Schuttersprins(es) voor een jaar mag dragen. Om 20.00 uur start het vogel schieten met de schoten van de huidige Schutterskoning Her man Sluiter en de huidige Schuttersprinses Jo-Anne Koopman. Inschrijven kan vanaf 19.15 uur in Het Bonte Paard. Het inschrijfgeld bedraagt voor senioren 10,00 euro en voor ju nioren 1,50 euro. Deelnemers moeten lid zijn van Schietvereniging De Zaagmolen of wonen in de schoolkring Dij- kerhoek. En deelnemers moeten in het bezit zijn van een geldig legiti matiebewijs en deze tijdens het inschrijven kunnen tonen. HOLTEN - De Triatlon in Hol ten wordt in het weekend van 27 en 28 juni gehouden. Het be gint op vrijdags al met de Kinder Run-Bike-Run en de zwemloop. De sportieve prestaties zijn goed te volgen vanaf de tribu nes op 't Smidsbelt. De vrijdag avond zal worden afgesloten met een spetterend optreden van de bekende partyband Roofgarden. Dit jaar verschij nen zo n twaalfhonderd deel- HOLTEN - Naar aanleiding van het EK Triathlon 2009 heeft de Stichting Triathlon Holten in samenwerking met de Holtense Handels Vereniging vijftien honderd speciale EK Triathlon- vlaggen laten produceren. Doelstelling van de vlaggenactie nemers aan de start. Dit maakt Triathlon Holten weer tot de grootste triatlonwedstrijd van Nederland. De nationale en in ternationale toptriatleten be ginnen vanaf 12.15 uur aan de Olympic Distance Triathlon. Volgend jaar zal het EK Triatlon in Holten worden gehouden. Voor vele topatleten is dit jaar dan ook een voorbereiding en kennismaking met het parcours en de organisatie Voor het EK is om ervoor te zorgen dat Hol ten nog meer sfeer en gezellig heid gaat uitstralen richting en vooral tijdens het EK Triathlon 2009. Op dit moment zijn er al een aanzienlijk aantal vlaggen verkocht en her en der in Hol ten wapperen de vlaggen al. op de boerderij voordoen. De zorgboerderij is een neven activiteit van Haverslag die ook gewoon boer is. "De kinderen komen uit heel Twente en Sal- land en kunnen mooi helpen met bijvoorbeeld het voeren van de beesten." Op de open dag verzorgt Haverslag zelf de rondleidingen. Verder is er een springkussen en zijn er verschil lende kraampjes waarbij onder anderen sieraden kunnen wor den gemaakt. De Boerendan- sers zijn aanwezig en buur vrouw Marsman verzorgt een demonstratie kaas en boter ma ken. In de activiteitenruimte kunnen de kinderen knutselen, tekenen en schilderen. Vanuit Etve Grutterink uit Diepenveen komt een boerenijskar over. "Met echt boerenijs", aldus Ha verslag. De open dag is om 16.00 uur afgelopen. 2009. Na de Olympic Distance wedstrijd vertrekken meer dan zevenhonderd recreatieve deel nemers voor hun race tegen de klok. Op die dag zijn er natuur lijk ook nog tal van andere acti viteiten voor jong en oud, waar onder een grote sport- en pro- motiemarkt en de Kinder Speel straat die plaats vindt in de Kerkstraat. En niet te vergeten, het slotfeest met een optreden van Monique Smit. DOOR: KAREI VAN RIJN Nauwelijks een minuut later stapten twee Duitse soldaten de tram binnen, die een soort con trole hielden. Een vrouw wees in onze richting en zei: "Die twee zijn niet van de Partij". Even la ter waren we weer op weg naar huis, waar mijn moeder van blijdschap begon te huilen toen ze ons weer zag. Ze sloot ons één voor één in de armen. Mijn va der had echter nog meer pijlen op zijn boog. Tijdens zijn ken nismaking met Hendrik.Dikkers in Holten was hem verteld dat éénmaal per week café- en res tauranthouder Wansink de melkopbrengst van de boeren in de omtrek moest afleveren bij het hoofdkwartier van de Duit sers in het Bezuidenhout in Den Haag. Ik herkende hem meteen als de chauffeur van de rogge. Hij was de enige in Holten die nog een auto had, een klein type vrachtauto. Het voertuig werd voortbewogen door een soort houtgenerator en hij nam wel eens op de tentgweg stiekem kinderen mee naar Holten, waarvoor door zorgzame vaders onderdak was geregeld. Het was gauw bekeken. Mijn zuster en ik lagen voor we het wisten tussen de lege melkvaten onder een dik zeil op de keiharde bodem van Wansinks automobiel. Het vroor dat het kraakte en de rit naar Holten was zo'n marteling dat ik niet eens in de gaten had dat ik honger had. Mijn vader had het geregeld met de chauffeur voor een aantal zelf- gerolde 'sjekkies'. Het ging alle maal zo rap, dat ik me het af scheid van mijn vader met moeite kan herinneren. Ik weet nog wel dat hij ons allebei over onze bol aaide. We vertrokken om half twee in de middag van uit Den Haag en we lagen, geloof ik, in totaal met zes of zeven man tussen de lege melkvaten. Mijn zuster gaf geen kik, maar aan mijn gekanker kwam geen eind, wat begrijpelijk was, om dat ik altijd met mijn vriendjes op straat was te vinden en onze taal niet bepaald gekuist was. De auto reed met een sukkelgange tje en af en toe stopte de chauffeur om de generator op te porren en er verse houtblokken in te gooien. Toen het donker werd, trokken er regelmatig vliegtuigen over, richting Duits land, de Tommies. Onze chauffeur ging dan meteen de kant in, zette de motor af en schakelde de reeds afgescherm de verlichting onmiddellijk uit. Het scheen wel te gebeuren dat de Spitfires, die de bommen werpers begeleidden, naar be neden doken, als ze lichten be neden zich zagen bewegen, om er dan de mitrailleurs op te zet ten. Het waren natuurlijk bijna altijd Duitse auto's. Als we alleen het monotone geluid van de overtrekkende vliegtuigen hoor den, begrepen we dat we vanuit de lucht niet waren ontdekt. Na tuurlijk waren we bang en waren we blij als de vliegtuigen overge trokken waren. De chauffeur startte de motor dan weer. Soms duurde het een hele tijd voordat het lukte. We verrekten van de kou en ik probeerde steeds an ders te gaan liggen. Soms lag ik half over een ander lichaam, of vond ik een been dat niet van mij was. Veel ruimte hadden we niet. Een paar kilometer voor de Deventerbrug over de IJssel, stopte de chauffeur, stapte uit, liep naar de achterkant van de auto en tilde het zeil op. "Straks, over vijf minuten, stop ik weer, dan ben ik bij de Deventerbrug over de IJssel, waar de Duitsers controleren. Dan moeten jullie muisstil zijn, anders gaat het fout." Hij stapte weer in en na een poosje stopte hij. Ik hoorde Duitse stemmen. Mijn hart klopte in mijn keel. Even later re den we weer. Ik moet er niet aan denken als één van ons was gaan hoesten. Ik vraag me nog altijd af of het wel een strenge controle was, want de Duitsers kenden de chauffeur. Ze zagen hem elke week en ze wisten wat hem opgedragen was. Iedereen kan zaterdag 21 juni een kijkje komen nemen tijdens de open dag bij zorgboerderij 't Nös. foto: sander scheperman Kinderen die moeilijk kunnen Op de zorgboerderij worden ze leren of kinderen met ADHD of begeleid door Haverslag en authisme vinden in 't Nös ook kunnen ze helpen met verschil- een interessante dagbesteding, lende werkzaamheden die zich

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9