Holtens Nieuwsblad 5 Uitbreiding Dondertman omkoop Mogelijkheden voor camping De Prins Holtens Nieuwsblad Nog onduidelijkheid over kunstcollectie Nagelhout Slotavond HMV theater David Burgerpanel Lintje Opening nieuwe HEMA aan Zwartepad Opbrengst Anjeractie Controle foutparkeren ESPELO - Met finan ciële steun van het ANWB-fonds is de educa tieve ruimte van Kinder boerderij Dondertman onlangs uitgebreid met professionele audiovisu ele apparatuur. Boos en teleurgesteld HOLTEN - Leerlingen van de Holtense Muziekvereniging zul len vrijdag 20 juni laten horen wat ze zoal het afgelopen jaar geleerd hebben. Van blokfluit en saxofoon tot trompet en trombone, allemaal komen ze deze avond voorbij. Ook het leerlingenorkest en de jeugd drumband zullen van zich laten horen. Speciaal voor deze avond is er een saxofoonorkest samengesteld. Tevens zullen een aantal leerlingen in het zon netje worden gezet, die voor hun muziekexamen zijn ge slaagd. Al met al een avond waarop veel te zien en vooral te horen valt. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in Irene. De toegang is gratis. Zo is een beamer met groot beeldscherm aangeschaft waar door films en presentaties op optimale wijze kunnen worden vertoond. De educatieruimte is vrij toegankelijk voor bezoekers. Natuureducatie wordt een steeds belangrijker item. Veel kinderen, vooral uit stedelijke gebieden, onder wie ook kinde ren met een visuele of motori sche beperking, komen niet of nauwelijks nog in aanraking met dieren en de natuur in het algemeen. Door professionali sering van haar natuureducatie streeft Dondertman naar ont wikkeling van het natuurbesef bij het jonge kind. Om dit doel te verwezenlijken is eind vorig jaar bovendien een beleidsme dewerker educatie aangesteld. Zo wordt thans jaarlijks een be paald thema vastgesteld, waar rondom een expositie wordt ontwikkeld met verschillende activiteiten. Voor 2008 luidt het thema 'Communicatie en Ge drag'. Bij een groepsbezoek van bijvoorbeeld een schoolklas wordt een en ander nader toe gelicht door het geven van meer achtergrondinformatie. Er zal ook tijd worden besteed aan zelf werkzaamheid. Daarnaast streeft Dondertman naar sa menwerking met scholen. Niet alleen met het basisonderwijs, ook het voortgezet onderwijs wordt hierbij betrokken. Aan het eind van de zomervakantie wordt een mailing verstuurd naar scholen in Holten en om geving. Als onderdeel van een stuk kwaliteitsverbetering is Kinderboerderij Dondertman tenslotte voornemens om de educatieruimte te zijner tijd te vervangen door nieuwbouw. De huidige ruimte voldoet niet meer aan de behoefte. Ondui delijk is nog wanneer een en an der gestalte krijgt. HOLTEN - Het burgerpanel van Rijssen-Holten en het burger panel van Hellendoorn gaan hun mening geven. In juni 2008 wordt de mening gevraagd over het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug. Iedereen die be langstelling heeft kan meedoen. HOLTEN - Zo'n honderd jonge ren keken begin juni naar de presentatie van de David-dvd in fabriek Waterloo aan de Indus trieweg in Holten. Na het bekij ken van de film, konden de aan wezigen deze bestellen. Wie ook graag deze dvd van het spekta kel wil kopen kan die bestellen via e-mail: info@theaterspekta- kelholten.nl. De prijs bedraagt 5 euro. Op 1 juli sluit de termijn waarop men nog een mooie herinnering aan David kan be stellen. Mensen die de DVD op 6 juni of daarvoor bestelden, kunnen deze op 23 juni tussen 19.00 en 20.00 uur afhalen in de fabriek aan de Industrieweg 4. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Vreemd is wel dat de website www.campingde- prins.nl nu ineens uitkomt op de site www.buitenplaatshol- ten.nl, terwijl tot voor kort de oude website van camping De Prins nog gewoon online was. "Ach, de website is doorgelinkt, dat is wel handig om een beetje bezoekers te genereren", aldus Van de Maat. Jan Hudepol, de beheerder van De Prins, beves tigt dat de link van de websites, niet automatisch inhoudt dat 't Mölke of Van de Maat camping De Prins weer heeft overgeno men. "De camping is nog steeds van een investeringsmaat schappij", aldus Hudepol. Vol gens hem is niet alleen een bun galowpark een optie, maar ook een recreatiepark inclusief ho tel. "Het mag van alles worden, er zijn vergunningen voor", zegt Hudepol. "Maar voorlopig ge beurt er niks. Ik denk dat het hier het hele jaar leeg blijft staan." DOOR LEZER: G.|. NIJKAMP Aan het Langepad in Holten, achter de Canadastraat zijn twee eiken vermoord. Iemand vond het nodig er gaatjes in te boren en nu leggen ze het lood je. Hetzelfde lot treft een boom verderop, achter de Verzet- straat. Deze wordt langzaam maar zeker gesloopt, door beet je bij beetje de bast te verwijde ren. Ik ben boos op de gekken die hierachter zitten en wil ze hier bij graag aanspreken op hun ge drag. Wat bezielt je/ jullie om ge meenschappelijk eigendom te verneuken? Wil je meer zon in de tuin? Heb je last van de val lende bladeren? Je zou je moe ten schamen! Egoïstisch en aso ciaal gedrag vind ik het. De bomen aan het Langepad zijn toch al schaars, en het wa ren prachtige eiken. Als iedereen alles wat hem of haar niet uitkomt in de openba re ruimte, maar naar eigen in zicht sloopt of verwijdert, waar blijven we dan? Onder sommige bewoners van de wijk, hoor ik geluiden als 'oog om oog, tand om tand'. Dat is natuurlijk een manier om de daders te straffen, maar het lijkt me niet echt de beste reac tie. Het is aan de Buitengewoon Opsporings Ambtenaar van de Gemeente Rijssen-Holten om de daders op te sporen en te straffen. Laat ze 'hangen aan de hoogste boom', zou ik zeggen! Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KoBngserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens. nieuwsblad@whm .wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl '■■di- HOLTEN - Voor de nieuwe HEMA in Holten was het afgelopen woensdag om 10.00 uur eindelijk zover. Joëlle, Wouter en Mark, mochten onder toeziend oog van Ard Schuiten het lintje doorknippen. Buiten stond al veel publiek te wachten om de nieuwe win kel aan het Zwartepad nu eindelijk eens van binnen te bekijken. Natuurlijk mist de populaire HEMA-worst niet in de schappen. Al leen moet de koper de worst wel even thuis zelf opwarmen, i oto: sander scheperman HOLTEN - Een flink aantal col lectanten heeft van 19 tot en met 24 mei gecollecteerd voor de Anjeractie van het Prins Bemhard cultuurfonds. Er is een schitterende bedrag opgehaald van maar liefst 1674,05 euro. Hiervan gaat een derde deel di rect in de verenigingskas van de Holtense Muziekvereniging HMV. HOLTEN - De politie Rijssen- Holten, gaat tijdens zomerse dagen extra controleren op fout parkeren bij het zwembad in Holten en bij Landal Green- parcs. Bij eventuele calamiteiten is het wor de hulpverlening (brand weer, ambulance en politie) s°ns onmogelijk om op de Plaats van bestemming te ko men. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Volgens projectlei der Johan Mensink kan er op zijn vroegst in het voorjaar van 2009 worden begonnen met de verbouwing van het oude ge meentehuis, om die geschikt te maken ais Kulturhus. "En de bouwtijd is ongeveer een jaar, dus op zijn snelst is het Kultur hus in het voorjaar van 2010 klaar." Wat er met de Nagel houtcollectie gebeurt blijft vooralsnog onduidelijk. Mens ink: "Dat nemen we op in de cultuurnota. De schilderijen en kunstwerken worden deze week of volgende week opgesla gen in dépot. Daarna gaan we verder in beraad met de stich ting." De Nagelhoutcollectie behelst zeventig schilderijen en drie beeldhouwwerken die door huisarts J.P. Nagelhout zijn ver zameld. Nagelhout stierf in 1975. Na het overlijden van de echtgenote van Nagelhout, Co- Onder toeziend oog van dokter Nagelhout verhuizen de laatste dozen naar het nieuwe gemeentehuis, foto: sander scheperman ba Nagelhout Klijzing, in 1991, werd de kunstcollectie ge schonken aan de gemeente. Daarbij werd overeengekomen dat de collectie voor altijd in Holten zou blijven en dat de kunst geëxposeerd moet blijven zodat de inwoners van Holten naar de schilderijen en de beeldhouwwerken kunnen kij ken. De Stichting Collectie Na gelhout Holten adviseert de ge meente over het beheer van de schilderijen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5