Holtens Nieuwsblad 3 Rob, Erik en Marco naar NK Triatlon in Stein Tk doe nergens anders mee, alleen hier' Uitslagen Bergruitertjes Geslaagden examen vanHMV Column Echtpaar Hulsman jubileert Agenda HOLTEN - Hans Uijen (42) woont inmiddels al ruim tien jaar in Holten, maar werd geboren in Delft. Als huisarts kwam hij uiteindelijk in het Sallandse dorp terecht. "Met heel veel plezier, we hebben het erg naar onze zin hier", vertelt hij. insaag 11 juni 2008 HOLTEN - Myrthe Barvelink behaalde op de Almelose Rui- terdagen met Nightmare een eerste prijs in het twee fasen- parcours van de klasse L catego rie E. Ook zus Britt Barvelink wist een eerste plaats te be machtigen. Zaterdag 7 juni be haalde Britt Barvelink met haar pony Desperado, op een con cours een Westerhaar, een eer ste prijs in het klassieke spring- parcours klasse B categorie E. Myrthe Barvelink behaalde met Nightmare in de dressuur klasse LI categorie D en E een derde prijs en een tweede prijs. Aniek Wolikamp behaalde in Broek land een eerste prijs in de dres suur klasse B categorie C. Ze kreeg van de jury 199 punten voor haar proef. Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 3 juli 2008, 14:00 Zomeravondconcert HMV, Kalfstermansweide, vrijdag 4 juli 2008, 20:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 6 juli 2008, 13:00 Sploder Feest, Espelodijk, vrij dag 11 juli 2008 - zondag 13 juli 2008 Dorpsfeest, Centrum Holten, donderdag 24 juli 2008 - zondag 27 juli 2008 Roggemaaiersdag, Beuken laantje, zaterdag 26 juli 2008 Braderie, Centrum Holten, dins dag 29 juli 2008, 14:00 AUGUSTUS ONK Supermoto, Vletgaarsma- ten Holten, zondag 3 augustus 2008, 13:00 Braderie, Centrum Holten, dins dag 5 augustus 2008, 14:00 Beachsoccertoernooi, Heeren genootschap Suffendo, Kalfster mansweide, zaterdag 9 augustus 2008 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 SEPTEMBER Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 NBvP Holten: Sketches Battum- se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september 2008 Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, chupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 1 3:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 Uitwisselingscross, Zuurberg Holten, zondag 28 september 2008, 9:30 OKTOBER NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 23 oktober 2008, 14:00 HOLTEN - Een flink aantal jeugdleden van HMV hebben zaterdag 17 juni muziekexamen gedaan. Dit is een officieel exa men dat wordt afgenomen door de KNFM, de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Mu ziekverenigingen. HMV feliciteert Daphne Mark voort en Joosje Voordes (saxo foon), Guido Comelis, Jo-Anne Koopman (trompet), Willian Beldman, Rens Busschers, Bart van Dam, Jochem Stam, Leo Stam, Geert Veneklaas Slots, Thijs Veneklaas Slots en Justin Verhoeven (slagwerk) en ge slaagd voor theorie: Jeroen ter Harmsel en Tom Wesseldijk (slagwerk). Huisarts Hans Uijen doet al voor de zevende of achtste keer mee aan de triatlon in Holten. FOTO: HARR1E TER WOLTHUIS Van Kaals Dieks tut kaal'n kop Vanof de Tuinstroate drèèj ie de perkèèrplaatse op. Sik- kenstroate, steet doar op een bordje. Op weg noar de kapper. Vuur mien geveul wa'k der vuurige wekke nog e wes. Ik zèè nog tèèg'n de vrouwe, wat greuit det hoar toch hard. Toen'k Sikk'n- stroate lèèz'n, gung'n miene gedach'n trugge noar mien opa. Hij vriej'n in zien jonge joar'n met een dèèmtje uut de Sikk'nstroate. Op ver- jeursdaag'n vertel'n hij in latere tied'n wal is starke verhaal'n oaver Kaals Dieks, de barbier uut Hooit'n. Hij had ziene kapperszaak an de Sikk'nstroate. Zöll'n der nog leu wèèr, die't duur um e knipt bint, vreug ik mien of. Doar wörd'n mangs meer weg e knipt en e scheur'n as wat oe leef was. Kappers war'n een appart ras. Doar wörd'n wat of e ouwhoert. Doar war'n leu, die trökk der bie wieze van sprekk'n ne dag vuur uut at ze noar de kapper möss'n. In de joar'n zestig leut'n de jonge leu de heure greui'n tut vèèr oaver de school- ders. Det was sommige kap pers te völle van't goeie. Zie wörd'n noar huus e stuurt met de weure "Ik knippe gen scheuipe" Al disse ge dach'n vieuig'n mie duur't heufd toen'k binn'n stapp'n bie mien'n kapper. Hij is a de dèeirde generatie die't mie an't heufd zit te rot- zooi'n. Hij is net as zien opa en zien va. 'N Stukske der of. Joa, doot de griez'n der ma of en doa knipt't hen. Vuur da'k ter arg in harre, maak'n ne glad wark. An't eine van de rit, zag ik der uut as ne raagebol. Ööns gesprek ei- nig'n met, steet oe an en ik mött zegg'n det deu't wa. Jell loa'k der neet meer in doon. Doar greuit het hoar völle harder duur. Noar de kapper goa is één dink, ma het mött gen gewoonte wörd'n. Met een ajuu en tut de volgende kèèr stökk ik de stroate oaver. Zöö stunn ik met mien'n kaal'n kop wier bie het bord Sikk'nstraote en dache bie miezelf, zö'k der bie Kaalsdieks ök zöö öönderhen wèèr'n e köm- m'n? Völle kaaler en völle lichter, kön't hoaste neet. Bie huus an e kömm'n kwam de controle. "Wat biej toch kaal, doar mökk wal ef- fn an wenn'n. Ie kont wa zee, det den óöld'n oe neet e knipt hef. Den löttt ut altied völle lenger." Ik goa der nööit vèèrder op in. Het zal wa zó wèèr. Die man mött ök op vakaansie könn'n en vuur die tied zutte mie doar neet wier. Wis en waarachtig neet. De Vèèrkaènte Viefkop Groot was uiteraard zijn verba zing, maar ook zijn bewonde ring, toen hij de eerste keer meemaakte wat de triatlon in Holten teweeg brengt. "De eer ste keer weet ik nog heel goed. Die grote sportieve feeststem ming, dat lokte wel. De stem ming en de goede organisatie spraken mij heel erg aan. En ik had er ook heel veel respect voor dat het dorp waar ik woon en werk dat kan. Ik doe al jaren HOLTEN - Voor de heer en me vrouw Hulsman was het woens dag 11 juni het 55 jaar geleden dat ze in het huwelijk zijn getre den. Burgemeester Bort Koele- wijn zal het jubilerende paar vandaag bezoeken om hen te feliciteren bij hen thuis aan de Langstraat 26 in Holten. Het echtpaar kreeg een zoon en drie dochters. Ook kwamen er twaalf kleinkinderen. De ge zondheid van het echtpaar is heel goed. Zij hebben een huis bijgebouwd bij hun boerderij, waar zij nu wonen. De zoon heeft de boerderij nog een tijdje voortgezet, maar is daar later mee gestopt. Het echtpaar fietst veel. Zij hebben een uitgebreide kennissenkring. Meneer is lid van de Club Oud-militairen en helpt zo nu en dan uitjes organi seren voor de deelnemers. aan hardlopen, toen ook al, en hier wilde ik, samen met mijn loopmaat, wei aan meedoen." Blijkbaar beviel dat goed, want dit jaar is hij er voor de zevende of achtste keer bij. "Nou, ik had de wissel lopen fietsen nog nooit gedaan en de eerste keer bij de training schoot het me teen in mijn kuit. Toen heb ik wel even getwijfeld of ik dit nog vaker moest doen, maar geluk kig was ik op tijd fit voor de wed strijd en die was toch wel heel leuk." Leuk genoeg om de blessure te vergeten en het jaar erop weer mee te doen dus. En Uijen bleef meedoen. "Maar ik ben eigen lijk een hardloper: ik doe echt alleen mee omdat ik het zo'n leuk evenement vind. Ik doe ook nergens anders mee, alleen hier. Het zwemmen bijvoor beeld, vind ik ronduit verve lend. Ik kom als een van de laat ste uit het zwembad, maar om dat het fietsen wel aardig gaat en vooral het lopen, kom ik on derweg iedereen tegen." Sinds twee jaar is Uijen, on danks de grotere zwemafstand overgestapt op de kwart triat lon. "Mijn loopmaatje ging eer der over naar de kwart en toen wilde ik natuurlijk ook mijn grenzen verleggen. Ik zag er best tegenop, maar uiteindelijk viel het wel mee. Hoewel ik me nu bij de voorbereidingen wel weer realiseer dat het best een in spanning is." Behalve recreantdeelnemer doet Uijen ook al jaren de medi sche verzorging samen met col lega Frederique Zweers. "Er is een heel korps EHBO'ers en die doen heel goed werk, maar soms ontstaan toch wat medi sche problemen. Bij een valpar tij bijvoorbeeld, kan het even wat drukker zijn". Die proble men ontstaan zowel bij recre anten, profs als het publiek. De laatste groep wordt vooral ge confronteerd met de warmte en drukte. "Bij recreanten is het vaak te wijten aan onvoldoende voorbereiding: niet genoeg ge traind, gegeten of gedronken. Daar hebben de profs natuurlijk geen last van, die weten heel goed wat ze te wachten staat. Dat zijn meestal sluimerende blessures of valpartijen", legt Uijen uit. Volgend jaar, bij het EK, is meer medische begeleiding vereist. "Ik kan dan dus niet meedoen, maar dat vind ik niet zo erg. Een jaartje pauze is wel goed, denk ik. En volgens mij maakt het niet uit of je deelnemer bent, vrijwilliger of bezoeker, het blijft een feest." HOLTEN - Rob Steegink, Erik Jansen en Marco Rensen doen in het weekend van 21 en 22 ju ni mee aan het NK triathlon in Stein. Marco Rensen zal zaterdag avond starten op het NK Olym pische Afstand. Deze afstand gaat over 1,5 kilo meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. Rob Steegink en Erik Jansen starten zondag op het NK Long Distance. Deze afstand gaat over 3 kilo meter zwemmen, 109 kilometer fietsen en 30 kilometer lopen. Triatleet Hans Uijen JUNI Skelettentoonstelling, Na tuurdiorama Holterberg, zondag 1 juni 2008 - zondag 2 november 2008 Fietsvierdaagse Sallandse Heu velrug/ Reggeland, Holten e.o., dinsdag 10 juni 2008 - vrijdag 13 juni 2008 Rolstoeltocht, Diessenplas, dinsdag 17 juni 2008 Open dag zorgboerderij Het Nös, Tolweg 8 Holten, zaterdag 21 juni 2008, 10:00 - 16:00 Vogelschieten, Bonte Paard, za terdag 21 juni 2008, 20:00 Tuinpad wandelevenement, Camping Ideaal, Schreursweg, zaterdag 21 juni 2008 - zondag 22 juni 2008 Lekker Jazz, Hotel De Swarte Ruijter, zondag 22 juni 2008, 13:30 - 18:00 Hagepreek met Anne van der Meijden, Larenseweg 106 Holten, zondag 22 juni 2008, 14:00 Triathlon Holten, Holten, vrij dag 27 juni 2008 - zaterdag 28 juni 2008 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni 2008 - zondag 29 juni 2008

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3