Carinova Maatschappelijk werk helpt: ook bij relatieproblemen Vitaal ouder worden sMjj+jjgg Zwangerschapsgym in Holten Carinova: Extra zakcentje verdienen? Carinova Informatiebon Doe de gratis 60+ check "bewogen" sponsor van de Triathlon Holten Kom Carinova heipen in de vakantie! Hoe ziet het gratis consult eruit? Aan het begin bespreekt u samen met de wijkverpleegkundige welke onderwerpen tijdens het consult aan de orde komen. Vanaf dat moment staat het bezoek in het teken van de vraag: hoe voelt u zich? De wijkverpleegkundige neemt allerlei vragen met u door om een goed beeld te krijgen van uw lichamelijk, geestelijk en sociaal welbevinden. Aan bod komen onder meer: uw dagindeling uw voedingspatroon uw slaap- en waakritme de manier waarop u uw huishouding voert uw bewegingspatroon. Bij het consult horen ook een aantal lichamelijke testen. Deze maken duidelijk of er kans is op bijvoorbeeld suikerziekte of hart- en vaatziekten. Waar vind ik het Consultatiebureau? Eind 2008 en begin 2009 zullen op nog vijf locaties in het werkgebied van Carinova Consultatiebureaus voor Ouderen worden geopend. Er is nu al een Consultatiebureau voor Ouderen in Hardenberg aan de Stuwdijk 4. - Ooe de GRATIS fc. 60+ check in Hardenberg! leder stel heeft weieens een probleem. Dat hoort bij een gezonde relatie. Voor een kleine onenigheid is het niet direct nodig in relatietherapie te gaan. Als de problemen ruim een half jaar blijven spelen en beide partners er alles aan hebben gedaan om hun relatie te verbeteren, kunnen ze overwegen professionele hulp van bijvoorbeeld Carinova Maatschappelijk Werk in te schakelen. Deze hulp is kosteloos en vaak dichtbij in de buurt. Voorbeeld uit de praktijk Peter en Marieke kijken elkaar boos aan tijdens het gesprek. Dit is hun eerste relatiegesprek bij het Maatschappelijk Werk. Marieke had zich aangemeld tijdens een van de spreekuren. Op aanraden van de maatschappelijk werker heeft ze besloten dat een gesprek met Peter erbij meer duidelijk maakt en dat ze dan mogelijk samen kunnen bekijken waar het is misgegaan in hun relatie. Het was niet makkelijk Peter te overtuigen mee te komen naar het maatschappelijk werk. Maar ook Peter wist ergens wel dat hun relatie niet helemaal goed zat en bedacht dat het misschien geen kwaad kon voor een keer met Marieke mee te gaan. Het gesprek verloopt niet makkelijk. Beide blijken teleurgesteld en boos te zijn. Ze laten elkaar niet uitpraten en luisteren ook niet echt naar elkaar. De maatschappelijk werker laat ze ieder hun eigen verhaal vertellen, denkt met de beide partners mee en stelt verschillende vragen. Peter antwoordt op één van de vragen met luide stem: 'Wat ik ook zeg, het lijkt allemaal verkeerd te worden opgevat. Dus zeg ik maar niets meer. Op die manier voorkom ik een hoop geruzie!' Marieke kijkt Peter verbaasd aan en begrijpt dat Peter het allemaal niet zo heeft gewild en dat zij ook niet altijd even vriendelijk geweest is naar hem toe. Zo heeft ze het nog niet eerder bekeken. Na dit gesprek besluiten ze nog een gesprek bij het maatschappelijk werk aan te gaan, want dit is de eerste keer sinds lange tijd dat ze samen 'gepraat' hebben. Hoewel Holtenaren voor een verloskundigenpraktijk naar Kijssen moeten, kunnen zwangere vrouwen uit Holten gewoon naar zwangerschapsgym in hun eigen plaats. Want Carinova organiseert al 10 jaar zwangerschapsgym in Holten en wekelijks wordt er les gegeven aan 1 of 2 prenatale groepen en 1 postnatale groep. De lessen vinden plaats op maandagavond tussen 19.00 en 22.00 uur. De kosten bedragen C 55. Bent u lid van het Carinova Servicepakket dan betaalt u C 40. Aanmelden kan online op www.carinova.nl of anders belt U (0900) 8662 (lokaal tarief). Bewegen is gezond. Dat weet iedereen. Op vrijdag 27 en zaterdag 28 juni gaan een heleboel topatleten en vele honderden recreanten dat weer in de praktijk brengen tijdens de 24e Triathlon Holten. Carinova is een van de sponsors van de Triathlon Holten. Want Carinova heeft wat met bewegen, maar draagt ook alle vrijwilligers een warm hart toe. Immers, er zijn ook vele vrijwilligers bij Carinova actief, onder andere in de vrijwillige thuiszorg. 2009: Europees Kampioenschap Triathlon in Hotten Volgend jaar bestaat de Triathlon Holten 25 jaar. Een jubileum dus. En dat gaan ze in Holten spectaculair vieren, want Holten kreeg van de Europese Triatlonbond de Europese Kampioenschappen toegewezen. Ook in 2009 zal Carinova dus weer als sponsor van de partij zijn. 10,9 TaMenTen wij voor! Meer budget voor nieuwe kleding, vakantie of iets anders op je verlanglijstje? Kom dan in de vakantie Carinova helpen met zorg. In de maanden juni, juli, augustus en september, maar vooral in de bouwvakantie (week 29, 30 en 31) zijn we op zoek naar enthousiaste vakantiemedewerkers. Voor nadere informatie kun j^, kijken op onze website www.carinova.nl of bellen met de coördinatoren van de invalpool, via telefoon (0900) 8662 (lokaal tarief). Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.ni of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: 0 Personenalarmering 0 Particuliere zorg O Servicepakket 0 Mantelzorg 0 Overig 0 Ik wil lid worden Ik wil mij aanmelden als: 0 Alphahelpende 0 Vrijwilliger (regio Deventer, Raalte en Olst-Wijhe) Neem contact met mij op. Naam: Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Postcode: Plaats: Telefoon:

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19