Köllingserf wint beker toernooi 7 mm I Cultureel festival Intashyo I'y Rwanda Uitslagen Stratenvoetbaltoernooi Holtens Nieuwsblad 7 EHBO Holten houdt cursus werken met AED Ex Kol-Noord wint beker meest sportieve ploeg van toernooi Sport Spannende wedstrijden stratenvoetbaltoernooi Ifff êtrèiim; Oorlogsherinneringen )insdag lü juni zuu» HOLTEN - De eerste zaterdag in de maand juni staat in het teken van het stratenvoetbaltoernooi. Enkele jaren terug hebben de beide Holtense voetbalvereni gingen de organisatie overge nomen. Inmiddels werd alweer de vijfde editie vernieuwde stijl verspeeld. Dit keer hadden vijf tien ploegen ingeschreven die verdeeld over drie poules hun wedstrijden afwerkten. In inde ling van de poules kwam door loting tot stand. De wedstrijden duurden 20 minuten. Om 9.30 uur werd afgetrapt voor de ope ningswedstrijden en om 13.00 uur was bekend wie doorging na de halve finales. In de halve finale bleek al dat de winnaar van vorig jaar ook dit jaar tot het uiterste ging om de titel te ver dedigen. Echter het Köllingserf kw am in de andere halve finale sterk uit de strijd door met 3-0 te winnen van het verrassend ver gekomen Beuseberg te winnen. Het buurtschap Beuseberg was een enkele keer geen deelnemer vanwege de eigen festiviteiten, maar toonde in de poulewed strijden al aan dat zij weinig weggaven en soms messcherp voor het doel van de tegenstan der verschenen. In de strijd om de derde plaats moesten straf schoppen beslissen wie uitein delijk derde werd. De eerste vijf werden door zowel De Haar - Noord als door de Beuseberg feilloos benut. Routinier Jan Paalman schoot voor de Beuse berg ook de zesde strafschop binnen, waarna De Haar - Noord de zesde strafschop over schoot De finale leverde een aantrekkelijke wedstrijd op tus sen twee teams die inmiddels de vermoeidheid voelden. Het Köllingserf kwam in het eerste deel van de finale met 1-0 voor. Na de wissel liep het team mak kelijk uit naar 3-0, waarna De Kol-Noord nog knap terug kwam. Echter, het Köllingserf maakte aan alle onzekerheid een einde door ook de vierde treffer te maken en de eind stand op 4-2 te bepalen. De Kol- Noord mocht wel de grootste beker van het toernooi mee naar huis nemen. In alle wed strijden bleek dat zij als meest sportieve ploeg naar voren kwa men. De vernieuwde wisselbo kaal ging onder gejuich naar het team van leider Eelco van der Wal: Köllingserf. tv oi - WT1 A HOLTEN - Het jaarlijkse stratenvoetbal werd gewonnen door Köllingserf. De winnaar van vorig jaar, Kol-Noord, haalde het tot de fi nale, maar moest wijken voor het team van Eelco van der Wal. foto sander scheperman Deel 5 HOLTEN - Bij voldoende be langstelling start de EHBO in het najaar een nieuwe cursus. Sommige mensen willen alleen kunnen reanimeren met de AED. Daarom start de EHBO een AED-opleiding. De cursus duurt twee avonden. Lesdata zijn maandag 23 en dinsdag 24 juni. De kosten bedragen 25 eu ro per persoon. Wie interesse heeft, kan zich melden bij: Johan Schuppert, Reilinksweg49,7451 CP Holten, telefoon 0548-367722; voorzit- ter@ehbo-holten.nl. HOLTEN - Project Rambura houdt zaterdag 14 juni bij Irene aan de Boschkampstraat 6 het cultureel festival Intashyo I'y Rwanda. Het festival komt tot stand door medefinanciering vanNCDO. Programma: 13:15 uur: welkomstwoord en opening. 13:00 tot 19:00 uur: - Tentoonstelling Rwandese sier- en gebruiksvoorwerpen. - Proeverij van traditionele Rwandese gerechten verzorgt door vereniging Nidus. - Foto-expositie met uitleg over theefabricage: van theeplantage tot kopje thee. - Theeproeverij; hier kan men verschillende soorten Rwande se thee proeven en kopen. - Diapresentatie; doorlopende presentatie van in Rwanda ge- Tijdens het cultureel festival wordt er gedanst en kan er worden geproefd. maakte foto's. - Informatiebeurs; infostand van St. Vrienden van Rwanda, St. OHFR. St. Haren-Kirambo, St. Geloof, Hoop en Liefde, St. Rwahofu. St. Samenwerking Wagenin- gen-Ndiza en Project Rambura. 13:30 - 18:30 uur: Op elk half en elk heel uur start filmvoorstel ling. De film duurt ongeveer 20 minuten. 13:30 - 14:00 uur: PowerPoint presentatie door Jan-Chris Damstra van Stichting OHFR 13:30 - 17:30 uur: Tekenwed strijd. Kinderen mogen een te kening maken over Rwanda. Er wordt een indeling gemaakt naar leeftijd: tot en met 5 jaar/ 6 tot en met 9 jaar10 jaar en ou der. Voor de winnaar van elke groep is er een leuk prijsje. Uit de drie winnende tekeningen wordt de dagwinnaar gekozen. Hij of zij wint de hoofdprijs. 14:00 - 14:30 uur: Optreden dansgroep Umutsama. 14:45 - 15:15 uur: PowerPoint presentatie door Jan-Chris Damstra van Stichting Ohfr. 15:30 - 16:00 uur: Optreden dansgroep Umutsama. 17:45 - 18:00 uur: uitslag teken wedstrijd en prijsuitreiking. HOLTEN - Het stratenvoetbal toernooi werd afgelopen zater dag gehouden op sportpark 't Vletgoor. Hieronder de uitsla gen. Poule A Lukensveld - De Wheeme 0-2; Oranjestraat - Lichtenberg 0-0; Kol - Noord - Lukensveld 0-0; De Wheeme - Oranjestraat 0-2; Lichtenberg - Kol - Noord 0-2; Lukensveld - Oranjestraat 1-0; De Wheeme - Lichtenberg 2-1; Kol - Noord - Oranjestraat 1-2; Lukensveld - Lichtenberg 1-0; De Wheeme - Kol - Noord 1-2. Poule B De Haar Noord - Beuseberg- Oost 1-0; Holterbroek - Kene- mansstraat 0-1; Beuseberg - De Haar Noord 1-0; Beuseberg- Oost - Holterbroek 3-0; Kene- mansstraat - Beuseberg 0-1; De Haar Noord - Holterbroek 2-0; Beuseberg-Oost - Kenemans- straat 0-0; Beuseberg - Holter broek 1-0; De Haar Noord - Ke- nemansstraat 3-0; Beuseberg- Oost - Beuseberg 2-0. Poule C Look-Borkeld - Köllingserf 1-0; VisLandKieft - Dijkerhoek 1-3; Noordenbergstraat - Look-Bor keld 0-3; Köllingserf - VisLand Kieft 2-0; Dijkerhoek - Noor denbergstraat 1-0; Look-Bor- keld - VisLandKieft 1-1; Köl lingserf - Dijkerhoek 3-0; Noor denbergstraat - VisLandKieft 2-2; Look-Borkeld - Dijkerhoek 1-1; Köllingserf- Noordenberg straat 3-0; Halve finale Kol - Noord - De Haar Noord 1 - 0; Köllingserf - Beuseberg 3-0; Derde plaats De Haar Noord - Beuseberg al leen strafschoppen: 5-6 Finale De Kol-Noord- Köllingserf 2-4. DOOR: KAREL VAN RljN Op de Veluwe overkwam het hem dat Duitsers hem de Sieg heil groet brachten. Hij verza melde voedsel en verplaatste zich op open treinen, gelijk vele anderen. Op het station in Amersfoort hielp hij 's nachts een paar vrouwen met over stappen en verloor hij even het zicht op zijn eigen fiets. Even la ter was hij beroofd van zijn voedsel en kwam hij thuis met alleeh een konijntje dat aan een touw rond zijn hals bungelde. Achteraf hoorde mijn vader dat beroven wel meer gebeurde in Amersfoort, vooral 's nachts. Mijn moeder huilde toen zij het verhaal hoorde. De stemming klaarde weer een beetje op, toen mijn vader vertelde dat er een grote zak rogge onderweg was, die hij in de omtrek van Holten bij boeren had verzameld. Het waren vriendelijke mensen en ze hadden erg te doen met de bevolking in het westen. Een ze kere Wansink reed elke week naar Den Haag en daar had mijn vader de zak rogge aan meegegeven. Wij konden ons niet voorstellen dat we die rogge ooit te zien zouden krijgen. Mijn vader zei dat we daar niet aan hoefden te twijfelen. Ze zijn daar goudeerlijk, was zijn oor deel. Een paar dagen later werd er gebeld. "Ik kom de rogge brengen!" De chauffeur moest weer verder. Hij vond het geloof ik de gewoonste zaak van de wereld dat hij vanuit Holten was gekomen om hier en daar voed sel te komen brengen. Later hoorden wij wat zijn werkelijke bestemming was in Den Haag. Maar dat veranderde niets aan zijn goedhartigheid. Ik rende naar beneden en tilde de jutezak op, omklemde hem met beide armen en liep zonder moeite naar boven. Ik was zo blij dat ik niet eens voelde hoe zwaar die zak rogge was. Mijn moeder riep bezorgd dat ik moest oppassen dat ik niet viel. Zij bakte er een soort koekjes van, die ook nog lekker smaak ten, stukken beter dan tulpen bollen, waarover ik echt niet kon juichen. Tijdens de volgende honger tocht vond mijn vader een plek voor mijn zuster in Almelo en voor mij in Holten bij bakker Hendrik Dikkers, die tegen mijn vader zei dat hij die jongen wel in huis wilde opnemen. Mijn vader kwam deze keer met een zak rogge thuis, die hij bijna had verspeeld in Amsterdam op de terugtocht naar huis. Een Duit ser was op hem afgekomen en wilde de hele zak rogge vorde ren. "Schiet me dan maar dood!" heeft mijn vader toen gezegd. Een Nederlandse SS-officier die het tafereel op afstand gade sloeg, sprak even met de Duit ser, waarop deze snel wegliep en even later terugkwam met een emmer. "Geef hem maar een emmer rogge," adviseerde de SS-er, "dan is hij tevreden. Als je weigert, wil hij alles heb ben." Toen de Duitser zijn volle em mer had gekregen, was hij er meteen vandoor gegaan en mijn vader kon zijn weg weer vervolgen. Hij is met de rest ge lukkig thuis gekomen. Mijn vader bleef niet stil zitten. De trams waren al een tijd gele den uitgevallen en werden zelfs door de Duitsers geroofd en op treinwagons naar Duitsland ge transporteerd. Het was mijn va der ter ore gekomen dat de trams vaak vol zaten met kinde ren en moeders die naar het oosten van Nederland trokken. Hij had het snel geregeld en weldra waren mijn zuster en ik met hem op weg naar het Hol lands Spoorstation. Alles ging natuurlijk lopend. Toen mijn zuster en ik goed en wel in de tramwagen hadden plaats genomen tussen andere kinderen en een paar vrouwen, en pa ons op het hart had ge drukt in Holten uit te stappen, nam hij vlug afscheid.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7