Holtens Nieuwsblad Gemis van kunstgras nekt hockeyteams Holtens Nieuwsblad 5 Speciale rolstoeltocht Holtense senioren TT 1 m TT 1 a f Instrumenten Hoofdprijs Wim Veneklaas-Slots wint quad Vlag triatlon te koop Concert op de deel Hoe nu verder met Nagelhoutcollectie en verdeeldheid binnen bestuurlijk Rijssen-Holten Bestrijding eikenprocessierups "Dinsdag 10 juni 2008 Holter Politiek Café HOLTEN - Het Holter Politiek Café houdt de Voorjaarsbijeen komst van 2008 dit keer maan dagavond 16 juni om 20.00 uur. Er zijn twee hoofdonderwerpen. De kostbare Nagelhout-collectie en de vraag: Hoe nu verder met bestuurlijk Rijssen-Holten na het onderzoek naar de integriteit van het college van B en W. Het politiek café wordt gehouden in Grand Café 't Keuntje aan de Dorpsstraat in Holten. De koffie is gratis. De gespreksleider is Wim Dalhuisen. Leden van het kortgeleden door B en W in het leven geroepen wijkpanel voor de kem Holten zullen ook aan wezig zijn. De toenmalige ge meenteraad van Holten heeft in 1991 de schenking van de Nagel hout-collectie aanvaard. Daarbij is overeengekomen dat de col lectie 'ten eeuwigen dage' in Holten dient te blijven en boven dien voor het publiek toeganke lijk moet zijn. In het nieuwe ge meentehuis in Rijssen mogen de zeventig schilderijen en drie beeldhouwwerken van deze col lectie dus niet komen. En in het nog te stichten Kulturhus in Hol ten is vooralsnog geen plaats daarvoor ingeruimd. Als de ge meente niet voldoet aan de voorwaarden dan kunnen de erfgenamen van dokter Nagel hout de collectie terugvragen. De oppositie in de gemeente raad twijfelde aan de integriteit (betrouwbaarheid) van B en W. Een onafhankelijk onderzoeks bureau heeft echter vastgesteld dat er niets mis is met de integri teit van het college. Het bureau heeft anderzijds ook vastgesteld dat wel een aantal grote fouten is gemaakt ten aanzien van de in formatieverstrekking richting gemeenteraad. Daarom is de SGP-fractie nog steeds niet ge heel overtuigd. De twee andere oppositiepartijen Christen-Unie en WD beschouwen de kwestie ofBcieel als afgedaan. Verder zal de gespreksleider de voorgeno men woningbouw op het inmid dels gedeeltelijk ontmantelde bedrijventerrein De Kol aan de orde stellen. Hier leeft nog het probleem van vleesverwerkend bedrijf Enkco, dat niet zonder slag of stoot van De Kol wenst te vertrekken. De realisatie van het nieuwe grote sportpark op 't Vletgoor lijkt ook niet helemaal vlot te verlopen. De gemeente beschikt niet over alle benodigde grond. De kwestie zwerfvuil en andere vervuiling in de openba re ruimte zal ook ter sprake ko men. Jan-Herman ten Velde van de Handelsvereniging heeft on langs de kwestie nog eens weer in het openbaar aan de orde ge steld. Hij zei toen nog steeds geen enkele verbetering te zien. In het politiek café kan iedereen ook andere actuele zaken in dis cussie brengen. HOLTEN - Wie altijd al een mu ziekinstrument heeft willen spelen maar nog niet goed wel ke, kan vrijdag 13 juni van 19.30 tot 20.30 uur naar het HMV-ge- bouw. Daar kan men allerlei muziekinstrumenten bekijken en bespelen. Ook kan men er informatie krijgen over verschil lende soorten muziekinstru menten. Wie het leuk lijkt om een instru ment te bespelen kan daarvoor op les bij HMV. Naast les kan men meespelen met het jeugd orkest/ de jeugddrumband en daarna met het orkest/ drum band. RIJSSEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt dinsdag 17 juni een speciale tocht voor se nioren uit Holten die aangewe zen zijn op een rolstoel. Samen met een begeleider ma ken zij een mooie tocht. De rou te loopt door Holten zelf, maar ook door natuurgebied rondom het dorp. Alle belangstellenden kunnen zich voor 10 juni aan staande opgeven bij de receptie van Diessenplas. De kosten zijn 10 euro per deelnemer. Begelei ders kunnen gratis mee. "Het is leuk om iets te organise ren voor deze groep mensen", zegt Monique Overmeen van Diessenplas. "Doordat zij in een rolstoel zitten, gaan ze er toch minder op uit dan mensen die nog goed ter been zijn. De ani mo is zeer groot, omdat ieder een hier aan mee kan doen. Nu kunnen zij genieten van een mooie tocht en aansluitend picknicken we met elkaar in de binnentuin van Diessenplas. Een gezellige, sportieve activi teit dus." VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Wanneer de onbe dekte huid in contact komt met de brandharen ontstaat binnen 8 uur een pijnlijke rode huiduit slag met hevige jeuk. Door krab ben of wrijven kunnen de brandharen zich gemakkelijk verspreiden naar andere delen van het lichaam. Als brandha ren in de ogen terechtkomen, kan dat binnen 1 tot 4 uur een heftige reactie geven. Na inade ming kunnen de brandharen ook irritatie of ontsteking geven van neus, keel of bovenste ge deelte van de luchtwegen. De klachten lijken dan in eerste in stantie op een neusverkoud- heid. Vermijd contact met de mpsen, nesten en spinsels. In dien er toch contact met de brandharen van de rups heeft plaatsgevonden, is het beste de huidof ogen te spoelen met wa ter, vermijd wrijven en krabben. Kleding moet men wassen op 60 graden. Bij een heftige reac tie moet de huisarts geraad pleegd worden, deze wordt door de GGD nader geïnfor meerd. Wie rupsen waarneemt kan dit melden bij het gemeen telijk meldpunt telefoon 0548- 854 856. Waarnemingen tot nu toe: 30-mei, Aaltinksweg hoek Langepad 12, 1 boom, wordt binnenkort schoongemaakt; 4 juni, Tolweg 12, 5 bomen, bin nenkort schoongemaakt; 4 juni, Langstraat 3, 2 bomen, wordt binnenkort schoongemaakt; 5 juni, Langstraat AC-restaurant parkeerplaats, is niet in eigen dom van de gemeente. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KoHingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 0900 - 4245726 of verspreidklachten@whm.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whm.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whm.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whm.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whm.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.C.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuismedia.nl HOLTEN - Onlangs is door Manltou importeur Almat uit Laren Gld. een nieuwe kniklader afgeleverd aan het melkveebedrijf van de familie Veneklaas-Slots te Holten. Het ging hier om een Thaler type KL 222 met diverse aanbouwwerktuigen. Er werd echter tegelijk een Yamaha quad meegeleverd. Dit was de hoofdprijs in een door Manitou georganiseerde prijzenactie. In de gehele Benelux waren er drie kanshebbers voor deze vierwielige motor en de familie Veneklaas-Slots was één van de gelukkigen. Op de foto André Wesse- link welke namens Almat Laren de sleutels van de nieuwe shovel en de quad overhandigt aan een blij verraste Wim Veneklaas-Slots. HOLTEN - De hele maand juni kunnen klanten sparen voor korting op de enige echte Triathlon EK 2009-vlag. Bij aan koop van minimaal 5 euro krijgt men een stempel bij de bij de Holtense Handelsvereniging aangesloten, winkels. Heeft men zes stempels van zes ver schillende winkels, dan kan de vlag gekocht worden voor 4,99 euro in plaats van 9,99 euro. HOLTEN - Stichting De Verras sing geeft 14 juni om 16.00 uur het Zomerconcert Op De Deel met twee Nederlandse musici: Anneleen Bijnen, alt-mezzo en Maarten Hillenius, piano, bei den met een internationale car rière. Voor nadere informatie: Stich ting De Verrassing, Fréan Vis- scher: 06-54604804 of www.stichtingdeverrassing.nl HOLTEN - "Dat de teams in Bathmen kunnen trainen is een stukje tegemoetkoming van de gemeente, maar het zorgt tege lijk voor een logistiek probleem. Het is een pleister voor iets wat eigenlijk gehecht worden. Bo vendien ontbreekt daar de ge zelligheid langs de lijn en dat breekt de club op. Kunstgras is onwijs van belang voor HCH. Als we een paar talenten heb ben, dan gaan ze bij een grote club spelen die wel kunstgras heeft. Dat is echt heel jammer. Jongens B valt nu uit elkaar om dat ze niet kunnen doorstro men naar een A-team, want dat is er niet." Hoe luid de schreeuw om kunstgras ook is, successen heeft Van der linde ook te melden. Zo werden de meisjes Dl kampioen en de jon gens D eerste in de najaarscom petitie. Bovendien werd met Ruben Jol een nieuwe trainer Het team van jongens B is een van de eerste slachtoffers, vanwe ge het wegblijven van kunstgras, foto: sander scheperman binnengehaald voor de jongens en meisjes D. Jol hockeyt bij Lo- chem en woont weer in Holten. Het meisjes D-achttal wordt na de zomer een elftal en krijgt Roel Leeuwenburg als nieuwe trainer/begeleider. Het team traint in Holten en speelt in Bathmen. "Voordeel is dat de helft van het team uit Bathmen komt, maar voor ons is het jam mer omdat we ze niet meer zien en dat gaat ten koste van de be trokkenheid met de club".

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5