Bruidskoe voor aankomend paar Herman en Gerrianne Holtens Nieuwsblad 3 Alle vijfduizend dvd-hoezen gaan om Dronken bestuurder gepakt Wie wint vogelschieten in Holten? Column HOLTEN-Het leek er even op dat de recordpo ging van Stefan Schöp pers een voortijdig einde zou krijgen. Toch lukte het hem en zijn mede bouwers om alle vijfdui zend dvd-hoezen te laten vallen. HOLTEN - Herman Brinks en Gerrianne Wibbelink gaan dinsdag 17 juni trouwen in het gemeentehuis van Hol ten. Agenda Dinsdag 10 juni 2008 Record DVDomino Stefan Schöppers volgt nauwkeurig het vallen van de dvd-hoezen. i oto: johan bounk HOLTEN - Aan de Markelose- weg ter hoogte van de oprit Al vond vrijdag 6 juni een aanrij ding plaats tussen twee voertui gen. Een 36-jarige bestuurder uit Spijkenisse kwam vanuit Holten en sloeg linksaf de oprit van de Al op. Hierbij verleende hij geen voorrang aan een 45-ja- rige bestuurder uit Nijverdal die hem vanuit tegengestelde rich ting naderde. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd en werden afgesleept. De 36-jarige bestuurder bleek onder invloed van alcohol te zijn. Aan het bu reau bleek dat hij reed terwijl hij een rijontzegging had. Tevens bleken er nog drie boetes voor hem open te staan. HOLTEN - Wie wordt de Schut- terskoning van Holten? Tijdens het Vogelschieten op het terrein aan de parallelweg Markeloseweg en Aalpolsweg wordt hier zaterdag 14 juni om gestreden. ledereen is welkom om mee te doen of om te komen kijken en de deelnemers aan te moedi gen. Inschrijven kan die dag vanaf 18.00 uur op het schietter- rein. Het schieten begint om 19.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 20 euro per schutter. De huldiging van de nieuwe Schutterskoning is meteen na afloop van het evenement. De hoofdprijs is 100 euro. Angeschött'n Veeldwachter maakt de weg vrie vuur Van- daal'n. Noe möi der neet drek het arg- ste biej dèènk'n, ma het is wa zóó, da'k Stèègeman duur Hoolt'n zagge goa, met ne grööt'n dook um de hoed hèn. Het lekk ter good op, det e op ziene leste wethooldersbeene leup. Ik begreppe der niks van. In de kraante stunne netjes in- 't pak, zöönder dook. Bie ziene ofscheidsreceptie, harre 'n dook wier umme doane. Ie könn'n good zee dette van rechs was anne schött'n. Leu, ie zöllt het neet geleum'n, ma wat hef die kèèrl ne bult volk e had. Ie vroagt oe of, woerum- me. War'n ze noe amoal bliej dette weg gung of was e toch better, as dawwe in de gaat'n hebt e had? Het was dorstig wèèr, det kan ók nog wal e schealt hemm'n. Het zal vuur de Hoolter wenn'n wèèr. Vuur't èèrs in volle joar'n gen- ne Veeldwachter meer in't Ge meentebestuur. Vandaage, 'n tien'n van de heuimoand, maakt Stèègeman de weg vrie vuur Vandaal'n. De hèèle road was ter vuur. Het belöff veur- wark. Zie is, ai de leu meugt geleum'n, een gedrèèm'n po liticus. Ofwöch'n, wie kiekt de katte wal uut'n bööm. Zie is welkom. Kómt met de hèèle femilie ma wón'n in Hoolt'n, de parel van Sallaand, op de heugte van'n Hoolterbarg, zóó dai oaver't Hoolterbrook kont kiek'n. Ie zöllt zee dai oe rap thuus veult. Wat dach ie der van um is effn róónd te neuz'n op het Spióöder of het Diekerhookse fees. Wat ducht oe van de Hoolter triathlon en de Keunefeest'n. Kómt röstig kiek'n bie Blauwwit of Rood zwart. Wat dach ie der van um met de carnaval, met de bör- gemeister, bie Boer Biet ne borrel te drink'n? Leever wat aans, dan vroag ie gewoon, heb ie fris. Kortumme, wel kom, ie könnt neet kömm'n of wie bint ter. Het zöll toch móói wèèr as iedereene in Hoolt'n en op't nieje gemeentehuus, goeie meuitjes met oe wordt. Ik heur't de Korhaan'n a zing'n, Thea mag ik oe meuitje weer. Wie wèèt, kump't ter't nog van ók. Alle gekheid op'n stökske, kómt der in, dan köi der uut kiek'n. Wie wèènst oe alle plezèèr, starkte en wies- heid touw. Ma boam'nais het zelfde geveul vuur öönze móóie gemeente, as in't versje, hieróönder In öóns móóie Hoolten, veule wie öóns thuus. Wie bint apetrots, op't het niej gemeentehuus. Volle is e doane, vuur de sport en de cultuur. Noe vecht wie met zien allen vuur behööld van de natuur. Met mekaare, haand in haand, vuur de parel van Sallaand. Wis en waarachtig. De Vèèrkimnle Viefkop Burgemeester Bort Koelewijn kreeg de eer om een dvd-schijf- je via een metalen pen te laten zakken op de eerste goudkleuri ge dominostenen. Deze vielen op hun beurt om tegen de eer ste dvd-hoes, waardoor de ket tingreactie in gang werd gezet. De hoezen stonden allemaal open, in V-vorm en om en om opgesteld. Hiermee werd voor komen dat de hoezen uit zich zelf al zouden gaan vallen. Om het tellen te vergemakkelijken waren sommige hoezen blauw kleurig. Stefan liep met de omvallende hoezen mee en riep om hoeveel er al plat lagen. Totdat ineens het vallen net na zevenhonderd hoezen stopte. Even leek het feest over te zijn. Geen record, want dat stond op tweeduizend. Toch bleek er miniem nog val- beweging in te zitten, waardoor Beiden komen uit het Buurt schap de Beuseberg in Holten. Hij een boerenzoon en zij een boerendochter, nu met elkaar wonende aan de Langstraat 8, in Holten. Het aanstaande bruidspaar heeft afgelopen zaterdag een bruidskoe gekregen. Dit is het cadeau van de ouders van de aanstaande bruid aan het bruidspaar. De (vroegere) naaste buren: Bets en Dineke Bronsvoort en Jan en Jannie Markvoort (Ekkel- man) verkochten de bruidskoe het domino-effect ineens weer werd voortgezet. Soms tergend langzaam en dan weer wat snel ler. Een gejuich ging op toen de hoezen weer begonnen te val len. En helemaal nadat de twee duizend was gehaald. Maar de hoezen bleven vallen, totdat rond de 3500 het geheel weer stokte. Nu leek het toch echt gestopt te zijn. Voor het publiek stond het stil, maar Ste fan zelf bleef er toch beweging inzien. "Het beweegt nog steeds hoor!", roept hij dan ook. Nota ris IJzerman, die de wedstrijd controleerde, zag het ook. Al was de beweging maar heel mi niem. En dan ineens begonnen de hoezen, wonder boven wonder, weer verder met vallen. En hoe dichter het bij het einde kwam, hoe harder de hoezen leken te vallen. Totdat uiteindelijk alles omlag. aan de nieuwe naaste buren: Jan Albert en Jo Paalman (de Kniepe), Rikus en Jolande klein Teselink (Nicolaas) en Pieter en Marijke Jongbloed. Nadat de koop beklonken was met een ouderwets handjeklap "Ik dacht halverwege nog even, dat wordt tellen! Ik dacht dat je je met honderd had verteld, want anders zouden er meer dan vijfduizend staan", zei de notaris na afloop tegen Stefan. "Maar het zijn er nu toch echt vijfduizend. Blijkbaar hebben de hoesjes toch een andere ei genschap dan dominostenen en blijven ze doorvallen." Het feestje was compleet en Stefan mocht met zijn bouwers het bord met het recordaantal omvallende dvd-hoezen om hoog houden. Confetti spoot in de lucht. Een mooi einde van in totaal ze ven uur bouwen met vijftig teams die elk honderd hoezen hebben neergezet. Daarnaast was het geheel mooi aange kleed met muziek en zang. En was er een heus podium neer gezet voor de artiesten en de huldiging achteraf. ging de stoet op weg. Tweemaal werd er onderweg, naar Holtens gebruik, gemeut. Gerrianne en Herman trakteer den iedereen op rood (bessen jenever) en wit (jenever). JUNI Skelettentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, zondag 1 juni 2008 - zondag 2 november 2008 Fietsvierdaagse Sallandse Heu velrug/ Reggeland, Holten e.o., dinsdag 10 juni 2008 - vrijdag 13 juni 2008 Cultureel festival Intashyo y?i Rwanda, Boschkampstraat 6, za terdag 14 juni 2008, 13:00 - 16:00 Zomerconcert op deel, Dijker- hoek, zaterdag 14 juni 2008, 16:00 Koningsschieten, Aalpolsweg, zaterdag 14 juni 2008, 19:00 Politiek Café, Café 't Keuntje, maandag 16 juni 2008, 20:00 Open dag zorgboerderij Het Nös, Tolweg 8 Holten, zaterdag 21 juni 2008,10:00- 16:00 Vogelschieten, Bonte Paard, za terdag 21 juni 2008, 20:00 Tuinpad wandelevenement, Camping Ideaal, Schreursweg, zaterdag 21 juni 2008 - zondag 22 juni 2008 Lekker Jazz, Hotel De Swarte Ruijter, zondag 22 juni 2008, 13:30 - 18:00 Triathlon Holten, Holten, vrij dag 27 juni 2008 - zaterdag 28 juni 2008 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni 2008 - zondag 29 juni 2008 JULI Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 3 juli 2008, 14:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 6 juli 2008, 13:00 Sploder Feest, Espelodijk, vrij dag 11 juli 2008 - zondag 13 juli 2008 Dorpsfeest, Centrum Holten, donderdag 24 juli 2008 - zondag 27 juli 2008 Roggemaaiersdag, Beuken laantje, zaterdag 26 juli 2008 Braderie, Centrum Holten, dins dag 29 juli 2008, 14:00 AUGUSTUS ONK Supermoto, Vletgaarsma- ten Holten, zondag 3 augustus 2008, 1 3:00 Braderie, Centrum Holten, dins dag 5 augustus 2008, 14:00 Beachsoccertoernooi, Heeren genootschap Suffendo, Kalfster- mansweide, zaterdag 9 augustus 2008 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 SEPTEMBER Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 NBvP Holten: Sketches Battum- se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september Holterberg Herfsttoer VW Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 1 3:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008 Uitwisselingscross, Zuurberg Holten, zondag 28 september 2008, 9:30 NBvP Holten: Marie Therese ter Haar lezing over Rusland anno nu, Irene, donderdag 9 oktober 2008, 20:00 NBvP Espelo: Willem Kamps US- VA, trainingen en reizen, Espelo, maandag 20 oktober 2008 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 23 oktober 2008, 14:00 Diepe Hel Holterbergloop, Nijverdal-Holten, zaterdag 25 ok tober 2008

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3