Gerko Potman winnaar kampioenschap biljarten Holtens Nieuwsblad 25 Koetsenrit Bergrijders Goede resultaten broers Bolink Piraten In polonaise bij Peter Koelewijn Tuutjan Hoitens kampioen darten ESPELO - Een 'Klere zooi' is het achterin de feesttent aan de Espelo- dijk waar afgelopen vrij dagavond het Piraten- rockfeest van Hekkalf FM werd gehouden. Dinsdag 10 juni 2008 I Gezellig piratenfeestje Tenminste, dat staat met grote letters op een bord. Het blijkt een verkoophoekje te zijn waar bezoekers onder meer T-shirts konden kopen. Jeroen van der Boom, onder meer bekend van de hit 'Jij bent zo', stond al vroeg op het podium. Hij moest het dan ook nog doen met een meer dan halflege tent. Daar naast zat de stemming er bij de bezoekers nog niet helemaal in. De organisatie wilde Van der Boom liever wat later op het po dium hebben, maar hij had nog een ander optreden in het land. Meteen dendert zijn grootste hit 'Jij bent zo' door de tent. Ge volgd door 'Een wereld' en 'Be tekenis'. Voor Jeroen is Espelo geen onbekend terrein, want aan de overkant van de straat is zijn grootste hit ontstaan. Producer Edwin van Hoevelaak was zelf ook aanwezig en pre senteerde het Piratenrockfeest. Voor de laatkomers die het eer ste nummer hadden gemist en voor alle andere bezoekers die het nummer nog een keer wilde horen, zette Jeroen 'Jij bent zo' gewoon voor de tweede keer in. Het publiek kon het wel waar deren. Boer Frans maakte er een leuke show van op het podi um. Hij zong cover na cover in overall en liet motoren op het podium komen tijdens het nummer 'Oerend Hard' van Normaal. Ook mochten twee meisjes op het podium komen, die meteen als boerinnen werden verkleed. Met een speenfles vol bier mochten ze twee mannen uit het publiek de 'fles' geven. Tot slot werd er nog een foto van Boer Frans en het publiek in de tent gemaakt. Voor de nieuwe cd-hoes van Frans. Uit alles blijkt dat Peter Koele- wijn een rasartiest is. Met z'n 68 jaar wist hij een gezellige sfeer in de tent te creëren. Niet alleen met zijn grote hits als 'Kom van dat dak af, 'Je wordt ouder pa pa', 'Alice' en 'Angeiine', maar vooral ook door tussen de num mers door andere feestnum mers in gang te zetten. Door slechts enkele woorden te roe pen, pikten de bezoekers het nummer al goed op, zongen het uit volle borst mee en begonnen zelfs polonaise te lopen. Wolter Kroes stond als laatste artiest op het programma. Hij scoort op dit moment goed met het nummer 'Viva Hollandia'. Een meeslepende hit dat over het EK-voetbal gaat. Hij be dankte Edwin van Hoevelaak voor de tekst, want Edwin is daar verantwoordelijk voor. Net als Jeroen van der Boom bracht ook Wolter Kroes zijn grote hit twee keer, zodat de sfeer er goed in Kwam. De Bierefluiters mochten uit eindelijk het feest afsluiten. HOLTEN - Zowel Dann Bo- linkf# 72) als Mike Bolink (#31) wisten woensdag 4 juni hun klasse 85cc en 65cc te winnen tijdens de clubwedstrijden, ge organiseerd door MAC de Hol- terberg, op het trainingscircuit van de MAC aan de Imhofweg. Zaterdag wist Mike Bolink ver volgens de klasse 65cc grote wielen te winnen tijdens de achtste NKjeugwedstrijd van de MON te Berghem. Broer Dann behaalde daar bij de 85cc grote wielen een dertiende en negen tiende plaats. Vervolgens wisten beiden in Arnhem de clubwed strijd te winnen op de zondag. was Bert Paalman te sterk voor Gerbrand Huusken, 3-1 (in sets). De beste dame van het toernooi werd Christel Stoel. De hoogste finish was voor Tom van Beek (156). Uitslag HK-Darten 2008 Winnaarronde: leprijsTanTui- tert; 2e prijs Arjan Mulder; 3e prijs Marco van Menum; 4e Prijs Jan Deijk. Verliezerronde: le prijs Suzan v.d. Leur; 2e prijs André Schuchard; 3e prijs Bert Paalman; 4e prijs Gerbrand Huisken. Divers: Hoogste Finish Tom van Beek 114; Beste Dame CJiristel Stoel. Voor meer info en foto's kijk op www.freewebs.com/hkdarten Gerko, om een zo hoog mogelij ke eindklassering te bewerkstel ligen. Jan startte erg goed en bleef maar series maken. Herman had hier in deze partij geen ant woord op, en kreeg ook niet veel gelegenheid tot scoren aange zien Jan jr. de partij al in tien beurten wist te beëindigen. De voorlaatste partij ging tussen Herman en Gerko. Herman leek in het begin de nederlaag in zijn vorige partij helemaal te boven te komen, terwijl Gerko toch wat spanning leek te voelen. Het goede begin kon Herman echter niet voortzetten, en zo kwam ook Gerko weer in zijn ritme. Gerko bleek over stalen zenuwen te beschikken en stootte keurig naar weer een overwinning. De nieuwe kam pioen was op dit moment al be kend, Gerko Potman is zijn naam. De laatste partij tussen Gert Aal- tink en Jan Koning jr. kon de overwinning van Gerko niet meer beïnvloeden, wel stond de tweede plaats nog op het spel. Jan wist uiteindelijk te winnen van Gert, waardoor hij in de eindstand als tweede eindigde. Voor het totaalklassement kijk op www.biljart-klavier.nl. HOLTEN - De koetsenrit had af gelopen zondag het weer erg goed mee. Onder een stralende zon werd oude koetsen een rit gemaakt in en rondom Holten. Hier en daar werd een tussen stop gemaakt. Langs de kant van de weg genoot publiek van al het moois dat langskwam. FOTO: FREDDIE PAALMAN ESPELO - Peter Koelewijn zette afgelopen vrijdagavond de tent op z'n kop in Espelo. Hier werd het Piratenrockfeest gehouden van Hekkalf FM. Bekende nummers als 'Je wordt ouder papa'en 'Kom van dat dak af kwamen voorbij. Het publiek zong uit volle borst mee. foto: freddie paalman HOLTEN - Onder grote publie ke belangstelling werden afge lopen vrijdag 6 juni de finales gehouden van het Holtens Kampioenschap Darten bij Bierlokal am Bahnhof. Jan Tuitert werd Holtens Kam pioen 2008. In de finale van de winnaarronde won 'Tuutjan' verrassend eenvoudig met 4-1 (in sets) van Arjan Mulder. In de kleine finale (om de 3e/4e plaats) was Marco van Menum met 3-1 (in sets) te sterk voor Jan Deijk. Ook werden de finales van de verliezerronde gespeeld. Om de le/2e plaats werd Suzan v.d. Leur winnaar, Suzan wist met 3- 1 (in sets) te winnen van Andre Schuchard. In de kleine finale HOLTEN - In Café Jansen werd vrijdagavond 30 mei de finale gespeeld van het biljart kam pioenschap van Holten. De vier deelnemende verenigingen lansen, Kalfsterman Vlishoek en Klavier hebben hun naam ontleend aan dit toernooi, het IKVK-toemooi. Na drie voorrondes en twee hal ve finales bleven acht biljarters over, waarvan er vier speelden om de plaatsen 5totenmet8bij de Vlishoek. De grote finale vond afgelopen vrijdag plaats, in totaal hebben 68 biljarters deelgenomen aan dit prestigi euze toernooi. De eerste wedstrijd ging tussen Herman Nikkels en Gert Aal- tink. Herman bleek al gauw veel te sterk voor Gert, en wist zijn Partij met zeventig caramboles in slechts vijftien beurten af te tonden. Hierna kwamen Jan Koning jr. en Gerko Potman aan tafel. Het ging lange tijd gelijk °P. en beide heren hadden kan- De spanning was te snijden tijdens het Holtens Kampioenschap biljarten in Café Jansen. foto:Sander scheperman sen op de overwinning. Gerko bleek aan het eind toch het koelbloedigst, en wist met een achttal caramboles verschil de partij naar zich toe te trekken. In de derde partij mocht Gerko op nieuw aantreden, dit keer tegen Gert Aaltink. Ook in deze partij was Gerko de beste, zodat hij een riante uitgangspositie voor zichzelf had gecreëerd. In de vierde partij tussen Jan en Her man stond veel op het spel, na melijk aansluiting houden bij

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25