Holtens Nieuwsblad 3 Aangekleed met muziek en dans Kennismakingsavond muziekinstrumenten Monument in aanbouw voor alle Beusebergers Wie wint vogelschieten in Holten? Geslaagd jaarreisje bejaardensoos Politie houdt slingerende man aan Column HOLTEN-Aan het eind van de regenboog staat zaterdag 7 juni geen pot met goud. Wel staan er vijftig gouden dominostenen. Dinsdag 3 juni 2008 Vallende dvd-hoezen ar" Stefan Schöppers legt de laatste hand aan het decor. Zaterdag 7 juni probeert hij het wereldrecord dvd-hoesjes laten vallen te ver breken. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Wie wordt de Schut - terskoning van Holten? Tijdens het Vogelschieten op het terrein aan de parallelweg Markeloseweg en Aalpolsweg wordt hier zaterdag 14 juni om gestreden. Iedereen is welkom om mee te doen of om te komen kijken en de deelnemers aan te moedi gen. Inschrijven kan die dag vanaf 18.00 uur op het schietter- rein. Het schieten begint om 19.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 20 euro per schutter. De huldiging van de nieuwe Schutterskoning is meteen na afloop van het evenement. De hoofdprijs is 100 euro. HOLTEN - Bejaardensociëteit Holten heeft afgelopen dinsdag haar jaarreisje gehad. De bus met Frans Spikker van Spitax aan het stuur vertrok rond 9.00 uur vanaf de Kandelaar naar Friesland. Het werd een gezelli ge rit naar het museum over Douwe Egberts, in Joure. Uiter aard stond hier de koffie klaar en kreeg het gezelschap een rondleiding. Er konden ver schillende demonstraties in verschillende panden worden bekeken. In restaurant De Oranjerie in hartje Joure geno ten de reizigers van een lekkere warme maaltijd. Daarna werd in Giethoorn nog een boottocht gemaakt. Duur de Zilverzaandweg leup het gemeentehuus a vrog leuig. Het was ongewoon drök op de raadsvergadering. Gen wöön- der, iedereene maakt zich grööte zörg'n oaver de drökte op de nieje wèèg'n, die't ter mött kömm'n. Iedereene be grip det ter wat mött gebuur'n. Het centrum van Hoolt'n mött minder verkèèr te verwark'n krieg'n. Van alle kaant'n is ter tèèg'nstaand tèèg'n disse plann'n. Het geet oaver röönd- en raandwèèg'n en die mai neet duur mekaa haal'n met ontsluutingswèèg'n. Ai det neet snapt, woi vuur dom verslett'n. Het heult in, det het Waansink tracéé en de Zilver zaandweg niks te maak'n hef met wat vuur ne rööndweg dan ök. Ma ai de gesprekk'n 'n van de road anheurt, kriej in de gaat'n, det zet verschil zelf ök neet aided wèèt. Vèèr in sprekkers mögg'n eur verhaal doon. Doar wörd'n nöuwelijks noar e lustert. De beslissing was der a. Vroag'n wörd'n der neet e stelt. De insprekkers hadd'n net zö good in huus tönn'n bliem'n. Eene vroage kwam der uut'n hook van de SGP. Doar lag de piene van diss'n oamd. "Ie zegt wa, woe't neet mött, ma hei der ök oaver noar e dach, woe't dan wa mött", heul de SGP öönz'n in- sprekster vuur. Eur antwoord was helder. "Ie mött neet wat Ze worden er neergezet door besliss'n, zöönder dai weet, wat de uutslag is oaver de rööndwèèg'n". Doar had ze geliek an. In tweiduuzendviefe hef de road e zeg, det het rep- port oaver de rööndweg of e wacht zöll wörd'n. Twei en hallef joar is ter met henne sla- tert. Twei en hallef joar hef de road der niks oaver e zeg. Zie gèèft waarachtig zelf an det ze det neet good hebt e doane. Op een vuurstel van de SGP um disse beslissing vèèr mo- and an te hööl'n, tut de uutslag oaver de rööndwèèg'n bekèènd is, krèèwe de stelling van dartiene vuur, twaalme tèèg'n. Ongeleufelijk, twei en half joar sloap'n en dan gen vèèr moand dörm'n te wach'n op een repport. Het móg neet zö weer. De onts luutingswèèg'n goat duur. Het gemeentehuus leup leuig. De mocratie met dartiene vuur en twaalme tèèg'n. Hier hai de zelfde beslissing könn'n nem- m'n, met het fetsoen um het vèèr maond an te hööl'n. Hier hai mekaa de haand könn'n reik'n op de leste vergadering van wethöölder Stèègeman. De hèèle road, B en W en de insprekkers hadd'n met een good geveul op huus an kön n'n goa. Één dinge steet as ne poal bo- am'n water. As ter gen röönd weg kump, bint de onts- luutingwèèg'n vanzelf röönd of raandwèèg'n, zö gauw ai het centrum van Hoolt'n op slot doot. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Stefan Schöppers en ze vormen een opwarmertje voor de vijf duizend dvd-hoesjes die om moeten vallen. De Holtenaar doet komende zaterdag in sporthal 't Mossink een poging het wereldrecord 'dvd-hoesjes laten vallen' te breken. Het ou de record staat op tweeduizend, dus is er wel wat speling voor Schöppers om in het Guinness Book of Records te komen. Schöppers heeft er alle vertrou wen in dat het gaat lukken. "We hopen dat een wereldrecord er inzit, maar je weet nooitwat die hoesjes gaan doen. Het kan zomaar zijn dat ie eerder stopt. Gelukkig hebben we flink veel speling." De regenboog is het decor waarin de eerste stenen moeten vallen. Om precies 21.00 uur moet de eerste dominosteen langs een draadeind naar bene den vallen. Dat duurt ongeveer HOLTEN - Wie altijd al een mu ziekinstrument heeft willen spelen maar nog niet goed wel ke, kan vrijdag 13 juni naar het HMV-gebouw. Daar kan men allerlei muziekinstrumenten bekijken en bespelen. Ook kan men er informatie krijgen over verschillende soorten muziek instrumenten. Wie het leuk lijkt BEUSEBERG - Buurtvereniging Beuseberg bestond vorig jaar 12,5 jaar. Dat werd vorig jaar ex tra gevierd tijdens het Beus- bergs Feest met onder meer een boerenbruiloft. Om nu iets blijvends te hebben wil vriendenclub BAF de Beuse- bergers een monument geven. een minuut waarop de steen de vijftig gouden dominostenen één voor één in beweging zet, waarna de laatste dominosteen het eerste dvd-hoesje moet aan tikken. De vijfduizend dvd- hoesjes worden zaterdagmor gen door vijf groepjes van twee personen in de hal neergezet. "Ik zet het eerste hoesje neer, maar bouw verder niet mee", zegt Schöppers. "Ik hou me be zig met de randactiviteiten, ar tiesten ontvangen en zo." Een bekendheid die de eerste steen omgooit, heeft Schöppers nog niet weten te strikken. "Ik heb de burgemeester gepro beerd, maar ik krijg geen reac tie. Nu ben ik bezig met Chiel Beelen van 3FM. Als dat niet doorgaat probeer ik Robin Paul Weijers van Domino Day." De openingsact staat al wel vast. Drie als monniken verkleedde danseressen zullen daarbij een om een instrument te bespelen kan daarvoor op les bij HMV. Naast les kan men meespelen met het jeugdorkest/ de jeugd drumband en daarna met het orkest/ drumband. Dan kan men meedoen aan optredens, concoursen en optochten. De kennismakingsavond begint om 19.30 en duurt tot 20.30 uur. Een deel hiervan is al geplaatst aan de Russendijk. Er moet ech ter nog een koperen plaat op komen met gegrafeerde tekst. Als alles klaar is wordt het mo nument onthuld, maar een da tum hiervoor is nog niet ge pland. rol spelen. Voor het groots op gezette evenement zijn nog kaarten beschikbaar. De kaar ten kosten 4 euro en zijn ver krijgbaar bij VW Holten en via de website www.dominore- cordholten.nl. Het programma begint om 19.30 uur. Naast op tredens van de slagwerkgroe pen Advendo uit Nijverdal en Excelsior uit Hengelo treedt zangeres Eva Hoefman op en pianist Bas Hakkert. Ook zijn er voorstellingen van de dames dansgroep B'Dazzled, de volks dansgroep NBPV en doedelzak speler Tjitte de Wolff. Eén van de bouwers is de Duit ser Max Poser die speciaal voor het evenement van Schöppers vanuit Berlijn naar Holten komt. In augustus volgt Schöp pers de omgekeerde weg als hij samen met Max in Berlijn een poging waagt 55.555 dominos tenen om te laten vallen. HOLTEN - Van een 42-jarige man uit Holten is het rijbewijs ingevorderd omdat hij weigerde mee te werken aan een adem analyse. Zaterdagnacht 31 mei omstreeks 24.00 uur zien sur veillerende agenten dat een au to slingerend over de Langstraat in Holten reed. Zij gaven een stopteken. De bestuurder ne geerde dit en bleef zijn weg ver volgen. Toen de bestuurder plotseling aan de Winkelberg weg stopte, kon hij worden aan gehouden. De bestuurder, een 42-jarige man uit Holten, werd overgebracht naar het bureau voor een ademanalyse om te controleren of hij onder invloed van alcohol verkeerde. Omdat hij weigerde mee te werken is zijn rijbewijs ingevorderd. Om 02.00 uur mocht hij het bureau weer verlaten. Skelettentoonstelling, Na- tuurdiorama Holterberg, zondag 1 juni 2008 - zondag 2 november 2008 Inloopavond Wereldtijdpad, Gemeentehuis Holten, donder dag 5 juni 2008, 19:00 Piratenrockfeest, Espelodijk Es- pelo, vrijdag 6 juni 2008 Wereldrecord DVDomino, Sporthal 't Mossink, zaterdag 7 juni 2008 Stratenvoetbaltoernooi, Vlet- goor, zaterdag 7 juni 2008 Koetsenrit, De Bergrijders, Hol ten, zondag 8 juni 2008 Optreden Normaal, Espelodijk Espelo, zondag 8 juni 2008, 17:00 Fietsvierdaagse Sallandse Heu velrug/ Reggeland, Holten e.o., dinsdag 10 juni 2008 - vrijdag 13 juni 2008 Cultureel festival Intashyo y?i Rwanda, Boschkampstraat 6, za terdag 14 juni 2008, 13:00 - 16:00 Zomerconcert op deel, Dijker- hoek, zaterdag 14 juni 2008, 16:00 Koningsschieten, Aalpolsweg, zaterdag 14 juni 2008, 19:00 Open dag zorgboerderij Het Nös, Tolweg 8 Holten, zaterdag 21 juni 2008, 10:00 - 16:00 Vogelschieten, Bonte Paard, za terdag 21 juni 2008, 20:00 Tuinpad wandelevenement, Camping Ideaal, Schreursweg, zaterdag 21 juni 2008 - zondag 22 juni 2008 Lekker Jazz, Hotel De Swarte Ruijter, zondag 22 juni 2008, 13:30 - 18:00 Triathlon Holten, Holten, vrij dag 27 juni 2008 - zaterdag 28 juni 2008 Dijkerhoeks Feest, Dijkerhoek, vrijdag 27 juni 2008 - zondag 29 juni 2008 JULI Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19, donderdag 3 juli 2008, 14:00 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 6 juli 2008, 13:00 Sploder Feest, Espelodijk, vrij dag 11 juli 2008 - zondag 13 juli 2008 Dorpsfeest, Centrum Holten, donderdag 24 juli 2008 - zondag 27 juli 2008 Roggemaaiersdag, Beuken laantje, zaterdag 26 juli 2008 Braderie, Centrum Holten, dins dag 29 juli 2008, 14:00 AUGUSTUS ONK Supermoto, Vletgaarsma- ten Holten, zondag 3 augustus 2008, 1 3:00 Braderie, Centrum Holten, dins dag 5 augustus 2008, 14:00 Beachsoccertoernooi, Heeren genootschap Suffendo, Kalfster- mansweide, zaterdag 9 augustus 2008 Open huis, De Boschkamp, vrij dag 29 augustus 2008, 19:00 - 21:00 Nationale nachtvlindernacht, Natuurdiorama Holterberg, vrij dag 29 augustus 2008, 21:30 Fokveedag, Espelo, zaterdag 30 augustus 2008 SEPTEMBER Endurance Holten, Holterberg, zaterdag 6 september 2008 Keunerit klassieke motoren, Beusebergerweg, zaterdag 6 sep tember 2008, 11:00 NBvP Holten: Sketches Battum- se Revue, Irene, woensdag 10 september 2008, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermans- weide, donderdag 11 september 2008 - zondag 14 september 2008 Holterberg Herfsttoer WV Holten, Mossink, zondag 21 sep tember 2008 Erwin Autocross, Schupperts- weg Holten, zondag 21 septem ber 2008, 1 3:00 NBvP Espelo: Van Velzen, pa ranormaal therapeut, Espelo, maandag 22 september 2008

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3