Holtens Nieuwsblad 29 Oudheidkamer denkt aan nieuwe expositieruimte Imhof Crosstraining met Erik Davids Ine van de Wal stopt wegens medische redenen met lesgeven bij SV Bato Verkeersplan geen geronnen race Dinsdag 3 juni 2008 Ine van de Wal stopt bij Bato HOLTEN - Na jarenlang een van de boegbeelden van de trainersstaf te zijn geweest, heeft danspedagoge Ine van de Wal (54) afgelopen donderdag afscheid genomen van SV Bato in Holten. Om medische redenen is het beter dat Van de Wal stopt met lesgeven. Maar ze zal SV Bato niet helemaal uit het oog verlie zen want ze zal nog wel het een en ander begeleiden. Het lesge ven gaat Sharon Vorst op zich nemen. Zij heeft ook les gehad van Ine en heeft daarna een dansopleiding in Amsterdam gevolgd. "Het afscheid was prachtig. Met kinderen die ik les gaf, hebben we leuke dingen ge daan en ik kreeg van ieder van hen een bloem, mooi hoor. Met de ouderen ben ik naar een ou de boerderij, een soort museum in de buurt geweest en met de andere groepen gezellig een borrel gedronken tot in de late uurtjes. Met het bestuur ben ik nog uit eten geweest". Tevreden kijkt Ine, woonachtig in Almelo, terug op 33 jaar werken in Hol ten. Dans en muziek is hele maal haar ding. "Ik ben ook bij na in de schouwbug geboren want mijn vader was operazan- ger. Ik heb onder meer de dans opleiding en conservatorium afgerond. In 1975 ben ik begon nen bij Stichting Cultureel Werk in Holten met het geven van ballet en jazz-dance en in sep tember 1983 is dit overgeno men door SV Bato. In de jaren ben ik telkens meer gaan doen zoals aerobics, callanetics, kids- dance en bewegen voor oude ren. Nieuw is Keep Fit 50+ met een gemengde groep en dat is ook heel gezellig. Ook bewegen op muziek voor mensen met en verstandelijke handicap zit in ons pakket. Het is mooi om te zien hoe zij hiervan genieten. We halen ze uit 'de stoel' en dat geldt ook voor veel senioren want anders doen ze niks. Voor mensen met dementie halen we bijvoor beeld oude voor hen herkenba re liedjes uit de kast. Muziek sti muleert natuurlijk het bewegen. Het bestuur gaf me ook altijd al le vrijheid om nieuwe dingen te ontwikkelen". Vanuit SV Bato heeft Van de Wal bijvoorbeeld ook cabaretlessen verzorgd voor het personeel van verzorgingshuis Diessenplas om cabaretavonden te verzor gen voor de bewoners, voor de Canadezen die eens per jaar in Holten kwamen de optredens verzorgd met de showdance- groep en tevens bij het carnaval en de Dijkerhoekse Revue. "We hebben eigenlijk van alles ge daan met de bevolking en je leert op die manier veel mensen kennen. Ik heb inmiddels drie generaties lesgegeven want ik kwam weer kinderen en zelfs kleinkinderen tegen van de eer ste kinderen die ik ooit lesgaf. Sommigen gaan door in dans of muziek en anderen doen weer heel wat anders. Mijn knieën la ten het een beetje afweten, an ders was ik nog niet gestopt met lesgeven, zo mooi vind ik het. Maar terugkijkend zijn het mooie jaren geweest". Ine neemt eerst even rust en gaat kijken en gaat zich oriënteren op (weer) nieuwe dingen dus dat kan SV Bato even afwach ten. HOLTEN - Meervoudig Nederlands kampioen MX-3 coureur Erik Davids gaat een motorcrosstraining verzorgen op het circuit de Imhóf in Holten. Deze trainingsdag wordt gehouden op zaterdag 7 juni en is toegankelijk voor beginnersjeugd en -volwassenen. Erik Davids zal met hulp van een of meerdere top coureurs een prachtige training verzorgen waarbij de verschillende technieken van het motorcrossen centraal staan. De training begint vanaf 9.30 uur op het technische circuit de Imhof voor de jeugd (50 t/m 85cc). De groep jonge rijders staan onder meer motorbeheersing en bochtentechniek op het programma. Om 13.30 uur start de training voor volwassenen, welke net zijn begonnen met motorcrossen (vanaf 125cc). Tijdens deze training wordt naast de bochten techniek ook veel getraind op het springen en starten. Deze training kost 15 euro en reserveren kan op www.motorcrosskleding.nl. (Gedeelte van het inschrijfgeld gaat naar Ronald Mc. Donaldhuis in Zwolle) Ian Beumer en Jan Deijk van Oudheidkamer Hoolt'n laten de te keningzien. FOTO: SANDER SCHEPERMAN VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - Ook het vertrek waar de VW nu gebmik van maakt, zal nauwelijks verbetering ople veren. "En de oude raadszaal die boven zit, is niet geschikt om te gebmiken als expositieruim te', zegt Jan Beumer. "Er zit geen lift in het gebouw en de trappen zijn veel te steil." Met name bovenstaande problema tiek was de eerste aanleiding te kijken naar meer mogelijkhe den. lan Beumer en Jan Deijk zien het al helemaal zitten met de ontwikkelde plannen. Door ar chitect Johan Koopman is een ontwerp gemaakt hoe het zou kunnen worden, lan Beumer: "De bedoeling is dat er op de palen een gebouw komt met twee verdiepingen. Eén verdieping wordt gebruikt voor de eigen expositie en de andere zou geschikt zijn voor een wisselende tentoonstelling van Holtense kunstenaars, bij voorbeeld schilderkunst en beeldende kunst. Hierdoor blijft een bezoek telkens interessant en biedt het een podium voor Holtenaren om hun kunstwer ken te kunnen etaleren. Want tot nu toe is dat niet of nauwe lijks mogelijk". Jan Deijk: "De eerste verdieping is een ruimte van 360 vierkante meter met een gebogen wand. Daarboven komt een ruimte van 150 vierkante meter met zicht op de gebogen wand. Het geheel geeft een enorm gevoel van ruimte. En alles wordt be reikbaar met een lift. Ook het oude gemeentehuis. We willen de parkeerplaatsen voor de om wonenden bewaren, zodat het gebouw op palen komt te staan. Het parkeergedeelte kan dan worden afgesloten." Beiden hopen daarom dat de nieuwbouw aan de achterkant gerealiseerd kan worden. "De gemeente staat er niet negatief tegenover en vindt het zeker be spreekbaar." Voor de Oudheid kamer dus een steun in de mg. Jan Beumer: "Er zijn grote plan nen voor een nieuw winkelcen trum en daar moet dit geheel natuurlijk wel in passen, maar het wordt een mooi modem ge bouw dat goed tot zijn recht komt bij de oude uitstraling van het voormalig gemeentehuis." Beiden zijn het met elkaar eens: het wordt een fantastische voorziening in het centrum voor zowel de Holtenaren zelf als voor de toeristen. "Er moet nu gewoon iets gebeuren in het centrum van Holten, want zo kan het niet langer", vindt Jan Deijk. "Wil het centrum aan trekkelijk blijven dan dient het te worden getransformeerd tot een aantrekkelijk en gezellig verblijfsgebied met winkels ho reca en ook voorzieningen voor de toerist. Om dat te bereiken is overleg en samenwerking tus sen de verschillende belang hebbenden noodzakelijk. De oudheidkamer hoopt met haar plannen daartoe een eerste aanzet te geven. Op dit moment is er niet meer dan een tekening en nog geen enkele toezegging. Maar nega tieve geluiden hebben de twee ook niet gehoord op de plan nen. DOOR LEZER: DICK VAN DER TORRE In de raadsvergadering van 26 mei is het bestemmingsplan Zilverzand-Wansinktracé goedgekeurd. De raadsverga dering leek meer op een slecht partijtje voetbal, Zilverzand- Wansinktrace tegen een Noor delijke rondweg. Het werd 13- 12 jawel, maar is dat vertrou wenwekkend als na 20 jaar dis cussie een dermate nipte meer derheid wordt behaald? Der tien vooringenomen burgers bepalen wat goed is voor de an dere 8.600. Valt nu het doek en is er niets meer aan te verhelpen? Dat is een reactie die je zo te horen krijgt, maar niets is minder waar. Er zijn nog voldoende mogelijkheden. Er is een be sluit genomen, terwijl er in 2005 (nog weer) afgesproken studies voor alternatieven pas in de loop van 2008 zijn gestart. Dat is obstructie door het niet op tijd uitvoeren van de wens van een meerderheid in de raad! Het voorstel voor onder meer het Zilverzandtracé gaat nu naar de Provincie en een reac tie is niet eerder dan eind van dit jaar te verwachten. Ook nu kunnen burgers bezwaar ma ken. Vooral doen! Als de Pro vincie het plan goedkeurt, moeten we zorgen dat niet met de werkzaamheden kan wor den begonnen door bij de be stuursrechter een voorlopige voorziening te vragen. Dan kan er geen schop de grond in! Ver volgens ligt de weg naar de Raad van State nog open. En dan zitten we al dicht tegen de volgende gemeenteraadsver kiezingen in 2010 aan. En het kan niet anders dat de woede van de Holtenaren dan zijn ef fect op die verkiezing zal gaan hebben. We hebben dat eerder meegemaakt met de Maïsweg. Het scheelde bij de laatste ver kiezingen nog geen 100 stem men en dan had Gemeentebe lang twee zetels gehad en geen drie en de WD drie. Dat college had er dan heel anders uitge zien, want de SGP en de CU rusten niet eerder voordat ze weer het college kunnen vor men en de WD kan dat moge lijk maken. Exit huidig college en Zilverzandtracé dan. Er is een goede reden waarom bij hierna volgende procedures de gemeente het loodje legt. Zij zijn in hoge mate nalatig ge weest om de door gerenom meerde bureaus geadviseerde maatregelen, eerst het verkeer sluw maken van het centrum (rond de Smidsbelt), stelselma tig niet bespreekbaar te maken. Metingen en adviezen van ver keersbureaus hebben overdui delijk aangegeven dat met een verkeersbelemmerende maat regelen het beoogde doel kan worden bereikt Dat is een nieuw feit waar de rechter ge voelig voor is en deze kan de gemeente opdragen haar huis werk over te doen. Dat oorspronkelijke doel lijkt er nauwelijks meer toe te doen. Het is een prestigeslag van de gemeente aan de éne kant te gen de ondernemersbelangen van Rijssen en Holten gewor den. De collegepartijen hebben zo elk hun eigen agenda. Wet houder Stegeman weet zich ge steund door zijn CDA en wil zijn Zilverzandtracé en de PvdA wil hun rotonde in de Rijssen- seweg nu wel eens aangesloten zien, anders blijft het maar een dom pleintje Voor oversteken de fietsers verkocht, weet t> nog? Gemeentebelang zit klem, heeft in de loop van de tijd een reeks van argumenten aange voerd om de burger de indruk te geven dat het echt maar een plaatselijke 'ontsluitingsweg' en geen doorgaande weg met vrachtautoverkeer zou worden. We weten nu beter, de ver keersdrukte van de provinciale weg Rijssen-Holten wordt nu verlegd vlak nabij het centrum met 9.500 auto's. Dat wordt ge woon een doorgaande weg met veel vrachtverkeer. En nu de oppositie. Die heeft met steun van de bedrijven in gezet op een kort mogelijke route tussen de bedrijventer reinen in Holten en Rijssen. Als je naar de voorgeschiedenis kijkt, dan is de al jaren lang du rende vete tussen de SGP en het CDA mede verantwoorde lijk voor de gang van zaken. De Provincie vindt overigens dat pas na 2020 een Noordelijke rondweg een optie kan zijn. Daarom Holtenaren, denk niet dat het een verloren zaak is, maar blijf strijdlustig! Het be sluit van de raad is op oneigen lijke gronden genomen door geen maatregelen te nemen. Als we het willen, kunnen we het nog jaren tegen houden. Het is jammer dat het Zilver zandtracé door de gemeente als voorwaarde voor het ver keersluw maken van het cen trum als een oneigenlijk druk middel wordt gebruikt, terwijl er een plan van de HHV ligt dat een goede basis is voor een ver keerscirculatieplan.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 29