Holtens Nieuwsblad 19 Ton van Oijen zeker van titelprolongatie Jubileum Collecte MLD Stichting Skelettententoonstelling Roefeldag Bergruitertjes echtpaar Markvoort SV Bato Ine van de Wal stopt ermee HOLTEN-Het jaarlijk se stratenvoetbal wordt zaterdag 7 juni op de vel den van sportpark 't Vletgoor in Holten ge houden. Wie verslaat winnaar van vorig jaar: team Kol-Noord? HOLTEN - Natuurdio- rama Holterberg houdt samen met preparateur Mickel van Leeuwen van 10 juni tot en met 2 no vember een zeer bijzon dere en voor Nederland unieke tentoonstelling. huisarts tandarts kerkdiensten Weekenddiensten Dinsdag 3 juni 2008 Stratenvoetbal op Vletgoor HOLTEN - De Maag Lever Darm Stichting houdt van 9 tot en met 14 juni de collecteweek. Ieder jaar krijgen 1500 mensen slokdarmkanker. De afgelopen tien jaar is het aantal paüënten met 30% toegenomen. Omdat de ziekte vaak pas in een laat stadium wordt vastgesteld, is de overlevingskans gering. De Maag Lever Darm Stichting gaat de strijd aan tegen slokdarm kanker. Daarom financiert de stichting wetenschappelijk on derzoek naar slokdarmkanker en geeft voorlichting over deze sluipende ziekte, de risicofacto ren en de alarmsignalen. De organisatie is dit jaar in han den van Blauw Wit '66. Tijdens de inschrijfavond op 21 mei hebben zich vijftien ploegen aangemeld. Tijdens deze bij eenkomst is onder meer ge sproken over het reglement dat gehanteerd wordt voor dit toer nooi. Ook werd gesproken over het dragen van scheenbescher mers. Aan het eind van de bij eenkomst vond de loting plaats. De loting werd verricht door de ploeg die vorig jaar op de twee de plek eindigde. De winnende formatie uit 2007, Kol-Noord, komt de beker wel verdedigen, maar moest op de inschrijfa vond verstek laten gaan. De poule-indeling is als volgt: Poule A: Lukensveld, De Whee- me, Oranjestraat, Lichtenberg en Kol-Noord. Poule B: De Haar Noord, Beuse- berg-Oost, Holterbroek, Kene- mansstraat en De Beuseberg. Poule C: Look-Borkeld, Köl- lingserf, Vislandkieft, Dijker- hoek en de Noordenbergstraat. De eerste wedstrijden beginnen om 9.00 uur. De poule-win naars en de beste nummer twee plaatsen zich voor de halve fina- ïe, waarna de laatste wedstrij den om de derde en vierde plaats en de finale worden ge speeld. De ploegen kunnen naar alle waarschijnlijkheid al gebruikmaken van de nieuwe kleedkamers op sportpark 't Vletgoor. De bouwploeg van Blauw Wit '66 heeft in de afgelo pen paar maanden hard ge werkt om o.a. twee nieuwe kleedkamers te realiseren. Het bouwschema voorziet er in dat de ruimtes op 7 juni waarschijn lijk al in gebruik genomen kun nen worden. Voor de winnaar in 2008 is een nieuwe Bokaal beschikbaar en voor de meest sportieve ploeg wacht een fraaie sportiviteitprijs. Diverse scheidsrechters uit Holten zul len de wedstrijden in goede ba nen leiden terwijl de ook aan wezige EHBO hopelijk niet of heel weinig in actie hoeft te ko men. Na afloop van het toer nooi is er voldoende gelegen heid om gezellig met elkaar na te praten onder het genot van een drankje en een warme hap. HOLTEN - Ine van de Wal was jarenlang een boegbeeld van SV Bato. Jarenlang heeft ze les gegeven bij SV Bato. Nu stopt ze ermee en werd ze in het zonnetje gezet. foto: sander scheperman 'Inside out' laat het onderhuid se leven van dieren zien. Waar de dieren meestal alleen op plaatjes, bij kinderboerderijen, dierentuinen of in het bos te zien zijn, laat Mickel, dierver- zorger in Safaripark Beekse Ber gen en zelfstandig ondernemer, zien hoe de anatomie van die ren in elkaar zit. Botje voor botje 'fplrepareert' hij dieren die een natuurlijke dood gestorven zijn, door het dier te ontdoen van de huid en opnieuw in elkaar te zetten. "Van kind af aan ben ik gefasci neerd door alle facetten van de natuur. Tijdens mijn talrijke wandelingen kwam ik regelma tig in contact met levende, maar ook dode dieren", aldus Mickel. "Deze kon ik rustig van heel dichtbij bekijken. Botten die ik vond nam ik mee naar huis. Urenlang was ik bezig met het uit elkaar halen en weer in el kaar zetten van geraamtes. Ont zettend arbeidsintensief werk". Tijdens de tentoonstelling zijn ongeveer 25 dieren te bekijken. Naast de dieren die botje voor botje in elkaar zijn gezet, staan geprepareerde dieren waarbij, zoals bij alle dieren in het na tuurmuseum, de beenderen zijn verwijderd. Zo zijn soms uit één dier dus 2 preparaten ge maakt. Door naar dierengeraamtes te bekijken kun je enorm veel le ren over de anatomie van een dier. Waarom is het ene dier bij voorbeeld veel zwaarder ge bouwd dan het andere? Of hoe kun je zien of een dier een plan- Maatsch. Huisarts Holten, Kei- zersw. 32, tel. 363553. Spreek uur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp tussen 17.00 en 8.00 uur. Centrale Huisart senpost Salland, 0570-501777. I. van Ofwegen in Rijssen. Tel. 0548 514140. Bellen voor af spraak. teneter of een vleeseter is? Mic kel van Leeuwen: "Levende die ren zijn natuurlijk het aller mooist! Maar op deze manier kun je ook van dode dieren ont zettend veel leren. En waardeer je de levende natuur nog veel meer!" Deze bijzonder en voor Neder land unieke tentoonstelling is van 10 juni tot en met 2 novem ber te zien in Natuurdiorama Holterberg, Holterbergweg 12, Holten, www.museumholter- berg.nl. - telefoon 0548-361979. HOLTEN - De Roefeldag heeft woensdag 28 mei weer in Hol ten plaatsgevonden. Een dag waarop de kinderen een kijkje kunnen nemen in de grote mensenwereld. De werkgroep bestaande uit El len Reuvekamp, Eveline Ool- bekkink, Odette Koenis en Cisca van Engbrink zijn zeer tevreden over het verloop van de dag. Ie der jaar is het weer een hele klus om genoeg bedrijven en vrijwil ligers te vinden die mee willen werken aan deze unieke dag voor de kinderen van de groe pen 5, 6, 7 en 8 van de basis scholen. Maar liefst 333 kinde ren hebben een bezoekje ge bracht aan twee bedrijven in Holten. Leuk is dat het in veel gevallen niet alleen bij kijken blijft, maar dat de bedrijven de kinderen ook in de gelegenheid stellen zelf ook in actie te ko men. Zowel de 54 bedrijven maar ook de 88 vrijwilligers worden na mens de werkgroep en de kin deren hartelijk bedankt. Wenst u meer informatie of wilt u zich aanmelden als bedrijf, dan kunt u zich wenden tot de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten, telefoon: 0548 - 36 27 55. Hervormde Kerk, Smidsbelt - Zon. 9.30 u - Philadelphiadienst in De kandelaar en 19.00 uur - gezamenlijke dienst in De Kan delaar. Dijkerhoek/Espelo - geen dienst. Geref. Kerk De Kandelaar - Zon. 09.30 u. ds. S.M. Roozenboom - Philadelphiadienst en 19.00 u. ds. J. de Lange uit Hardenberg (gezamenlijke dienst). Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw), Zon. 10.00 u. Lammert Trui. HOLTEN - Met nog één ronde in de interne schaakcompetitie te gaan is Ton van Oijen al de finitief zeker van titelprolonga tie. Daarachter zijn de verschil len kleiner en is nog niet beslist hoe de verdere verdeling van het podium er uit gaat zien. Jan Scheperman heeft de beste kansen maar Martij n Hage is nog niet helemaal kansloos om Prot. Gem. Okkenbroek - Zon. 9.30 u. ds. H. van Essen-Abarba- nel (doopdienst) m.m.v. kinder koor, kindemevendienst en op pas. Katholieke Kerk Gebouw Irene te Holten - 9.30 u. Euch. m.m.v. Koor uit Raalte. WIJZIGINGEN EN AANVULLIN GEN STUREN NAAR C.M. VELU- WENKAMP-CLAASSEN, WULP 28, 7462 ZR RIJSSEN OF E-MAIL: C.M.VELUWENKAMP@PLANET.NL de tweede stek op te eisen. Di- nant en Henk van Beek zullen uitmaken wie de vierde plaats in gaat nemen. Gerrit Luggen- horst zal wel zesde worden. Om de zevende tot en met negende plaats zal nog danig gestreden worden tussen Wim Kees van Rijssen, Dick van der Knaap en Gerrit Stevens. Gerrit heeft van dit trio duidelijk de slechtste pa- Op de achtergrond de Dorps kerk. pieren. In de voorlaatste ronde werden slechts een vijftal papie ren gespeeld. Hieronder de uitslagen: Dick van der Knaap - Ton van Oijen 0-1: Jan Scheperman - Karl Heinz Leisten 1-0; Henk van Beek - Gerrit Luggenhorstrem; Roelf de Jonge - Bertus van Beekrem; Joh. Klein Teeselink - Gerrit Stevens 0-1. Britt Barvelink behaalde zater dag 24 mei in Hoogenweg met Desperado een zevende prijs in het klassieke springparcours, klasse B categorie D en E. Beau Barvelink behaalde met Xarola eveneens in Hoogenweg een eerste prijs in het progressieve springparcours klasse M cate gorie E. Afgelopen zaterdag op een concours in Bmchterveld behaalde Britt Barvelink met Desperado een tweede prijs in het klassieke springparcours klasse B categorie E. Myrthe Barvelink behaalde met Night mare zowel in het klassieke als in het progressieve springpar cours een eerste prijs. HOLTEN - De heer en mevrouw Markvoort zijn maandag 2 juni 55 jaar geleden in het huwelijk getreden. Burgemeester Bort Koelewijn zal het echtpaar thuis aan de Fl- isweg gaan bezoeken. Het echtpaar kreeg drie zonen en drie dochters. Ook kwamen er twaalf kleinkinderen. De gezondheid van het echt paar is redelijk goed. Zij wonen nog steeds op het zelfde adres waar zij destijds zijn gaan wonen, dat wil zeggen de boerderij van de ouders van mevrouw Markvoort. De boerderij werd voortgezet door haar man en sinds jaren heeft ook hun zoon boerderij weer overgenomen. Meneer helpt nog steeds een handje op de boerderij en me vrouw heeft buiten de huishou ding nog graag een verzetje bij het volksdansen en elke don derdag gaat zij nog voor water- gym naar Markelo.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19