Ontwikkeling van Sportvisie Wat-Eet-Ik-Bus uw adres voor bedden, boxsprings, matrassen dekbedden, dekbedovertrekken, laminaat fjMjf my-j WïïblJ&iMSM bel en bestel maandags gesloten dinsdag, woensdag en vrijdag van 10.00-18.00 uur donderdag van 10.00-21.00 uur (koopavond) zaterdag van 10.00-17.00 uur WWW.TRENDBEDRIJSSEN.nl - KRYPTONSTRAAT 37 - RUSSEN 3 Dinsdag 27 mei 2008 7 HHpi HET BETERE BEP VOOR BETAALBARE PRIJZEN RUSSEN/ HOLTEN - De aftrap voor de ont wikkeling van de Sportvisie voor de ja ren 2009-2012 in de ge meente Rijssen-Holten werd woensdagavond 19 maart in het Park gebouw Rjjssen gege ven. Afgesproken is om het thema Sport verder uit te diepen door middel van een aantal interactieve avonden met de ver enigingen Deze avon den vonden plaats op 9 april, 19, 21 en 22 mei. 9 april: gesprekken met sporters met een beper king. De toegankelijkheid is over het algemeen goed. Wel verdient het ver voer en transport nog de nodige aandacht. Als wens wordt uitgespro ken dat de gemeente hierin een aantal zaken inventariseert en regelt, (bijvoorbeeld vervoer naar het zwembad in Rijssen). Belangrijk is dat mensen met een be perking kunnen integre ren, hiervoor zijn facili teiten nodig. Verder werd aangegeven dat de sportraad meer bij diver se (regionale) voorzie ningen voor mensen met een beperking 'de boer op moet'. 19 mei: gesprekken met vertegenwoordigers van de buitensporten Mens en beleid in be weging' stond centraal. Als reactie kwam dat ook voren al veel is geïnventariseerd bij de ontwikkeling van 't Vletgoor. Dubbelingen, men noemt het opnieuw. Helaas is dit niet hele maal te voorkomen. Ge sproken werd over las tenverlichting voor de sportverenigingen en daarbij werd voorge steld om bijvoorbeeld de WOZ-belasting voor de sportverenigingen af te schaffen. Ook de veilig heid van de sportaccom modaties kwam aan de orde en een duidelijke wens om kunstgras. Op termijn zouden er per 3 natuurvelden 1 kunst grasveld moeten zijn. 21 mei: gesprekken met overige sportverenigin gen Aangegeven werd dat verenigingen een keer op een trainingsavond een rampenoefening zouden moeten houden. Ook is behoefte aan sub sidie voor een cursus zelfverdediging en werd genoemd dat het uitwis selen van eikaars vrij willigers een toegevoeg de waarde kan geven. Dit door middel van bij voorbeeld het opzetten van een vrijwilligersp- oule. 22 mei: gesprekken met vertegenwoordigers van binnensportaccommo daties Over de hele breedte werd geconstateerd dat er een tekort aan zaal ruimte is vooral in de kern Rijssen. Een oplos sing is een nieuwe sport hal inclusief een aange bouwde turnhal. Ook werd gesproken over de verdeling van de zaal ruimte binnen de vereni gingen. De verenigingen willen hier graag nog eens gaat naar kijken om tot een betere verdeling te komen. Sportraad De sportraad kijkt posi tief terug naar deze vier avonden en was aange naam verrast door de ac tieve inzet van alle ver enigingen. Tot augustus kunnen verenigingen hun ideeën bij de sportraad inleve ren. RIJSSEN/ HOLTEN - Se nioren in Rijssen en Hol ten kunnen 2 juni van 13.00 tot 17.00 uur gratis adviezen en tips voor hun eet- en beweegge- woonten krijgen. Op die dag zet Thuiszorg Noord West Twente in samenwerking met de woningcorporaties De Goede Woning en Spec trum Wonen de WatEetl- kenBeweeglk-bus aan de Haarstraat 83 in Rijssen (voor het gebouw van Thuiszorg Noord West Twente). In deze bus wordt het eet- en be- weegpatroon op een in teractieve manier beke ken waarna persoonlijke adviezen en tips volgen. Binnen 20 minuten zijn deelnemers een ervaring rijker waar zij een leven lang plezier aan kunnen beleven. Ook buiten de bus is ge noeg te beleven. Er zijn tal van activiteiten over gezond eten en bewegen. Zo is er onder andere een kookeiland waar produc ten uitgedeeld worden en een podium waarop di verse beweegacts plaats vinden. Daarnaast kun nen mooie prijzen ge wonnen worden met on der andere een gezondle- ven-quiz. king met de landelijke campagnes De Schijf van Vijf en 30minutenbewe- gen. Het eet- en beweeg- patroon speelt een grote rol in het algemeen wel bevinden. Daarbij geldt voor elke leeftijdsfasen weer andere richtlijnen. Bewustwording van een goed eet- en beweegpa- troon staat hierbij hoog in het vaandel. In het gebouw van Thuis zorg Noord West Twente staan verschillende stands met informatie over gezond eten en be wegen zoals wandelen, nordic walking en andere sportactiviteiten. Er wor den ook demonstraties gegeven door de lokale verenigingen. De bus is een initiatief van het Voedingscen trum en het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen in samenwer- Kijk voor meer informa tie op de website: www.wateetenbeweeg- ik.nl De WatEetlkenBeweeglk-bus komt naar Rijssen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7