W Holten wint van Blauw Wit Vlogtman maakt boek over Vlogtman Holtens Nieuwsblad 21 Motorcrosstraining met Erik Davids Korhanen op Radio 350 Prinsenbal Hazelnootridders Voetbal Derby is terug van weggeweest Evensong verzorgt door Campanella Derby dameselftallen HOLTEN - De scheids rechter leek rood te trek ken, maar liet het bij een gele kaart en een vijf mi nuten tijdstraf. W Holten neemt met 3-0 revanche op het team van Blauw Wit '66 Dinsdag 27 mei 2008 HOLTEN - In het Radio 350- programma van Freddie Paal man, Op Verzoek Met Fred, wordt zondag I juni aandacht besteed aan de cd-presentatie van de Hoolter Korhanen. Dit wordt gedaan tussen 15.00 en 16.00 uur. De Korhanen hielden afgelopen zondagmiddag, een tentfeest vanwege het vijfjarig bestaan en hun nieuwe cd Mooi is het Leaven. Foto's die hiervan zijn gemaakt staan op www.fototeamhol- ten.nl Het programma js te beluiste ren op de frequenties: 105.2 en op de kabel 104.1. VERVOLG VAN VOORPAGINA Nog geen drie minuten later was het Tim Wissink die ver keerd reageerde bij een op stootje op het middenveld. Zijn broertje Daan was al meerdere malen slachtoffer van aansla gen van de blauwwitte kant en dat werd de back van Holten even teveel. Vanaf twintig meter kwam hij aan rennen en deelde een klein 'cakeje' uit aan de da der. Ook hij kon met een prent en vijf minuten plaats nemen langs de lijn. Gek genoeg kreeg Holten ook nog een kleine kans in deze fase via debutant Tom Hofman. Bij de rust stond de brilstand nog op het bord en hadden Holten en Blauw Wit beiden een grote kans gehad, maar was het Holten dat de eer ste 35 minuten gedomineerd had. Na het bakkie thee leek Blauw Wit even aan het langste eind te gaan trekken. De eerste tien minuten na de rust was de ploeg feller dan de Holtenaren en creeerde het een aantal kan sen. Invaller doelman Merijn Bekkemens was een paar keer een knappe sta-in-de-weg voor de spitsen van het Vletgoor. Uit eindelijk was het Daan Wissink die de wedstrijd openbrak. In de rebound van een mooie aanval van Holten kon de jonge mid denvelder de bal in een leeg doel schuiven. Hierna leek het verzet van de bezoekers gebro ken. Laatste man Aanstoot schoof door naar het midden veld waardoor er grote ruimtes ontstonden voor de aanvallers van Holten. De ingevallen Gruijters maakte met zijn snel heid dankbaar gebruik van deze situatie. Keer op keer was hij zijn directe tegenstander te snel af en liet hij zelfs de assist voor de tweede goal aantekenen. Na goed doorzetten aan de linker kant bediende hij de excelleren de Arno Knapen die de bal reso luut in het kruis joeg. Hiermee was de wedstrijd beslist en le ken de laatste minuten rustig uitgespeeld gaan worden door Holten. Maar er was nog een slotakkoord voor de weer inge vallen Stam. Wederom was het Wissink die de spits diep stuur de waarna hij met een lob nu wel het net wist te vinden. HOLTEN - Het eerste prinsen bal van carnavalsvereniging 'De Hazelnootridders' was afgelo pen zaterdag een feit. In een af geladen Bierlokal am Bahnhof, alias Toontje, werden prins Ru dy the Second en zijn adjudant Shadow in het zonnetje gezet. Ondanks dat de decibellen niet boven de tachtig uit mochten komen, Holten slaapstad, was het een uitermate geslaagde avond. Eigenlijk zou de avond om acht uur beginnen, maar door het mooie weer was het publiek moeilijk achter de barbecue weg te krijgen. Rond half tien was de zaal inmiddels voldoende ge vuld om af te trappen voor het avondprogramma. De meeste toeschouwers hadden gehoor gegeven aan het verzoek om in een 'foute' outfit te komen. Waarbij het T-shirt met 'Disco Deijk' meestreed om de prijzen. Nadat het hele kabinet was voorgesteld en scheidend veld wachter Yke de Veer was uitge zwaaid was het tijd voor de eer ste act. Presentator Stam had sa men met zijn muzikale compag non Bert Reijlink een Holtense versie op 'Er is leven na de dood' van Freek de Jonge gemaakt. Erik Reijlink zorgde voor de tweede en derde stem tijdens het nummer. Op het podium prijkte de 'Keu- necup' die was meegenomen door de Holtense selectieleden en speelden Nick Jongbloed, alias Schwaizen Bennie, en Jan Deijk, alias Jan van de Paapen, een aantal klassiekertjes uit de oude en nieuwe doos. Hierna volgde een film voor prins Rudy waarin hij felicitaties ontving van naamgenoten van over de hele wereld. Onder an dere Rudi Lubber, Rudi Gullit en Rudie Voller hadden een video boodschap voor prins Rudy en zijn helpende hand Shadow. Hierna werd de nieuwe veld wachter voorgesteld. Oude be kende en vriend van de show Rik Deijk, alias Stanley the Killer, was de gelukkige en blies als vanouds te hard op zijn fluitje. Jules Deelder kwam nog langs met een gedicht voor Rudy en zijn secondant waarna Gratchen und Schummi de zaal met een duet in extase brachten. Nadat Jan van de Paapen op ge heel eigen wijze de medewer kers van de avond had bedankt was het de beurt aan DJ Beestje om de zaal op tachtig decibellen zuivere muziek te trakteren. Waarna het feest tot in de kleine uurtjes doorging voor zover dat kan in het puriteinse Holten. Het is te hopen dat het bal een jaarlijkse traditie wordt en dat de Hazelnootridders een geduchte concurrent worden van de ge vestigde 'Fienpreuvers'. FOTO: JOS DORRESTEIJN HM HOLTEN - Meervoudig Neder lands kampioen MX-3 coureur Erik Davids gaat een motor crosstraining verzorgen op het circuit de Imhof in Holten. Deze trainingsdag wordt gehouden op zaterdag 7 juni en is toegan kelijk voor beginnersjeugd en - volwassenen. Erik Davids zal met hulp van een of meerdere top coureurs een prachtige trai ning verzorgen waarbij de ver schillende technieken van het motorcrossen centraal staan. De training begint vanaf 9.30 uur op het technische circuit de Imhof voor de jeugd (50 t/m 85cc). De groep jonge rijders staan onder meer motorbe- heersing en bochtentechniek op het programma. Om 13.30 uur start de training voor vol- VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Het laatste deel is "ok een beetje bedoeld als ge schiedschrijving over het in middels opgeheven bedrijf op e«i voor Dijkerhoek bijzondere locatie "De Rinkelaar". Zoals gezegd lag er dus al het nodige materiaal op de plank en daarnaast heb ik van de Indië- brieven een uittreksel gemaakt m een soort dagboekvorm. °P de vraag wie hij met het boek bereiken wil buiten de ei gen familie denkt Vlogtman on der ander aan mensen met be langstelling voor de oude am bachtelijke vooroorlogse wa- genbouw. "Mijn ervaringen als militair in Ned. Indië kunnen ook de interesse van andere In- diëgangers opwekken. Mijn ver blijf aldaar is in de praktijk nog al een groot contrast geweest ten opzichte van vele lotgeno ten die op andere niet te benij den plaatsen werden ingezet", aldus de schrijver. Het boek bevat 244 pagina's, in clusief 40 fotopagina's. Het boek is te koop bij boekhandel Heusinkveld in Holten en kost 19,50 euro. HOLTEN - Het was inmiddels alweer drie jaar geleden, toen de W Holten en Blauw Wit tegen elkaar speelden. In deze periode werd gespeeld om de Gemeentebokaal, waaraan ook de Rijssense voetbalverenigingen meededen. Dit bleek voor de Holtense voetbal clubs niet echt een succes. Daarom is ervoor gekozen om uit de Gemeentebokaal te stappen en de oude vertrouwde eigen derby na afloop van het seizoen weer nieuw leven in te blazen. Dit werd afgelopen zaterdag gehouden op Meermanskamp. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Campanella verzorgt zondagavond 1 juni om 19.00 uur een Evensong in de Dorps kerk in Holten. Het thema van deze evensong is Stel je vertrou wen in de Heer, gebaseerd op psalm 31. Een Evensong behoort tot de vaste taken van ieder Engels koor, verbonden aan kerk, ka thedraal of college; waar moge lijk vindt de Evensong daar da gelijks plaats aan het eind van de middag. Verder klinken tussen de korte bijbellezingen het Magnificat, het Nunc Dimittis en zullen er hymnes gezongen worden door Campanella, waarvan er drie door Jan van Dijk gearrangeerd zijn. Tevens zingt het koor met de gemeente enkele liederen. Zo is een Evensong kerkconcert en kerkdienst tegelijk, een plaats om te genieten van geïns pireerde schoonheid. Het orgel zal worden bespeeld door Henk Linker en het koor staat onder leiding van Jan van Dijk. Henk Vlogtman heeft een boek gemaakt. FOTO: HENK K! FIN HEGEMAN wassenen, welke net zijn be gonnen met motorcrossen (vanaf 125cc). Tijdens deze trai ning wordt naast de bochten techniek ook veel getraind op het springen en starten. Deze training kost 15 euro en reserve ren kan op www.motor- crosskleding.ni. (Gedeelte van het inschrijfgeld gaat naar Ro nald Mc. Donaldhuis in Zwolle) HOLTEN - De beide dameself tallen van Blauw Wit en W Hol ten speelden tegen elkaar. Beide teams speelden aanval lend en dit resulteerde aan bei de kanten in een paar kleine kansjes. Na een kwartier kreeg Blauw Wit een penalty door een over treding binnen de 16, maar mistte deze door goed keepers werk van de Holtense keeper. Holten werd de tweede helft slechts één keer gevaarlijk maar door de goede verdediging en keeper scoorden ook zij niet. De eindstand bleef 0-0.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21