VW Holten komt met vernieuwde Loggersroute Holtens Nieuwsblad 19 Met gidsen op zoek naar nachtzwaluw op de berg Normaal komt naar Splo: kaartverkoop Zomerconcert op de Deel van De Verrassing Holtenaren schitteren op Alpe d'Huez Herinneringen theater David Wielrennen Holtenaren trotseren Alpe d'Huez Kortnieuws Kaartverkoop Piratenfeest Cultureel festival voor Rwanda Dinsdag 27 mei 2008 HOLTEN - Stichting De Verras sing geeft 14 juni om 16.00 uur het Zomerconcert Op De Deel met twee vooraanstaande Ne derlandse musici: Anneleen Bij tten, alt-mezzo (onder andere soliste bij De Nederlandse Ope ra) en Maarten Hillenius, piano, beiden met een internationale carrière. Met deze formule: con- cert(plus buffet) Op De Deel, wil de stichting - naast het bestaan de concertpubliek - ook nieuw publiek uit het buitengebied be reiken. Voor nadere informatie: Stichting De Verrassing, Fréan Visscher: 06-54604804 of www.stichtingdeverrassing.nl 'Het was echt geweldig' HOLTEN - Onder begeleiding van Hennie Kuiper beklommen afgelopen vrijdag zo'n 350 Twentenaren de fameuze Alpe d'Huez. Het evenement was op gezet door de Twentsche Cou rant Tubantia met RTV Oost. Voor Heidi Veneklaas en Ans Meyerink uit Holten was het een prima gelegenheid om in de schijnwerpers te treden. Vene klaas kwam na één uur en iets meer dan elf minuten doodleuk als eerste vrouw boven en Mey erink gaf het Holtense succes extra cachet door zo'n ander halve minuut later als tweede vrouw te finishen. "Het was echt geweldig", zegt Meyerink. "Het was een hele bijzondere ervaring om met zo'n grote groep op pad te zijn. We hadden allemaal hetzelfde doel, het was echt één grote familie." De be klimming zelf was niet zo zwaar als gedacht. "Ze hadden ons vooraf gewaarschuwd dat voor al het begin erg zwaar zou zijn en dat we rustig moesten begin - nen. Maar op een gegeven mo ment zei Heidi zoiets van 'was dit nou het zware stuk' en bij bocht tien moest ik haar laten gaan", aldus Meyerink die ui terst tevreden is met haar pres tatie. "Van tevoren dachten we dat een tijd van anderhalf uur al mooi zou zijn, dus dit was su per." Ook Heidi Veneklaas vond het minder waar dan ze vooraf dacht. "Het ging me goed af. Ik heb alle kracht verdeeld, maar ik was helemaal niet kapot toen ik over de streep kwam. ik had best wel sneller gekund. Maar als je op de camping staat en je ziet die berg dan denk je van 'moet ik daar tegen op?"', aldus Veneklaas die lid is van de Hol tense Wielervereniging. Het idee om Alpe d'Huez te gaan beklimmen kwam van Meye rink. "We doen allebei aan triat lons en toen ik de oproep in de krant zag staan, dacht ik van: 'zullen we eens gek doen'. Zo is het begonnen", aldus Meyerink die net als Veneklaas lid is van AV Holten. Beiden zijn trouwe deelnemers aan de Triatlon Holten. De wielrenners gingen in een konvooi van elf bussen naar Frankrijk en weer terug. Meyerink: "De reis was nog zwaarder dan de beklimming. Twintig uur in de bus is niet niks, maar wel gezellig. Maar ik was liever nog een keer de berg op gefietst." Remco ter Brake uit Holten finishte in een tijd van 1.01 bij de eerste tien. Bert JanNijhuiskwamin 1.13 boven. Snelste man was Johan Brugge- man van de Holtense Wieler vereniging in 54 minuten. IJttmwflf HOLTEN - Vele duizenden ge noten op 25 en 26 april van het Theaterspektakel David. Om herinneringen op te halen en om de beelden op de dvd die van de voorstelling gemaakt is, te bekijken, worden de deelne mers voor en achter de scher men uitgenodigd in de fabriek van Waterloo, op zondag 8 juni om 16.00 uur. Anderen die de dvd van het spektakel willen kopen kunnen die bestellen via de website: www.theaterspektakelholten.nl PROJECT RAMBURA HOLTEN - Natuurdiorama Hol- terberg houdt zaterdagavond 7 juni een excursie op de Holter- berg waarbij de gidsen van het natuurmuseum belangstellen den meenemen naar de wereld van de nachtzwaluw. De excursie die om 21.30 uur begint, duurt ongeveer twee uur en start bij Natuurdiorama Hol- terberg. In verband met de be perkte groepsgrootte is vooraf aanmelden gewenst. Deelname kost 5 euro voor vol wassenen en drie euro voor kin deren. Voor meer informatie kan men kijken op hun website: www.museumholterberg.nl Aanmelden: Natuurdiorama Holterberg. Telefoon 0548- 361979, museum@holterberg.nl. ESPELO - Ook in 2008 kan er in Splo naar hartelust gehokt wor den en wel op zondag 8 juni. De tent gaat al open om 17.00 uur en rond tienen alweer dicht. Vroeg weer thuis dus. Het voorprogramma wordt ver zorgd door de band Toon Teun August. Lekker in het gehoor liggende bluesjes van onder andere Ste- vie Ray Vaughn en ZZ Top wor den afgewisseld met regelrechte rock klassiekers van bijvoor beeld The Rolling Stones, The Beatles en Creedence Clearwa ter Revival. Kaarten voor Normaal kosten 20 euro in de voorverkoop en 25 euro aan de tent. Info over voor verkoopadressen zijn te vinden via www.espelo.nl Het festival komt tot stand door medefinanciering van NCDO. oject Rambura is een vrijwil ligersorganisatie die zich met di verse projecten inzet voor verbe tering van de levensstandaard van de locale bevolking van Pa rochie Rambura in Rwanda. Pro - ject Rambura is in 2006 ontstaan uit een particulier initiatief van de familie Kettelarij en wordt bij de uitvoering van haar projecten en haar fondsenwervende activi teiten geholpen door leden van de ZWO van de Hervormde Ge meente Holten en vele andere vrijwilligers. Het eerste project behelsde het inrichten en opstarten van een ICT Centrum in Rambura. Het centrum dat de naam ICT-Cen- trum ?Het Verschil? heeft gekre gen, bestaat uit een opleidings centrum, een Internetcafé en een openbaar secretariaat en wordt vanuit Nederland door Project Rambura nog steeds met advies en gelden ondersteund. Inmiddels is Project Rambura gestart met een tweede project: renovatie van graansilo voor op slag van oogsten en oprichten en begeleiden van een (boeren)coöperatie met de naam Tuzamurane. (Groeien door samenwerken). Ook onder steunt Project Rambura met kleine individuele acties het on derwijs in Rambura. Het culturele festival van 14 juni heeft als doel de bezoekers in zicht te geven in het dagelijkse leven in Rwanda en in de resul taten van duurzame ontwikke lingshulp. ESPELO - Aan de Espelodijk in Espelo wordt vrijdag 6 juni groot feest gevierd. Dan vindt namelijk het Piratenrockfeest plaats met artiesten als Jeroen van der Boom, Peter Koelewijn, Boer Frans, Wolter Kroes en De Bierefluiters. Ingrediënten voor een zeer gezellig avondje uit en lekker meezingen met bekende hits. Kaarten voor deze muziek avond kosten 12,50 euro in de voorverkoop en 15 euro aan de tent. Info over voorverkoop adressen: www.espelo.nl HOLTEN - Enkele Holtenaren deden mee met de beklimming van de Alpe d'Huez. Zij deden dit zeker niet onverdienstelijk. Heidi Venekiaas, Ans Meijerink, Bert-Jan Nijhuis, Remco ter Braake en Johan Bruggeman vonden het een buitengewoon geslaagde erva ring. HOLTEN - VW Holten presen teerde afgelopen donderdag in De Biester de nieuwe Loggers route. Het boekje omschrijft een fiets- en wandelroute langs huizen die zijn ontworpen door Tijmen-Jan Loggers, die leefde tussen 1900 en 1984. Cor Schagen van VW Rijssen- Holten is erg blij met de verbe terde Loggersroute. "Het is een initiatief van de VW en me- wouw Loggers. De route was in he vergetelheid geraakt en Ma rina Dalhuisen van de VW wil ds de route graag weer nieuw leven in blazen. Mevrouw Log gers reageerde zeer enthou siast." De huizen van Loggers zijn ken merkend voor de Holterberg en herkenbaar aan de cottagestijl. Het is overigens niet de bedoe ling om tijdens het volgen van he route de huizen van binnen te bekijken. H°r: "Het gaat om privé-terrei- Mevrouw Loggers, Cor Schagen en Hans ter Keurst met de nieu we Loggersroute. foto: sander scheperman nen en om de privacy van de huidige bewoners te bescher men moeten de huizen vanaf de openbare weg worden beke ken." Loco-burgemeester Hans ter Keurst vindt de route een zeer goed idee. "We hebben in onze gemeente nog geen monumen tenlijst. Maar deze pareltjes moeten we toch zeker voor het nageslacht bewaren." HOLTEN - Project Rambura houdt zaterdag 14 juni een cul tureel festival in Holten. Het festival heet Intashyo Y?i Rwanda (groeten uit Rwanda) en zal geheel in het teken staan van Rwanda en de Rwandese cul tuur. Het festival vindt plaats in en om gebouw Irene aan de Boschkampstraat 6 in Holten van 13.00 tot 19.00 uur. De toegang is gratis. Op het programma staan onder meer optredens van dansgroep Umutsama uit Antwerpen; Proe- verij van traditionele Rwandese gerechten; Filmvoorstelling over de Rwandese cultuur; Theeproeverij; tentoonstel ling Rwandees handwerk; Informatiebeurs; teken wedstrijd voor kinderen.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 19