eek Het bijzondere Roombeek f ixmsr Alleen vrijdag en zaterdag a.s. een complete bril Krant Hans Anders zet de boel op z'n kop www.deweekkrantnl saacjNV snvh m Hans Anders Rijssen - Schild 9 Dinsdag 27 mei 2008 18 ENSCHEDE - Heel de wereld leefde mee toen op zaterdag 13 mei 2000 in Enschede een vuur werkopslagplaats ont plofte. Nu, acht jaar la ter, kan heel Nederland de nieuwe wijk Room beek komen bekijken op zaterdag 21 juni. Roombeek is een bijzonde re wijk geworden voorzien van de kenmerken kunst, cultuur en architectuur. Om iedereen de kans te ge ven de wederopbouwwijk met eigen ogen te bekijken, gaan letterlijk de deuren in de wijk open tijdens de Dag van de Architectuur op za terdag 21 juni. Naast allerlei bijzondere projecten in de wijk kunnen de huizen in de wijk niet alleen van bui ten, maar ook van binnen worden bekeken. Een bui tenkans! Bezoekers moeten zich dan wel identificeren. Lezersactie Voor de lezers van dé Weekkrant is er een specia le lezersactie. In samenwer king met de organisatie van Met dé Weekkrant naar Roombeek. Een nieuwe wijk vol kunst, cultuur en architectuur. foto: sander scheperman de Dagen van Roombeek en het campagneteam En schede Levert Op is er een 'special guest' programma samengesteld. Inbegrepen Tijdens dit programma krijgt u een speciale rond leiding door de wijk Room beek. Een expert zal u hier in begeleiden. Uiteraard krijgt u een kopje koffie of thee gratis, voorzien van een Twentse lekkernij. Ver der ontvangt u de Room beek-tas met daarin onder meer een plattegrond van de wijk, een boekje van het Architectuurcentrum Twente, een strandbal, een krant over Roombeek en een tegoedbon met liefst 40 procent korting op het en treebewijs voor het muse um TwentseWelle in cul tuurcluster Rozendaal. Een nieuw museum dat u ge zien moet hebben. Met dé Weekkrant mee naar Roombeek? Ga dan naar wunv.deweekkrant.nl en meld u aan! CD Parisienne Camille is een artieste die haar lijf en dat van anderen inzet op haar nieuwe album Music Hole. Camille maakt muziek via body percussie en gebruikt haar stem op een wijze, waarbij ze zich laat inspireren door di verse ritmes en dierengeluiden. Sommigen omschrijven haar muziek als 'Bjork meets Bobby McFerrin met een vleugje Aretha Franklin'. De enige conclusie die men kan trekken is dat ze niet in een hokje past en dat het al bum meer dan de moeite waard is te beluisteren. Het heeft even geduurd maar half juni (de 13e om precies te zijn) ligt dan eindelijk de nieuwe Coldplay in de schappen. Drie jaar na de release van het X&Y verschijnt het rjieuwe album met de opmerkelijke titel Viva La Vida, Or Death And All Huis Friends. De band heeft voor Viva La Vida samengewerkt met producers Brian Eno en Markus Dravs in Londen, Barcelona en New York. Het eerste voorproefje was de gratis download Violet Hill die in de eer ste 24 uur maar liefst 600.000 keer van het net werd geplukt. The Pigeon Detectives was vorig jaar een van de leukste live-acts die op de vaderlandse podia te zien was. Het vijftal uit Leeds komt een jaar na hun debuutalbum al met deze opvolger Emergency die net als zijn voorganger uit elkaar knalt van de jeugdige energie en Britse branie. Ook nu weer ge produceerd door de legendarische Stephen Street (o.a. The Smiths, Blur) vormt Emergency een verslag van een hectisch jaartje toeren van een aanstekelijke jonge honden-band. Bonnie 'Prince' Billy is een Amerikaanse singersongwriter die met Lie Down In The Light alweer z'n negende album uitbrengt. Het is een fris klin kende en voor Prince Billy opvallend opbeurende plaat geworden waarop (steel)gitaren en fraaie zangharmonieën de boventoon voeren. Een album ook waarop hij z'n status van ongekroonde koning van de zogenaamde 'al ternative country' moeiteloos consolideert. Een hoogtepuntje in 's mans lijvige oeuvre. B'ültll Martha Wainwright, telg uit de inmiddels beroemde familie, is de laatste ja ren uitgegroeid tot een fenomeen in het veelal door mannen bevolkte gen re van de singersongwriters-folkmuziek. Drie jaar na haar overrompelende debuut komt ze met album nummer twee die niet alleen een geweldige ti tel heeft -1 Know You're Married But I've Got Feelings Too - maar al even geweldig klinkt. Met opvallende covers van Pink Floyd (See Emily Play) en Eurithmics (Love Is A Stranger). Een ambitieuze plaat die zowel ingetogen ballads als opwindende rocksongs herbergt. SN>H JeeLU 6az Montuur naar keuze Kunststof glazen zijn voorzien van kraswerende laag en superontspiegeling Extra dunne glazen 40,- per bril Varifocus 40,- per bril Alleen op vrijdag 30 en zaterdag 31 mei dus: complete enkelvoudige bril 35,- (ook nacht- of zonnebril) enkelvoudige bril met extra dunne glazen 75,- complete varifocusbril 75,- (ook varifocus zonnebril) varifocusbril met extra dunne glazen 115,- Deze actie is alleen geldig bij:

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 18