Groene flits Sparklin Green Nieuw in Enschede! Beter Horen nu ook in Rijssen Kom op donderdag 5 of 12 juni langs voor een gratis hoortest ^^fflwerkkleding-outlet V/a&/ n inspireer Bokdam c>! d<° - V-/ééi ir)diV)cdue,<°/ Dinsdag 27 mei 2008 17 HOLTEN - Sparklin Green is de naam van het in maart gestarte ontwerpbureau van Linda I Brandes (32) uit Holten.' I Brandes is vormgeefster en is, na het werken I bij diverse ontwerp- en reclamebureaus, voor I zichzelf begonnen om haar eigen ideeën na te I streven. De naam Sparklin Green komt van de I groene flits. "Soms fonkelt bij zonsopkomst of I -ondergang een groen licht aan de horizon. I Een zeer zeldzaam verschijnsel, alleen te zien I bij een verre scherpe horizon zoals de zee en I heldere weersomstandigheden. Maar degene I die het voorrecht gehad heeft de groene flits te I hebben gezien zal volgens de legende altijd ge lukkig zijn. Zo is het ook bij ontwerpen want een goed idee ontstaat altijd in een Bits, als al le elementen op de juiste plek samenvallen", aldus Brandes. In 1997 is ze op grafisch ont werpen afgestudeerd aan de kunstacademie in Enschede en heeft hierin inmiddels jaren lange ervaring opgedaan. Zij kijkt, luistert en denkt mee, adviseert en creëert creatieve vormoplossingen op het gebied van design en visuele communicatie. "Wat ik graag wil is met tekst en beeld een belevenis scheppen door middel van het aankleden van ruimtes. Daar bij valt te denken aan het inrichten van ten toonstellingen en openbare ruimtes. Ik zoek dus "ruimtes" waarbinnen een verhaal verteld wordt of informatie wordt overgebracht. Daar naast blijft mijn basis grafisch ontwerp in het "platte vlak" zoals het ontwerpen van logo's en huisstijlen (briefpapier, enveloppen en visite kaartjes), brochures, folders, boeken/ omsla gen, jaarverslagen en websites. Hierin zoek ik altijd naar een vorm die anders is, bijvoorbeeld door gebruik te maken van een gekke vouw- wijze om het "platte vlak" toch ruimtelijk te maken", meent Brandes. Ze vindt het belang rijk om op een eigentijdse manier te werken, doorbreekt daardoor de bestaande patronen en komt vervolgens tot een werkelijk innova tieve en doeltreffende oplossing. "Communi catie is geen zuivere wetenschap. Ik geloof dat intuïtie in elk onderdeel van het communica tieproces een belangrijke rol speelt. Daarom wordt ik het liefst vanaf het begin bij een pro ject betrokken om zo tot verrassende oplossin gen te komen. Daarbij houd ik steeds het gro te plaatje in gedachten. Dus geen losse folders maar altijd op elkaar afgestemde uitingen." Linda Brandes is aangesloten bij de Beroeps organisatie Nederlandse Ontwerpers (BNO). Ook is zij betrokken bij de organisatie van de internationale wijnmarkt in Markelo die op 7 en 8 juni plaatsvindt. Hiervoor heeft zij alle ui tingen ontworpen zoals de website www.wijn- markt.nl, posters en folders. Voor meer infor matie, tel. 06-53343986 of www.sparklingr- een.nl Linda Brandes is vormgeefster en is gestart met haar ont werpbureau Sparklin Green. foto: sander scheperman Rijssen Fahrenheitstraat 1, 7461 JA Rijssen Tel. 0548-541541, www.bokdamkeukens.nl Om u te informeren en inspireren ontvangt u een compleet pakket vol verrassende ideeën en praktische tips. Samen met u realiseren we een keuken die u aangenaam zal verrassen. Wij heten niet voor niets MHK KeukenExpert. Het inspiratiepakket ontvangt u gratis en zonder verplichtingen in onze showroom. KÈNEXPER Beter Horen Rijssen (Locatie: Polikliniek Deventer) Huttenwal 31a 7462 AB Rijssen Voor meer informatie, ga naarwww.beterhoren.nl. Openingstijden Elke donderdagmiddag op afspraak Afspraken via Beter Horen Almelo Tel. (0546) 851 952 2Ü£5I company We brengen geluid tot leven Horen

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17