Tevreden klagers in Overijssel Evenementen kalender Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl Op weg naar sterren voor bedrijventerreinen WF MOÉTEN EEN LEIPINKIE AANÉÉN OP PAT NltUVJE steppen TEP kEIH IN Zwolle... &EN Ep PUNA KMAR MOOR.' hjyj 28 mei Oldtimertocht, Geesteren 29 mei Kano-Afzaktocht, Rijssen 30 mei Avondmarkt, Beerzerveld 30 mei Nacht van Almelo 30/31 mei Voorjaarsfeest, Holten 31 mei Middeleeuwse dagen, Enschede 31 mei Straattheaterfestival, Zwolle 31 mei Zomermarkt, Staphorst 31 mei - 3 juni Zomerfeesten Zuid- Berghuizen, Oldenzaal 1 juni Boekenmarkt, Zwolle 6 juni Piraten Rockfeest, Espelo 6 juni Rythm 5 Blues Night, Zwolle 7 juni Omloop van Stadshagen, Zwolle 7 juni Profronde Wierden 7 juni Schaapscheren, Hasselt 7/8 juni Internationale wijnmarkt, Markelo 8 juni Waterbeestjesexcursie, De Lutte 14 juni De IJsselmeerronde op de step. Kampen 14 juni Imkerdag, Almelo 14 juni NK jeugdwielrennen, Oldenzaal >14-16 juni Twentse kampioenschappen beachhandbal, Oldenzaal 15 juni Rit met de stoomtrein. Haaksbergen 18 juni Statenvergadering, provincie huis, Zwolle 18 juni Zomaar Zomeravond Concert, Hellendoorn 18 juni Ballonspektakel, Zwolle Meer informatie op www, overijsseltoerisme. nl of www, pro vincisoverijs se! nl Overijssel Sinds enige tijd gaat de provincie Overijssel anders om met bezwaarschriften en klachten. Komt er een bezwaarschrift binnen, dan nemen de medewerkers van de provincie direct telefonisch contact op om de bezwaar maker zelf zijn verhaal te laten doen. Zonder eerst het dossier te bestuderen. Deze 'Methode Overijssel' heeft succes, want inmiddels wordt de helft van de bezwaarschriften op een andere manier opgelost. "De reguliere werkwijze is dat een bezwaarschrift of klacht leidt tot een hoorzitting en dat daarna een besluit volgt", vertelt Jan Brouwer, jurist bij de provincie Overijssel. "Maar meestal dient de burger geen klacht of bezwaarschrift in om een juridische procedure te beginnen. Daarom nemen we telefonisch contact op om erachter te komen wat de burger wel wil. Vaak voelt de burger zich niet serieus genomen, is er iets verkeerd gegaan in de communicatie of is de motivering gebrek kig geweest." Brouwer geeft aan dat deze werkwijze heeft geleid tot een sterk verminderd aantal hoorzittin gen en een grote tevredenheid over de gang van zaken bij bezwaarmakers en klagers in Overijssel. En zelfs een cultuuromslag tot gevolg heeft bij de overheid. "In plaats van tegenover elkaar te staan, zoeken overheid en burger samen naar oplossin gen. Niet wat niet kan, maar wat wél kan staat in Onlangs nam staatssecretaris Bijleveld het boek 'Methode Overijssel: bouwen aan vertrouwen' in ont vangst van Commissaris van de Koningin Jansen. V.l.n.r. Geert Jansen, Ank Bijleveld en de auteurs van het boek Jan Brouwer en Anneke de Koning. dit proces centraal. Met de 'Methode Overijssel' proberen we een brug te slaan tussen de verschil lende belevingswerelden van de burger en de ambtenaar." Dat is wel even wennen voor de medewerkers van de provincie. "Je hebt hiervoor andere vaardigheden nodig. Een jurist is gewend om bezwaarschriften op papier af te handelen. Nu gaat het ook over gespreksvaardigheden; luisteren, doorvragen en samenvatten." Het is duidelijk dat het hard nodig is om op een andere manier om te gaan met klachten en bezwaarschriften. Burgers zijn jaarlijks 4 miljoen uur kwijt aan bezwaar- en beroepsprocedures. Het voeren van bezwaar- en klachtenprocedures staat bovendien in de top-10 van belangrijkste knelpun ten van burgers. De Nationale Ombudsman Alex Brenninkmeijer heeft zich dan ook herhaaldelijk lovend over de 'Methode Overijssel' uitgesproken. Wat is de overeenkomst tussen hotel Erve Bruggert en het bedrij venterrein in Haaksbergen-Oost? Juist, ze zijn beide in het bezit van meerdere sterren. Net als in de hotelbranche zeggen deze sterren iets over de kwaliteit van het bedrijventerrein. Ze maken inzichtelijk op welke gebieden het bedrijventerrein aangepakt kan worden. Hoewel de exacte score voor het bedrijventerrein Haaksbergen-Oost nog bekend moet worden, is er onder de ondernemers een breed- gedragen visie dat de kwaliteit van dit bedrijventerrein een stuk beter kan. Michiel Wentink, directeur van Noordendorp Transport en bestuurs lid van de bedrijvenvereniging, vertelt dat het grootste probleem de veroudering van de locatie is. "De meeste gebouwen zijn in de jaren '60 en '70 neergezet en vervolgens is er lang niet naar omgekeken. Daardoor krijg je op een gegeven moment leegstand en lijkt het geheel nogal verloederd. Met als gevolg dat nieuwe bedrijven zich hier niet meer willen vestigen en bestaande bedrijven te maken hebben met waardevermindering." Het Overijsselse 'sterrensysteem' voor bedrijventerreinen is de afgelopen maanden getest op vier terreinen in Kampen, Hardenberg, Haaksbergen en Zwolle. De ter reinen zijn beoordeeld aan de hand van een lijst van vijf criteria: ruimtelijke inrichting en uitstra ling: faciliteiten en voorzieningen; milieuprestaties: economie; organi satie en beheer. Zo scoort het terrein in Haaksbergen niet goed op het gebied van ruimtelijke kwaliteit, iets waar ze zich daar terdege van bewust zijn Wentink: "Eén van de eerste dingen die we gaan oppakken - we starten na de zomervakantie - is het netjes maken van het openbaar groen. In principe is dit een vrij simpele ingreep, maar we zullen het wel met z'n allen moeten doen." De meningen over het Kwaliteits- scoresysteem zijn positief. De projectleider van de provincie, Ingrid Kalkhoven, ziet dat de betrok ken gemeenten erg te spreken zijn over de toepasbaarheid. "Ze zien de impuls die van het systeem uitgaat en geven aan het bijzonder bruikbaar te vinden. Het is een goed middel om de gesprekken tussen gemeenten en bedrijfsleven op gang te bren gen over ambities en maatregelen. Om vervolgens echt aan de slag te ►in gaan met het opknappen van de terreinen." Inmiddels is besloten het Kwaliteitsscoresysteem gefaseerd in te voeren in de provincie Overijssel. Dit betekent dat de komende jaren nog 29 verouderde bedrijventerrei nen worden 'beoordeeld'. Kijk voor meer informatie over dit thema op wwwpnmmr ovmjssel.nl/bsdrijventemineh.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 14