Puur om geld te verdienen Miss World Leuke links isssnw Dé trends van deze zomer Hands up! Hét vrouwenmagazine! Dorstige Rodaan Al.Gadidi -n -O. Rivier abraham peper Kleding en uitgaan Onze columniste Valeska heeft een plekje elders in deze krant gekregen. Lees haar daar of kijk op www.skuzzie.nl/praat-mee HET DUISTER VAN DE NACHT De familie De Vogel woont in Boran, een dorp in het zuiden van Irak. Het leven gaat daar tij den zijn 'gewone' gang als het aantreden van 'meneer de pre sident' Saddam Hoessein daar verandering in brengt. Wat niet wil zeggen dat het leven plotse ling veel gewelddadiger wordt; in het dorp hebben ze al een aardige traditie opgebouwd met huiselijk geweld, eerwraak en verkrachting. Wel wordt het spoor van geweld onder het re gime van Saddam Hussein ge welddadiger. De mannen wor den naar het slagveld gestuurd, ontduiken hun verplichtingen of gaan verkrachtend en plun derend hun weg. In die geweld- I dadige omgeving is Rodaan Al Galidi geen pleitbezorger van verzet of regime. Niets is zwart wit in een land waar daders soms slachtoffer zijn. Rodaan Al Gatidi, Dorstige rivier, Meulenhoff, 24,95 euro. Ais haar moeder op sterven ligt, keert Ayané terug naar haar ge boorteland Eku in centraal Afri ka. Het land Eku is ontsproten aan de fantasie van Léonora Miano, maar zou zomaar inge wisseld kunnen worden voor een bijna willekeurig Afrikaans land, dat onder burgeroorlogen gebukt gaat. In haar dorp wordt Ayané met die burgeroorlog ge confronteerd als zij alweer bijna naar Frankrijk terug wil keren. Het dorp wordt aangedaan door een groep rebellen, op zoek naar jongens om de troepen te versterken. Ayané was altijd een buitenbeentje en blijft dat ook tijdens de vreselijke nacht die volgt. Net als de lezer is zij vanaf de zijlijn getuige van een bar baars ritueel. Soms bijna misse lijkmakend, maar tegelijk ont roerend, geeft Miano inzicht in allerlei beweegredenen. Léonora Miano, Zwarte nacht, Artemis Co, 17,95 euro. 'Ik snap er weinig van, maar ik weet veel', zegt privédetective Willem Friend tegen het einde van het boek tegen zijn op drachtgever. En daarmee ver tolkt Friend de gevoelens die de meeste lezers zullen hebben. Tot op dat moment heeft Abra ham Peper een spannend ver haal voorgeschoteld, dat door de verhoudingen en complexe gebeurtenissen wel erg ingewik keld is. Dat een en ander daarna in een tweetal gesprekken nog eens wordt uitgelegd, kan hele maal geen kwaad. Maar hoe in gewikkeld het boek ook is, Het duister van de nachtis wel dege lijk het lezen waard. De Amster damse privédetective volgt een lange geschiedenis vanuit Ame rika, via Italië naar Nederland, waar tal van merkwaardige en markante personen bij betrok ken zijn. Abraham Peper, Het duister van de nacht, LJ Veen, 17,90 euro. Ruim een derde doet vakan tiewerk om op vakantie te gaan. Van de jongeren spaart 57 procent het vakantiewerk salaris. Bijna de helft van de jongeren besteedt het salaris aan kleding kopen en uitgaan De zomervakantie komt weer in zicht. Vakantieplannen zijn ge maakt en het aftellen is begon nen. Veel jongeren moeten hun vakantie echter eerst verdienen met een vakantiebaantje. Vedior Uitzendbureau wilde wel eens meer weten over de drijf veren van de jonge vakantie werkers. Uiteindelijk kan een vakantiebaan meer zijn dan het verdienen van een zakcentje; het kan ook een oriëntatie op de arbeidsmarkt zijn en een plus op je CV En wat blijkt: De Nederlandse jeugd neemt vakantiebanen niet serieus en onderschat de toegevoegde waarde voor een toekomstige carrière, longeren beginnen te laat met het zoeken naar een vakantie- baan en laten hierdoor carrière kansen liggen. Slechts drie op de tien jongeren zoekt twee tot drie maanden voor de zomer vakantie een vakantiebaan. Door de zoektocht te laat in te zetten, wordt de kans op een haan die past bij het ambitie niveau kleiner. 'Blijkbaar zien jongeren de toe gevoegde waarde van een va kantiebaan voor hun CV niet in", stelt Rob Polman van Vedior. Weinig jongeren zien een va- Werken in de horeca blijft populair als vakantiebaan. FOTO: ED DEWAERHEUT kantiebaan echter als start van uitgevoerd door RuigrokNetPa- hun carrière; ze willen gewoon nel. geld verdienen, zo blijkt uit de Vedior Vakantiebanenmonitor, I Skuzzie.nl Voor de zomer van 2008 is er maar één stijlstatement dat je simpelweg niet moet willen ne geren: fashion goes global! luist nu 'groene' en 'eerlijke' kleding meer en meer gemeengoed wordt en we ons steeds bewus ter worden van andere cultu ren, kan een trend die zich door de wereld laat inspireren niet uitblijven. We gaan deze zomer voor een lapjeskattenlook in een patchwork van culturen. Kleed het aan met accessoires van natuurlijke materialen als hout, raffia, kralen en touw. Dé finishing touch voor jouw wereldse look. Meer lezen? www.skuzzie.nl/lifestyle. Afrikaanse vormen, etnische prints, Indiase batik, Chinese zijde, folkloristische borduur sels; alles komt voorbij. Denk aan lange jurken en rokken in kleurrijke etnische prints, tops met een grafische opdruk in combinatie met een short of baggy broek en sandaaltjes aan je voeten. Verftechnieken a la tie-dye leggen de nadruk op het primitieve van je outfit. Kleuren als bruin, oker, am ber, aarderood en indigo blauw keren terug, soms in contrast met een harde kleur. saawccé' AFRIKAANS DESIGN Met de producten uit deïe webshop breng je cultuur in huls! Kleurrijke schorten, ptacenwts en bedovertrek- ken. maar ook tatettopèrii en servet* ten: allemaal gemaakt door lokale kunstenaars In Zambia. Een deel van de opbrengst gaat naar dit land. www,cottonencol(K>.nl BOHEEMS CHtC Inspiratie baten uit tbtal en de Filtlpij «ten, dat is wat de ontwerpeis van de sieraden van Anahl deden. Zo ont stonden er prachtige kunstwerkjes, die nog betaalbaar rijn ook. Zé vvor den handgemaakt van materialen uit het gebied, waaronder onyx, jade en koraal, www.anahideslgn.com EEN REIS OM DE WERELD. ...bij restaurant SpecktaM in Hnar- lom! Een teer divers restaurant dat grote bekendheid geniet om haar we reldse keuken, tte gerechten die wor den geserveerd rijn afkomstig uit ver schillende landen #n werelddelen. www.Bpeektakel.nl ]e handen staan net als je ge zicht voortdurend bloot aan in vloeden van buitenaf, zoals zonlicht, wind, guur weer, werk of heet afwaswater. Juist die dunne huid op je hand vertoont de eerste tekenen van veroude ring. In Amerika zie je vaak van die oudere dames die helemaal strakgetrokken zijn en er uit zien als een dertiger, maar hun handen verraden hun echte leeftijd! Aan je handen is op het gebied van cosmetische ingrepen niet zoveel te doen. Belangrijk dus dat je ze goed verzorgd. Hoe? Ga naar www.skuzzie.nl/body-en- mind en lees verder... van echte powervrouwen, waaronder Anouk. DJ Isis en Candy Dulfer. Andere bekende namen tijdens het festival zijn Alain Clark, Pete Philly en Per quisite en New Cool Collective. www.mundialproductions.nl Mundial: een festival vol we reldmuziek en cultuur. Ook tij dens de 21 e editie staat het Bra bantse Tilburg weer geheel in het teken van dit jaarlijks te rugkerende evenement. Muziek, dans, zang, educatie en poëzie passeren de revue. Op de startdag van het festival, vrij dag 13 juni, staat het thema Be cause I am a Girl centraal. Met dit thema wordt aandacht gevraagd voor de positie van vrouwen en meisjes wereld wijd. Tijdens deze dag kun je optredens verwachten

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 11